התייעצות הסתבכות עם השכרת רכבים

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני לא יודעת, את השכירות לא משלמת
את הנזק, אני אמורה להחליף את הרכב בימים הקרובים, ואז אצטרך לבדוק לפי מה שיחייבו על הנזק אם מקום העבודה יסכים לספוג את זה או שזאת אחריותי.

השאלה עכשיו שאני מחליפה, ושוב קובעים כללים מחדש מול חברת הליסינג, אם מקובל כבר לבקש שזה יכלול פטור מהשתתפות עצמית (שזה תוספת עלות חודשית)
אם לא את משלמת, אז זה לא משנה, וא"כ, אז למה שמקום העבודה יסכים לשלם ביטול השתתפות (שזה "דה פקטו" לשלם את הנזק)?
ומול הליסינג, הם כנראה יש להם כללים וחוקים מאוד ברורים לגבי ההשתתפות והמימון, נראה לך שזה גמיש ונתון למשא ומתן?

קוויק

משתמש מקצוען
אם לא את משלמת, אז זה לא משנה, וא"כ, אז למה שמקום העבודה יסכים לשלם ביטול השתתפות (שזה "דה פקטו" לשלם את הנזק)?
ומול הליסינג, הם כנראה יש להם כללים וחוקים מאוד ברורים לגבי ההשתתפות והמימון, נראה לך שזה גמיש ונתון למשא ומתן?
לא הבנתי,
השאלה שלי היתה אם זה סביר לדרוש ממקום העבודה שישלמו חודשית עבור ביטול השתתפות
ואם ברוב המקומות במידה ויש השתתפות עצמית וקורה משהו, האם נהוג שהעובד משלם על זה או המעסיק?

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם אין להם זכות.
אז בוודאי שתתבע אותם.(כמובן, לאחר שאלת רב)
יכול להיות שזה יקח זמן.
בגלל זה מותר להם לעשות עוול?
ההנחה שאין להם זכות היא בלי שום בסיס
כל חברת השכרה גם אם לא מצלמת יש דו"ח מסירה עליו רשומות כל המכות של הרכב אם זו מכה חדשה יכולים לגבות ולא יעזור לתבוע אותם גם בהיתר רב. אא"כ הרב יתן גם ברכה:sneaky:

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא הבנתי,
השאלה שלי היתה אם זה סביר לדרוש ממקום העבודה שישלמו חודשית עבור ביטול השתתפות
הוא אשר כתבתי.
אני לא יודע אם סביר ומקובל לבקש מהעבודה לממן ביטול השתתפות,
ואם ברוב המקומות במידה ויש השתתפות עצמית וקורה משהו, האם נהוג שהעובד משלם על זה או המעסיק?
ההיגיון אומר, שאם הם לא מממנים ביטול השתתפות, אז הם גם לא ישלמו על הנזק.

aabb

משתמש צעיר
כהמשך לכל הנאמר כאן לעיל, אני רוצה לציין שאני כנהג חדש שאוטוטו מסיים ב"ה הייתי גם בחששות גדולים מכל הקטע של השכרת רכב בסטטוס הזה, אבל בסופו של יום ישבתי ועשיתי שיעורי בית על כלל חברות ההשכרה והאמת שהנתונים על כולם היו די מפחידים אבל בסוף החלטתי ללכת על החברה עם הכי פחות תלונות וזה היה חברת 'רנטה' מב"ב (למיטב הבנתי יש להם גם סניף חדש בפ"ת) והם משכירים גם לנהגים טריים עם ליווי, ושכרתי מהם מספר פעמים וההיתי מרוצה עד הגג הם היו הוגנים ,עשו בדיקה קלילה לרכב וגם כשהחזרתי וגם המחירים לדעתי סבירים בנתונים הללו ( 215 ש"ח ליום לרכב קטן ומידי פעם יש להם מבצעים נוספים) תכלס' נהניתי מהשירות וההגינות או שאולי הכל עבר בשלום בזכות מצוות הצדקה.... שהייתי תמיד נוהג לתת לפני כל השכרה;););)
לקחתי מהם עכשיו, מרנטה.
ראשית רכבים ישנים, הרכב שקיבלתי מ2015 עשה מעל 200 אלף, ולקחו ממני על שריטה קטנה 2000
שברור שהם לא יתקנו.
לקחתי באביב כמה פעמים והיתי מרוצה.

MDG

משתמש פעיל
לקחתי מהם עכשיו, מרנטה.
ראשית רכבים ישנים, הרכב שקיבלתי מ2015 עשה מעל 200 אלף, ולקחו ממני על שריטה קטנה 2000
שברור שהם לא יתקנו.
לקחתי באביב כמה פעמים והיתי מרוצה.
מן השמיים תנוחם ::cry:ומן הפוסטים למעלה תְּתֻּסְכַּל :mad::(

זה שמי לעלם

משתמש מקצוען
אתה חייב לדרוש לראות את התמונות ולא לוותר
עד שאתה רואה בבירור שבאמת זה לא היה לפני
אם תמונה לא רואים אותך - זה לא עוזר להם כלום
צריך שיראו אותך בתוך האוטו באותה תמונה
הם חייבים להביא לך את התמונות ע"פ חוק
בדר"כ אם אתה פונה אם עו"ד הם יורדים ממך מהר ומתפשרים על סכום קטן
הם נהנים מאוד מלהרוויח את כל הסכומים האלו, זה אחוזים גבוהים מהפרנסה שלהם, אז לכן אל תהיה פראייר!
הרבה הצלחה!!!

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אתה חייב לדרוש לראות את התמונות ולא לוותר
עד שאתה רואה בבירור שבאמת זה לא היה לפני
אם תמונה לא רואים אותך - זה לא עוזר להם כלום
צריך שיראו אותך בתוך האוטו באותה תמונה
הם חייבים להביא לך את התמונות ע"פ חוק
בדר"כ אם אתה פונה אם עו"ד הם יורדים ממך מהר ומתפשרים על סכום קטן
הם נהנים מאוד מלהרוויח את כל הסכומים האלו, זה אחוזים גבוהים מהפרנסה שלהם, אז לכן אל תהיה פראייר!
הרבה הצלחה!!!
מאיפה כל המידע הזה?
חותמים לפני ההשכרה שאין מכות חיצוניות/מציינים איפה יש מכות, וזהו.
כל מכה או קילוף וכו' שלא צוינו בחוזה ההשכרה, על אחריות השוכר בלבד.

זה שמי לעלם

משתמש מקצוען
לקחתי רכב לפני שנה מהשכרה ידועה בבני ברק.
החזרתי את הרכב בלילה למחרת קיבלתי טלפון שהם מחייבים אותי סך 5000 ש"ח עקב נזקים.
אמרתי להם שאני רוצה לבוא לראות בעצמי את הנזקים
אמרו לי שהרכב עכשיו בפעילות - דהיינו מושכר
שאלתי איך יתכן רכב שזקוק לתיקון בסך 5000 ש"ח מושכר? אני מיד מגיע!
אמרתי להם אני רוצה לראות את התמונות שצילמתם אותי בתוך הרכב ואת התמונות שצילמתם אחרי שהחזרתי את הרכב, כולל תיעוד ממצלמת האבטחה של החניון כדי לוודא שלא רכב אחר פגע ברכב שאני שכרתי בזמן שהותו בחניון.
הם הסכימו לי לראות תמונות אבל שלא ראו אותי בתוכם. טענתי להם שאלו תמונות אחרות ואני דורש לראות את אלו בלבד!
לא הסכימו והתחילו לעשות בעיות.
הלכתי לשכן שלי שהוא עו"ד (אמנם לענייני נדל"ן אבל מה זה משנה....) שילמתי לו מאה ש"ח והוא שלח דרישה מנוסחת מרשים כולל הכל לחברת ההשכרה בדרישה לקבל את המידע שדרשתי וכו' וכו' וגם הוסיף כמה איומים נחמדים
אחרי יום אחד (!) קיבלתי הודעה מהחברה שהדרישה לתשלום מבוטלת ב"ה.
למדתי שני דברים:
א. לא לשכור רכב מחברה שלא קיבלת עליה המלצות ממישהו שאתה מכיר.
ב. שכרת? דורשים תשלום? אל תהיה פראייר כי הם אלופים בלהלחיץ.
זה פשוט שיטת מצליח - שלא תמיד זה מצליח....
הרבה הצלחה!

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אשכול מקסים. ממש מרנן נפשות.
יש לי סיפור להוסיף-
שכרנו רכב מחברה לא של השוקולד אבל גם מוכרת אצל החרדים והוזכרה כאן לא בפעם הראשונה בכלל.
זה היה בחורף ונסענו בכביש 6 בגשם מטורף וערפל כבד. בעלי נהג מאד זהיר, הבהב כל הזמן ב4 פנסים ונסע על בערך 20 קמ"ש.
פתאום התנועה לפנינו האטה ובגלל הגשם הרכב שלנו פשוט החליק על הכביש והבלמים לא פעלו. אז בשביל לא לגרום לתאונה סטינו הצידה לכיוון גדר ההפרדה והידית של דלת הנהג התעקמה ונוצר שפשוף קטן.
חברת ההשכרה גבתה 6,500 אלף ש"ח!!!!!(פחחות, החלפת ידית ממש נדירה בשוק, יום עבודה מבוזבז, אובדן השכרה לשלושה ימים ועוד מהסאגה הנ"ל)
המרתיח הוא שבדרך חזור עברנו ליד מוסך ונכנסנו לשאול מה עלות של כזה נזק.
הם נתנו הערכה של 950 ש"ח!!! ועוד אמרו שיש בעיה בבלמים ורק בגלל זה הכל קרה.
מבירור הבנו שאין מה להתווכח ועדיף לשלם ולשתוק. וזה מה שעשינו..
ואיזה מוזר(ממש...)...
אחרי שבועיים ראינו את הרכב הנ"ל אצל מישהו אחר. בעלי ביקש ממנו להסתכל מקרוב וראה שפשוט חיזקו את הידית עם בורג(מממ. 30 אגו' אולי?) והשפשוף נשאר.

אנחנו מתלבטים אם להוריד את הכסף ממעשרות...
יכול להיות שבעל החברה כל כך עני עד שמרשה לעצמו בלית ברירה ובלב כואב(הגדרה שלו!!) לעשוק(הגדרה שלי)?
גם לי היה כזה סיפור בשחר
עשיתי חור קטן בפגוש הקדמי והם חייבו אותי על פגוש שלם 3000 ש"ח
גם ככה הפגוש היה כולו בחוץ
יש מה לעשות?
צפה בקובץ המצורף 1436290צפה בקובץ המצורף 1436288000000
אל תהיו פראיירים!
יש הגבלה בחוק!!! על תקרת התשלום במקרה נזק!
מכיר סיפור על אחת מחברות ההשכרה הגדולות במדינה שנתבעה תביעה יצוגית על עניינים אלו ואכלה מזה קש למשך כשנתיים שהייתה צריכה להוריד במחירי הביטול [אאל"ט],
תפנו את המשכיר לפה https://foi.gov.il/he/node/6472
ואם צריך אולי כדאי גם מכתב קטן מעו"ד...

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מכירים אנשים שנאלצו לשלם לחברת 'סיטיקאר' למעלה מ2000 ש"ח בגין נזק ??

zkzbhe

משתמש פעיל
מכירים אנשים שנאלצו לשלם לחברת 'סיטיקאר' למעלה מ2000 ש"ח בגין נזק ??
אני לא יכול לציין שמות, אבל אחת מחברות ה****קאר מנסה בשיטת מצליח לגבות יותר מ2000 שח לפי יכולתה
כגון טוענים שאם תבקש חוו"ד שמאי, הרי שהם יחייבו אותך בעלות שמאי + עלות נזק ללא קשר לתקרה. מה שמנוגד לחלוטין לתקנות. למרות שיתכן שמופיע בחוזה שלהם (שהם משנים אותו מדי פעם כרצונם, לכאורה).
כוונתי לומר שמבחינתם הוראות המפקח על התעבורה בענין תקרת השתתפות עצמית אינן אלא המלצה , ודי לחכימא.
לכן - בכל אינטרקציה איתם : 1 - להיות מודע לזכויות החוקיות. ולכך שהחוזה שלהם לכאורה לא חוקי. 2- לבקש חוו"ד שמאי מיידית ולא לוותר (במקרה שלי, איימו עלי באופן לכאורה לא חוקי כנ"ל ולכן ירדתי מהענין ושילמתי ללא חו"ד שמאי (אמרו לי שאין להם שמאי, ואם אבקש הרי שאשלם מעל התקרה כנ"ל). לבסוף אחרי כמה תלונות לכמה גופים שלחו לי *אחרי מס' חודשים* חוו"ד שמאי שתואמת למה שטענו, עם תאריך שתואם לתאריך הנזק, בה בשעה שלאורך כל התקופה הם נשבעו שאין להם חוו"ד שמאית כנ"ל. לסיכום, החוו"ד עם תאריך מזויף - זה החשד שלי. (במקרה הטוב השמאי ראה את הרכב 4 חודשים לאחר הפגיעה, ומאז הרכב עבר מאות חבטות... אני רואה אותו כל יום). במקרה הרע, וכיון שאני מכיר קצת סיפורי שמאות, אני בספק רב אם אדון שמאי טרח לראות את הרכב או תמונותיו לפני שחתם על חוו"ד המלומדת).

הכל מוקלט ומתועד, ואולי יום אחד אתבע אותם יצוגית כשאצטרך לחתן איזה ילד/ה.
*כל האמור לעיל הוא פרשנות שלי לאירועים, ויתכן שאני טועה*

=להבנתי גם הכלל הזה שהשוכר חייב בכל נזק שמתגלה ברכב גם אם קרה אחרי שהחזיר , כגון אם משאית דפקה אותו בלילה (עד שהרכב עובר לרשות שוכר אחר, יכול להיות גם מספר ימים) - אלא אם כן יוכיח שהרכב הוחזר בשלמותו - לא יעבור בית משפט סביר.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני לא יכול לציין שמות, אבל אחת מחברות ה****קאר מנסה בשיטת מצליח לגבות יותר מ2000 שח לפי יכולתה
כגון טוענים שאם תבקש חוו"ד שמאי, הרי שהם יחייבו אותך בעלות שמאי + עלות נזק ללא קשר לתקרה. מה שמנוגד לחלוטין לתקנות. למרות שיתכן שמופיע בחוזה שלהם (שהם משנים אותו מדי פעם כרצונם, לכאורה).
כוונתי לומר שמבחינתם הוראות המפקח על התעבורה בענין תקרת השתתפות עצמית אינן אלא המלצה , ודי לחכימא.
לכן - בכל אינטרקציה איתם : 1 - להיות מודע לזכויות החוקיות. ולכך שהחוזה שלהם לכאורה לא חוקי. 2- לבקש חוו"ד שמאי מיידית ולא לוותר (במקרה שלי, איימו עלי באופן לכאורה לא חוקי כנ"ל ולכן ירדתי מהענין ושילמתי ללא חו"ד שמאי (אמרו לי שאין להם שמאי, ואם אבקש הרי שאשלם מעל התקרה כנ"ל). לבסוף אחרי כמה תלונות לכמה גופים שלחו לי *אחרי מס' חודשים* חוו"ד שמאי שתואמת למה שטענו, עם תאריך שתואם לתאריך הנזק, בה בשעה שלאורך כל התקופה הם נשבעו שאין להם חוו"ד שמאית כנ"ל. לסיכום, החוו"ד עם תאריך מזויף - זה החשד שלי. (במקרה הטוב השמאי ראה את הרכב 4 חודשים לאחר הפגיעה, ומאז הרכב עבר מאות חבטות... אני רואה אותו כל יום). במקרה הרע, וכיון שאני מכיר קצת סיפורי שמאות, אני בספק רב אם אדון שמאי טרח לראות את הרכב או תמונותיו לפני שחתם על חוו"ד המלומדת).

הכל מוקלט ומתועד, ואולי יום אחד אתבע אותם יצוגית כשאצטרך לחתן איזה ילד/ה.
*כל האמור לעיל הוא פרשנות שלי לאירועים, ויתכן שאני טועה*

=להבנתי גם הכלל הזה שהשוכר חייב בכל נזק שמתגלה ברכב גם אם קרה אחרי שהחזיר , כגון אם משאית דפקה אותו בלילה (עד שהרכב עובר לרשות שוכר אחר, יכול להיות גם מספר ימים) - אלא אם כן יוכיח שהרכב הוחזר בשלמותו - לא יעבור בית משפט סביר.
יפה!
זו הייתה מטרת פתיחת האשכול, להבין אם הם מנסים כן לקחת לאנשים יותר מ2000, למרות שכאן מהתגובות של כולם נראה שלא לקחו להם יותר מ2000 אא"כ מרכב תחתון או אי נעילת רכב וכד', וחלק ממטרת הפתיחה הייתה לבדוק היתכנות של תביעה ייצוגית [כפוף לאישור רב כמובן]
אגב, מי שיביט בהוראות המפקח על התעבורה בסעיף 2 שם כתוב מפורש ש2000 ש"ח כוללים הוצאות שמאי!
"סכום ההשתתפות העצמית יכלול כל הוצאה שהיא בגין נזק שנגרם לרכב המבוטח או צד ג' ובכלל זה שכר טרחת עו"ד, שכר טרחת שמאי, הוצאות טיפול בתביעה, חקירה וכדומה."

ואדגיש שכלל לא בטוח שהם אכן לוקחים לאנשים יותר מאלפיים! מטרת האשכול היא בירור העניין, מה גם שלא ציינת באיזו חברה מדובר

משנ'ס

משתמש פעיל
גם לי היה כזה סיפור בשחר
עשיתי חור קטן בפגוש הקדמי והם חייבו אותי על פגוש שלם 3000 ש"ח
גם ככה הפגוש היה כולו בחוץ
יש מה לעשות?
צפה בקובץ המצורף 1436290צפה בקובץ המצורף 1436288000000
עם כל הכבוד, חור בפגוש בהחלט אמור לעלות החלפת פגוש,
אשה נכנסה בי ברוורס והפילה את הפגוש ונשבר בפנים הזיזים המוסך שלי הוציא מהביטוח .140000,
שתבין על סדר גודל שיכול להגיע דבר כזה

zkzbhe

משתמש פעיל
יפה!
זו הייתה מטרת פתיחת האשכול, להבין אם הם מנסים כן לקחת לאנשים יותר מ2000, למרות שכאן מהתגובות של כולם נראה שלא לקחו להם יותר מ2000 אא"כ מרכב תחתון או אי נעילת רכב וכד', וחלק ממטרת הפתיחה הייתה לבדוק היתכנות של תביעה ייצוגית [כפוף לאישור רב כמובן]
אגב, מי שיביט בהוראות המפקח על התעבורה בסעיף 2 שם כתוב מפורש ש2000 ש"ח כוללים הוצאות שמאי!
"סכום ההשתתפות העצמית יכלול כל הוצאה שהיא בגין נזק שנגרם לרכב המבוטח או צד ג' ובכלל זה שכר טרחת עו"ד, שכר טרחת שמאי, הוצאות טיפול בתביעה, חקירה וכדומה."

ואדגיש שכלל לא בטוח שהם אכן לוקחים לאנשים יותר מאלפיים! מטרת האשכול היא בירור העניין, מה גם שלא ציינת באיזו חברה מדובר
קלטת היטב. לי לא לקחו יותר מ2000, אבל איימו עלי בחוזה לא חוקי שכביכול מאפשר להם לגבות יותר

הנקודה היא שכאמור *לכאורה* 'מבחינתם הוראות המפקח על התעבורה בענין תקרת השתתפות עצמית אינן אלא המלצה , ודי לחכימא'. והחוזה שלהם לא יעמוד בבית משפט מכמה סיבות (אני משפטן קטן יש לציין)
בהחלט הגיע הזמן לתביעה ייצוגית לדעתי
נקודה נוספת (נכונה לכל נותני שירות): כל אינטראקציה איתם - לתעד בהקלטה, מיילים וכו'.

zkzbhe

משתמש פעיל
לקחתי רכב לפני שנה מהשכרה ידועה בבני ברק.
החזרתי את הרכב בלילה למחרת קיבלתי טלפון שהם מחייבים אותי סך 5000 ש"ח עקב נזקים.
אמרתי להם שאני רוצה לבוא לראות בעצמי את הנזקים
אמרו לי שהרכב עכשיו בפעילות - דהיינו מושכר
שאלתי איך יתכן רכב שזקוק לתיקון בסך 5000 ש"ח מושכר? אני מיד מגיע!
אמרתי להם אני רוצה לראות את התמונות שצילמתם אותי בתוך הרכב ואת התמונות שצילמתם אחרי שהחזרתי את הרכב, כולל תיעוד ממצלמת האבטחה של החניון כדי לוודא שלא רכב אחר פגע ברכב שאני שכרתי בזמן שהותו בחניון.
הם הסכימו לי לראות תמונות אבל שלא ראו אותי בתוכם. טענתי להם שאלו תמונות אחרות ואני דורש לראות את אלו בלבד!
לא הסכימו והתחילו לעשות בעיות.
הלכתי לשכן שלי שהוא עו"ד (אמנם לענייני נדל"ן אבל מה זה משנה....) שילמתי לו מאה ש"ח והוא שלח דרישה מנוסחת מרשים כולל הכל לחברת ההשכרה בדרישה לקבל את המידע שדרשתי וכו' וכו' וגם הוסיף כמה איומים נחמדים
אחרי יום אחד (!) קיבלתי הודעה מהחברה שהדרישה לתשלום מבוטלת ב"ה.
למדתי שני דברים:
א. לא לשכור רכב מחברה שלא קיבלת עליה המלצות ממישהו שאתה מכיר.
ב. שכרת? דורשים תשלום? אל תהיה פראייר כי הם אלופים בלהלחיץ.
זה פשוט שיטת מצליח - שלא תמיד זה מצליח....
הרבה הצלחה!
איך יתכן שמחייבים אותך למחרת? אם מסרת בלילה לנציג רשמי שעובר על הרכב והחוזה נסגר אין אפשרות כזו?!

משנ'ס

משתמש פעיל

קבצים מצורפים

• 1695912752117.png
    1695912752117.png
    KB 13 · צפיות: 28

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה