רעיון להשקעה השקעה פאסיבית בשוק ההון, הפקדה חודשית או להוציא משכנתא ? תופתעו

robi

משתמש צעיר
דירה למגורים איננה נרכשת בגלל השקעה. בא נחדד..
דירה למגורים היא צורך בסיסי נפשי ואישי, הלכתי וכו' ("אדם שאין לו בית אינו אדם")
מה הקשר? לא אמרתי לא לקנות דירה, אמרתי לקנות אבל לא במאה אחוז עצמי.
ובסוף זה יוצא עם הפרש לא מאוד גדול - כמו שפירטו כבר כאן ובכמה אשכולות
לגבי זה אני מסכים, בהשקעה רגילה בשוק ההון ההבדל לא צפוי להיות גדול.
ההבדל הוא בגמישות, ובפיזור נכסים.

robi

משתמש צעיר
ל-3 שנים שבהם התשואה יכולה להיות 30% בקלאסה ועם המצב לאחרונה בשוק גם הרבה יותר...

לא נראה לי סיכון גדול בכלל. נראה לי סיכון מחושב ביותר וסולידי. תשאל כל סוחר בשוק ההון איפה הוא ממקם סטופ על עסקה, בד"כ סביבות ה-10%. וזה הרבה יותר מוצלח מסטופ מכל הבחינות.
בזמן האחרון היו תשואות יפות מאוד. מנין לך שזה ימשך?
30% בקאלסה? מנין לך?
שים לב שהגידור הזה פוגע חזק מאוד בתשואה.
לדעתי בשביל אדם שמשקיע מאות אלפי שקלים, לצאת עם הפסד של 10% זה סיכון לא מבוטל.

אני לא מתכוון לומר שלא כדאי לגדר. בהחלט יש כאלה שזה מתאים להם, עדיף לסכן 10% מאשר 100%, אבל הפריע לי שכתבת "בלי סיכון כמעט בכלל".

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בזמן האחרון היו תשואות יפות מאוד. מנין לך שזה ימשך?
30% בקאלסה? מנין לך?
שים לב שהגידור הזה פוגע חזק מאוד בתשואה.
לדעתי בשביל אדם שמשקיע מאות אלפי שקלים, לצאת עם הפסד של 10% זה סיכון לא מבוטל.

אני לא מתכוון לומר שלא כדאי לגדר. בהחלט יש כאלה שזה מתאים להם, עדיף לסכן 10% מאשר 100%, אבל הפריע לי שכתבת "בלי סיכון כמעט בכלל".
בבקשה ידידי. הסנופי עושה בממוצע רב שנתי 10% לשנה. לשלוש שנים זה 30%. אפילו אם תסתכל על השלוש שנים האחרונות אנחנו נוגעים אוטוטו ב-30% תשואה עם כל התיקונים שהיו בדרך.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בבקשה ידידי. הסנופי עושה בממוצע רב שנתי 10% לשנה. לשלוש שנים זה 30%. אפילו אם תסתכל על השלוש שנים האחרונות אנחנו נוגעים אוטוטו ב-30% תשואה עם כל התיקונים שהיו בדרך.
איך עוזר לך הממוצע?
לפעמים מרוויחים, לפעמים מפסידים. בממוצע מרוויחים נגיד 10%. אבל עדיין במקרים מסוימים פשוט מפסידים. ואם מישהו רוצה לבטח את עצמו, מה מוזר בזה?

אני-הוא-זה

משתמש רשום
מענין לענין באותו ענין
למה האופציה שדנים פה היא רק השקעה במדדים שזה מוצר סגור ומקובע ולא בקופות גמל וקרנות נאמנות שזה מוצר גמיש שניתן לשינוי לפי מצב השוק
יש להם תשואה ממוצעת של 10%-15%

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
איך עוזר לך הממוצע?
לפעמים מרוויחים, לפעמים מפסידים. בממוצע מרוויחים נגיד 10%. אבל עדיין במקרים מסוימים פשוט מפסידים. ואם מישהו רוצה לבטח את עצמו, מה מוזר בזה?
כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך. כשאתה קונה אופציית פוט על המחיר שבו נכנסת לתאריך כלשהו - אתה מבוטח שמוכר האופציה יקנה ממך בתאריך הכלשהו ההוא את המניות/תעודות הסל שלך במחיר שסיכמתם ובמועד שסיכמתם. לכן א"א להפסיד!

מה שאפשר להפסיד זה אך ורק את המחיר של האופציה. ובדוגמא שהבאתי אופצית פוט לכמעט 3 שנים על ה- spy תעלה 4000 דולר. שזה בערך 10% מההשקעה לשלוש שנים.

אז אם תבטח את עצמך עם כזו אופציה הרווח שלך יהיה קטן בסך כל שלושת השנים ב-4000 דולר. או שאם הסנופי יצלול ולא יחזור לקדמותו עד לתאריך הפקיעה של האופציה, ההפסד שלך יהיה מוגבל למחיר האופציה.

robi

משתמש צעיר
מענין לענין באותו ענין
למה האופציה שדנים פה היא רק השקעה במדדים שזה מוצר סגור ומקובע ולא בקופות גמל וקרנות נאמנות שזה מוצר גמיש שניתן לשינוי לפי מצב השוק
יש להם תשואה ממוצעת של 10%-15%
הדיון הוא לאו דווקא על מדדים.
קרן נאמנות לא גמישה יותר ממדד.
אתה יכול בבקשה להראות לי קרן נאמנות או קופת גמל שיש לה תשואה ממוצעת של 15% לאורך השנים?

אני-הוא-זה

משתמש רשום

robi

משתמש צעיר
אני טועה?
1. רוב הקופות שם לא הגיעו לממוצע 10%, ואף אחת לא הגיעה ל15%.
2. זה טווח של 5 שנים בלבד, כדי לדעת תשואות היסטוריות צריך להסתכל על טווח יותר ארוך.
3. זה לפני דמי ניהול.

באופן כללי, עד כמה שידוע לי, הקרנות הללו לא מצליחות להכות את המדד לאורך זמן, אחרי דמי ניהול.
לאורך 3-5 שנים יש כאלה שמצליחים, אבל אף אחת לא הצליחה לאורך 10 שנים ויותר, ואי אפשר לדעת מי תהיה הקופה המצליחה בשנים הקרובות.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מכיר הרבה אנשים כאלה, אברכים שבקושי גומרים את החודש, שמחשבים כל שקל, אבל הם שוכחים שיש להם דירה ששווה מיליונים, בעצם הם מיליונרים רק הם לא יודעים זאת.
אם היו לוקחים משכנתא של חצי מיליון שקל על הדירה, את החזרי המשכנתא היו מכסים על ידי משיכות קטנות מתיק ההשקעות, והייתה להם רווחה כלכלית.

איך בעצם אתה רוצה שהאברך יעשה??
שיקח לדוגמא חצי מיליון,לחודש עולה לדוגמה 3000 ש''ח
שיקח כל ''שנה'' 36000 כדי לכסות את המשכנתא שהוא הוציא
ומה הלאה? איך זה עוזר לו לחחיות ברווחה כלכלית?

robi

משתמש צעיר
איך בעצם אתה רוצה שהאברך יעשה??
שיקח לדוגמא חצי מיליון,לחודש עולה לדוגמה 3000 ש''ח
שיקח כל ''שנה'' 36000 כדי לכסות את המשכנתא שהוא הוציא
בדיוק.
בהנחה שהתיק ישיא תשואה של 7.2% (=36 א"ש) בשנה, הוא יכול למשוך מהתיק את החזרי המשכנתא בלי לפגוע בקרן.
לאחר 25 שנה תהיה לו גם דירה ללא משכנתא וגם תיק השקעות של חצי מילון שקל.

אבל חשוב מכך, כשיהיה לו צורך דחוף בכמה אלפי שקלים, או עשרות אלפי שקלים, הוא לא יצטרך לבקש גמ"ח, או לקחת הלוואה בריבית מהבנק, הוא יוכל למשוך מתיק ההשקעות, ולהחזיר כשירווח לו, בלי לחץ להחזיר עד תאריך מסוים.
יש אולי כאלה שיגידו: "מה כבר ההבדל? מה הבעיה לקחת גמ"ח?"
אבל יש אנשים שחובות מלחיצים אותם ומעיקים עליהם, הם חיים בהרגשה לא נוחה שהם "בעלי חוב", בזמן שסכום עתק קבור להם בבלוקים.

נערך לאחרונה ב:

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בדיוק.
בהנחה שהתיק ישיא תשואה של 7.2% (=36 א"ש) בשנה, הוא יכול למשוך מהתיק את החזרי המשכנתא בלי לפגוע בקרן.

אבל חשוב מכך, כשיהיה לו צורך דחוף בכמה אלפי שקלים, או עשרות אלפי שקלים, הוא לא יצטרך לבקש גמ"ח, או לקחת הלוואה בריבית מהבנק, הוא יוכל למשוך מתיק ההשקעות, ולהחזיר כשירווח לו, בלי לחץ להחזיר עד תאריך מסוים.
יש אולי כאלה שיגידו: "מה כבר ההבדל? מה הבעיה לקחת גמ"ח?"
אבל יש אנשים שחובות מלחיצים אותם ומעיקים עליהם, הם חיים בהרגשה לא נוחה שהם "בעלי חוב", בזמן שסכום עתק קבור להם בבלוקים.

בעצם אז יש לו חצי מיליון
אבל זה לא תכנית כדי לעזור לו לחיות את היום יום ולגמור את החודש יותר טוב
אא''כ יוציא כל חודש איזה סכום נוסף להוצאות שוטפות,כלומר ה3000 ועוד 2000
זה כן יעבוד?

robi

משתמש צעיר
אבל זה לא תכנית כדי לעזור לו לחיות את היום יום ולגמור את החודש יותר טוב
כתבתי, בעיני העיקר הוא שיש לאדם גב כלכלי, ואם יש הוצאה חד עמית גדולה יש מאיפה לממן אותה.
זה אולי לא נקרא "לגמור את החודש יותר טוב" אבל זה בהחלט חיים טובים יותר, בלי התחושה של "מהיד לפה".
אא''כ יוציא כל חודש איזה סכום נוסף להוצאות שוטפות,כלומר ה3000 ועוד 2000
זה כן יעבוד?
למשוך עוד 2000 זה הרבה מידי, צריך לשים לב לא למשוך באופן שהתיק יהיה קטן יותר מיתרת המשכנתא.

בנוסף, שוק ההון הוא תנודתי, 7% לשנה זה תשואה ממוצעת סבירה, אבל זה כולל שנים שתהיה תשואה 20% ושנים שתהיה ירידה של 10%. ולכן, בשנים של ירידות צריך להדק חגורה ולמשוך מהתיק את המינימום שחייבים.
וגם, לא הייתי משקיע תיק כזה במאה אחוז מניות, בגלל התנודתיות. צריך לשים 30-40% באג"ח, ואז בשנים של ירידות אפשר למשוך אג"ח ולאזן.

נערך לאחרונה ב:

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם אפשר עוד שאלה
אני כרגע קונה את הנייר 1159250
אלא שהוא מאוד יקר
ואני כעת מפקיד כל חודש לחשבון בSPARK
מה עלי לעשות? ברגע שאגיע לכמות כסף כדי לקנות יחידה אחת לקנות אותה וכל כמה חודשים לקנות?
או לחכות עד שיצטבר לי סכום כדי לקנות לדוג' 10 יחידות

אם אפשר את עזרתכם!

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
בדיוק.
אתה מתעלם פה מתקופות של ירידות..
וזה כל העיקרון של השקעה לטווח רחוק, לא?
שמתעלמים לאורך השנים מהעליות והירידות ורק אחרי פרק משמעותי רואים את ממוצע הרווח הזה של 7%+.

robi

משתמש צעיר
אתה מתעלם פה מתקופות של ירידות..
אני לא מתעלם, התייחסתי לזה בהודעה שאחרי.
כתבתי שצריך תמהיל של 70% מניות 30% אג"ח, או משהו דומה, ובשנים של ירידות למשוך אג"ח.
החשש העיקרי הוא שבשנים הראשונות יהיו ירידות, אם בשנים הראשונות יהיו עליות יפות, אז זה יתאזן בירידות שיהיו בהמשך, אבל אם הירידות יהיו בתחילת התקופה, בגלל המשיכות יהיה קשה לשוק להתאושש.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אגב, לא ממליץ בכלל לקחת בשביל זה משכנתא. רוב הסיכויים שבירידות שיהיו, ויהיו ירידות. הלב שלכם לא יעמוד בדירה שמישכנתם ועומדת בסכנה ותמכרו בהפסדים. ואז אכלתם אותה כמו שצריך.
נחמד שככה החלטת בשביל כולנו.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה