התייעצות השוני בשידוכים בין פעם להיום

מצב
הנושא נעול.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
היום לצערינו הבחורות יותר איכותיות מהבחורים יותר שמורות וזה המצב
זה שהם מחפשים יופי כל הזמן רק מראה על הרמה שלהם... מותר לרצות יופי אבל יש כאלו שבוודאי נתקלתם בהם שמגזימים!! ולמה נראה לכם שלבחורות לא חשוב מראה חיצוני? רק שהן יותר חכמות ומעדיפות מידות ויר"ש.
לגבי הסרטים- לבת פחות יש העי לראות סרט מה לעשות?
לא נראה לי שבחורים נורמליים מחפשים יופי יותר משאר מעלות. מההיכרות שלי, בחורים מחפשים קודם מעלות מהותיות יותר כגון יר"ש, מידות טובות והתאמת אופי, ואח"כ יופי ושאר עניינים.
לדעתי הסיבה שהנושא הזה בולט יותר, למרות שהוא ברמה זהה ואפילו פחותה מהשאר, היא בגלל שבעיני הסביבה נושא חיפוש היופי הוא משום מה נושא נפיץ, וברגע שאנשים שומעים על בחור שמחפש יופי - הם קופצים.

נערך לאחרונה ב:

yael arc

משתמש פעיל
לא נראה לי שבחורים נורמליים מחפשים יופי יותר משאר מעלות. מההיכרות שלי, בחורים מחפשים קודם מעלות מהותיות יותר כגון יר"ש, מידות טובות והתאמת אופי, ואח"כ יופי ושאר עניינים.
לדעתי הסיבה שהנושא הזה בולט יותר, למרות שהוא ברמה זהה ואפילו פחותה מהשאר, היא בגלל שבעיני הסביבה נושא חיפוש היופי הוא נושא נפיץ, וברגע שאנשים שומעים על בחור שמחפש יופי - הם קופצים.

מקרה מאד נפוץ לצערי זה שמבקשים לשלוח תמונה של הבחורה....
אז נכון שיש הרבה מקרים שרק האמא מסתכלת בתמונה ולא מראה לבחור.... אבל עדיין עם כל הכבוד לאמא, נשיאת חן היא נטו בין הבחור לבחורה.... ללא קשר לאמא....
פעם (ואני לא מדברת על לפני הרבה שנים....) אם האמא היתה רוצה לראות את הבחורה הייתה נפגשת איתה, או בנפרד, או לפני פגישה עם הבחור, בשלב ראשוני או בשלב מתקדם יותר.... וזה הגיוני.. אבל א"א לחרוץ לכאן או לכאן, רק מראיית תמונה.... זו דעתי בעניין....

שפריצרית

משתמש מקצוען
לדעתי הסיבה שהנושא הזה בולט יותר, למרות שהוא ברמה זהה ואפילו פחותה מהשאר, היא בגלל שבעיני הסביבה נושא חיפוש היופי הוא משום מה נושא נפיץ, וברגע שאנשים שומעים על בחור שמחפש יופי - הם קופצים.
לפי איך שהשידוכים והבירורים מתנהלים היום - נראה שהסדר הוא בדיוק הפוך.
מבררים עשרים דקות (!) על מראה חיצוני ועל מקום העבודה או סיכוייה של המועמדת למצוא עבודה, ועוד כמה שאלות על יראת שמים כדי לצאת ידי חובה.
לא יודעת מה ההגדרה לבחורים נורמליים ואיזה בחורים אתה מכיר.
אני מכירה טוב מאד את הצד של הבחורות, ומפה משום מה זה נראה קצת שונה.
אף אחד לא קופץ על בחור שמחפש יופי, כולם מבינים שזה לגיטימי - אבל זה יצא כבר מזמן מפרופורציה.

מעניינת

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
היום לצערינו הבחורות יותר איכותיות מהבחורים יותר שמורות וזה המצב
זה שהם מחפשים יופי כל הזמן רק מראה על הרמה שלהם... מותר לרצות יופי אבל יש כאלו שבוודאי נתקלתם בהם שמגזימים!! ולמה נראה לכם שלבחורות לא חשוב מראה חיצוני? רק שהן יותר חכמות ומעדיפות מידות ויר"ש.
בחור אמור לעניין יופי יותר מבחורה, זה ברור! ומופיע גם בחז"ל!
אבל הרוב מתעניינים רק השמנה היא אם רזה, [אולי כי הם לא מומחים ליופי] [וזה נתון שמשתנה הרבה אחרי החתונה והלידות!]
יש היום יותר בחורות טובות מבחורים, זה נכון מאד!
השאלה היא אם זה לא בגלל שמבחור יש הרבה יותר תביעה, הוא גודל לבד מחוץ לבית, נמצא בתחרות חברתית גבוהה, ודרישות לימודיות כל היום, מ7 בבוקר עד 12 בלילה.
כך שלהיות בחורה טובה הרבה יותר קל!
היא גודלת בביתה, רק צריכה להשתדל להיות רגילה, ולא לחרוג מהמסגרת!!!!

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בהחלט דבר שקשה להגדיר.
אני מכיר מגוון רחב מאוד של בחורים, ואני מתכוון לבחורים הסטנדרטיים מהישיבות הסטנדרטיות. לא מדבר על הטובים בהכרח, אבל גם לא להיפך, כי שניהם לא מייצגים.
אני גם לא מתכוון רק לסגנון בחורים מסוים, אלא לכלל הסגנונות (מהמגזר הליטאי והספרדי, אני פחות מכיר את המגזר החסידי).

מבררים עשרים דקות (!) על מראה חיצוני ועל מקום העבודה או סיכוייה של המועמדת למצוא עבודה, ועוד כמה שאלות על יראת שמים כדי לצאת ידי חובה.
זה מאוד מפליא אותי.
מהבחורים שאני מכיר זה ממש לא כך.
יתירה מכך, כמה וכמה פעמים ביקשו ממני לברר עבור אחרים, והיה ברור שהיה חשוב למבררים יראת השמים, המידות והתאמת האופי, הרבה יותר מאשר יופי ועבודה, למרות שגם זה היה חשוב להם, ובצדק.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לפי איך שהשידוכים והבירורים מתנהלים היום - נראה שהסדר הוא בדיוק הפוך.
אני מכירה טוב מאד את הצד של הבחורות, ומפה משום מה זה נראה קצת שונה.
אף אחד לא קופץ על בחור שמחפש יופי, כולם מבינים שזה לגיטימי - אבל זה יצא כבר מזמן מפרופורציה.
חבל שאי אפשר לצלצל אלף פעמים.
וגם אם הבירור נעשה על ידי אמו של הבחור או כל קרובה אחרת בראש סדר העדיפויות והבירורים נמצא המראה החיצוני.
והשאלות- מבישות לעיתים.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני גם לא מתכוון רק לסגנון בחורים מסוים, אלא לכלל הסגנונות
אמנם אציין שבחורים פרומערים פחות מבררים על נושא היופי, אבל הסיבה לזה ממש לא בגלל שזה פחות מעניין אותם. זה פשוט משום שהנושא הזה פחות מדובר אצלם.
כמה פעמים בחורים פרומערים דיברו איתי בפתיחות והסבירו לי כמה זה חשוב להם, רק שאין מצב שיגידו להורים / רבנים וכדו'. [בכלל, הייתי צריך "לשכנע" אותם שהרצון הזה הוא טבעי ונורמלי ומעיד על בריאות נפשית].

וגם אם הבירור נעשה על ידי אמו של הבחור או כל קרובה אחרת בראש סדר העדיפויות והבירורים נמצא המראה החיצוני.
והשאלות- מבישות לעיתים.
במקרה כזה בהחלט יתכן שזה מה שקורה. אבל הבעיה היא שזה עצמו דבר מטופש לחלוטין - האמא מחפשת כלה לעצמה, ולא אישה לבן שלה.
במקרה בו האמא מחפשת אישה לבן שלה, אני חושב שהדגש על הדברים הללו הוא פחות מהדגש על הדברים המהותיים יותר.

נערך לאחרונה ב:

שפריצרית

משתמש מקצוען
אמנם אציין שבחורים פרומערים פחות מבררים על נושא היופי, אבל הסיבה לזה ממש לא בגלל שזה פחות מעניין אותם. זה פשוט משום שהנושא הזה פחות מדובר אצלם.
כמה פעמים בחורים פרומערים דיברו איתי בפתיחות והסבירו לי כמה זה חשוב להם, רק שאין מצב שיגידו להורים / רבנים וכדו'.
דווקא הפרומערים 'לא פריירים' כמו שאומרים את זה.
במיוחד אלה שמגיעים מישיבות המוגדרות כ'פרומעריות'.
אולי פחות בענייני יופי, אבל שאר הדרישות שלהם ממש שערורייתיות.
ולא דרישות בענייני יראת שמיים דווקא.
יש לי חברות שלומדות מקצועות נחשבים במכללות, והן מספרות שמציעים להן שידוכים בדיוק מהישיבות האלה.
הן עצמן מופתעות מההצעות שמציעים להן, אבל מסתבר שזה מה שהם מחפשים. הם או האימהות שלהם, זה לא משנה את המציאות.
ובענייני דירות....
עדיף לא לדבר.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
במקרה כזה בהחלט יתכן שזה מה שקורה. אבל הבעיה היא שזה עצמו דבר מטופש לחלוטין - האמא מחפשת כלה לעצמה, ולא אישה לבן שלה.
במקרה בו האמא מחפשת אישה לבן שלה, אני חושב שהדגש על הדברים הללו הוא פחות מהדגש על הדברים המהותיים יותר.
בואו לא ניתמם.
גם כשהבחור עצמו מברר ראיתי הרבה מאד מקרים בהם הושם דגש רב מאד על המראה החיצוני גם כשהבחור עצמו רחוק מיופי כרחוק מזרח ממערב.
וכפי שרמזו לפני דרישת המראה החיצוני היא רק סימפטום להתנהלות הכוללת של הבחורים בשידוכים ששמים דגש רב מאד. רב מדי על הפרמטרים החיצוניים של מראה, משרה וכסף.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש לי חברות שלומדות מקצועות נחשבים במכללות, והן מספרות שמציעים להן שידוכים בדיוק מהישיבות האלה.
הן עצמן מופתעות מההצעות שמציעים להן, אבל מסתבר שזה מה שהם מחפשים. הם או האימהות שלהם, זה לא משנה את המציאות.
ובענייני דירות....
עדיף לא לדבר.
לא כתבתי שהם פראיירים. כתבתי שעל נושא היופי הם פחות מבררים.
אגב, בכל הנושא של הדרישות, זה לא תלוי בסגנון הבחורים, אלא בכמה גבוה האף שלהם... והאף הזה גובה בדר"כ ע"פ נתונים ידועים: ישיבה, מעמד בישיבה, ייחוס, כסף ועוד.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
וכפי שרמזו לפני דרישת המראה החיצוני היא רק סימפטום להתנהלות הכוללת של הבחורים בשידוכים ששמים דגש רב מאד רב מדי על הפרמטרים החיצוניים של מראה, משרה וכסף.
זו טעות להכליל את דרישת המראה כמשהו חיצוני.
בניגוד למשרה וכסף, מצד הבחור מראה הוא בהחלט דרישה פנימית, שנוגעת לעצם חיי הנשואין.
וחבל שלא מבינים את זה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בניגוד למשרה וכסף, מצד הבחור מראה הוא בהחלט דרישה פנימית, שנוגעת לעצם חיי הנשואין.
וחבל שלא מבינים את זה.
יש דרישות ויש דרישות.
ויש פרופורציות.
וזה לא דיון שאני יכולה לנהל לעומקו בפורום מעורב.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
וכפי שרמזו לפני דרישת המראה החיצוני היא רק סימפטום להתנהלות הכוללת של הבחורים בשידוכים ששמים דגש רב מאד רב מדי על הפרמטרים החיצוניים של מראה, משרה וכסף.
הנקודה הזו בהחלט נכונה.
אבל עם זאת יש לי הסתייגות בנושא הזה. דווקא בתור אחד שלא דרש כלום כי באופן כללי אני מתנגד לרעיון, אני מרשה לעצמי לחשוב בקול שבעוד המון מתנגדים מאוד לחיפוש אחר הכסף, עדיין יש בזה הגיון מסוים, כמובן כשזה במידה הנכונה. בחור עם הבנה בריאה יודע שלמרות הכל, עול הפרנסה מוטל עליו, והעובדה שהוא לומד בכולל, היא פשוט בגלל שהוא ואשתו הגיעו להסכמה שכך הוא יעשה, אבל ברור שעול הפרנסה היא החובה שלו ואשתו עושה לו טובה בכך שמאפשרת לו להמשיך ללמוד כאוות נפשו. מכיוון שהוא מעוניין להמשיך ללמוד, הוא מעוניין שלא יהיה לו את העול הזה על צווארו ("ריחיים בצווארו ויעסוק בתורה?!"), ולכן הוא מחפש בחורה שיש לה עבודה מכניסה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הנקודה הזו בהחלט נכונה.
אבל עם זאת יש לי הסתייגות בנושא הזה. דווקא בתור אחד שלא דרש כלום כי באופן כללי אני מתנגד לרעיון, אני מרשה לעצמי לחשוב בקול שבעוד המון מתנגדים מאוד לחיפוש אחר הכסף, עדיין יש בזה הגיון מסוים, כמובן כשזה במידה הנכונה. בחור עם הבנה בריאה יודע שלמרות הכל, עול הפרנסה מוטל עליו, והעובדה שהוא לומד בכולל, היא פשוט בגלל שהוא ואשתו הגיעו להסכמה שכך הוא יעשה, אבל ברור שעול הפרנסה היא החובה שלו. מכיוון שהוא מעוניין להמשיך ללמוד, הוא מעוניין שלא יהיה לו את העול הזה על צווארו ("ריחיים בצווארו ויעסוק בתורה?!").
הלוואי וזה היה כה ממוקד וערכי כמו שאתם מתארים.
בשטח הדרישות מופרזות לגמרי.
כבר שמעתי די והותר בחורים מהסוג שדורש: שתהיה מאיזור המרכז (כשהוא מהפריפריה), הורים בעלי ממון אבל רק בעלי משרה מכובדת (כי מושבניק עשיר לא יאה לכבודו), מראה חיצוני מסוים (גם כשהוא עצמו רחוק ממנו) וכן הלאה על זו הדרך.
ובקיצור: הבו לי כי מגיע לי וכולם חייבים לי.
ואני שואלת: איפה הרצון להוביל, לקחת אחריות ,להעניק?
מתי הוא נעלם והתחלף בפינוק בלתי נסבל?
נכון שיש עדיין בחורים טובים שמתמקדים בטפל ולא בעיקר אבל גם עשויים להתבלבל מול הסחף של הרוב אא"כ יש להם הורים שפויים.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הלוואי וזה היה כה פונקציונלי כמו שאתם מתארים.
בשטח הדרישות מופרזות לגמרי.
כבר שמעתי די והותר בחורים מהסוג שדורש: שתהיה מאיזור המרכז (כשהוא מהפריפריה), הורים בעלי ממון אבל רק בעלי משרה מכובדת (כי מושבניק עשיר לא יאה לכבודו), מראה חיצוני מסוים (גם כשהוא עצמו רחוק ממנו) וכן הלאה על זו הדרך.
ובקיצור: הבו לי כי מגיע לי וכולם חייבים לי.
ואני שואלת: איפה הרצון להוביל, לקחת אחריות , להעניק?
מתי הוא נעלם והתחלף בפינוק בלתי נסבל?
כתבתי:
כמובן כשזה במידה הנכונה.

אבל מכל מקום, לכן באופן כללי אני באמת מתנגד לרעיון.

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ובענייני דירות....
עדיף לא לדבר.
מענין אותי למה את קוראת ישיבות פרומעריות

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
וחבל שלא מבינים את זה.
אכן, חז"ל לא כתבו שאסור לאדם לקדש אשה עד שיבדוק את מצב החשבון של אביה, או את יציבות מקום העבודה שלה...
הם כתבו שאסור לו לקדש אשה עד שיראנה.
נכון שיש הזויים, שחושבים שהכל מגיע להם, ויש להם דרישות הזויות גם בתחום הזה, אבל זה לא אומר שבחור נורמלי, או אמא שלו, שמבררים על מראה חיצוני, הם בעייתיים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה