העלאת דירוג אשראי

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ישראל גוטמן טען בזום שחשבון עסקי מוריד קצת כשהוא חדש, ואחרי שהוא צובר זמן וההתנהלות תקינה אז זה בסדר.

Rabeka

משתמש פעיל
ישראל גוטמן טען בזום שחשבון עסקי מוריד קצת כשהוא חדש, ואחרי שהוא צובר זמן וההתנהלות תקינה אז זה בסדר.
זה נכון כשהעסק חדש זה כמו הוספת מסגרת אשראי שבהתחלה מורידה וחודש אח"כ שרואים שלא נוצלה זה משדרג את הדירוג
כמובן שהכל תלוי בהתנהלות של העסק אם העסק מתנהל תקין זה בהמשך יעלה את הדירוג

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
מבירור שעשיתי אני בעצמי אצל עו"ד גיל יהלום - שהוא אחד היועצים ומתווי המדיניות ב'דן אנד ברדסריט' -
חשבון עסקי (דילר) - פוגע בדירוג האשראי!
לא קשור חדש/ישן, מתנהל טוב או רע.
חשבון עסקי - המוגדר בבנק כעסקי - מוריד בדירוג!!!!!!
אין פה עניין להיגיון של התנהלות תקינה.

הבעיה בעסקי - שמראש ההכנסות שלו נתונות לתנודות חמורות, ותלויות בהרבה גורמים משתנים, מה שאין כן בהכנסות מתלושי שכר!
לכן, כאשר חושבים על יציבות של החזרים, בשיקולי אשראי, לעסק יש מראש דירוג נמוך יותר.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
האם עלי לנסות בכל זאת בבנק אחר ו/או יש דרך להסביר לבנק מטרה אחרת להפרדה כאשר הם מבררים על הכנסות שואלים על ניוד וכו'?
(הדירוג שלי לא מאד גבוה ולא רוצה להוריד עוד...)
לפתוח חשבון בבנק אחר, ולא לספר על העסק.
הבנקים מעוניינים שיפתחו אצלם חשבונות.
על ההגנסות לדווח, על הכנסות הבעל אם יש.
מעבר לזה, ניתן לפתוח בבנק דיגיטלי, לא ישאלו שם יותר מידי שאלות.

• תודה
Reactions: E_Y

Rabeka

משתמש פעיל
מבירור שעשיתי אני בעצמי אצל עו"ד גיל יהלום - שהוא אחד היועצים ומתווי המדיניות ב'דן אנד ברדסריט' -
חשבון עסקי (דילר) - פוגע בדירוג האשראי!
לא קשור חדש/ישן, מתנהל טוב או רע.
חשבון עסקי - המוגדר בבנק כעסקי - מוריד בדירוג!!!!!!
אין פה עניין להיגיון של התנהלות תקינה.

הבעיה בעסקי - שמראש ההכנסות שלו נתונות לתנודות חמורות, ותלויות בהרבה גורמים משתנים, מה שאין כן בהכנסות מתלושי שכר!
לכן, כאשר חושבים על יציבות של החזרים, בשיקולי אשראי, לעסק יש מראש דירוג נמוך יותר.
אם ההתנהלות בחשבון העסקי תקינה זה לא פוגע בדירוג מנסיון
זה בהחלט מקשה אחת שאם תבואו לבקש הלואה יתייחסו אל זה כאל מקשה אחת ויבדקו אתת הנתונים בשתי המקומות אבל התנהלות תקינה לפעמים מעלה את הדירוג ככה היה אצלי

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אם ההתנהלות בחשבון העסקי תקינה זה לא פוגע בדירוג מנסיון
זה בהחלט מקשה אחת שאם תבואו לבקש הלואה יתייחסו אל זה כאל מקשה אחת ויבדקו אתת הנתונים בשתי המקומות אבל התנהלות תקינה לפעמים מעלה את הדירוג ככה היה אצלי
סליחה שאני אומר,
אבל את כותבת מחוסר ידיעה בנושא ורק על סמך מה שהיה אצלך.
וכנראה שהיו עוד דברים שלא לקחת בחשבון.
אם d&b בעצמם אומרים שזה מוריד, אני חושב שהם יודעים על מה הם מדברים.

E_Y

משתמש פעיל
בכנס שהשתתפתי בו לא מזמן (יחד עם @הון ובית ו @ari1980 האגדיים)
הייתה הרצאה מרתקת של
עו"ד גיל יהלום
אני מצרף כמה שקפים מעניינים מהמצגת ששם זה רשום שחור על גבי לבן
וזה החברה שמעניקה את הדירוג ...
אז אני חושב שהדיון מיותר
Screenshot_20230127-134645_Drive.jpg

למעשייה

משתמש פעיל
בכנס שהשתתפתי בו לא מזמן (יחד עם @הון ובית ו @ari1980 האגדיים)
הייתה הרצאה מרתקת של

אני מצרף כמה שקפים מעניינים מהמצגת ששם זה רשום שחור על גבי לבן
וזה החברה שמעניקה את הדירוג ...
אז אני חושב שהדיון מיותר צפה בקובץ המצורף 1299423
בשקופית השנייה, מדובר על ניצול מסגרת בעו"ש, ולא המסגרת בכרטיס האשראי, נכון?

והאם יש הגבלה עם ניצול המסגרת בכ. האשראי?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה.
אני אמור להוציא משכנתא פלוס מינוס עוד שנה וחצי [כרגע יש לי הלוואת גישור], האם יש ענין לנסות להעלות את דירוג האשראי, או שזה מספיק טוב?
מספיק טוב.
תשמור עליו

נערך לאחרונה ב:

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אם d&b בעצמם אומרים שזה מוריד, אני חושב שהם יודעים על מה הם מדברים.
אחרי הכל זה הם שמחליטים;)
לגופו של ענין, אני רק רוצה להעיר, שאע"פ שחשבון עסקי פוגע בדירוג, יותר פוגע בדירוג הרעות החולות של חשבון משותף לפרטי ולעסקי, לכן תמיד טוב להפריד בלי לקרוא לזה עסקי, אבל אם אין ברירה לענ"ד מומלץ להפריד גם במחיר פגיעה בדירוג (לא מדובר על ענין דרמטי, כך שמעתי מבעלי מקצוע המומחים פה בפורום ובפרט @הון ובית יאשרו/יפריכו, אני אישית לא מבין בזה יותר מהסטנדרט המקובל במקצוע הייעוץ).

s.y.m

משתמש צעיר
תכל'ס.
אפשר הכוונה איך לפתוח חשבון פרטי -רגיל ולא עסקי כאשר אין הכנסות ממשכורת
- שנינו עצמאיים.
מה לבקש / להגיד / להסביר לבנק?
כמו: כרגע מעבירה קצבת ילדים, מחפשת עבודה... (יש לי תלושים עד לפני כ10 חודשים ואח"כ חל"ד.. פתחתי עסק עצמאי רק לפני כחצי שנה..)
אשמח לעוד רעיונות ו/או מידע מדויק על רמת ירידת הדירוג וההשפעה העתידית בהתנהלות מול הבנק.
תודה רבה לכל העונים.

יוסי ארנטרוי

משתמש חדש
מצרף כאן שקף שראיתי במיילים של הרב ישראל גוטמן על השפעת הדירוג האישי על הריביות.
רואים כאן שחור על גבי צבעוני שהדירוג משפיע על הריביות שאנחנו משלמים בהלוואות בנקאיות.
הנתונים מתייחסים להלוואות ולא למשכנתאות ולכן הם כל כך גבוהים.
נקודות חשובות:
1. הנתונים כאן הם מתוך ה'קפטן קרדיט' ומבוססי מחקר ולא על סמך שום פרשנות.
2. תובנה מעניינת - יש כאן שבירה של ה'מיתוס' שרבים שמתנהלים לא נכון מול הבנק נוטים לומר לעצמם שכולם ככה.. עולה מהנתונים הללו תמונה מעניינת ביותר: 75% מאזרחי המדינה חיים בצורה טובה ומדורגים טוב ומעלה!

השפעה של ריביות לדירוג אשראי (1).jpg

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לפי השקף שמופיע כאן, יש הבדל של יותר מ5 אחוז בין מי שיש לו פחות מ850 למי שיש לו יותר.​
תרשה לי לומר שהיום זה ממש לא רלוונטי. זה פחות הדירוג יותר הפעילות. יותר הבעיות. ובפרט. זה לא הפערים במשכנתא. זה בסולו​

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
תוך כמה זמן ניתן לשפר את דירוג האשראי?
הבעיה שלי היא לפעמים שאין לי מסגרת להיכנס למינוס
אבל לפעמים יש לי חריגה ואז באותו יום שיורד האשראי אני ממלא את החריגה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה