הצעת משכנתא מה אומרים??!!

הנורמלי

משתמש פעיל
הלואה בפחות מ 45% מערך הדירה
הכנסות טובות (מעבר לשליש בתשלום החודשי) +עבר בנקאי נקי
ההצעה היא
230,000 - פרים 0.95% 300 חוד'
195,000 - קל"צ 3.7% 240 חוד'
150,000 - מל"צ 3.4% 240 חוד'
מה אומרים המבינים?!
התמהיל עצמו בנוי טוב?
הרביות איך הם ביחס לשוק?
(אני מבין שיש עליית מחירים כל יום וכל שעה בחודש האחרון)
@כיוון משכנתאות
@ari1980
@מקצועי בלבד
אשמח לכל חוו"ד;)

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הריביות גבוהות, גם בקל"צ וגם במל"צ.
לגבי התמהיל יש מה לשפר....

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הייתי מאריך את הפריים על מנת לקצר בהמשך, ומוריד שנים בקל"צ, להורדת מרווח גם פר מסלול וגם על ההלוואה כולה.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
השאלה אם שיפור יזיז גם את הפריים?? ובס"ה יצא ריבית יותר גבוהה?
מה יש לשפר בתמהיל?
הפריים היא ממש לא חזות הכל. הקלצ הרבה יותר חשוב , שלא יהיה עמלות היוון בהמשך. מלצ? אני ממש לא בעד.. כן יש מה לשפר בריביות. לגמרי

הנורמלי

משתמש פעיל
הפריים היא ממש לא חזות הכל. הקלצ הרבה יותר חשוב , שלא יהיה עמלות היוון בהמשך. מלצ? אני ממש לא בעד.. כן יש מה לשפר בריביות. לגמרי
כרגע אין לי תוכנית פרעון בהמשך אז למה לחשוש על העמלות היוון ? רק בשביל מיחזור עתידי?
מל"צ - למה לא בעד? מה עדיף צמוד מדד?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כרגע אין לי תוכנית פרעון בהמשך אז למה לחשוש על העמלות היוון ? רק בשביל מיחזור עתידי?
מל"צ - למה לא בעד? מה עדיף צמוד מדד?
קודם כל מאחל לך שכן תפרע.
הסטטיסטיקה אומרת ש60 אחוז מהמשכנתאות תוך 10 שנים נפרעות- מתמחזרות- מורחבות וממילא משתנות..
שום תועלת במלצ לדעתי. גם לשלם מראש הרבה יותר גבוה. וגם כל 5 שנים הוא ישתנה. ובינוי הבנק מראש יחשב כל התנודות שלהערכתו יהיה ב5 שנים קדימה.
עדיף צמוד מדד ממלצ לדעתי. גם מרוויחים ריבית נמוכה שנותנת אפשרות לקצר בשנים שנותנת ריבית עוד יותר נמוכה

הנורמלי

משתמש פעיל
קודם כל מאחל לך שכן תפרע.
הסטטיסטיקה אומרת ש60 אחוז מהמשכנתאות תוך 10 שנים נפרעות- מתמחזרות- מורחבות וממילא משתנות..
שום תועלת במלצ לדעתי. גם לשלם מראש הרבה יותר גבוה. וגם כל 5 שנים הוא ישתנה. ובינוי הבנק מראש יחשב כל התנודות שלהערכתו יהיה ב5 שנים קדימה.
עדיף צמוד מדד ממלצ לדעתי. גם מרוויחים ריבית נמוכה שנותנת אפשרות לקצר בשנים שנותנת ריבית עוד יותר נמוכה
אבל אם הבנק נותן עליה ריבית נמוכה יותר זה כנראה שהוא גם מבין שיש בה סיכון ללקוח לא קטן..... ובפרט בתקופה כזו שכל רגע יש משתנים רבים
השאלה ם על סכום של 150 אלף זה לא סיכון מידי גבוה?
וגם אם כבר על מיחזור או פריעה בצמוד הקרן גודלת .....

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אבל אם הבנק נותן עליה ריבית נמוכה יותר זה כנראה שהוא גם מבין שיש בה סיכון ללקוח לא קטן..... ובפרט בתקופה כזו שכל רגע יש משתנים רבים
השאלה ם על סכום של 150 אלף זה לא סיכון מידי גבוה?
וגם אם כבר על מיחזור או פריעה בצמוד הקרן גודלת .....
הקרן בצמוד גודלת כשהמדד עולה. זה בעצם הסיכון שמראש את משלמת יותר במלצ כדי לא להיחשף למדד. זה הכל עניין של כל בן אדם עד כמה הוא מוכן לקחת סיכונים יותר או פחות. לשיטתך אז כבר שווה אולי לקחת הכל בקלצ לא? כי פה אין בכלל סיכון. גם הפריים יש סיכון. אבל אם כבר מלצ למה לא קלצ? אם אין תוכניות פרעון אז עדיף קלצ אם יש תוכניות? אז מצ יותר הגיוני. ועדיין מי שאוהב לקנות ביטוחים .. יכול גם פה לקנות ביטוח בדוגמת מלצ או קלצ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה