מידע שימושי הצילו! כתמים אפורים על חולצות לבנות

באה בטוב

משתמש רשום
אני מגהצת את החולצות הלבנות של בעלי, ומגלה שחולצה ועוד חולצה מלאות כתמים אפורים שלא היו שם לפני הכביסה.
ניסיתי להשרות עם אבקת רן, לשפשף את הכתם- כלום לא עוזר!
הפעלתי מכונה ריקה עם חומץ אבל זה רק ״לאחר מעשה״.
כבר גיליתי 5 חולצות עם כתמים, האם הן הולכות לפח או שיש להן תקווה?!?!?!!!!?
ויש לי את ״מילה״ הנחשבת, שעד כה לא הצלחתי להבין ממה זכתה לשמה הטוב.
אשמח לשמוע ממי שחוותה את זה עצות ופתרונות!
הרבה תודה מראש!

שירונת

משתמש מקצוען
גם אני אתמול גיליתי כמה כתמים כאלה...
איך מורידים אותם?

באה בטוב

משתמש רשום
אני ממש מתפללת שתימצא מי שתדע את התשובה ותעזור לשתינו... התקשרתי לכמה חברות וגיסות ואף אחת לא שמעה על בעיה כזו בכלל!! וזה גורם לי להרגיש עוד יותר רע

Turkiz

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אולי תנסי לכבס חולצה אחת - שאם תהרס יותר- זו תיהיה רק אחת
תכבסי עם קליה - ואבקת כביסה

לא לוקחת אחריות

rachelY

משתמש צעיר
היה הרבה אשכולות בנושא...
בגדול קשה מאד להוריד את הכתם, לפעמים אם אני רואה את הכתם מיד כשיצא מהמכונה. אני משפשת חזזזזק רק עם מים וזה נחלש אבל לא יורד עד הסוף.
2 דברים שאני משתדלת להקפיד ומאז (כמעט) אין לי כתמים:
1 - בכל כביסה כהה מוסיפה חומץ למרכך - טוב לכביסה וטוב למכונה
2 - לא מוסיפה מרכך לכביסה לבנה - הרבה טענו שמשם זה נגרם.

ודי ברור שסבון/מרכך/שמפו וכו' שמתיבש על חולצות בהירות גורם לכתמים.

לילי 1

משתמש מקצוען
הילדים שיחקו בסבון- בלונים? זה מכתים בטירוף (הקנוי, לא הביתי)

שיר המעלות

משתמש פעיל
אני שמעתי גם כן שזה נגרם מהמרכך כביסה והאמת הפסקתי עם זה. מאז לא ראיתי כתמים חדשים.
ושמעתי גם שהקרם לשיער או ג'ל אם נוגע בחולצה הוא משאיר כתמים.

לי לה לו

משתמש רשום
אם לא משתמשים במרכך הבגדים לא יוצאים קשים? וכן יש איזה ריח לחולצה?

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
כיבסת עם אבקה רגילה?
אני קיבלתי את הרושם שהכתמים נגרמים מג'ל לכביסה.
כתבו פה בעבר גם שנגרם מאבקת כביסה בתא המרכך או להפך - לא זוכרת.

ואגב חולצות גבריות לא זקוקות למרכך בכלל
והריח של אבקת כביסה...

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הכתמים האלה נוצרים מבגדים חדשים. בדוק!
מספיק בגד אחד חדש במכונה וכל הבגדים בסיכון להכתמה. כנראה זה סוג של חומר שמצפה את הבגד ויורד בכביסה הראשונה.

הדס'וש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י באה בטוב;n4873985:
אני מגהצת את החולצות הלבנות של בעלי, ומגלה שחולצה ועוד חולצה מלאות כתמים אפורים שלא היו שם לפני הכביסה.
ניסיתי להשרות עם אבקת רן, לשפשף את הכתם- כלום לא עוזר!
הפעלתי מכונה ריקה עם חומץ אבל זה רק ״לאחר מעשה״.
כבר גיליתי 5 חולצות עם כתמים, האם הן הולכות לפח או שיש להן תקווה?!?!?!!!!?
ויש לי את ״מילה״ הנחשבת, שעד כה לא הצלחתי להבין ממה זכתה לשמה הטוב.
אשמח לשמוע ממי שחוותה את זה עצות ופתרונות!
הרבה תודה מראש!

לפעמים כשמגהצים בגדים שחורים יורד קצת מהבד השחור על המגהץ, (קרה אצלי אחרי גיהוצים של מכנסיים שחורים) ואח"כ כשמגהצים חולצות לבנות המגהץ מכתים את החולצה בנקודות אפורות/שחורות.
לכן כדאי לנקות את המגהץ כל פעם אחרי גיהוץ בדים כהים, עם ננס. (ברזילית. או לא יודעת איך שתקראו לזה.) וזה מתנקה לגמרי.

בהצלחה

באה בטוב

משתמש רשום
תודה רבה לכולכן! מבין כל התשובות כאן, בהתחשב בנתוני הכביסה שלי, הרעיון של המרכך שמכתים הוא הכי רלבנטי. תהיו בטוחות שמעכשיו לעולם לא אעיז לשים מרכך עם החולצות....
ואם יש למישהי ידע נוסף, אנא אל תחסכי אותו מאיתנו...!
אגב ראיתי שקיבלתי הודעות פרטיות (אם הבנתי נכון את הסימן) אבל אני לא יודעת איך קוראים אותן, עם השולחות הסליחה!

שרי 1

משתמש פעיל
כשמקלחים את הילדים עם חולצות גבריות לבנות
או נשים עם חולצות בסיס בהירות
תמיד- להפשיל טוב שרוולים
ולהשתדל שהסבון לא יגע בבגד

yonig20

משתמש פעיל
אצלנו הבעיה נפתרה אחרי שהפסקנו לקנות מרכך של חברה לא מוכרת, וחזרנו לחברות המוכרות.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא צריך מרכך, בפרט בכביסה לבנה
הוא לא נותן כלום חוץ מקצת ריח

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
במוצאי שבת הגדול נתתי לילדים "לנקות" קצת באמבטיה כמה דברים עם קצת פנטסטיק
ואחד הילדים היה עם החולצת שבת שלו (צהובה)
וחשבתי לעצמי מה כבר יכול לקרות החולצה מקסימום תהיה יותר נקיה והתעצלתי להחליף לו כי היה בדרך למקלחת.

בקיצור,
אני באה לגהץ את החולצה לפני החג וחשכו עיני כל החולצה כתמים חומים /אפורים משהו מזעזע.

תכלס זה חולצה שאני מלבישה גם בחורף מתחת לסוודר אז בפסח עדין השתמשתי במקום לזרוק מיד
ואחרי החג זה הגיע שוב לכביסה

והנה אחרי פסח אני מוציאה מהכביסה ו... הכתמים נעלמו כמעט לחלוטין.

מסקנות:
-כמו שכתבו זה שיש חומרים שלא עושים טוב לבגדים אלא רק מכתימים
-לא להתייאש ולכבס שוב ושוב זה יכול לרדת אולי מתישהו

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפעמים מייבש כביסה מכתים בגדים.
יש להחליף 'מחליקים' - כ300-400 שעות כולל עבודה.

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
להקפיד על הנקיון התאים, ושלא התערבב המרכך עם האבקה.
אני מדי פעם שמתחילים לצוץ הכתמים עושה מכונה ריקה על הרתחה ובתא של האבקה שמה סודה לשתיה.
אתלי בד"כ זה מגיע על גופיות וחולצות בסיס טפוטפו לא על החולצות של בעלי.

124578

משתמש צעיר
נכתב ע"י rachelY;n4874073:
היה הרבה אשכולות בנושא...
בגדול קשה מאד להוריד את הכתם, לפעמים אם אני רואה את הכתם מיד כשיצא מהמכונה. אני משפשת חזזזזק רק עם מים וזה נחלש אבל לא יורד עד הסוף.
2 דברים שאני משתדלת להקפיד ומאז (כמעט) אין לי כתמים:
1 - בכל כביסה כהה מוסיפה חומץ למרכך - טוב לכביסה וטוב למכונה
2 - לא מוסיפה מרכך לכביסה לבנה - הרבה טענו שמשם זה נגרם.

ודי ברור שסבון/מרכך/שמפו וכו' שמתיבש על חולצות בהירות גורם לכתמים.

משתתפת בצערך!!:(:(:(

אני עברתי סיוט רציני עם מכונה ח-ד-ש-ה!!! ולא הראשונה שלי!! כך שזה ממש לא היה קשור לכל הדברים שאמרו: מרכך/חפיפת ראשי ילים וכד'...

הגענו עד בית משפט עם החברה. אבל השופטת אמרה שלמרות שהיא מאוד מזדהה, ונשמע לה הגיוני שאנחנו לא סתם מתלוננים מאחר ואין דרך משפטית להוכיח זאת והיא לא רוצה שהם יערערו - שנגיע לפשרה.

הפשרה היתה הזויה!!:mad::mad::mad:

בקיצור לקחתי את זה ככפרת עוונות ומאז אני עושה שני דברים שפותרים את הבעיה למרוץת שהז ממש לא בסדר שזה מה שצריך לשעות במכונה חדשה! אבל שאל יהיו הצרות שלי...;)

פתרונו:
1. לכבס עם קצת חומץ בכל מכונה. כמו כן, אחת לחודשיים להפעיל מכונה ריקה רק עם חומץ על התוכנית הכי ארוכה.

2. לכבס כהה ומיד אח":כ בהיר.

זה מה שעזר לי...
;)

באה בטוב

משתמש רשום
נכתב ע"י rivkiy;n4874928:
להקפיד על הנקיון התאים, ושלא התערבב המרכך עם האבקה.
אני מדי פעם שמתחילים לצוץ הכתמים עושה מכונה ריקה על הרתחה ובתא של האבקה שמה סודה לשתיה.
אתלי בד"כ זה מגיע על גופיות וחולצות בסיס טפוטפו לא על החולצות של בעלי.

כן, גם אני מיהרתי להפעיל מכונה ריקה עם חומץ, אבל זה לא פתרון לחולצות שכבר הוכתמו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה