עזרה הצילו... חיבת עזרה

ריקי שחור

משתמש מקצוען
כילדה, היתה לי כוויה רצינית בכף יד מכירה חשמלית. היום, ברוך ה', אין שום סימן, ובטח שהתחושה חזרה! זה כמעט לא קורה שמאבדים תחושה בעקבות כוויה.
רפואה שלמה בקלות!!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תגידו זה נכון מה שאמרו לי שלא יהיה תחושה בידים
אני עד כדי כך אמא נוראה הרסתי לילדה שלי את החיים בשניה ברגע
אני לא יודעת מי כבר צריך טיפול אני או היא
תעזרו לי
הידים שלה איבדו תחושה או לא
הן תחזורנה לקדמותן
בבקשה תגרענה אותי
לא יודעת לגבי שיטות טיפול בכוויות.
אבל לכבודך קראתי עכשיו מחקר על כוויות בכף יד (מ2005) כאן
ומכוויה שטחית אין בעיות תחושה לטווח ארוך.

שתית כבר את השוקו?

RRL

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תפסיקי לחשוב על התחושה שבטוח תחזור. מציעה לך להתרכז באיך לעזור לה- היא סובלת!
אולי כדאי באמת שרופא ישלול זיהום ואת הטיפול נשאיר למשחה של גרין שאגב חייבת ליהיות בכל בית!
אני לא זזה ס"מ סלי המשחה הזאת שכבר הצילה עשרות!! וכל האפקט שלה שמורחים אותה מהר אז קדימה אמא יקרה...
לכי תעזרי לה!!

יודית 121

משתמש מקצוען
באמת נשמע לי מחשיש לא לפגוש רופא בכלל...
ועל הדרך תבררי איתו מה ירגיע את הכאבים.
גם אני מטפלת כשיש צורך במישחות של גרין.
אבל כשהכוויה רצינית הולכת לקבל הבחנה מרופא. ומסננת מה שלא מתאים.
אולי ככה תיהי רגועה יותר. יש אנשים (כמוני) שלא בנויים לאי וודאות והרופא מצטייר כדבר יודע כל.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
לא יודעת אם יש לגשת לרופא שיראה.
ממליצה לפנות לגב' גרין בעצמה בירושלים.
זו לא רק המשחה. היא מומחית.
יש דרך שהיא מטפלת משחות ואבקה ודרך שלה לחבוש ולטפל.
אצלנו היא היתה השליחה.
בעז"ה גם אצלכם.
ובקלות.

ב.כ

משתמש מקצוען
חבל על הדיבורים.. היית כבר אצל גרין? תרגיעי אותי שהילדה בסדר!
שאוכל להרדם הלילה! לא רוצה לשבור אותך אבל כויותזה סבל נוראי!
רק משחה של גרין תעזור! לא רופאים ולא בית ולים!! מנסיון של הבן שלי.
חוץ מזה תביאי אקמול שתרגע המסכנה ולכי לטייל באויר (אם יש באיזור המגורים שלך)
כבר שגענו את ברנשטיין ואני נותנת לה אקמול ונורופן משולב

מצב כפית

משתמש מקצוען
@ב.כ
מותק.
קודם תנשמי את.
דבר שני, אני הייתי שנה שעברה עם כוויות בדרגה 2 ובדרגה 3 בידיים ובברכיים ומעלה..
קיבלתי טיפול מצוין אצל איזנשטיין מרחוב אלקנה בירושלים.
הכל עבר!!!!!
ללא צלקות!!!!!!!!!!
למרות האזור הרגיש...
052-762-9972.
02-537-3148.
מלאך מושיע.
רק בריאות!!!!

ב.כ

משתמש מקצוען
בכויות בידיים בשום אופן לא לטפל רק בצורה טבעית!!!!!!!!!!!!!!
מכירה מקרוב ילדה של חברה שעברה אח"כ 5 ניתוחים מזעזעים בגלל החבישה במנח לא טוב
בדיוק אצל ברנשטיין
מנהל המחלקה של תלהשומר אמר לה שזה לא מקרה ראשון במגזר, וגרין/ ברנשטיין טובים אבל לא בידיים או בפנים
אשמח לתת לך את הטלפון של החברה, תתיעצי איתה,
לכו לבית חולים !
הילדה עם זיהום!
היינו בבית חולים אמרו לי למה הרגעת לא עבר 72 שעות עם חום
לא נראה כלום בבדיקות דם תחזרי לבית אם החום ממשיך תעשי בדיקות דם בקהילה

מצב כפית

משתמש מקצוען
אני כל כך בצער ממה שקרה מרגישה אשמה נוראה שלרגע הסחתי ממנה את העינים
תמיד אני כל כך שומרת אני מרגישה תחושה איומה

אדבר איתך דרך השכל,
אל תפגעי. לפעמים זה עוזר..
אם לא- אל תתייחסי...;
היית מעדיפה שזה יקרה כשאת רואה?????????

יודית 121

משתמש מקצוען
אז עכשיו נשאר לך רק להרגע בעצמך. כי בטח את יודעת שהלחץ והפניקה שלך מלחיצים אותה.
תאספי כוחות , צאי איתה בעגלה לטיול בחוץ אולי זה ירגיע אתכם יחד.
תני לה ולך משו מתוק ותסיחי את דעתה מהכאב.
ליבי איתך ממש!!! לפעמיים מעדיפים ח"ו סבול בעצנו מלראות את הילדים סובלים.
אבל תזהרי לא להיכנס לריגשי תעבדי רק מהשכל!

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
הקטנה שלי בת שנה ורבע בשבת האחרונה הניחה את הידים על הפלטה יש לה כוויות בדרגה 2 גבוהה ממש אין עור היא לא מפסיקה לבכות רק בידים שלי או בעגלה היא נרגעת לא לגמרי אבל יחסי
והלילות לבנים
חוץ מזה שהיא העלתה חום ומסכנה נוראה
ואמא שלה נלחמת לאצור את הבכי אני מרגישה אשמה בלי גבוללחצי שניה לא הסתכלתי עליה חצי שניה הייתי עם עניים לא עליה
והכל קרה
בבקשה מה עושים להקל על מכאוביה
דחוף משחה של גרין ואם העלתה חום יכול להיות שמתפתח זיהום.
תגשי במקביל לרופא שיראה אם הזדהם. חובה לטפל בחום.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
רפואה שלמה!!
ליבי איתך!
כולנו בני אנושי שמשתדלים לעשות את המקסימום,
אבל יש מי שקובע מלמעלה מה יהיה...
תורידי את נקיפות המצפון כמה שאת יכולה כי זה רק מחליש אותך ואת צריכה כח.
ואחרי שהילדה תירדם בעז"ה מותר לך גם לבכות ולשחרר את הלחץ מבפנים,
את לא מלאך . את אמא עם לב וכואב לך שלילדה שלך כואב וזה בכלל לא משנה מי אשם ואם בכלל...

ולגבי גרין-אני גם יודעת מנסיון של משפחה שהיו להם כמה ילדים עם כוויות חמורות מאד ממיחם שנשפך
והשיטה של גרין הצילה אותם.
לא יודעת לגבי בי"ח אבל אני חושבת שאם יש מישהו מנוסה שראה אותה ומטפל בה לא כדאי לרוץ לשם,
במיוחד עכשיו עם כל הקורונה.

ואנשים! הזהרו בדבריכם!
לא רואים את הילדה וכבר קובעים שיש זיהום...

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אז מה עושים להרגיע את הכאב
אני לא מסוגלת לראות את הסבל שלה זה פשוט גורם לבכות ביחד איתה
נורופן נורופן נורופן
אני בוגרת כוויה, נכוותי מאש יותר נכון בערתי באש
ורק משככי כאבים עוזרים, והרבה. היא לא צריכה לסבול. זה כאבים מטורפים בהתחלה.
ולגבי המצפון שלך, אני פיטרתי אותו מזמן. יש אלוקים בשמים שנותן לכל אחד בדיוק את מנת הסבל שמגיע לו.

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
אשתף כאן דבר מפעים.
הזדמן לי להיות בניחום אבלים אצל משפחה שאיבדה את התינוק שלהם באופן טראגי רח"ל. תסכימו אתי שזה 'קצת' יותר כואב מכוויה. וההורים הרגישו רגשות אשמה [כנראה שהיו כמה פרטים של חוסר אחריות במידה מסויימת שהצדיקו מבחינתם את ההרגשה הזו].
בדיוק אז, הזדמן לשם אחד מגדולי הדור זצ"ל, ודיבר איתם. וכה היו דבריו:
לפעמים בן אדם מרגיש אשם על דברים שהוא גרם להם, ומהסיבה הפשוטה, שהרי אם לא היה עושה כך וכך זה לא היה קורה, ובגלל שעשה זה קרה, ואם-כן ודאי אני אשם.
הוא טען, שהרגשה זו מוטעת לחלוטין.
וביאר, כי כאשר רצון ה' להביא משהו על האדם, הוא יביא. ואם רצונו היה שהתינוק ילך לבי"ע, הוא ילך.
ורצון ה' היה שזה יקרה באופן שיביא תחושות אשמה על ההורים, ולכן זה גם הגיע באופן הזה. כדי להקשות עליכם את האובדן, וזה חלק מהגזירה.
ומתי בן אדם כן צריך להרגיש אשם על מעשיו?
- רק במקרה שהנהגתו היתה שלא כשורה ושלא כדין, אך אם הוא פעל באופן הראוי, גם אם כתוצאה מכך נגרם משהו נורא, אין זה באחריותו כלל.
התפקיד שלכם, סיים אותו גאון, הוא לא לתת לתחושות האלו לחלחל. וזה בדיוק הניסיון שלכם. לעמוד בגבורה בשני חלקי הגזירה: בעצם האובדן, ובתחושות האשמה.

במקרה שלכם, שב"ה רחוק מהסיפור הנ"ל, לעזוב לרגע קט את הילדה עם אחים גדולים, זה מעשה שגרתי, אחראי, הגון וראוי, וכל אחד מאתנו עושה את זה מספר פעמים ביום. וזה שקרה מה שקרה, הוא אך ורק מפני שזה היה רצונו. וכשם שרצונו היה שהילדה תקבל כוויה, כך היה רצונו שזה יקרה באופן שיהיה מי שירגיש על כל רגשות אשמה. והתפקיד הוא לא לתת לרגשות האלו לשלוט.
הפקת לקחים זה תמיד דבר טוב, אבל רק לאחר מעשה. לא תוך-כדי מעשה.

ב.כ

משתמש מקצוען
אשתף כאן דבר מפעים.
הזדמן לי להיות בניחום אבלים אצל משפחה שאיבדה את התינוק שלהם באופן טראגי רח"ל. תסכימו אתי שזה 'קצת' יותר כואב מכוויה. וההורים הרגישו רגשות אשמה [כנראה שהיו כמה פרטים של חוסר אחריות במידה מסויימת שהצדיקו מבחינתם את ההרגשה הזו].
בדיוק אז, הזדמן לשם אחד מגדולי הדור זצ"ל, ודיבר איתם. וכה היו דבריו:
לפעמים בן אדם מרגיש אשם על דברים שהוא גרם להם, ומהסיבה הפשוטה, שהרי אם לא היה עושה כך וכך זה לא היה קורה, ובגלל שעשה זה קרה, ואם-כן ודאי אני אשם.
הוא טען, שהרגשה זו מוטעת לחלוטין.
וביאר, כי כאשר רצון ה' להביא משהו על האדם, הוא יביא. ואם רצונו היה שהתינוק ילך לבי"ע, הוא ילך.
ורצון ה' היה שזה יקרה באופן שיביא תחושות אשמה על ההורים, ולכן זה גם הגיע באופן הזה. כדי להקשות עליכם את האובדן, וזה חלק מהגזירה.
ומתי בן אדם כן צריך להרגיש אשם על מעשיו?
- רק במקרה שהנהגתו היתה שלא כשורה ושלא כדין, אך אם הוא פעל באופן הראוי, גם אם כתוצאה מכך נגרם משהו נורא, אין זה באחריותו כלל.
התפקיד שלכם, סיים אותו גאון, הוא לא לתת לתחושות האלו לחלחל. וזה בדיוק הניסיון שלכם. לעמוד בגבורה בשני חלקי הגזירה: בעצם האובדן, ובתחושות האשמה.

במקרה שלכם, שב"ה רחוק מהסיפור הנ"ל, לעזוב לרגע קט את הילדה עם אחים גדולים, זה מעשה שגרתי, אחראי, הגון וראוי, וכל אחד מאתנו עושה את זה מספר פעמים ביום. וזה שקרה מה שקרה, הוא אך ורק מפני שזה היה רצונו. וכשם שרצונו היה שהילדה תקבל כוויה, כך היה רצונו שזה יקרה באופן שיהיה מי שירגיש על כל רגשות אשמה. והתפקיד הוא לא לתת לרגשות האלו לשלוט.
הפקת לקחים זה תמיד דבר טוב, אבל רק לאחר מעשה. לא תוך-כדי מעשה.
הצלחת להרגיע אותי התישב על ליבי
תודה על המילים

ש.א.ז.

משתמש פעיל
אז קודם כל גם אני מצטרפת לתפילות שתהיה לילדה רפואה שלימה ומברכת אותך שד' יתן לך הרבה כח לעמוד בנסיון שנתן לך!
גם לי יש נסיונות עם כוויות למיניהם אצל כמה מבני המשפחה, וכמו שכבר כמעט כולם כתבו כאן פה אחד - המשחה של גרין!!!
רק לפני הכל - כמו שמישהו אחד כתב כאן, אני רוצה להדגיש ולחזק את זה, שח"ו אף אחד לא יתנסה, אבל אם ח"ו קורה מקרה של כוויה - קודם כל ודבר ראשון מיד כשזה קורה לרוץ לברז - ולהזרים מים - מים קרים - ממש זרם - הרבה הרבה הרבה זמן!!! עד שירגע הכאב, אם נראה שנרגע להמשיך עוד קצת, ואז להוציא לכמה שניות לראות אם נרגע, אם לא - להמשיך להזרים, לפעמים אפילו שעה!!! - כמו שכתבו כאן. מנסיון - זה מוריד את דרגת הכוויה ולפעמים גם מעלים אותה לגמרי!!!! הזרימה מחדירה את הלחות שהתאדתה בכוויה מהעור ולא נותנת לחום הכויה להמשיך להרוס בשכבות העור הפנימיות יותר.
דבר שני - בכל בית חייב להיות את המשחה של גרין! אם אין, אז מיד אחרי שמפסיקים עם המים - לשים אלוורה, כשהיא נספגת/מתאדה לשים עוד - במשך כמה פעמים, (זה מחדיר לחות לעור ומאוד מרגיע!), וברגע שאפשר - להתחיל עם הטיפול של גרין, הטיפול של גרין גם מרגיע, גם מחטא וגם מרפא את העור על כל שכבותיו, כך שלא נשארות צלקות כלל!
ולגבי בתי החולים, כבר שמעתי שהיום גם שם כבר מכירים בשיטה הזו של גרין, ומפי השמועה שמעתי שכבר קראו לה במקרים קשים שלא ידעו איך לעזור - להגיע ולטפל וראו נפלאות (מפי השמועה, מי שיכול שיברר ויאמת את זה)
הרעיון במשחה שהיא מכילה צמחים המזינים את העור בחומרים שהוא זקוק להם כדי לצמוח כמו שצריך ומעשירים את העור בלחות, הטיפול נעשה בתוספת אבקה שמחטאה את האיזור כדי שלא יתפתח זיהום, ועל הכל ניילון נצמד כדי שלא יחדור אויר לעור, וזה כמו שכבת העור העליונה ששומרת על העור החדש שמתפתח שלא ינזק, וע"י שלא חודר אויר הגוף מכריח את עצמו לגדל את העור ולשקם אותו במהירות, ובאמת בכוויות רציניות לקח בין שבוע לשבועיים שבועיים וחצי עד שהתרפאו לגמרי (תלוי ברמת הכוויה), אך ראינוי שינוי בכל יום ממש, איך שהשטח מתקטן ועור חדש ובריא גדל. יתכן שבמקרים קיצוניים זה יקח יותר זמן, אבל במקרה כמו שמתואר כאן (כך לי נראה בכל אופן) שזה בערך הזמן שיקח.
ודרך אגב שמעתי שאפשר לשים את המשחה הזו גם על חתכים ובעיקר חתכים של ניתוחים, זה מאחה את העור שלא ישאר שום סימן של צלקת!!!
רפואה שלימה והחלמה מהירה!

צפור לילה

משתמש מקצוען
לרוץ לברז - ולהזרים מים - מים קרים - ממש זרם - הרבה הרבה הרבה זמן!!! עד שירגע הכאב, אם נראה שנרגע להמשיך עוד קצת, ואז להוציא לכמה שניות לראות אם נרגע, אם לא - להמשיך להזרים, לפעמים אפילו שעה!!!
זה כ"כ נכון!
מה שעשיתי לכוויות: בנטשילד, קרח וכו', תמיד נשאר לי כאבים שלפוחיות וכו' כמה ימים.
לפני כמה שנים שמעתי על השיטה של הזרמת מים קרים (רק מתחת לזרם מים לא בתוך מים עומדים!)
ומאז- אין כוויות! שנכווים שמים יד מתחת ברז פתוח עד שהכוויה נעלמת- והיא נעלמת!
כוויות משמן רותח, ממים רותחים- שפעם סבלתי מהם כמה ימים, נעלמות בחצי שעה ללא סימן!

apple

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שנכווים שמים יד מתחת ברז פתוח עד שהכוויה נעלמת- והיא נעלמת!
מפי מומחה גדול לכוויות שמעתי שעדיף שלא לשים מים ורמים במקרה של כוויה רצינית, היות ועלול לגרום לעור להתקלף. עדיף מגבות רטובות במים קרים (לא מדי) שיקרר את המקום.
עיצה נוספת ע"מ לקרר את הכויה שעושה נפלאות: לשים על מקום הכויה תפו"א מגורר, לעטוף בחיתול בד וכדומה ומעליו ניילון נצמד, להשאיר לשעתיים ואז להחליף שוב שכבה של תפו"א, חיתול בד וניילון נצמד לכוד שעתיים ורק אח"כ לטפל במשחה של גרין. הרעיוןן הור שכויה ממשיכה לרתוח ולהתחממם מבפנים והתפו"א שואב החוצה את החום.
אני יודעת שזה נשמע מוזר, אך הנסיון אישי, הבן שלי כשהיה בן 10 חדשים נכוה מקומקום מים רותחים שנשפך עליו ממש מיד אחרי רתיחה, הרגל שלו היתה נראית מחריד, מלאה שלפוחיות, נהגתי לפי העיצה הזו וממש נדהמתי מעצמת השיפור שראיתי אחרי כמה שעות. עמובן שאח"כ טיפלתי במשחה של גרין והאבקה וב"ה לא נשאר זכר לכויה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה