רעיון להשקעה השקעה פאסיבית בשוק ההון, הפקדה חודשית או להוציא משכנתא ? תופתעו

רמיזא

משתמש מקצוען
יש מצדדים שמומלץ להוציא משכנתא על הדירה ולהשקיע את הכסף בשוק ההון, והתועלת הוא שסכום גדול מביא יותר רווחים על פני השקעה חודשית, שלח לי יועץ משכנתאות בכיר שישב עם לקוח ועשו את החישוב עד לפרטים הקטנים כמובן השתמשו עם המחשבונים של @השקעות R הון והנה התוצאות,

משכנתא ל-15 שנה בתשלום של 3000 ש"ח,
1706749864985.png

מול השקעה חודשית של 3000 ש"ח ל-15 שנה
1706749929226.png

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמה ריבית שנתית חישבת למשכנתא?
לקחת משכנתא ב5% בתקווה להרוויח 8% משוק ההון - לא יודע אם לקח הייתה כוונת המשורר...

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש מצדדים שמומלץ להוציא משכנתא על הדירה ולהשקיע את הכסף בשוק ההון, והתועלת הוא שסכום גדול מביא יותר רווחים על פני השקעה חודשית, שלח לי יועץ משכנתאות בכיר שישב עם לקוח ועשו את החישוב עד לפרטים הקטנים כמובן השתמשו עם המחשבונים של @השקעות R הון והנה התוצאות,

משכנתא ל-15 שנה בתשלום של 3000 ש"ח,
צפה בקובץ המצורף 1565425

מול השקעה חודשית של 3000 ש"ח ל-15 שנה
צפה בקובץ המצורף 1565426
אשכול מומלץ.

סלום

משתמש פעיל
יש פה סיכונים שלא בטוח ששווים את הפער (מבחינת עקומת סיכון תשואה)
הסיכונים האפשריים
1 שהריבית תעלה
2 שהמדד שבחרת לא מספיק מפוזר ופיספסת את תשואת השוק (או שהוא מדי מפוזר)
3 שיהיה תיקון בהתחלה דהיינו שיתברר שהשוק היה גבוה בזמן שקנית
4 אתה נעול (בגלל המס) על המדד שקנית
5 תקראו פה
מי שחושב על עוד סיכונים שיעלה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

רמיזא

משתמש מקצוען
יש פה סיכונים שלא בטוח ששווים את הפער (מבחינת עקומת סיכון תשואה)
הסיכונים האפשריים
1 שהריבית תעלה
2 שהמדד שבחרת לא מספיק מפוזר ופיספסת את תשואת השוק (או שהוא מדי מפוזר)
3 שיהיה תיקון בהתחלה דהיינו שיתברר שהשוק היה גבוה בזמן שקנית
4 אתה נעול (בגלל המס) על המדד שקנית
5 תקראו פה
מי שחושב על עוד סיכונים שיעלה
כמובן שאני הבאתי את החישוב הזה להראות כמה הפער ביניהם קטן, וזה סיבה טובה לא להוציא את המשכנתא, רק להשקיע חודשי.
יש היום יועצים שטוענים שקירות הבית שווים כסף, וכל זמן שאתה לא ממנף את זה אתה מפסיד, לכן נהניתי מהחישוב הזה כמה זה לא נכון.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אתם מפספסים משהו מאוד פשוט. שוק ההון עולה בד"כ אבל יש שנים שהוא לא זז.

מי שנכנס באוגוסט 2000 ל-s&p 500 האהוב, לא עשה כמעט תשואה עד לינואר 2013.

בעצם המדד בכלל לא עלה. אז למה כתבתי כמעט? כי אם הוא קנה את תעודת ה-spy הוא קיבל לפחות דיבידנד קטן...

אז גם לs&p צריך לדעת מתי להיכנס.

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
חישבת לפי 8% תשואה לשנה.
אם תחשב 10% תשואה, הפער יגדל.
לפי ההיסטוריה, בהחלט תיתכן ממוצע של 10% תשואה שנתית במדדים מסויימים לטווח של 15 שנה.
כמובן שגם יתכן שלא...

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
מי שנכנס באוגוסט 2000 ל-s&p 500 האהוב, לא עשה כמעט תשואה עד לינואר 2013.

בעצם המדד בכלל לא עלה. אז למה כתבתי כמעט? כי אם הוא קנה את תעודת ה-spy הוא קיבל לפחות דיבידנד קטן...
טעות. החישוב שלך הוא לא כולל דיבידנדים. וזה לא "דיבידנד קטן", כי עם דיבידנדים אותו אחד היה מורווח ב-79%.
ואם דיברו פה על 15 שנה, אותו אחד שהשקיע בשנת 2000, אחרי 15 שנה יצא (כולל דיבידנדים) שהוא עשה תשואה שנתית ממוצעת של 5%. וזה כשאתה לוקח את ה15 שנה הכי גרועים שהיו - ששנת 2008 בתוכם.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
טעות. החישוב שלך הוא לא כולל דיבידנדים. וזה לא "דיבידנד קטן", כי עם דיבידנדים אותו אחד היה מורווח ב-79%.
ואם דיברו פה על 15 שנה, אותו אחד שהשקיע בשנת 2000, אחרי 15 שנה יצא (כולל דיבידנדים) שהוא עשה תשואה שנתית ממוצעת של 5%. וזה כשאתה לוקח את ה15 שנה הכי גרועים שהיו - ששנת 2008 בתוכם.

תוריד את דמי הניהול ואת האינפלציה ויוצא לך שלא בגלל זה הוא בא לשוק ההון.

אני לא אומר לא להשקיע בסנפי, ברור שזו ההשקעה המועדפת רק שצריך לדעת מתי להיכנס. זהו.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תוריד את דמי הניהול ואת האינפלציה ויוצא לך שלא בגלל זה הוא בא לשוק ההון.

אני לא אומר לא להשקיע בסנפי, ברור שזו ההשקעה המועדפת רק שצריך לדעת מתי להיכנס. זהו.
אה, ויש גם את הריבית שהוא משלם לבנק על המשכנתא.

בקיצור, בחשבון מפורט הוא מפסיד כסף כל חודש אם הסנפי לא עולה. לדעתי כדאי לחכות לתיקונים כדי לעשות כזה דבר. צריך להיות בטוחים שנכנסים במחיר טוב, גם עכשיו שהסנפי עבר את שיא כל הזמנים, יש אנשים שנכנסו לסנפי לפני שנה וחצי. אחרי העליות של סיום הקורונה, ורק עכשיו הם זוכים להתחיל להרוויח...

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אה, ויש גם את הריבית שהוא משלם לבנק על המשכנתא.

בקיצור, בחשבון מפורט הוא מפסיד כסף כל חודש אם הסנפי לא עולה. לדעתי כדאי לחכות לתיקונים כדי לעשות כזה דבר. צריך להיות בטוחים שנכנסים במחיר טוב, גם עכשיו שהסנפי עבר את שיא כל הזמנים, יש אנשים שנכנסו לסנפי לפני שנה וחצי. אחרי העליות של סיום הקורונה, ורק עכשיו הם זוכים להתחיל להרוויח...
מי שנכנס לסנופי צריך לדעת שיתכנו תקופות של כמה שנים ללא רווחים
אבל בדוגמא אתם דווקא לא צודקים, באמצע 2022 היתה ירידה חדה ומי שנכנס אז הרוויח יפה מאד.
מי שנכנס קצת קודם ומוציא עכשיו לפחות לא הפסיד, שזה גם דבר גדול בתקופה של אנפלציה קשה כזו
כמובן שבכל השקעה יש סיכון ומי שמחפש השקעה בטוחה לחלוטין, לא ימצא אותה.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מי שנכנס לסנופי צריך לדעת שיתכנו תקופות של כמה שנים ללא רווחים
אבל בדוגמא אתם דווקא לא צודקים, באמצע 2022 היתה ירידה חדה ומי שנכנס אז הרוויח יפה מאד.
מי שנכנס קצת קודם ומוציא עכשיו לפחות לא הפסיד, שזה גם דבר גדול בתקופה של אנפלציה קשה כזו
כמובן שבכל השקעה יש סיכון ומי שמחפש השקעה בטוחה לחלוטין, לא ימצא אותה.
שוב, אנשים לא נכנסים לשוק ההון כדי לא להפסיד. גם מי ששם בפק’’מ לא הפסיד...
הדוגמא שהבאת רק מראה שצריך לדעת מתי להיכנס.

מי שמגיע לטווח רחוק, ברור שזה לא משנה לו. אבל מי שמוציא משכנתא ומצפה לשלם אותה מההכנסות של הסנופי, כדאי יחכה לתיקונים ואז יצטרף לעגלה הדוהרת.

אגב, לא ממליץ בכלל לקחת בשביל זה משכנתא. רוב הסיכויים שבירידות שיהיו, ויהיו ירידות. הלב שלכם לא יעמוד בדירה שמישכנתם ועומדת בסכנה ותמכרו בהפסדים. ואז אכלתם אותה כמו שצריך.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נראה לי יש מעלה בפיזור ההשקעה על פני צירך הזמן. Dollar cost average
נראה לי זה ממעט את הסיכון.
כלומר ממ שמשקיע את כל הסכום עכשיו - יש סיכון שאולי עכשיו אנחנו בשיא, ועוד מעט נרד ממנו ויקר שנתיים לחזור לאותה הנקודה. אז הוא לא הרוויח כלום או אפילו הפסיד
אבל אם היה משקיע כל חודש, היה מרוויח

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אף אחד לא יודע מתי כדאי להיכנס אפשר רק לדעת מתי היה כדאי להיכנס

אכן, לא יודעים בדיוק, אבל יודעים בהחלט בערך. אני עוקב אחרי מנתח טכני אחד באתר ספונסר בשם אלסון (בפורום האמריקאי) שהוא קולע כמעט בול לעליות וירידות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני עוקב אחרי מנתח טכני אחד באתר ספונסר בשם אלסון (בפורום האמריקאי) שהוא קולע כמעט בול לעליות וירידות.
הוא מיליארדר??
כי אם לא אז כנראה שהוא ממש לא תמיד קולע...

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הוא מיליארדר??
כי אם לא אז כנראה שהוא ממש לא תמיד קולע...

שאלה טובה. אין לי דרך לדעת את זה כי לצערי הוא לא הראה לי את חשבון המסחר שלו, ולשם שינוי הוא גם לא מתפאר בטריידים שהוא עשה.

אני לדוגמא בכלל לא מאמין בניתוח טכני, לדעתי זו אחת האיווולות הגדולות שיש לחזות את העתיד לפי העבר? טיפשי ביותר.

רק שבתוך העליות והירידות הם יודעים לזהות טוב מאוד את הנקודות. הם לא יודעים מה יהיה כמובן, הם רק יודעים להגיד איך השוק יתנהג בהינתן המצב הזה של או עליה או ירידה.

איך זה מסתדר עם השקפת העולם שלי על ניתוח טכני? פשוט כי רוב הסוחרים (לא המשקיעים) משתמשים בניתוח טכני. ולכן זו השפה בשוק ההון. אפשר לאהוב את זה ואפשר לא לאהוב את זה. עובדה היא שהסוחרים משתמשים בזה ולכן זה עובד.

דומה הדבר לאדם שיגיע למדינה שמדברים בה פלמית, והוא יתעקש שלא לדבר בשפה המגעילה הזו. הוא יצמא למים ויגש לאחד האנשים ויבקש בשפה כלשהיא מים, אך האנשים לא יבינו אותו. ברגע שהוא ידבר בשפת המקום הם יבינו אותו. ככה בדיוק בשוק ההון וניתוח טכני לסוחרים.

וסרמן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק נקודה אחת קטנה שחשוב לשים לב אליה:
רוב האנשים ישלמו את המשכנתא מידי חודש בחודשו בלי פספוסים.
לעומת זאת, אם יהיה מדובר בחיסכון של 3,000 ש"ח, כנראה שיהיו המון חודשים שמכל מיני סיבות יהיה קשה לחסוך.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה