השירשור שננעל...

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
גם אני מצטרפת לתהיה על נעילת האשכול.

בכל אופן, תודה רבקה על ההסברים.

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
גם אני לא הבנתי למה נסגר וחבל. ס"ה היה דיון מעניין. ורציתי להגיב. אבל אם לא מנהלי הפורום רצו שיסגר אז לא אגיב.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא רציתי לפתוח דיון על השרשור שנסגר- אבל אם כבר- היו כמה הודעות ברוח דומה שעיצבנו אותי.

כמה אנשים טובים החליטו שזה לא ראוי לצלם חתונות ו"חסיד הוא בטוח לא" וכל מיני פנינים כאלה.

אז במחילה - לכל דבר יש 2 צדדים. מה שטען ש"ברור שזה אסור" שלא יתן לצלם לצלם את הבת שלו בחתונה ויקח לכל רגע נתון צלם וצלמת.

כתבו שם ש"אין חסידים צלמים" זה לא נכון כמובן אבל בודאי שיש לקוחות חסידים.

יש משהו מאוד מקומם שיש איזו דרישה כביכול שצלם יפגע בצורה אנושה בפרנסתו כשמהצד השני הציבור לא מוכן להשקיע עוד 500 ש"ח לצלמת- אסור זה אסור- ואם יש איסור מצד הצלם אז איסור גם ללקוח מצד לפני עיוור (משחקי מילים על העיוור כאן בפעם אחרת) ואם כדי לחסוך טיפה כסף או לקבל תמונה טיפה איכותית יותר הולכים על הצלם- שלא יבואו לאותו צלם בטענה רוחנית על זה שהוא מצלם נשים.

לא שאיכפת לי - כאמור- אני אחרי השלב המתבלט בנושא הזה וגבולותי ברורים - אבל הצביעות כאן זועקת.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכתב ע"י הגלים;1767264:
לא רציתי לפתוח דיון על השרשור שנסגר- אבל אם כבר- היו כמה הודעות ברוח דומה שעיצבנו אותי.

כמה אנשים טובים החליטו שזה לא ראוי לצלם חתונות ו"חסיד הוא בטוח לא" וכל מיני פנינים כאלה.

אז במחילה - לכל דבר יש 2 צדדים. מה שטען ש"ברור שזה אסור" שלא יתן לצלם לצלם את הבת שלו בחתונה ויקח לכל רגע נתון צלם וצלמת.

כתבו שם ש"אין חסידים צלמים" זה לא נכון כמובן אבל בודאי שיש לקוחות חסידים.

יש משהו מאוד מקומם שיש איזו דרישה כביכול שצלם יפגע בצורה אנושה בפרנסתו כשמהצד השני הציבור לא מוכן להשקיע עוד 500 ש"ח לצלמת- אסור זה אסור- ואם יש איסור מצד הצלם אז איסור גם ללקוח מצד לפני עיוור (משחקי מילים על העיוור כאן בפעם אחרת) ואם כדי לחסוך טיפה כסף או לקבל תמונה טיפה איכותית יותר הולכים על הצלם- שלא יבואו לאותו צלם בטענה רוחנית על זה שהוא מצלם נשים.

לא שאיכפת לי - כאמור- אני אחרי השלב המתבלט בנושא הזה וגבולותי ברורים - אבל הצביעות כאן זועקת.

אני לא רוצה לעורר כאן ויכוח.
אבל אני ח"ו לא התכוונתי לפגוע, וכל אחד יעשה כדעת רבותיו.

מה שהתכוונתי לומר שהעניין לא פשוט.
לא הייתי כותב בחיים על העניין, אם לא שמישהו דיבר ע"ז בארוכה באשכול, ולכן קצת הצטרפתי לדבריו שהעניין לא פשוט.

ובעניין הצביעות לצערי אתה צודק, יש אנשים שמדברים ע"ז שזה אסור אבל לא ישקיעו שקל בשביל צלמת נוספת.

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רוצה טוב;1767275:

מה שהתכוונתי לומר שהעניין לא פשוט.
לא הייתי כותב בחיים על העניין, אם לא שמישהו דיבר ע"ז בארוכה באשכול, ולכן קצת הצטרפתי לדבריו שהעניין לא פשוט.

ובעניין הצביעות לצערי אתה צודק, יש אנשים שמדברים ע"ז שזה אסור אבל לא ישקיעו שקל בשביל צלמת נוספת.

אולי די?
מתנהל פה דיון מקצועי ולא הלכתי
שכל אחד ישאל את רבותיו

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י יצירתית;1767295:
אולי די?
שכל אחד ישאל את רבותיו

מה את רוצה ממנו? זה בדיוק מה שהוא כתב בהודעתו.

נכתב ע"י רוצה טוב;1767275:

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נראה לי שהדיון ההלכתי ההוא, הוא שגרם לנעילת האשכול.
יאללה, תמשיכו מכאן לדבר לגופו של עניין.
על החתום: הקהל המרותק.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
על החתום: יעל.

כן תודה חבריא מה הייתי עושה בלעדיכם?

תכלס מעניין שנועלים אשכול כל כך מועיל. זה מזכיר לי אשכולות כל כך לא לענין שאיש לא טרח לנעול.
היי אתם שם בהנהלה ממש התעוררתם לחיים.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י יצירתית;1767295:
אולי די?
שכל אחד ישאל את רבותיו

הבעיה האמיתית היא שיש כאלו שהחליטו שרבותיהם הם הפוסקים היחידים בעולם - גם כלפי אחרים
ומתוך כך - אין כזו מציאות שכל אחד ישאל את רבותיו, ה'רבותיו' של האחר הם אפס מוחלט בעיני המתלהם.

מכאן התוכחה כלפי ראש הישיבה של השני
מכאן הקביעה הנחרצת ש'יש פסיקה מפורשת של כל גדולי ישראל'
מכאן הקיטלוג מיהו חסיד וירא שמיים
ועוד פנינים מבחילים.

זה נושא רגיש, ואני מבין את הנעילה של האשכול (זו הדרך הקלאסית להתמודדות עם נושאים כאלו במחנינו...)

(התחלתי ספירה לאחור לנעילה / מחיקה..)

רבקה.

משתמש מקצוען
בשמחה. באמת לא הבנתי למה השרשור ננעל, ואפילו לא שמתי לב לשרשור הנוכחי עד שהפנו אותי גם אליו. הפניות זה אחלה. :)
תהנו ובהצלחה, ואם יש לכן/ם שאלות אלי (לא בנושאים הלכתיים :rolleyes: ) אתם מוזמנים לכתוב. אם התעלמתי כנראה שאני צריכה הפניה חוזרת...

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רבקה את חסרה פה.
מתעגעים לפעם :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה