העברת בעלות בקבוצת רכישה

אברהם בלוך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רציתי לשאול איך אפשר להעביר בעלות בקבוצת רכישה [מחמי אלי] ואם יש למישהו ניסיון בזה או עו''ד שטוב בזה,
תודה

avim10

משתמש מקצוען
זו לא אמורה להיות פעולה מסובכת מבחינה משפטית.
במידה ויש עו"ד לקבוצה, ויש הסכם שיתוף בין חבריה, ייתכן ויידרש תשלום לעוה"ד לפי ההסכם,
במקרה כזה יתכן שכדאי לקחת אותו.
בנוסף, יש עדיפות לעו"ד עם נסיון בעיר הספציפית (יכולים להתקע אם אישור עיריה כשהעו"ד לא יודע בדיוק איך להתנהל מולה, ואם יש לו נסיון או קשרים זה רץ).
באיזה עיר מדובר?

אברהם בלוך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בית שמש
דרך אגב הדירה מאוכלסת ואחרי טופס 4
הבנתי שזה ימנע מס שבח ונס דירה שנייה

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז דינה כדירה רגילה, אינני רואה משמעות לכך שהיא מקבוצת רכישה מלבד היא אם עדיין רשומה כקרקע.
התייחסות למס שבח (של המוכר) -פטור, בתנאי שלא מוכרים את הדירה 4 שנים!!!
התייחסות למס רכישה (קונה)- שליש ממס רכישה שהיית צריך לשלם (אם זו דירה ראשונה אז כלום, ואם זאת שניה והלאה אז שליש מ8 אחוז)

אברהם בלוך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היא עדיין רשומה כזכות בקרקע,
חמי רוצה להעביר אלי כבר את הדירה ואם הוא ייתן\ימכור לי אותה הוא יצטרך לשלם מס שבח,
ולכן הוא רוצה להעביר את הזכויות אלי

avim10

משתמש מקצוען
זה דברים בסיסיים שכל עו"ד נורמלי שעוסק במקרקעין יוכל לייעץ לך.
אז קח מישהו שמתמצא בבית שמש ויש לו נסיון שם, ושמעת עליו המלצות.
אני לא מכיר מישהו בבית שמש.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
היא עדיין רשומה כזכות בקרקע,
חמי רוצה להעביר אלי כבר את הדירה ואם הוא ייתן\ימכור לי אותה הוא יצטרך לשלם מס שבח,
ולכן הוא רוצה להעביר את הזכויות אלי
לא ברור ולא מובן מה אתה רוצה...
בכל אופן כל עו"ד טוב יוכל לעזור.
אם הוא יעביר את הדירה לביתך ולך הוא לא ישלם מס שבח. אם ימכור לכם עם תמורה אז כן.
ההעברה היא רשמית ללא תמורה, כמובן, נכון?
וההדגשה היא שלא תוכלו למוכרה אתם כשזה על שימכם למשך 4 שנים אחרת הוא ישלם מס שבח כי יבינו שזה היה פיקטיבי.

אברהם בלוך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
צודקים,
דיברתי עכשיו עם עורך דין והוא אמר לי שצריך לעשות העברה ללא תמורה [דרך ועדת חריגים] ואז אין מס שבח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה