בקשה העלאה בשכר

מתבוננת מהצד

משתמש פעיל
אם ההחלטה כן לכתוב מייל אז צריך את הפרמטרים הבאים
1. לכתוב מה אתה תורם ומה אתה עושה עבור החברה [או המוסד וכדומה בהתאמה]
2. דברים חיוביים שאתה מוצא דוקא במקום הזה
3. שמילותיך יבטאו שאתה לפחות משוכנע שההעלאה מוצדקת ומגיעה לך בדין, ולא כי בדיוק את\ה במצב כלכלי דוחק
4. תודה מראש על ההיענות הברורה
5. אם ההנחה היא שזה באמת מאיים, אז גם רמז קל שאפשר לפרשו בשתי פנים, על אפשרות לחפש מקום חילופי במקרה של סירוב
6. והעיקר, תפילה למי שמפרנס את כולנו שיתן לך ההעלאה, אם לא זה בסך הכל עוד ברז בצד השני של החבית...
בהצלחה

עלמה 87

משתמש פעיל
לא מכיר את הנושא. אבל כאחד חיצוני שמנסה להשקיף על עמדת המנהל, נראה לי שצריך להיות ברור לו שהעובד מרגיש שצריך לתת לו תוספת (בלי לגרוע כמובן מכבודו כמנהל נכבד ביותר), ולא רק מתגמגם על הרצון שהמנהל יהיה נדיב לב ובאבירות יסכים לאיזה שהיא העלאה על תקן של מצות צדקה.
בהצלחה

אוריה ח

משתמש פעיל
וואוו לא פשוט להתמודד עם תשובה שכזו.

כמו שכתבו לפני, לכל חברה וארגון יש את הדרכים השונות כיצד לבקש העלאה במשכורת,
ברוב החברות שאני מכירה זה מייל בקשת פגישה בנושא המשכורת, ואז למנהל יש את הזמן לבדוק נתונים, ולהחליט לפני הפגישה, ולאחר מכן פגישה.
מאד תלוי בסגנון התפקיד, וביכולת ניהול משא ומתן, אם אין לעובד אופציית התפטרות ו/או משכורת יחסית מכובדת, המנהל פחות חש צורך בשינוי במשכורת, אך במקרה שהעובד חיוני מאד, ויש לו יכולת למצוא מקומות אחרים בשכר גבוה יותר, המנהל מתייחס יותר ברצינות, והמייל שנשלח לבקשת פגישה נותן לו את הזמן לתכנן את נושא השכר.

אם אצלכם מקובל לשלוח במייל, [זה נהוג או בחברות מחו''ל, או חברות שלמנהל אחד יש לא מעט עובדים ואולי עוד כמה שאני לא מכירה] תוכן המייל מאד תלוי בתפקיד, וביכולת המיקוח שלכם.

אם אתם עובדים שבאמת מוסיפים ערך מוסף לעבודת החברה, ונותנים פתרונות שעובד אחר יתקשה לתת, ובפרט שלפי מה שכתבת החברה צמחה בתקופת קורונה, באמצע מרוץ לא עוצרים. גם אם המחיר יהיה גבוה יותר,
ולכן המכתב תלוי במספר פרמטרים שכרגע הם נעלמים מבחינתי.

בכל מקרה המון בהצלחה,
ותהיה בטוח בכל מילה שאתה כותב

אני גם עובדת בחברה שמקובל לבקש העלאת שכר רק במייל,
ואת צודקת זו אכן חברה בינלאומית עם המון עובדים.
את המנהל שאחראי על ההעלאות שכר רואים פעם ב...
, מעולם לא היה סירוב מוחלט או שדנו בזה והחליטו או שנתנו העלאה,
מנהל שמכבד את העובדים שלו לא ישיב ישר תשובה שלילית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה