דיון הפלא השמיני. מי שיודע, מרוויח. מי שלא, משלם!!

ה. שלמה

משתמש פעיל
אם יורשה לי להסביר בשנת 1983 השקלים. היו ישנים Rהון התכוון שערך ההשקעה היא 14 מיליון שקלים ישנים בניכוי אינפלצייה. (שהם 14 אלף שקלים חדשים). אם הוא לא היה משקיע ערך ההשקלים היו זהים ל 1.84 ש"ח. בגלל שהוא השקיע, הוא קיבל 14 אלף ש"ח בניכוי אינפלצייה. בלי ניכוי אינפלציה זה כמו שכתוב במסמך 39,050 ש"ח שהם 39 מיליון שקלים ישנים.
ההשקעה היתה בשקל ישן?
1. האינפלציה כבר היתה אז בשיאה, ולא נכון לומר שהאינפלציה הכתה רק אח"כ.
2. לפי חשבון זה ההשקעה הניבה ממוצע של 27.49% בשנה אחר ניכוי דמי ניהול - לא סביר שקרה, יותר סביר שהסכום 1849 שמופיע בדוח הוא בשקל חדש, והדו"ח המיר את ערך המטבע.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ההשקעה היתה בשקל ישן?
כנראה. השקל החדש עדיין לא נברא.
1. האינפלציה כבר היתה אז בשיאה, ולא נכון לומר שהאינפלציה הכתה רק אח"כ.
לא משנה. תעשה חישוב במחשבון מתחילת 1983.
2. לפי חשבון זה ההשקעה הניבה ממוצע של 27.49% בשנה אחר ניכוי דמי ניהול - לא סביר שקרה, יותר סביר שהסכום 1849 שמופיע בדוח הוא בשקל חדש, והדו"ח המיר את ערך המטבע.
צ"ע. אבל צריך להבין שהייתה החלפת מטבע.

ילילי

משתמש מקצוען
מי נותן מנייתי מלא במסלול הלכה?

כיום בחיסכון לכל ילד המסלול היחיד המנייתי זה באינפניטי

ה. שלמה

משתמש פעיל
אם יורשה לי להסביר בשנת 1983 השקלים. היו ישנים Rהון התכוון שערך ההשקעה היא 14 מיליון שקלים ישנים בניכוי אינפלצייה. (שהם 14 אלף שקלים חדשים). אם הוא לא היה משקיע ערך ההשקלים היו זהים ל 1.84 ש"ח. בגלל שהוא השקיע, הוא קיבל 14 אלף ש"ח בניכוי אינפלצייה. בלי ניכוי אינפלציה זה כמו שכתוב במסמך 39,050 ש"ח שהם 39 מיליון שקלים ישנים.
אני מפספס פה משהו?
איך הגעת ל14,000? בשביל לשמור על ערך הכסף, על כל 1000 שקלים ישנים שהיה לי אז(1 ש"ח), מופיע שאני צריך שיהיה לי עכשיו 373 ש"ח, א"כ 14,000,000 שקלים דאז, אמורים להיות 5,222,000 ש"ח, ולא 39,050 איך הגענו לחשבון של 14000 בניכוי אינפלציה?
סליחה על הטרחנות o_O

מלאת אהבה

משתמש חדש
נערך לאחרונה ב:

דוד ברנהולץ

משתמש רשום
מה השאלה?
זה ברור וידוע, ואני כותבת על כך הרבה מאד.
והנה אני מביאה לכם דוגמה נוספת לפלא השמיני הזה.

מישהו שיבחר לחסוך את החיסכון לכל ילד לילד שנולד עכשיו במסלול מנייתי, אז אם אותו ילד לא יוציא משם את הכסף עד הגיעו לגיל 67, [ואז יקבל מזה קצבה חודשית פטורה ממס] יהיה לו שם בהנחה מאד ריאלית סכום של כ - 7,400,000 ש"ח!!!
והוא יוכל לקבל מזה קצבה חודשית פטורה ממס של כמה עשרות אלפי ש"ח!!

אז אכן מי שיודע על הפלא השמיני הזה, ויודע גם איך לנצל אותו באופן מיטבי מרוויח הרבה מאד כסף!!
התכוונת נומינלית יהיה לו כזה סכום.
ריאלית 7,400,000 יהיו שווים בערך חמישית מערכם עוד 67 שנים. ומטה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

סופר חיובי

משתמש מקצוען
תלוי בגיל הילד, בהבנה של הסיכויים והסיכונים, וכו'.
גיל 5 ....
ואני רואה שיש כשרות על מסלול הלכה באינטפיטי
מהיכן שיש גם על מסלול סיכון מוגבר?
1709503213440.png

rikigra

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואני רואה שיש כשרות על מסלול הלכה באינטפיטי
מהיכן שיש גם על מסלול סיכון מוגבר?
בשום מקום לא אמרתי ולא כתבתי שיש לסיכון מוגבר הכשר.
ואני דיברתי על מסלול "הלכה" שמדיניות ההשקעה בו היא כ- 100% במדד מניות MSCI ACWI.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה