הצעות|תסריט לסרט החדש

מקארתור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לפי הסדר, צריכים משהוא עם מסר צריכים משהוא על החיים והערכים שלנו, אז תורה, הבעיה שא"א להראות שקדן נון סטופ מתנדנד על הסטנדר, כאן אנו מנשקים את הנושרים שברוך ד' הם קיימים...
לדעתי ההתבוססות בנושרים נמאסה, גם מעצם הבעיה , וגם מעצם הנושא הבודד שטוחן אותנו מדי, זה טוב אולי לטחון שוב תנושא, להעלות מודעות לנושא אם צריך, אבל לעשות מזה כסף, תמיד כדאי לחשוב מחוץ לקופסא על נושא עם בידול כמה שיותר, כמה יכול כבר לשכנע עוד סרט נוסף בז'אנר הנשירה העמוס,
כל עוד איננו סטיבן שפילברג (עוד לא הצלחתי להבין מה מתלהבים ממנו. גיימס קמרון, מייקל ביי, רידלי סקוט ועוד, אוכלים אותו בלי מלח) לא היה מזיק להעתיק או להצמד למשהוא קיים, והמונח רימייק לדברים מוצלחים לא רק שאינו יוצא דופן אלא אף להיט, כי למעשה אין הרבה דברים מוצלחים באמת, זה העובדה,
נחשבן ונמצא שאין כמעט ז'אנרים עבורנו, SCIFI, אקשן, אימה, ביוגרפיה, ועוד, מה נשאר אצלנו רק דרמות או קומדיה, בדר"כ זה גם משולב וכמובן יוצא שעטנז מטומטם,
אפשר אמנם ללכת על כיוון של קומדיות קרועות נוסח הצוקרים, אבל עדיין אין כאן בידול,
ז'אנר מחוק לגמרי אצלנו, יכול להייות עם עתיד גדול, מותחנים פסיכולוגים, [כמו למשל אנתוני הופקינס שמשחק אותה (לא מבחיל, כדרכו) בעדות שבורה] שאינם מצריכים סטים והשקעה גדולה, פרט למחשבה, על דיאלוגים שנונים, וטוויסטים של 360, וכמובן קו אינטלגנטי חד, נטול רגש בגרוש שאנו מפוצצים בו, ולא יזיק כמובן להעלות את הרמה,
אין לי תסריט, אבל יש כיוון מעניין ושונה בכפוף לכל הנ"ל.

naamaid

משתמש צעיר
לא הצצתי בפורום מס' ימים, וראיתי שנוספו הרבה תגובות, כך שהתעצלתי לקרוא.
בכל אופן כל סרט צריך אמירה.
ראשית יש למצוא את האמירה (המסר) ורק אח"כ יהיה נכון להלביש עליו סיפור.
ואם כבר אנחנו בנושא "האמירה", ממש לא הייתי קונה / צופה בסרט חרדי שהאמירה שלו היא סטנדרטית או בעל אמירה צפויה מידי.
מצטערת, אבל זו דעתי.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
לגבי הטוויסטים של 360, ראיתי גם ביתד שהם כותבים עשרות פעמים "הרעיון הוא בעצם הפוך לגמרי ב 360 מעלות" וכדו'
אז אנא תחשבו טיפה, וכנראה שגם אתם יודעים זאת, 360 מעלות זה אותה נקודה שוב, פליז כל כך קשה לי לראות ששולפים זאת ככה בלי לחשוב שניה, נזכור מהיום - טוויסט של 180 מעלות וכדו'...
אם תעכבו ביתד, זה פשוט זוועה הסיבובים שהולכים שם...
:)

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
לגבי התסריט: לעשות מותחנים פיסוכולוגים וכדו' שזה מדהים, קיים עולם ענק ומליוני אנשים שעושים זאת טוב יותר, היחודיות שלנו היא המגזר שבו אנו נמצאים שאנו יכולים לייצר סרטים למגזר הזה שבעולם לא עושים זאת.
התסריט צריך להיות סרט שלא יראו אותו מיוצר בסיגנון הכללי, אלא משהו שהוא יחודי לנו.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
אוקי, מה האמירה?

naamaid

משתמש צעיר
פופקו -
אולי תחליט על אמירה, ואח"כ נוסיף עוד רעיונות.
לפי דעתי, זריקת רעיונות בעלמא (כמו שנעשה עד עכשיו) אינו יכול להתגבש לסרט אמיתי (ואפילו לא לסרט עבור הצבור שלנו!!! אם יש כאלה שעוד חושבים שסרט בציבור שלנו יכול להיות תת רמה...)

אם רוצים הצעות לאמירות, אני מוכנה לקפוץ למים, עם אמירה ראשונה:
היחס שהצעיר מקבל מסביבתו כאשר אינו צועד עם הזרם, אפשר להראות את היחס הרצוי במצב הנ"ל, לעומת יחס מאיים ומשפיל שאינו מאפשר לצעיר לעמוד על רגליו בחזרה.

הסרט יכול להיות בסגנון של הסרט "דלתות מסתובבות" (עד כמה שזכור לי) שמידי מס' סצינות יראו את הצעיר ותגובותיו בהתאם לשתי הגישות הנ"ל.

והסצינות?
העלו כאן ים סצינות היכולות להתאים לאמירה הנ"ל.
העניין הוא שצריך לשקול כל סצינה - האם היא מקדמת את האמירה, ואם לאו - פשוט לא להכניס אותה!

Eצוב

משתמש פעיל
בהקשר לאשכול "מה קרה לווקסברגר?"

אולי תעשו סרט תלת מידד, שמעתי שפופקו יודע איך לעשות את זה:D:D:D

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
בענין התסריט

אני הייתי מתחילה מכיוון הפוך (אם נשארים ברעיון התסריט הזה)
מראים את הנער הנושר אחרי שנשר רוצה לחזור בחזרה.
בתסריט יהיו קטעי זכרונות שלו מכל מיני קטעים בבית ההורים שלו.
יראו גם את חברו הטוב שנשר מסיבה אחרת, ואז זו כבר לא תהיה הכללה.
יכול להיות שכדאי להכניס כאן איזה אדם מקירוב שבא לקרב אותם כי הוא חושב שהם חילונים, ואין להם מושג ביהדות.
נגיד הייתי מראה גם קטע מההתפרעות שלהם בפורים.
מהשיחות שלהם בחבורה על היסורי מצפון---
אולי הייתי מראה קטע של אבא שפותח מעטפה שהילדה שלו לא התקבלה לסמינר (בגלל שיש לו ילד נושר בבית)
שידוכים שמתקלקלים בגלל זה.
לפי דעתי צריכות להיות בתסריט כזה 3 אמירות מרכזיות:
1. לנוער- אין מה לחפש ברחוב. כי אין מה למצוא שם חוץ מלהרוס את החיים.
2. למשפחה- אורך רוח וסבלנות ולשים לב כמשהו לא נראה שגרתי.
3. לסובבים- להבין, לעזור, לא לפגוע ולגלות אמפטיה

maor700

משתמש רשום
אני עוקב אחרי הדיון הזה מראשיתו וזוהי תגובתי הראשונה.
מאוד הייתי שמח להשתתף בהפקה אבל אין לי זמן כרגע לצערי.
אני רואה את המוטיבציה של חברי הפורום את הפלורליזם התסריטאי שמתחולל כאן. אני חושב שזה יפה אבל הבעיה הגדולה שאם כולם אחראים על התסריט בסוף לא יהיה תסריט.
צריך חלוקת עבודה- צוות של 3-4 אנשים (וגם זה יותר מידי) אחראים על התסריט
כך וכך אנשים אחראים על תלבושות (אחרי שיש תסריט אבל אפשר גם לפני אם יודעים כיוון)
כך וכך אנשים אחראים על צילום- צלם עוזר צלם בום סאונד מן תאורנים וכד'
כך וכך אנשים אחראיים על לוקיישנים אחרי שיבקלו תסריט
מאפרת אם יש
וכן הלאה ...
והכי הכי חשוב- אחד שיקבל על עצמו להיות המפיק הראשי והבלעדי ( יכולים להיות לו עוזרים אבל האחריות הגדולה עליו) הוא מניע את כולם ובראש מעייניו נמצא הפקת הסרט. כך עובד כל ארגון או מיזם זו ורק זו הדרך להוציא משהו לפועל.
לכן הייתי מציע שמישהו ייקח על עצמו את הפקת הסרט ברמת מפיק ראשי יחלק תפקידים לצוותים וימנה ראש צוות. דיונים פרטניים כמו שנעשה באשכול הזה ייעשו אך ורק בהתכתבות בין חברי הצוות באימיילים וכד'.
ממני- יתרו בן רעואל המדייני.

mis

משתמש צעיר
נכתב ע"י maor700;374913:
דיונים פרטניים כמו שנעשה באשכול הזה ייעשו אך ורק בהתכתבות בין חברי הצוות באימיילים וכד'.

אתה בעצם מציע לנטרל את פרוג מהנושא...

maor700

משתמש רשום
ממש לא! דגש על דיונים פרטניים. שאלות מרכזיות עדכוני מפגשים וכד' יכולים להעשות בפורום.
דבר אחר- פרוג זה חברי הפורום ולא דפי php בצבעי ירוק לבן.

maor700

משתמש רשום
ממש לא! דגש על דיונים פרטניים. שאלות מרכזיות עדכוני מפגשים וכד' יכולים להעשות בפורום.
דבר אחר- פרוג זה חברי הפורום ולא דפי php בצבעי ירוק לבן.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
קראתי כמעט את כל ההודעות בהנאה רבה. אני לא ממש יכולה לעזור בכתיבת התסריט אבל יש לי שתי הערות קטנות שאולי יעזרו.
א. אני חושבת שהרבה יותר חשוב להראות להורים איך כן להתנהג ואיך לא להתנהג.
לכן לפי דעתי, כדאי להראות בצורה חיובית את ההורים, שהם כן ידעו איך להתנהג עם הילד עמ"נ שזו תהיה דוגמא טובה להורים עם ילדים נושרים.
הרי תסריטים הפוכים יש לאנשים במציאות.
צריך שיראו שההתנהגות של ההורים עם הרבה סבלנות, והתיעצות עם בעלי מקצוע ואנשי חינוך, החזירו את הילד הביתה.

דבר שני, בקשר לליקויי למידה, לפי דעתי הבעיה בדור של היום ממש הפוכה, היום כל ילד שקצת מתקשה בלקרוא א' ב' כבר שמים עליו איקס. מה שממש לא נכון, לפעמים להורים אין כח להתאמץ ולשבת עם הילד על החומר, הרבה יותר קל לשלוח אותו לגן שפה. או שמרוב שמדברים על לקויי למידה הם מיד רואים את הילד כבעייתי וצריך עזרה. כך שלא בטוח שזו העילה הטובה לנשירתו של הילד.

.

דיסקשיח

משתמש רשום
בהצלחה רבה!!
מה שברור מתוך נסיון פורה בסי"ד בשטח אני ממליצה להתחיל בקטן יותר.
רפרפתי מלמעלה על ההצעות, אם יצא מזה משהו -אתם ענקים!

2 דברים חשובים לדעתי-
א. באמת בציבור החילוני יש יצירות מופת הרבה יותר, אבל יצירה חרדית מספקת ברמת האינטליגציה-תתקבל בברכה!!!! הם פתוחים ורוצים לשמוע גם את הצד הזה, כך שזה בכלל לא רעיון שלול!
(שוב, ברעיון! הביצוע מסובך יותר)
ב. אם המטרה היא לצורך פרנסה וכו', הציבור שלנו (כחרדים) קונה עלילה שמבוצעת בצורה סבירה, רמת מקצועיות סבירה וכו', בגלל שב"ה אנחנו לא מנוסים בצפיות מוגזמות, לכן הדרישות הם הרבה פחות.
אל תנסו ללכת רחוק, הציבור יקבל בברכה עלילה טובה בהפקה פשוטה יחסית.
בשביל ההתחלה זה בטוח טוב!

הצלחה!

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
חברים, מה נסגר? בסוף נראה לי שנעשה את הסרט בספירת העומר של שנה הבאה...
עדיין ממתינים לתסריט מוצלח...

Eצוב

משתמש פעיל
הבעיה שאין זמן. אם תביאו רעיון, אני בטוחה שתוכל כולם לחלק תפקידים רק לתסריט
ואני יודעת שאני לא מובנת, אז ככה: יש את הרעיון של הנושר, יופי. כל אחד שרוצה להשתתף לוקח על עצמו 10 דקות מהסרט ומחבר אותו לפרטי פרטים (מה אומר כל אחד וכו') הראשון זהXXXX הוא מעלה את התסריט של העשר דקות שלו, קורא את זהOOOO ממשיך עוד עשר דקות וכו' ובסוף, מע/אירים על הכל!

דיסקשיח

משתמש רשום
מובן שה10 דק' של הראשון צריך להיות מתושתת על ה10 דק' של האחרון...
תסריט יכול להתבצע רק באופן פרטי או ישיבת צוות או שכל אחד עורך תסריט משל עצמו אח"כ יש מישהו שממשמש את כולם...
בעצם בלי יאוש, תנסו, אפילו רק לחויה זה שווה.

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

שלום לכם,

פרוייקט שכזה מעניין מאוד במיוחד שהוא מתקיים בציבור האולטרה-חרדי.

אני צלם עיתונאי-תיעודי והייתי שמח לתעד את מהלך הכנת הסרט מכתיבת התסריט הצילומים וכ"ו.
אני מאמין שחלקכם יודעים שאני צלם של בח"ח ולכן אומר כך, אם תרצו ו/או לא תתנגדו, תיעוד הפרוייקט יוכל להופיע שם ואם לא (כמו שנדמה לי) אכבד זאת מאוד והפרוייקט יוצג היכן שאתם רוצים או אפילו לא בכלל.

אתם שואלים את עצמכם אם הפרוייקט לא יופיע בבח"ח אז למה הוא מצלם. זו אהבתי בתחום הצילום, במיוחד דברים שהם נדירים ואשמח להנציח זאת.

תודה מראש.

נ.ב. אשמח אם תכוונו אותי למנהל הפרוייקט או שתגיבו אתם עצמכם.

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

וגם יש לי רעיון שכתבתי לא מזמן.

בחור ישיבה שסבו נפטר ורגע לפני הוא מנחה אותו לקופסא בארון.
אחרי שהסבא נלקח ע"י מד"א הבחור מתאבל וביחד עם חברו לספסל הלימודים אוזר אומץ ופותח את הקופסא שמה הוא מגלה שאימו אינה יהודיה לא ערבייה.

האמת מכה בו בכל כוחה. הוא חוזר לספסל הלימודים כשהדילמה הנוראה מקשה עליו בישיבה ומול החברים.

המתח ממשיך באופן בו הבחור בורח מהישיבה נודד ופוגש אנשים מוזרים ותוהה על המשך דרכו בחיים.

בסופו של דבר הוא מחליט על גיור.

זה הבסיס, אפשר לשפץ.

בהצלחה.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נדמה לי שאם העסק הזה ירוץ ונרצה חשיפה אז בהחלט זה יהיה מועיל לפרסם את ההפקה הזו, בנתיים אנו עדיין מחפשים תסריט. ברגע שיהיה תסריט איכותי כתוב נוכל לראות היכן אנו עומדים ואיך מתקדמים.
לצערי אני כרגע דיי עסוק ם עריכות שנשארו לי עוד מלפני פסח, אך בשבוע הבא אני מאמין שאתפנה להשקיע יותר זמן ומרץ בקידום הפרויקט. לעת עתה כל עזרה שקשורה לתסריט תתקבל בברכה, ולגבי הרעיון שלך, אני לא כ"כ התחברתי אליו ואן לי כוח לפרט, אך בואו נשמע מה אתם אומרים עליו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה