קורונה הרמזור-ירוק כתום וחרדי...עד מתי?

מצב
הנושא נעול.

secret

משתמש סופר מקצוען
מ.ש.ל.

כי הרגע כתבו כאן שכל ההתנגדות לסגר מגיעה רק בגלל שצריכים לשמור כל מה שאפשר, ורק סגר לא עוזר/אי אפשר לסגור כל הזמן/ וכו'.

בלי קשר למציאת חן. רק לפני שמארגנים קרב הסברה, שתהיה קודם קוהרנטיות בעמדה.
אני לא בקרב הסברה,
זה היה כדי לתת את הדעת שהוויכוחים בכל מקרה לא יעזרו כי כל אחד נשאר בדעתו.

secret

משתמש סופר מקצוען
צריך להחליט או שמתווכחים בהגיון "בלי לערב הורים" או שמביאים דעות הפוסקים בלי להתווכח.
אי אפשר גם זה וגם זה.
אתם כולכם התנפלתם עלי בלי קשר, כתבתי הודעת סיום ונכנסתם עלי מכיוון אחר.

אקסיומה

משתמש פעיל
הופההה עכשיו אני על הכוונת :p

רק להזכירכם שלפני חודש תקפו את כל מי שהעיז לפתוח ישיבות, בתי כנסת ות"תים
והיום כולם נהיו בעד.

ולא רק, אלא שנלחמים בחירוף נפש נגד סגירת הנ"ל.

ניפגש בעוד חודש ;)
שום כוונת. חס ושלום.

רק רציתי להעמיד את הדברים על דיוקם.

וזה אגב הבדל גדול. אני למשל כיבדתי מאוד מתחילת המגפה את אלו שאמרו שלימוד תורה ברבים חייב להמשך למרות הכל. לא הסכמתי איתם בכל המקרים, (והם הסתדרו היטב בלי ההסכמה שלי, אגב).

אבל זה לחלוטין לא כמו לזלזל בכל ההרחקה החברתית. זה טיעון אחר לגמרי, וצריך להפריד את הטיעונים, אם רוצים לנהל דיון אינטיליגנטי.

מבחינה כרונולוגית, תלמודי התורה והישיבות פתוחים ב"ה זה כמה חודשים.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
מ.ש.ל.

כי הרגע כתבו כאן שכל ההתנגדות לסגר מגיעה רק בגלל שצריכים לשמור כל מה שאפשר, ורק סגר לא עוזר/אי אפשר לסגור כל הזמן/ וכו'.

בלי קשר למציאת חן. רק לפני שמארגנים קרב הסברה, שתהיה קודם קוהרנטיות בעמדה.

לי אתה עדיין לא עונה?
קשה קצת?
אני זו שטוענת שאי אפשר לסגור כל הזמן.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
אני מסיקה אותם מהנתון שפורסם השבוע של 0.3 תמותה כאן בארץ.
לא שפעת. בהחלט לא. נתוני תמותה גבוהים יותר אין ספק.
אבל גם לא מתים כמו כולירה או פוליו או אבולה.

הנתונים שם בטבלאות אולי נראים המון. אבל בכל יום מתים עשרות אלפים אם לא יותר בעולם. וסך הכל אחוז התמותה שם מכל המבריאים גם כן הרבה פחות היסטרי ממה שחשבו בהתחלה. ולא בכל מדינות העולם מדווחים את מספר המבריאים או סופרים את כל החולים.

וזה עוד אחרי שרושמים כל מי שנפטר עם קורונה כנפטר מקורונה.
למשל אתמול ילדה פלסטינית בת 6 חולת סרטן סופני שהובאה לטיפול בישראל , נספרה עם מתי הקורונה וגם שינתה את גיל התמותה הצעיר ביותר. למרות שרופא המחלקה אישר שהיא כבר הבריאה מהקורונה קודם לכן.
4% מחולי הקורונה בעולם מסיימים את חייהם!
את יודעת מה זה 4%?
יש לך מושג במה מדובר?
לו נניח שחצי אחוז לא היה מקורונה... עם כל הסיפורים היפים שאתם נתלים עליהם, כל פעם סיפור אחר.
עדיין אלו מספרים בלתי נתפסים
בתוספת קצב ההדבקה המטורף ומספר החולים שהולך וגובר.
אותי זה מפחיד.
פחות אחוז מתים מאבולה או פוליו - אבל לא קצב הדבקה כזה ולא התפשטות כזאת (באבולה ארגון הבריאות העולמי עשו סגרים ומנעו את התחלואה וכך אולי הצילו את חייך - ידוע לך?)
אני מביאה לך מספרים של תמותה עודפת סטטיסטית ואת אומרת לי שכל יום מתים אלפים בעולם...?

קצרה

משתמש מקצוען
שום כוונת. חס ושלום.

וזה אגב הבדל גדול. אני למשל כיבדתי מאוד מתחילת המגפה את אלו שאמרו שלימוד תורה ברבים חייב להמשך למרות הכל. לא הסכמתי איתם בכל המקרים, (והם הסתדרו היטב בלי ההסכמה שלי).

אבל זה לחלוטין לא כמו לזלזל בכל ההרחקה החברתית. זה טיעון אחר לגמרי, וצריך להפריד את הטיעונים, אם רוצים לנהל דיון אינטיליגנטי.

אין פה מזלזלים בהרחקות חברתיות.
לפחות לא במוצהר.

אי הסכמה עם שיבוש משמעותי כמו הפסקת לימודים וסגרים אינו התנגדות למסכות מרחק הגיינה .

secret

משתמש סופר מקצוען
שום כוונת. חס ושלום.

וזה אגב הבדל גדול. אני למשל כיבדתי מאוד מתחילת המגפה את אלו שאמרו שלימוד תורה ברבים חייב להמשך למרות הכל. לא הסכמתי איתם בכל המקרים, (והם הסתדרו היטב בלי ההסכמה שלי).

אז כדי להעמיד דברים על דיוקם
אציין שכתבת הצהרה שממש לא קשורה לדברים שאמרתי ובכך פתחת תיבת פנדורה.
אני לא רואה צורך להגיב עליה כי היא לא הענין.

אקסיומה

משתמש פעיל

אשת_חבר

משתמש מקצוען
4 אחוז מהמבריאים.
לא כולל מדינות שלא מדווחות על מבריאים (חפשי אותן בטבלה . בריטניה,שבדיה ועוד)
וכמובן שנספרות מדינות שלא בודקות את כל החולים ומאתרות רק חולים ברמה של מאושפזים.
זהו נתון מוטה כלפי מעלה.
בימי החרדה הוא עמד על 11 אחוז!!
את כנראה לא יודעת אנגלית.
CLOSED CASES
20,877,154
Cases which had an outcome:
19,971,797 (96%)
Recovered / Discharged
905,357 (4%)
Deaths
Show Graph
96% הבריאו
4% נפטרו
בריטניה מדווחת על מתים, מי שלא מדווח נספר כמבריא.
מדינות שלא בודקות רק מטות את הנתונים כלפי מטה..
אבל למה להתווכח עם עובדות.. זה אולי יגרום לנו ללבוש מסכה למשל או להקפיד על שטיפת ידיים.
חם ומזיע.. ולא נעים
מה נעשה?

אקסיומה

משתמש פעיל
ו @secret
באמת לא התכוונתי לשום דבר. רק לזה עצמו. להדגיש את העובדה שחלק מהטוענים נגד הסגרים (בפרוג, חכי"ם חרדים, ומתלונני אפליה שונים) מתנגדים לכל השמירה מהקורונה (כלומר מה שאנחנו קוראים לה שמירה, הרחקה חברתית וכל זה).
זו עובדה חשובה, לדעתי, לדיון.
נכון?

אני וביתי

משתמש מקצוען
ו @secret
באמת לא התכוונתי לשום דבר. רק לזה עצמו. להדגיש את העובדה שחלק מהטוענים נגד הסגרים (בפרוג, חכי"ם חרדים, ומתלונני אפליה שונים) מתנגדים לכל השמירה מהקורונה (כלומר מה שאנחנו קוראים לה שמירה, הרחקה חברתית וכל זה).
נכון?
כותבים נגד הסגרים ואחכ רצים לחפש דירה הכי קרוב להיכל בפרוג אין בושה.

קצרה

משתמש מקצוען
את יודעת מה זה 4%?
יש לך מושג במה מדובר?
לו נניח שחצי אחוז לא היה מקורונה... עם כל הסיפורים היפים שאתם נתלים עליהם, כל פעם סיפור אחר.
אותי זה מפחיד.
פחות אחוז מתים מאבולה או פוליו - אבל לא קצב הדבקה כזה ולא התפשטות כזאת (באבולה ארגון הבריאות העולמי עשו סגרים ומנעו את התחלואה וכך אולי הצילו את חייך - ידוע לך?)
אני מביאה לך מספרים של תמותה עודפת סטטיסטית ואת אומרת לי שכל יום מתים אלפים בעולם...?

4 אחוז מהידועים כחולי קורונה מסיימים את חייהם בעולם עם או בגלל קורונה.
0.3 אחוז בארץ.

מחלה לא נעימה. ממש לא.
חייבים להשמר ממנה.
עדיין לא ההיסטריה שחזו בערב פסח.

והיא לא תיעלם מפה.
אם היא היתה מחלה מסוכנת וקטלנית בשיעור שחזו בהתחלה. או דועכת באיזו צורה לאחר זמן סביר - היתה הצדקה לסגר . כשלא - אין חולק על דברי לא מטעם הרבנים ולא להבדיל אלף אלפי הבדלות מצד הרופאים - חייבים למצוא איזון בין שגרה סבירה לזהירות.

הבהלה ממספר של 4 אחוז מכלל הידועים היא נטיה אנושית כתוצאה מחוסר ידע. אם יחשבו את אחוז הנפטרים משפעת מכלל הידועים מגיעים לאחוזים גבוהים הרבה יותר.
בערך כמו האנשים שנדהמים כשאני מראה להם שחור על גבי לבן איך אקמול מסוכן יותר מאפידורל---

secret

משתמש סופר מקצוען
ו @secret
נכון?
הכל בסדר וסה"כ הדיונים כאן נחמדים [בהנחה שנקבל מענק כמו שהניק @יורם של הולך לארגן לנו]
ורוב הניקים מנהלים דיון מכובד עד שאנחנו נותנים לייקים אחד לשני על אף הדעות המנוגדות,

רק שאת העלת משפט, שאלת האם תוכלי לכתוב שאני מתנגדת להרחקות החברתיות,
וזה היה משפט דמגוגי.

קצרה

משתמש מקצוען
כותבים נגד הסגרים ואחכ רצים לחפש דירה הכי קרוב להיכל בפרוג אין בושה.

אז אני החריגה שלא.
שהיתי פעמיים בבידוד - בטח סבלתם אז קשות :)
שומרת על ממ"י. גם בעבודה יושבת 9 שעות עם מסיכה.
לא מתקהלת.
יש לנו בבית 5 בקבוקי אלכוג'ל במקומות אסטרטגיים.
מתפללים בעיקר במניני חצר.

ובכל זאת מתנגדת לסגרים.

חחח

משתמש סופר מקצוען
ו @secret
נכון?
אני לא מהתנגדים. ממש לא.
סגורה אני וכל משפחתי כבר יותר משבוע בבית. אין עבודה, אין תפילות במנין, אין לימודים. כלום.
וגם לר"ה יש מצב שבעלי יתפלל בבית אם עדין הוא יצטרך בידוד.
ולמרות כל זאת אני לא חושבת שסגר מקומי הוא דבר מועיל.

חחח

משתמש סופר מקצוען
את יודעת מה זה 4%?
יש לך מושג במה מדובר?
אותי זה מפחיד.
נו אז מה יש לך להציע?
איזה פתרון?

אשת_חבר

משתמש מקצוען
4 אחוז מהידועים כחולי קורונה מסיימים את חייהם בעולם עם או בגלל קורונה.
0.3 אחוז בארץ.

מחלה לא נעימה. ממש לא.
חייבים להשמר ממנה.
עדיין לא ההיסטריה שחזו בערב פסח.

והיא לא תיעלם מפה.
אם היא היתה מחלה מסוכנת וקטלנית בשיעור שחזו בהתחלה. או דועכת באיזו צורה לאחר זמן סביר - היתה הצדקה לסגר . כשלא - אין חולק על דברי לא מטעם הרבנים ולא להבדיל אלף אלפי הבדלות מצד הרופאים - חייבים למצוא איזון בין שגרה סבירה לזהירות.

הבהלה ממספר של 4 אחוז מכלל הידועים היא נטיה אנושית כתוצאה מחוסר ידע. אם יחשבו את אחוז הנפטרים משפעת מכלל הידועים מגיעים לאחוזים גבוהים הרבה יותר.
בערך כמו האנשים שנדהמים כשאני מראה להם שחור על גבי לבן איך אקמול מסוכן יותר מאפידורל---
מנסה למצוא קשר לוגי או הגיוני בין משפט אחד לשני... ולא כ"כ מוצאת.
בהלה מ4 אחוזים מכלל הידועים היא אנושית מחוסר ידע???
אבל חשבתי שסתם יודעים על יותר מידי ולכן זה יוצר מצג שווא שיש הרבה חולים..
הצלחת לבלבל אותי הפעם.
לא הבנתי את ההגיון בדברים שלך.
איזון בין שגרה סבירה לזהירות...
כן, זו היתה התוכנית אחרי פסח.
אם היו שומרים על אותו איזון לא היינו נראים ככה כנראה
אה רגע - כתבת קודם (לא מוצאת את ההודעה) שממילא זה לא היה משנה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה