השפלה של ילד בגן

מצב
הנושא נעול.

ממוחשבת

משתמש מקצוען
אני אם יש בעיה
פונה ישר למלמד

היה מלמד שמשך לילד שלי בחולצה
התקשרתי יפה בערב ואמרתי שהילד הרגיש אם זה ממש רע
והוא לקח לתשומת ליבו..
ואם המלמד לא מבין מה שמדברים אליו? כמו המקרה פה..
עזבי, בסיפור פה לא נראה שיש עם מי לדבר
ואת מגיבה על מלמד/איש מקצוע.. או על חינוך שלנו כהורים.

לא זו הנקודה פה!!

איכפתי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
רוצים עוד סיפור הזוי? קבלו!

ראינו מודעה בשכונה על התארגנות הורים בשכונה להקמת מעון קטן פרטי. חשבנו שזה יהיה הכי מיוחד כי הם בטח יביאו את המטפלת הכי מיוחדת כי סוף סוף התינוקות שלהם עצמם יהיו שם. תכלס הביאו לשם צעירונת ומבחינתנו היה נראה הכל בסדר.

אך יום אחר יום כשבאתי לקחת אותו שמתי לב שפניו שטופות דמע ונראה מותש ועייף באופן לא רגיל.

ויום אחד גיליתי הכל. מצאתי אותו בוכה תמרורים. והנה אני מגלה שהמטרנה החדשה שהבאתי לה בבוקר באריזה סגורה נשארה סגורה כמו שהיא. שאלתי אותה המומה האם לא הבאת לו לאכול? היא ענתה לי לא ידעתי שהוא צריך. אמרתי לה התינוק צורח לך מבכי ואת לא מבינה שהוא אולי רעב? היא ענתה לי מצטערת אין לי מושג בתינוקים אני כלה צעירה וגם לא היו לי אחים צעירים ממני. אמרתי לה מזועזעת אז מה את עושה פה? אז היא ענתה לי שהיא התריעה זאת באוזני המארגנות של המעון שאין לה שום מושג אך למרות הכל הן לא נמנעו מלהעסיק אותה כמטפלת יחידה האחראית לחמישה תינוקות אומללים שכאמור ביניהם התינוקות שלהן עצמן. פשוט התאכזרו על שארי בשרן!!! בהתנהגותן כבנות יענה במודעות ברורה.

שביעית

משתמש מקצוען
את ראית את זה?
אני לא !
ואני עדיין לא מאמינה לסיפור כולו

אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.

את לא חייבת להאמין, ואני לא חייבת לשכנע אותך. נכון?

העיקר שאני יודעת מה קרה, לצערי.
מספיק לי לראות לידי את חבילת תחתוני הטיטול שקניתי היום (כבר חבילה שניה...) כי גנזתי בחזרה את כל התחתונים הרגילים. חבל עליהם. אני זורקת זוג כל יום.

מילקשייקית

משתמש מקצוען
@סתם
אני מודה ומתוודה. צועקת לפעמים על הילדים.
לעיתים נדירות נותנת סטירה.
לעיתים עוד יותר נדירות, מוציאה מהבית לדקה שתיים.
אבל אף פעם לא סובבתי אוזן לילד שלי. אף פעם.
וכשהייתי מורה, מעולם לא הרמתי קול על ילדה, והיו פעמיים בלבד שהוצאתי ילדה מהכיתה.
איך את משווה סטירה מאמא לסיבוב באוזן, איך את משווה בין מה שמותר או אסור לאמא למה שמותר או אסור למורה ובטח לגננת?!
זה לא הוכחה.
כיון שאת מגדירה כאן מה בסדר ומה לא.
אולי להכות יותר חמור מסיבוב באוזן?
רק אמת אבסולטית ואוביקטיבית יכולה להגדיר לנו.
והיא התורה הקדושה.

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
וואו וואו וואו, איזו ארטילריה כבדה.
הייתי מציעה לך לשתות כוס תה ולהרגע, ואז לקרוא שוב את מה שכתבתי.
סטירה על הפנים? על הפנים? מאיפה השגת את זה?
מדובר על סטירה חלשה על היד שניתנת כדי להראות לילד שהוא עבר את הגבול .
להוציא מהבית, נסגר איתי שהילד מקבל מסר מודע מאוד, שבבית הזה לא.... ולכן הוא יוצא החוצה עד שהוא מרגיש שזה עבר לו.
המקום החמים שנותן לו מחסה ועזרה ומגן ווהכלה ואהבה נשאר יציב להפליא.
לעומת זאת, אסור אף פעם, אבל אף פעם שתקרה לך כזו פשלה נוראית, לצוות על ילד להסתגר בעצמו בחדרו???!!!
החדר החמים והנעים שאמור לתת לו חום וביתיות הופך לבית סוהר? מהר תקחי אותו לפסיכולוגית, אבל מהר!!
להוציא מהבית זה הרעיון הכי גרוע אבר. היו לי שכנים שההורים שלהם היו מוציאים אותם מהבית, וכל הזמן היינו שומעים את הדפיקות הנואשות שלהם על הדלת והיללות. בתור ילדה, זה לא הרגיש לי נכון בכלל. זה עדיין לא מרגיש לי נכון. אני גדלתי מחונכת להפליא ומעולם לא גרשו אותי מהבית אפילו לדקה.
חדר- רעיון יותר טוב.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
עוד לא ראיתי את הקשר בין מה שאתן מרשות לעצמכן להעניק לילד שלכן (סטירה, סיבוב באוזן, כיבוי סיגריה, לא משנה מה... :) )לבין מה שמותר לגננת לעשות.

אין לה שום, אבל שום, סמכות לגעת בקצה ציפורנו של ילדי.

ואבוי למי שהיתה מעיזה לגעת לי בילד.

גננות שומעות? ראו הוזהרתן!

(וואו יצאתי מאפיונרית...:p)

חנצה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אבל ..מותר לגננת לגעת בילד , כאילו מה? אולי גם אסור לשים בפינה ?? אולי גם אסור לתת עונש

@סתם
לידיעתך, מבחינה חוקית, עד כמה שידוע לי, אסור לגננת לגעת בילד (כלומר הכאה או הרבצה או סיבוב באוזן וכו'.) ואפשר לתבוע אותה על זה.
ואני מכירה גננות ששואלות את הילד\ילדה אפילו לפני שמחבקות אותו, אם אפשר לחבק אותו.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
@סתם
לידיעתך, מבחינה חוקית, עד כמה שידוע לי, אסור לגננת לגעת בילד (כלומר הכאה או הרבצה או סיבוב באוזן וכו'.) ואפשר לתבוע אותה על זה.
ואני מכירה גננות ששואלות את הילד\ילדה אפילו לפני שמחבקות אותו, אם אפשר לחבק אותו.
עצוב איך יגדלו הילדים של הדור הבא
דור פלסטיק - אסור יהיה בכלל לגעת בהם
ההורים יעמדו ברחוב ממול והמורים מאחורי המסכים...

רבותי הלכתם רחוק....

לא כל בעיה נגרמת ממוסד לימודים
יש גם בית מאחור...והורים ושכנים
זה מה שאמרתי הלוואי שכל הבתים דנן שלמים ומושלמים בהכל!

תחשבו על זה

מילקשייקית

משתמש מקצוען
זה דווקא רעיון מבריק!
אני אפגע במי שאני רוצה, אלך עם חרב לשון דוקרת.
ואם משהי תפגע - אצטט לה
עצוב איך יגדלו הילדים של הדור הבא
דור פלסטיק - אסור יהיה בכלל לגעת בהם
ההורים יעמדו ברחוב ממול והמורים מאחורי המסכים...
בתמימות תהומית!

איכפתי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
קרובת משפחה שלי עודכנה מבנה כי המלמד שכבר פקיע שמיה לרעה "כמרביץ" תורה בזאטוטים באמצעות פליקים כואבים החליט שהגיע תורו של בנה. האבסורד הגדול שהוא היה גם החונך הפרטי של בנה בשעות אחר הלימודים.

באותו יום כשסיים ללמד בשיעור פרטי את בנה היא ניגשה אל המלמד והבהירה לו שאצלה זה לא יהיה לגיטימי שבנה יחטוף ממנו מידי פעם פליקים.

הלה נהיה אדום ובשיא חוצפתו שאל אותה: האם את עצמך מעולם לא הרמת עליו יד?

היא לא התבלבלה והשיבה לו מבט חמור וממוקד אל תוך אישוניו וסיננה לעברו בלחש נחוש: כשתרעיף חום ואהבה כמו שאני מרעיפה על בני באופן אישי כל יום וכל שעה אז תדבר איתי האם אתה משתווה אלי כלפי הילד לזכות ולחובה...

הלה נאלם דום. ומדובר על אחד שיש לו פה גדול גדול ומעולם איש לא הצליח לסתום את פיו..

תמרג

משתמש פעיל
כמה ילדים יש לך?
בנים או בנות

האם את תמיד מבצעת את מה שהרמב"ם אומר? תמיד?
גם כשהיית בכיתה של 27 בנים?
מי אמר לך שהיא מרביצה מכעס? לי ברור שזה מחינוך 80%
היית בלב שלה? היא כזאת רעה?את אישית מכירה את הגננת של הילד של שביעית??
אני לא מאמינה עד שאשמע את הצד השני.נקודה!
את גם מאד רוצה שהגננת תאמין לכל מה שהילד מספר מהבית.

אני לא חושבת שהמקרה דנן לא קיצוני ויכול לעבור לסדר היום....

אבל שתקום אמא אחת מכאן ותאמר שמעולם לא צעקה על הבן שלה ומעולם היא לא נגעה בילד

אם יש משהי לא הייתי מצדיעה לה לגמרי....
"חונך שבטו שונא בנו"...

אולי הילד בעייתי ואולי מתנהג שלא קשורה ? מה את מצפה שהיא תרביץ מכות לילד ? תוציא אותו החוצה, תשפוך עליו מילות שלא עולות על שפתיים חרדיות...
מערכת החינוך כיום מאד מוגבלת במיוחד בנים ואין להם באמת יכולת להרביץ לילד ואסור שזה יקרה
אבל ..מותר לגננת לגעת בילד , כאילו מה? אולי גם אסור לשים בפינה ?? אולי גם אסור לתת עונש

יש לך פתרון אחר מעשי? מוזמנת להציע...וליישם אותו

כאילו בחינוך החילוני יוצא שם ילדים מחונכים הפלא ופלא
את כנראה לא שומעת ולא רואה חדשות שלהם...

הציבור החרדי מוכיח באלפי תלמידיו!!! את החינוך כמו שצריך!
שתגדלי תביני...

אבל כן צריך לשים עין ולבדוק ולא לבדוק את הגננת בעשרים וחמש עיניים גם היא בנא !
תנו בהם אמון! או שתשמרו על הילדים בבית - הכי טוב לכם - לרוגע לא בטוח לילד!
צריך לתת אמון בגננת,אבל...צריך עוד יותר לתת הגנה לילד!!
ולא עוזר העלמת עין במקרה כזה של סיבוב באוזן(אמא'לה!!!!!) בטענה של "גם אנחנו כהורים מרביצים" וזה אגב דבר שלא אמור להיות,ואם הורה מרביץ הוא ידע לפייס את הילד שלו כי הוא מכיר אותו ונמצא איתו,ולא כך הגננת או הרבה שנגמר היום וביי ביי

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני קוראת את האשכול הזה ומזועזעת פעמיים.
אחד על הסיטואציה הלא נעימה והמביכה מאד שעבר הילד.
זה מקרה שאכן אסור לעבור בשקט ולהמשיך את סדר היום.
הגננת בין אם היא תמשיך או לא, ואיך יהיה יעודה בחיים. היא חייבת להיות מודעת שזה הנהגה לא ראויה עם ילדים.

אבל מה שזעזע אותי ואעיז לומר - זעזע יותר
זה השפיטה הקולקטיבית שנעשתה כאן.
רצח אופי מובהק.

לא יודעת. מרגיש לי בתור יהודיה מאד לא נח.
נכון שזה אנונימי ונכון שאף אחת לא מכירה.
אבל בכל זאת.
רק חשבתי לעצמי אם אני הייתי הסייעת בעצמי. אני נחרדת למחשבה אם כל התארים והפסקי דין שהכתירו כאן היו מגיעים לפתחי.
לעניות דעתי הם לא נכונים ולא מוסריים על פי היהדות.

אין ספק שהסייעת טעתה. טעות חמורה.זה הנהגה שלא ראויה לקרות לילד בשום צורה. גם לא אם זה הילד שלך.
במידה והיתה כאן אי איזה מחשבה של השפלה במכלול הסיטואציה.זה חמור פי כמה. אבל עד להענשה קולקטיבית. לקריאה להעמדה לעמוד הקלון-
לא הגזמנו?!
(אגב הרבה מטפלים ויועצים טוענים שטראומות והשלכות של מעשים משפילים/מביכים וכדו הם לא בהכרח תלוי המעשה עצמו אלא תגובת הסובב הרלוונטי במומנטום הזמן הקרוב למעשה. לכן כל הסובב אחר כך זה פחות משנה לילד עצמו-
מה יגידו לגננת/סיעת? מה יהיה איתה?
הילד יישא את החוויה אך ורק מהתגובות שהגיעו אליו.. )

ואם היא טעתה. היא יצאה מגדר בנאדם?
מגדר עמך?!

הגו בעצמכם אם פותחת האשכול היתה מיישמת את כל ה"עיצות" שנתנו לה כאן.

היינו רוצים להיות שם במקום הזה?

אני מצטערת שאני לא שותפה לחגיגה הזו. הלב האימהי רותח ורוצה לקום לפעולה כשהוא שומע כך.
ואל תחשדו בי שאני לא אמא ולא מבינה..
צעירה מידי וכו וכו.. כי להזדהות זה קל לי מאד ומסעיר אותי לא פחות.

ולמעשה?
דווקא כשאני חושבת מה הייתי רוצה באמת לילד שלי. אז הייתי לא עושה מה שמייעצים כאן אלא מתייעצת עם דעת תורה ואנשי חינוך.
כי מה שנאמר כאן חוץ מכמה הודעות מיושבות ומשוקללות הוא בעיקר רגש מבעבע ולא מרוסן.

@שביעית אני מצדיעה לך שאת פועלת בישוב הדעת ולא מתוך רתיחה.
אופי נעים זה מתנה שכדאי לשמר.

ושתיראי רק נחת ובריאות מהילד.

נערך לאחרונה ב:

מילקשייקית

משתמש מקצוען
אני קוראת את האשכול הזה ומזועזעת פעמיים.
אחד על הסיטואציה הלא נעימה והמביכה מאד שעבר הילד.
זה מקרה שאכן אסור לעבור בשקט ולהמשיך את סדר היום.
הגננת בין אם היא תמשיך או לא, ואיך יהיה יעודה בחיים. היא חייבת להיות מודעת שזה הנהגה לא ראויה עם ילדים.

אבל מה שזעזע אותי ואעיז לומר - זעזע יותר
זה השפיטה הקולקטיבית שנעשתה כאן.
רצח אופי מובהק.

לא יודעת. מרגיש לי בתור יהודיה מאד לא נח.
נכון שזה אנונימי ונכון שאף אחת לא מכירה.
אבל בכל זאת.
רק חשבתי לעצמי אם אני הייתי הסייעת בעצמי. אני נחרדת למחשבה אם כל התארים והפסקי דין שהכתירו כאן היו מגיעים לפתחי.
לעניות דעתי הם לא נכונים ולא מוסריים על פי היהדות.

אין ספק שהסייעת טעתה. טעות חמורה.זה הנהגה שלא ראויה לקרות לילד בשום צורה. גם לא אם זה הילד שלך.
במידה והיתה כאן אי איזה מחשבה של השפלה במכלול הסיטואציה.זה חמור פי כמה. אבל עד להענשה קולקטיבית. לקריאה להעמדה לעמוד הקלון-
לא הגזמנו?!
(אגב הרבה מטפלים ויועצים טוענים שטראומות והשלכות של מעשים משפילים/מביכים וכדו הם לא בהכרח תלוי המעשה עצמו אלא תגובת הסובב הרלוונטי במומנטום הזמן הקרוב למעשה. לכן כל הסובב אחר כך זה פחות משנה לילד עצמו-
מה יגידו לגננת/סיעת? מה יהיה איתה?
הילד יישא את החוויה אך ורק מהתגובות שהגיעו אליו.. )

ואם היא טעתה. היא יצאה מגדר בנאדם?
מגדר עמך?!

הגו בעצמכם אם פותחת האשכול היתה מיישמת את כל ה"עיצות" שנתנו לה כאן.

היינו רוצים להיות שם במקום הזה?

אני מצטערת שאני לא שותפה לחגיגה הזו. הלב האימהי רותח ורוצה לקום לפעולה כשהוא שומע כך.
ואל תחשדו בי שאני לא אמא ולא מבינה..
צעירה מידי וכו וכו.. כי להזדהות זה קל לי מאד ומסעיר אותי לא פחות.

ולמעשה?
דווקא כשאני חושבת מה הייתי רוצה באמת לילד שלי. אז הייתי לא עושה מה שמייעצים כאן אלא מתייעצת עם דעת תורה ואנשי חינוך.
כי מה שנאמר כאן חוץ מכמה הודעות מיושבות ומשוקללות הוא בעיקר רגש מבעבע ולא מרוסן.

@שביעית אני מצדיעה לך שאת פועלת בישוב הדעת ולא מתוך רתיחה.
אופי נעים זה מתנה שכדאי לשמר.

ושתיראי רק נחת ובריאות מהילד.
זו קריאת תיגר.
אהבתי מאד.
אבל אף אחד לא עשה רצח אופי.
שמענו מקרה - הזדעזענו. לא מהסייעת - ממנה כרגע לא אכפת לנו ולא במובן השלילי..., לא היא הנושא כרגע.
הילד שלי - ושלך הוא הנושא.
ואם יבוא אדם זר ברחוב ויתן לילד שלך צביטה - לא תדעי מי הבנ"א, אבל מאד תכעסי עליו.
אותה הסתכלות לסייעת ולדומות לה (שב"ה אין הרבה).
אף אחד לא יודע מי היא חוץ משבחיעית, כולנו מאחלים לה את כל הטוב שבעולם, המון הצלחה ופרנסה ברווח.
ועם זאת - לא סותר שמגנים באופן נחרץ את התנהגותה על מנת שדברים כאלה לא ישנו.
ואם אמא אחת תקום באומץ - כדי להגן יותר טוב על הבן שלה (ללא רק בנושא גננת וכו') - שווה כל האשכול הזה!

נערך לאחרונה ב:

יעל זפרני

מיתוג ופרסום עסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני עוקבת אחרי האשכול הזה בשתיקה כואבת
החלטתי לכתוב ממבט של אמא כואבת - ולא כועסת.

@שביעית אני מבינה את הפחד שלך לפנות לגורמים אחרים שמא יתנכלו לילד שלך
אבל לדעתי נזק יותר ממה שקרה - לא יכול להיות יותר.
וכדאי בצורה מכובדת לפנות למי שמעליה ולספר את כל התמונה כולה.
ואם את יכולה לצרף עוד הורים אליך - זה יהיה מעולה, כך שיקחו את הדברים ויעשו איתם משהו.

ברב המקרים - אמא שמתלוננת ורואים שהיא יודעת מה קורה עם הילד שלה - ואכפת לה - לדעתי המחנכים נזהרים בילדיהם.

אין כאן מקום להתחשבות במיוחד לאחר שדיברת איתה וביררת את הענין.
אני חושבת שגם במקומות שלנו הורים צריכים לדבר ולא לפחוד מההנהלה על צעד ושעל.

בהצלחה ורק נחת.

zoomit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
שביעית יקרה אחרי סיפורים כאלו מודה שהייית פוחדת לשלוח את הילד שלי לגן.
אמנם די בטוחה שהייתי שולחת בדיוק כמוך, אך בלב כבד מאוד.
אני מממאאאוווד מבינה אותך שלא נעים לך ואת מרגישה מתקפלת מול חיוכה של הגננת, גם אני מסתבר הייתי כך, אבל רק מזכירה לך שיש הרבה צבועים, ועד שלא נוכחתי בסיפורים הזויייים - התקשיתי להאמין, הכי נח לנו לאמר - מה, היא בסדרר, היא בנ"א טוב בד"כ. אני לא באה להפיל על הגננת שהיא בנ"א רע, רק קחי לתשובמת ליבך. גם האנשים שעושים את הדברים הכי גרועים (שלא לציטוט כאן) יודעים לפני זה להתלקק לבנ"א שניייים. ולשחק אותה חברים הכי טובים.
להוציא מהבית זה הרעיון הכי גרוע אבר. היו לי שכנים שההורים שלהם היו מוציאים אותם מהבית, וכל הזמן היינו שומעים את הדפיקות הנואשות שלהם על הדלת והיללות. בתור ילדה, זה לא הרגיש לי נכון בכלל. זה עדיין לא מרגיש לי נכון. אני גדלתי מחונכת להפליא ומעולם לא גרשו אותי מהבית אפילו לדקה.
חדר- רעיון יותר טוב.
מסכימה איתך מאוד! מהצד שחווה את זה על בשרו.
באיזשהו שלב של ההתבגרות כשהמנהלת של התיכון השאירה בנות מחוץ לשער הנעול קלטתי באיחור די משמעותי כמה נזק יכל להיגרם ולו מסיפור אחד!!! לבת אחת שנשארה מאחור. אם מישהו קצת - - - היה עובר שם בדיוק והיא לבד.
אז הוצאה מהגן (בפרט שאת כותבת שזה לא בניין, אלא מקום מבודד) לא בא בחשבון!!! זו סכנה!
ואם הילד ילך לכביש וידרס?! יש לה אחריות על זה?
קרובת משפחה שלי עודכנה מבנה כי המלמד שכבר פקיע שמיה לרעה "כמרביץ" תורה בזאטוטים באמצעות פליקים כואבים החליט שהגיע תורו של בנה. האבסורד הגדול שהוא היה גם החונך הפרטי של בנה בשעות אחר הלימודים.

באותו יום כשסיים ללמד בשיעור פרטי את בנה היא ניגשה אל המלמד והבהירה לו שאצלה זה לא יהיה לגיטימי שבנה יחטוף ממנו מידי פעם פליקים.

הלה נהיה אדום ובשיא חוצפתו שאל אותה: האם את עצמך מעולם לא הרמת עליו יד?

היא לא התבלבלה והשיבה לו מבט חמור וממוקד אל תוך אישוניו וסיננה לעברו בלחש נחוש: כשתרעיף חום ואהבה כמו שאני מרעיפה על בני באופן אישי כל יום וכל שעה אז תדבר איתי האם אתה משתווה אלי כלפי הילד לזכות ולחובה...

הלה נאלם דום. ומדובר על אחד שיש לו פה גדול גדול ומעולם איש לא הצליח לסתום את פיו..
חחחזזזקק! כל כך נכון מה שהיא אמרה!! כל כך!!
אני ממש מרגישה גאה בה על האומץ למרות שאיני מכירה אותה.

ולכל אלו שכתבו לא להאמין או מה - ילד שטוב לו ושמח בגן - לא יהיה לו עניין להמציא סיפורים לא נחמדים על הגננת. ממש לא. ואם זה משהו שחזר על עצמו מכמה ילדים - בוודאי שזה נכון.
ולא, אננחנו לא דור של.... פשוט יש מדי הרבה סיפורים ואנשים הזויים סעולם הזה. שצריך להיזהר.
וכל כך נכון שבציבור האחר הכל אחרת (לטוב ולרע. במקרה הזה לא היה עובר בשתיקה בכלל.).
אבל להזכיר למי שכתבה (לא זוכרת מי) שלגננת אסור ע"פ חוק לגעת בילד ושם היו מביאים אותה למשפט, אז שם גם הרבה הורים מובאים לכלא כי נגעו בילדים שלהם... (שם זה לא בא מחינוך... אבל גם אצלינו בציבור לא תמיד. עצוב כל הנושא הזה.)

zoomit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
סתם יקרה יש הבדל גדול מאוד בין ילדים שעושים דברים כאלו לבין מבוגרים וכאלו שיש להם סמכות על הילדים. וכנ"ל הבדל גדול בין אמא שעושה משהו לבין מלמד או גננת או מורה שעושים משהו.
מבכימה איתך לגבי חלק מהדברים, אבל חלק ממש לא.
מעניין אם היה קורה לבן שלך סיפור כזה היית שותקת?!

שביעית

משתמש מקצוען
האמת שדברתי איתה היום.
אמרתי שהילד סיפר שמשכו לו באוזן בגן. הוא לא אמר לי מי, וזה יכול להיות אחת הסייעות, המחליפות או אחד הילדים. בקשתי שתשים עין. אמרתי לה בנחמדות שאני יודעת שיש גני חיידר שזו שיטה מקובלת שם למשוך באוזניים, לשים מי פה וכו' אבל עלי זה בשום פנים ואופן לא מקובל ושלא יגעו לי בילד.

היא שאלה אם הוא אמר שהיא עשתה את זה, אמרתי לה שוב שהוא לא אמר לי מי אלא סיפר שזה קורה בגן. היא התנצלה ואמרה שיש כמה ילדים שלא שומעים בקולה אז היא נוגעת להם באוזן ואומרת: 'אני מזכירה לך שיש לך אוזניים!' אבל כמובן זה לא משיכה ובטח לא לילד שלי, שהוא באמת טאטל'ה [ככה כותבים?].

זה היה נשמע אמין, והגננת הזו היא באמת בסדר. מצד שני, בנ''א תמיד מפחיתים ממה שעשו. כך שאם היא היתה רק נוגעת - היא היתה אומרת שמה פתאום, היא לא נגעה.
אם היא מודה שהיא נגעה באוזניים, אולי זה באמת היה קצת יותר מנגיעה. לא יודעת.

בכל אופן, אני יודעת שעוד כמה אימהות בדרך להגיד לה על זה משהו, כך שאם זה באמת היה משיכות אוזניים - אני מאמינה שזה ייפסק מיד.

אגב, אני מקווה שאין לה גישה לפרוג, כי אז אכלתי אותה. היא תזהה מיד....
אם אתן מדברות עם גננת ושומעות ממנה משהו שמזכיר את הסיפורים באשכול הזה, פליז, אל תגידו לה מילה...

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הגננת של הבן שלך משקרת. היא מושכת לילדים באזניים, שמה להם מי פה חריפים בפה, ומי יודע מה עוד. לשקר בצורה כזאת זה בדיוק הדפוס.
זה גם מה שאני הייתי עושה אם הייתי צריכה לשקר לגבי דבר כזה, ולא היה לי מצפון, יראת שמיים או פחד להיתפס בסופו של דבר.
מה היא עושה? דבר פשוט. כשאת מעמתת אותה עם האמת- היא זורקת לך עצם קטנה כדי שתרגעי. מגלה חלק מהאמת: "נוגעת לו באזניים", כדי לא לצאת שקרנית, כי הרי הילדים דיברו. מצד שני, היא מנקה את עצמה. רק נוגעת ומזכירה להם, זה הכל.
אצל רוב השקרנים זה עובד מעולה.
לא כאן. בגלל שאנחנו כאן. (דרמטי הא.) סתם סתם. בגלל שיש מדי הרבה ילדים שטוענים אותו דבר.

הייתי מנחשת ואפילו מהמרת שהיא אכן עשתה יותר ממה שהיא אמרה. ואם היא שקרה פעם אחת, אין לך שום ערובה שזה לא יקרה שוב. ולא יקרה לגבי דברים אחרים. ואם היא מרגישה שההורים חושדים בה, יכול להיות שזה יקרה לגבי הרבה יותר דברים אחרים.

זהו סיימתי את פרק החשדות שלי להיום. אני אדם חשדן, אז קחי 70 אחוז ממה שאמרתי, תערבבי אותם עם 100 אחוזים אובייקטיביות שיש לי, יוצא פחות או יותר משכנע.

בהצלחה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה