התייעצות הפורום להגנת הצרכן החרדי

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני נתקלתי בעוד סוגי השקעות בעיתיות,
מתווכים וכדו' שמוכרים דירות במתחמי פינוי בינוי ומציגים מצגי שווא
אמנם מוכרים דירה ולא אויר אבל מחיר הדירה יקר ב-200 אלף בלי הצדקה אמיתית
(יש מחתמים שכן שווה לשלם עליהם מחיר יותר יקר כי באמת הכל מתקדם טוב ויש רווח)

כתבתי כאן באריכות עם דוגמאות מהשטח:

וכאן:

וגם כאן:

נערך לאחרונה ב:

cherry c

משתמש סופר מקצוען
לענ"ד חלק מההצלחה של העוקצים אצל החרדים בדווקא
נובע בין היתר מאינטרנט מסונן (ב"ה)
רוב הכתבות והמידע בתחום הם באתרי חדשות לא מסוננים וכדו'
לדו' @איצ'ה קו המידע הפנה לבדוק בגוגל על שגיב קורן
אם תבדקו בנטפרי לא תמצאו כמעט חומר בעייתי עליו
באתרוג הגעתי לכתבה הזו:

אבל תולעת המשפט ותקדין פתוחים גם לנטפרי.
צריך שיהיה מודעות לאנשים שנכנסים לעסק כלשהו עם בנ"א, לא משנה אם זה השקעה, קניית דירה או שידוך
לבדוק שאין על המדוברים פסקי דין וכדומה.

המתווך אומר לקונה שמחיר הדירה 1100000 ש"ח ומשכנע את הקונה שהמכור רוצה שהכסף יעבור דרכו.
רוב האנשים אין להם מזומן לקניית דירה.
כספים שנלקחים מהבנק לא יכולים לעבור דרך מתווך.
גם כשאנשים מעבירים סכומים כאלו מחסכונות שלהם הבנק דורש לראות חוזה ומוודא שהכסף נכנס למוכר בלבד.

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנה אשכול עתיק (מ2017) בו תוקפים בחריפות את אלו שטוענים שדורות עלית זה נוכלות.

אולי הנהלת פרוג תסכים לעשות שירות לאומה, ולהחזיר את האשכולות הרבים שנמחקו בימים ההם על נוכלויות שהיו אז פעילות.
ביניהם דורות עילית, אתרא ועוד.
@הכלבויניק , האם יש סיכוי?

אגב לדעתי הנ"ל אינם נחשבים אפילו ל'תרמית והטעיה', כיוון שהיה ברור ששטח הטרשים בשומרון לא יהפוך לשום עיר חרדית, ו'אתרא' שווקה מראש כפירמידה שעתידה לקרוס.
המיזם עצמו צעק 'אני שקר וכזב'.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אולי הנהלת פרוג תסכים לעשות שירות לאומה, ולהחזיר את האשכולות הרבים שנמחקו בימים ההם על נוכלויות שהיו אז פעילות.
ביניהם דורות עילית, אתרא ועוד.
@הכלבויניק , האם יש סיכוי?
אולי גולשי פרוג מוכנים לחתום על כיסוי כל נזק ישיר או עקיף בגין תביעות דיבה?!

הנושא חשוב מאין כמותו. אבל...

שבענו מקבלת מכתבי תביעה, מריצות לבתי דין, עורכי דין, גישורים ותשלומים, בגין הודעות שנכתבו בתום לב ע"י גולשינו היקרים. גם אם בסוף נצא מנצחים ללא נזק כספי, לא חסר לנו הכאב ראש הזה.

ע"פ כללי האתר, אין לכתוב נגד אף אדם או חברה. וכל הכותב זאת עושה זאת על דעתו בלבד, ובניגוד לכללי האתר.
להבדיל מהקירות במא"ש, שאותם קשה לתבוע, כאן יש אבא ואמא לדומיין, לשרת, ולכותב הפשקוויל.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
רוב האנשים אין להם מזומן לקניית דירה.
כספים שנלקחים מהבנק לא יכולים לעבור דרך מתווך.
גם כשאנשים מעבירים סכומים כאלו מחסכונות שלהם הבנק דורש לראות חוזה ומוודא שהכסף נכנס למוכר בלבד.
צריך מודעות להונאה מסוג זה.
המתווכים מתוחכמים והרבה פעמים הצליחו להפיל אנשים בהונאה מסוג זה.

כלל ברזל

לחתום [בכתב] מראש עם מתווך מהי העמלה שלו.
להעביר את החלק של המתווך למתווך ולמוכר [ישירות] את של המוכר.
ולא להתפתות להעביר מזומן וכו' כדי להרוויח מיסים וכדומה.

משושי

משתמש פעיל

משושי

משתמש פעיל
בנוסף @הכלבויניק אני חושב שאולי כדאי להקים כאן באתר אשכול של אנשים שנפגעו או שמעו מכלי ראשון על אנשים שנפגעו, רק מכיון שיש את הבעיה של תביעת דיבה אני ממליץ להקים אשכול בפורמט של תיאור עובדות ללא פרשנות האם זה הונאה או לא, זה כל אחד יקרא וישפוט בעצמו.

כדוגמא: "אני השקעתי בחברת "בעזרת ה'" לפני 10 שנים 50,000 ש"ח לסטרטאפ לחילוץ אנשים באמצעות רחפן מכדור פורח שנשרף בקוטב הדרומי, ועד היום לא ראיתי מזה שקל". או "אני השקעתי בחברת HDH השקעות לפני 5 שנים 10,000 ש"ח בביטוח סעודי לילדים שמתו קודם זמנם באוגנדה, ולבינתים לא הרווחתי כלום וגם אילו אני הרוויח היום מדובר ברווח של 2% בשנה (כך שגם אם זה לא הונאה גמורה זה השקעה כושלת עד הפסדית עקב האינפלציה)".
אני מציע גם שההודעות לא יפרסמו כמובן ללא אישור מנהל, ואולי ניתן גם לבקש כי כל אחד שרוצה לפרסם את המקרה שלו, יעלה אסמכתא לדבריו ההעברה שביצע וכדומה.

כיון שבסוף יש למודעות לזה חשיבות אדירה כמו שניתן ללמוד גם משיחתו של הגר"צ ברוורמן, מדובר במיליארד ש"ח שהולך לטמיון כל שנה מהציבור החרדי, ברור שאם הכסף הזה היה נשאר בתוך הציבור החרדי כולם היו נהנים מזה, כך שזה לא בעיה רק של מי שנפל אלא של כלל הציבור כולל של אתר פרוג שהיה נהנה מיותר פרסומות כיון שהיו יותר עסקים ויוזמות הגיוניות בתוך הציבור החרדי שהיו מטבע הדברים גם מפרסמים יותר וכדו'.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אולי גולשי פרוג מוכנים לחתום על כיסוי כל נזק ישיר או עקיף בגין תביעות דיבה?!

הנושא חשוב מאין כמותו. אבל...

שבענו מקבלת מכתבי תביעה, מריצות לבתי דין, עורכי דין, גישורים ותשלומים, בגין הודעות שנכתבו בתום לב ע"י גולשינו היקרים. גם אם בסוף נצא מנצחים ללא נזק כספי, לא חסר לנו הכאב ראש הזה.

ע"פ כללי האתר, אין לכתוב נגד אף אדם או חברה. וכל הכותב זאת עושה זאת על דעתו בלבד, ובניגוד לכללי האתר.
להבדיל מהקירות במא"ש, שאותם קשה לתבוע, כאן יש אבא ואמא לדומיין, לשרת, ולכותב הפשקוויל.
לא צריכים לכתוב נגד חברה או אדם.
אפשר לכתוב בצורה שאינה מכוונת ישירות לגוף או אדם פלוני.

לדוגמא
אפשר לכתוב בכלליות נגד קניית קרקעות שלא הופשרו לבנייה.
אפשר נגד חברות שמעסיקות אנשים/נשים בתנאי שקודם הם יעשו אצלם קורס מסוים בסכום גדול ובסוף הם נעלמים.
אפשר נגד שיווק רשתי של מוצרים שאינם שווים את מחירם והרווח הוא מהשיווק הרשתי.
אפשר להביא נתונים שהוכחו כבר ופורסמו על עסקה מסוימת, ללא פרשנויות.

אפשר גם להביא מידע שהוכח כנכון ופורסם כבר, אבל לא להוסיף פרשנות.
כמו להביא איזה פסיקה של בית משפט הנוגעת לחברה מסוימת.

נכון זה פחות עסיסי ומעניין, אבל כך לא מסבכים את בעלי האתר בתביעות משפטיות.

אפשר לתאר איך מתווכים נוכלים מרמים אנשים, זה כלל לא אומר שכל המתווכים נוכלים ולא כותבים שם של מתווך מסוים.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לא צריכים לכתוב נגד חברה או אדם.
אפשר לכתוב בצורה שאינה מכוונת ישירות לגוף או אדם פלוני.

לדוגמא
אפשר לכתוב בכלליות נגד קניית קרקעות שלא הופשרו לבנייה.
אפשר נגד חברות שמעסיקות אנשים/נשים בתנאי שקודם הם יעשו אצלם קורס מסוים בסכום גדול ובסוף הם נעלמים.
אפשר נגד שיווק רשתי של מוצרים שאינם שווים את מחירם והרווח הוא מהשיווק הרשתי.
אפשר להביא נתונים שהוכחו כבר ופורסמו על עסקה מסוימת, ללא פרשנויות.

אפשר גם להביא מידע שהוכח כנכון ופורסם כבר, אבל לא להוסיף פרשנות.
כמו להביא איזה פסיקה של בית משפט הנוגעת לחברה מסוימת.

נכון זה פחות עסיסי ומעניין, אבל כך לא מסבכים את בעלי האתר בתביעות משפטיות.

אפשר לתאר איך מתווכים נוכלים מרמים אנשים, זה כלל לא אומר שכל המתווכים נוכלים ולא כותבים שם של מתווך מסוים.
בהחלט. בשביל זה הפורום דנן קיים פעיל ובועט.
יש כאן מידע ששווה זהב למשקיעים, גם למתחילים וגם למקצוענים.
יש כאן המון הודעות נגד השקעות מפוקפקות, ותסמיניהן.

השאלה שנשאלתי, אם ניתן לשחזר אשכולות קדומים, שהוסרו מהאתר בגלל שעסקו בגוף ספציפי, וע"ז עניתי את תשובתי.
זה לא מספיק מכסה אתכם?
שוב. גם אם מכסה בתוצאה הסופית. אנו מקבלים על בסיס שבועי תביעות מעורכי דין המייצגים אנשים וגופים שונים אשר נכתב עליהם או בגנותם באתר. וזו התעסקות מרובה שאין לנו עניין לטפח אותה.
בנוסף @הכלבויניק אני חושב שאולי כדאי להקים כאן באתר אשכול של אנשים שנפגעו או שמעו מכלי ראשון על אנשים שנפגעו, רק מכיון שיש את הבעיה של תביעת דיבה אני ממליץ להקים אשכול בפורמט של תיאור עובדות ללא פרשנות האם זה הונאה או לא, זה כל אחד יקרא וישפוט בעצמו.

כדוגמא: "אני השקעתי בחברת "בעזרת ה'" לפני 10 שנים 50,000 ש"ח לסטרטאפ לחילוץ אנשים באמצעות רחפן מכדור פורח שנשרף בקוטב הדרומי, ועד היום לא ראיתי מזה שקל". או "אני השקעתי בחברת HDH השקעות לפני 5 שנים 10,000 ש"ח בביטוח סעודי לילדים שמתו קודם זמנם באוגנדה, ולבינתים לא הרווחתי כלום וגם אילו אני הרוויח היום מדובר ברווח של 2% בשנה (כך שגם אם זה לא הונאה גמורה זה השקעה כושלת עד הפסדית עקב האינפלציה)".
אני מציע גם שההודעות לא יפרסמו כמובן ללא אישור מנהל, ואולי ניתן גם לבקש כי כל אחד שרוצה לפרסם את המקרה שלו, יעלה אסמכתא לדבריו ההעברה שביצע וכדומה.
רעיון. לענ"ד פחות מתאים לזה פורמט של פורום פתוח. צריך מישהו שיאגד את כל הנתונים, יקבל אותם בפרטי, ויידע לסנן את ה'דיבה' ולמצוא את האקדח המעשן. טוב שיש אנשים כאלו בציבור, שלוקחים יוזמה ואוספים סיפורים אלו.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
בהחלט. בשביל זה הפורום דנן קיים פעיל ובועט.
יש כאן מידע ששווה זהב למשקיעים, גם למתחילים וגם למקצוענים.
יש כאן המון הודעות נגד השקעות מפוקפקות, ותסמיניהן.

השאלה שנשאלתי, אם ניתן לשחזר אשכולות קדומים, שהוסרו מהאתר בגלל שעסקו בגוף ספציפי, וע"ז עניתי את תשובתי.

שוב. גם אם מכסה בתוצאה הסופית. אנו מקבלים על בסיס שבועי תביעות מעורכי דין המייצגים אנשים וגופים שונים אשר נכתב עליהם או בגנותם באתר. וזו התעסקות מרובה שאין לנו עניין לטפח אותה.

רעיון. לענ"ד פחות מתאים לזה פורמט של פורום פתוח. צריך מישהו שיאגד את כל הנתונים, יקבל אותם בפרטי, ויידע לסנן את ה'דיבה' ולמצוא את האקדח המעשן. טוב שיש אנשים כאלו בציבור, שלוקחים יוזמה ואוספים סיפורים אלו.
אולי @איצ'ה קו המידע יעשה את זה ?
זה בעצם מקביל למה שהוא עושה בקו שלו, רק בפלטפורמה שפונה לקהלים נוספים.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אני באמת חושבת שכדאי לפתח חינוך נגד טפשות ויוהרה.
האנשים שמאמינים שרק הם מבינים איך אפשר להשקיע ולהרוויח אחוזי תשואה לא הגיוניים...

אולי במקום להקים מערכת כ"כ גדולה
אפשר להתחיל בבסיס הפשוט:
חינוך כלכלי!
מי אמור לחנך לזה?
הורים.
ואם לא, לצערינו, החיים מחנכים.
וכן, לומר בריש גליי שאיש לא ירחם על המשקיע האלמוני שיפול בפח.
א"א לא ילך להלחם בגלל הטפשות שלו!

ביתד יש סדרה של כתבות למשקיע המתחיל ומנגד פרסומות לשטויות מן הסוג הנ"ל.

עוד נקודה שצריך להחדיר לשיח הציבורי:
אתה רוצה להשקיע?
מעולה!
יש לך כסף שאתה יכול להפסיד? לחלוטין? בהצלחה!
את הדירה שבה אתה חי-לעולם אל תשקיע!
הלוואות-לעולם לא!
עדיף לבנ"א להיות במצב בינוני ולא לנסות להתעשרה ולפול לעברי פי פחת.

"תמים תהיה עם ד' אלוקיך", לא עם בנ"א.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אני באמת חושבת שכדאי לפתח חינוך נגד טפשות ויוהרה.
האנשים שמאמינים שרק הם מבינים איך אפשר להשקיע ולהרוויח אחוזי תשואה לא הגיוניים...
יש כאן לענ"ד עקרון יותר מרכזי.
לא לעשות דברים לבד.

להתייעץ ולשתף!
ולהקשיב לסביבה.

כל
נושא משמעותי כדאי לאדם להתייעץ ולשתף.
להתייעץ זה לא אומר שהוא חייב לקבל את העצה אלא לשמוע עוד דעות.
אתה רוצה לקנות דירה ?
קח איתך ידיד או בן-משפחה.
לפעמים הבן-זוג הוא לא מספיק מבחוץ, כדי שיוכל לייעץ.

עדיף לשתף בני משפחה כי הם מכירים אותך והם יצעקו אם לדעתם אתה עושה טעות.

ישנם נושאים שכדאי להתייעץ אם מישהו זר מבחוץ.

אבל לא ללכת ולעשות דברים משמעותיים לבד ובסוד.

ויש כאן נושא מרכזי גאווה...
אדם צריך להפנים שהוא יכול לטעות...

לכן בכל תחום אם הסביבה שלך מעירה לך משהו שוב ושוב, אז אולי הם צודקים?

כמה וכמה מקרים ונושאים שאדם טעה במשהו והסביבה צעקה והעירה שוב ושוב והוא לא קיבל.
בסוף היה מאוחר מידי...

גאווה וענווה, היא עבודת חיים.

======
לא נכנסתי לנושא של שאלת רב/אדמו"ר/ת"ח.
רק להתייעצות ושיתוף משפחה וחברים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה