עזרה הצילו !!! יתושים מתישים...

החתול במגפיים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כשאני נעקצתי כילד אמרו לי אתה רואה כמה שאתה מתוק:)

ואני לא אוכלת יותר מתוק מהגברים בבית...
אלא אם גם היתושות הכריזו על דיאטת ירקות :(

כן שמעתי על השטויות האלה... לי אמרו לאכול מלפפון חמוץ:mad:
אין קשר דם מתוק או לא-זה פשוט סוג או כמות (את מי הם מריחים יותר או פחות)

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הסיבות למה יתושים עוקצים אותך
1.לבוש
יתושים משתמשים בעיניים שלהם כדי לטרגט את הקורבן הבאה שלהם, הם מאוד חזותיים במיוחד בשעות המאוחרות של הצהריים והחיפוש הראשוני שלהם אחר בני אדם הוא דרך החזות. ללבוש צבעים כהים יותר (כמו נייבי, אדום, שחור), עושים אותנו מטרות נייחות וקלות יותר עבורם.
2. סוג דם
יתושים בוגרים ניזונים מצוף פרחים, אך היתושה (נקבת היתוש) זקוקה לחלבונים הנמצאים בדם שלנו כדי לייצר כמה שיותר ביצים. לכן זה פחות מפתיעה שסוג דם אחד נחשק יותר לעומת סוג דם אחר. מחקרים מראים שאנשים עם סוג דם O מושכים יתושים פי 2 יותר מאשר אנשים עם סוג דם A. סוג דם B היה באמצע. בנוסף, אצל רוב האנשים סוג הדם מתבטא גם בכימיקל המשתחרר מהעור, סימן שהיתוש מסוגל לקרוא ולהגיע עליהם בהקדם האפשרי.
3. גזים
יתושים יכולים לחוש פחמן דו-חמצני כבר ממרחק של כ-48 מטרים, כלומר ככל שאנחנו פולטים יותר פחמן דו-חמצני בנשיפה, ככה אנחנו הופכים למושכים יותר. אנשים גדולי ממדים פולטים יותר פחמן-דו חמצני בנשימתם והם נמצאו כמושכים יותר מאנשים קטני מידה.
4. חום וזיעה
חוץ מפחמן דו-חמצני, יתושים יכולים להריח ולאתר אותנו דרך חומצת חלב, חומצת שתן, אמוניה ומרכיבים אחרים שנמצאים בזיעה. אדם חם ומזיעה נשמע כמו ארוחת גורמה עבורם.
5. עור
חלק מהמחקרים מראים כי למאזן החיידקים וכמותם החיים לנו על העור יש השפעה. חגיגת החיידקים יוצרת ריח ייחודי לכל אחד מאיתנו . במחקר אחד חילקו קבוצה של גברים ל-2 אלה שמשכו יותר יתושים ואלה שפחות, ומצאו כי אלה שמשכו יותר יתושים נמצא על עורם מיקרוביים מסוימים בכמות גדולה יותר ביחס לקבוצה האחרת (המושכת פחות). פקטור הבקטריות יכול גם להסביר למה חלק מהיתושים נמשכים יותר לכפות הרגליים והקרסוליים.
6. הריון
נשים בהיריון הכי פחות רוצות למשוך יתושים, אבל מתברר שיש זנים של יתושים שנמשכים יותר לנשים בהריון מאשר לנשים שהן לא בהריון. מחקר באפריקה מצאה כי יתושים מהזן נושאי מלריה נמשכים פי 2 יותר לנשים בהריון לעומת נשים שלא בהריון. החוקרים מאמינים כי מצב זה נוצר עקב עלייה בפליטת הפחמן הדו-חמצני. נשים בשלב מתקדם של ההריון נושפת 21% יותר בכל נשיפה מאשר נשים שלא בהריון.
7. בירה
מי ידע שיתושים הם אוהבי בירה? האהובים הקטנים האלה… מחקר אחד מצא כי לאחר שמשתתפי המחקר שתו 350 מ"ל של בירה נחתו עליהם יותר יתושים בצורה משמעותית מאשר לפני. החוקרים תיארו שזה עקב עליית טמפרטורת העור ועלייה ברמת האטנול שניתן למצוא בזיעה. אך לא יכלו להגיד במדויק מה היה הגורם במדויק.

מתוך אתר מחקרי :)

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בלת’’ק.
תתאמני על להרוג אותם בעצמך.
הפרקטיקה כאן היא מהירות ועל זה צריך להתאמן. אם יש יתוש על קיר/ארון/כל משטח אחר, את פשוט נותנת דפיקה מהירה במקום! אבל מהירה מאד.
תנסי לתת מכה על הקיר, ואז מכה יותרמהירה, ואז עוד יותר, והמהירות הכי גבוהה שתצליחי להגיע אליה היא המהירות הנדרשת לחיסול יתוש.
מניסיון.. הרגתי ככה אינספור יתושים ואם את מכוונת נכון הוא לא ישרוד את זה.

כשהוא באוויר אפשר לנסות לתפוס אותו.
בהצלחה!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
סתם מעניין איזה אתר?
מצאתי את זה כתוב באתר הזה
היה מקור לכך.

אברהם א.

משתמש רשום
ואולי במקום להילחם ביתושים שבבית (מלחמה אבודה ברוב המקרים), צריך פשוט למנוע מהם כניסה לבית!!
יש ערים שסובלים מאד מיתושים או פרפרים וכו', ושם הרשת מגיעה כסטנרדט עם כל חלון חדש.
אפשר להזמין אצל כל מתקין חלונות רשתות לכל הבית, ופשוט לא פותחים את הרשת כל עונת היתושים, מנסיון - אולי אחת לשבועיים מצליח לחדור יתוש בודד וכמעט לא מורגש.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני הכליא ברק של היתושים,
ישנים כמה אנשים בחדר, כולם ישנים לילה שלם ברוגע, אני קמה כמה פעמים בלילה בגלל זמזומים של יתושים,
בבוקר - כולם קמים שלמים, ואני מכוסה עקיצות :(
חייבת פתרון דחוף,
לגבי הסנו מט - הבנתי שזה לא בריא (במיוחד אם יש ילדים באזור...)

שנה שעברה ביקשתי מהעייריה לבוא לרסס - עזר לכמה חודשים.

מירי456

משתמש מקצוען
בלת’’ק.
תתאמני על להרוג אותם בעצמך.
הפרקטיקה כאן היא מהירות ועל זה צריך להתאמן. אם יש יתוש על קיר/ארון/כל משטח אחר, את פשוט נותנת דפיקה מהירה במקום! אבל מהירה מאד.
תנסי לתת מכה על הקיר, ואז מכה יותרמהירה, ואז עוד יותר, והמהירות הכי גבוהה שתצליחי להגיע אליה היא המהירות הנדרשת לחיסול יתוש.
מניסיון.. הרגתי ככה אינספור יתושים ואם את מכוונת נכון הוא לא ישרוד את זה.

כשהוא באוויר אפשר לנסות לתפוס אותו.
בהצלחה!

הכי טוב זה עם ידיים רטובות, ברגע שהיד רטובה היתוש לא מריח את היד המתקרבת וגם אם הוא לא מת מיד הוא נדבק

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
יש לקנות מכשיר רעש ליתושים
מוציא רעש שבני אדם לא שומעים
ואין בעיה לשים גם ליד מיטות

שאפומדיה

משתמש מקצוען
עצה שעבדה לי בצורה הזויה,הייתי בחדר בישיבה,וברוך ה' לא נעקצתי,ואילו חבריי נעקצו....
פשוט התפללתי בתמימות ופשטות מתוך אמונה שלמה.... ה' תעזור לי לא להעקץ..וזה עבד...
תאמת זה עוזר!
אנחנו פעם עשינו אוהלים ובטעות כשאהול היה פתוח האור של הפנס היה דלוק
מה שקרה שמשך אליו את כל היתושים האוהל ניסגר כדי שלא יכנסו עוד אבל
נאלצנו לישון כל הלילה עם יתושים של הטבע בתוך האוהל
זה יתושים מחרידים !! רק לאות אותם את מתה:eek:
התפללתי חזק פליייז שאני לא יעקץ!
והזוי איפלו שהם היו כמה סנטימטרים מסביבי לא נעקצתי בכלל!

ואגב מה עושים לתינוקות?
הבת שלי קטנה דומה לאמא שלה וכולםםם עוקצים אותה

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
באמת שלא היה מפריע לי שיקחו קצת דם שהן צריכות אבל למען ה' למה להשאיר אחריכן את החומר המעצבן הזה????

בעלי נוהג לשלם להם מידה כנגד מידה: הוא לוכד אותם ודוחף אותם לקורי עכביש ונהנה לראות איך העכביש מוצץ מהם בחזרה את דמו הגזול
מעניין מה קורה אחרי זה לעכביש מידה כנגד מידה

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
כשהורגים יתוש ויוצא דם יש סיפוק של נקמה:mad::mad::mad::mad::mad:
ראיתי באשכול אחר עצה לעבור טסט , להבטיח תרומה לצדקה את סכום הטסט באם יעבור .
אולי אפשר לקחת את זה למקרה דנן ולהבטיח לתרום דם לאחר עונה שלמה ללא עקיצות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה