דרוש מידע הסקר הגדול: של מי השכר הגבוה יותר של רו"ח או מנה"ח?

בממוצע של מי השכר גבוה יותר, של מנה"ח או רו"ח?

• סה"כ מצביעים
    201

עד מתי

משתמש מקצוען
אולי שווה להגדיל ראש בלימודים לרו"ח ואח"כ לעבוד "מעט" פחות קשה. מהשאר להיות מנה"ח ו"להגדיל ראש" ולעבוד מאוד קשה?
:unsure:
הגדלת ראש לא אומרת לעבוד קשה
שוב אני ועוד הרבה מחברותי עובדות משרה של 6 - 7 שעות בתנאים מעולים
הרבה אחריות וסיפוק אבל לא עבודה קשה

שולי איטח

משתמש מקצוען
אני חושבת כך

ברור שאם הבת שלי הייתה מתלבטת ללמוד רו"ח או מנה"ח הייתי ממליצה לה בוודאות רו"ח
כי נכון שאפשר להרוויח הרבה בהנה"ח(כתבתי הרבה הודעות על מה בדיוק נקרא הנה"ח...) עם אחריות וכו

אבל בודאי שרו"ח שיגדיל ראש/עצמאי/ייקח גם חברה ואחריות יקבל יותר

אבל!!! ופה החילוק לפעמים מתייעצות ופותחות אשכול כזה נשים שרוצות הסבה והם לא בנות 18 שעכשיו יש שנתיים שלוש מוקדשות ללימוד קשה

מסבירים להם שאם הם כשרוניות וחזקות ויגדילו ראש ייתכן וזה מספיק ואין צורך להשתגע ללמוד כ"כ קשה

הייתי משווה את זה לבחורה כשרונית שרוצה ללמוד הייטק ודאי שכנראה ישלחו אותה ללמוד פיתוח ולא בדיקות
אבל כשמתיעצות נשים שרוצות הסבה מסבירים להם שלפעמים כדאי להתחיל מבדיקות שיותר קלות ללמידה ואם מצליחים וכו אפשר להתקדם

נועושש

משתמש פעיל
הגדלת ראש לא אומרת לעבוד קשה
שוב אני ועוד הרבה מחברותי עובדות משרה של 6 - 7 שעות בתנאים מעולים
הרבה אחריות וסיפוק אבל לא עבודה קשה
נכון.
קרובת משפחה שלי היא מנהלת כספים של חברה, עובדת מספר שעות סביר לחלוטין ומרוויחה פי 4 מרואת חשבון במשרד קטן שעובדת את אותן שעות בדיוק - וההבדל ביניהן הוא גודל האחריות שמוטל על הכתפיים.

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושבת כך

ברור שאם הבת שלי הייתה מתלבטת ללמוד רו"ח או מנה"ח הייתי ממליצה לה בוודאות רו"ח
כי נכון שאפשר להרוויח הרבה בהנה"ח(כתבתי הרבה הודעות על מה בדיוק נקרא הנה"ח...) עם אחריות וכו

אבל בודאי שרו"ח שיגדיל ראש/עצמאי/ייקח גם חברה ואחריות יקבל יותר

אבל!!! ופה החילוק לפעמים מתייעצות ופותחות אשכול כזה נשים שרוצות הסבה והם לא בנות 18 שעכשיו יש שנתיים שלוש מוקדשות ללימוד קשה

מסבירים להם שאם הם כשרוניות וחזקות ויגדילו ראש ייתכן וזה מספיק ואין צורך להשתגע ללמוד כ"כ קשה

הייתי משווה את זה לבחורה כשרונית שרוצה ללמוד הייטק ודאי שכנראה ישלחו אותה ללמוד פיתוח ולא בדיקות
אבל כשמתיעצות נשים שרוצות הסבה מסבירים להם שלפעמים כדאי להתחיל מבדיקות שיותר קלות ללמידה ואם מצליחים וכו אפשר להתקדם
לא הבנתי. אם באמת אפשר להגיע לאותו שכר או פי 4 - מדוע מלכתחילה לא ללכת על מסלול של הנה"ח? להגדיל ראש ע"פ חוק אפשרי גם אצל בחורות! הן ירוויחו עבודה קלילה ולימודים קלילים.
למה רק נשואות צריכות להגדיל ראש, מספיק ככה הוא ענק ומכיל כביסות גיהוצים סידורים וכו וכו וכו'.

אלא אם כן קיימת הסכמה שהשכר הוא שונה.

נערך לאחרונה ב:

עד מתי

משתמש מקצוען
לא הבנתי. אם באמת אפשר להגיע לאותו שכר או פי 4 - מדוע מלכתחילה לא ללכת על מסלול של הנה"ח? להגדיל ראש ע"פ חוק אפשרי גם אצל בחורות! הן ירוויחו עבודה קלילה ולימודים קלילים.
למה רק נשואות צריכות להגדיל ראש, מספיק ככה הוא ענק ומכיל כביסות גיהוצים סידורים וכו וכו וכו'.

אלא אם כן קיימת הסכמה שהשכר הוא שונה.
מרגישה שאני חוזרת על עצמי בצורה מביכה
אבל השאלות חוזרות על עצמן
כעקרון מקצוע ראיית חשבון שווה יותר מהנה"ח בלי ספק, הרבה יותר אפשרויות להשתלבות במקומות עבודה שווים ומגוון רב של משרות
אמהמה שראיית חשבון כרגע יש די תקרת זכוכית של 20 - 25 לחודש ( כמובן שיש יוצאים מן הכלל )
ובנוסף זה מקצוע שהלימודים שלו לא קלים ודורשים המון
בפועל יש נשים רבות שעברו הכשרה רק של הנה"ח שכר וייעוץ מס ומצליחות להשתלב בעבודה טובה ומתגמלת שמתקרבת לשכר של רו"ח ( 15 עד 20 ל 7 שעות שזה מקביל ל 18 פלוס ל 8 שעות )
ובנוסף יש רו"ח שנשארו שנים תקועות במשרדי רו"ח עם שכר מביש שלא מגיע לשכר של מנה"ח בכירה בחברה
וזה הנידון פה
האם יש מציאות של מנה"ח שמרוויחה יותר מרו"ח ?? בוודאי
האם עקרונית רו"ח מרוויחה יותר ויכולה להגיע ליותר?? גם בוודאי
האם זה אומר שלא שווה להשקיע ברו"ח? לא בהכרח, מי שיש לה את הכישורים והיכולות שתלך על זה ובעז"ה תגיע רחוק
אבל זה לא אומר שמי שלא מעוניינת להשקיע עד כי כך מחייב שתקבל שכר הרבה פחות
מקווה שהובנתי
בלי נדר סיימתי לאשכול זה

HMB

משתמש פעיל
מרגישה שאני חוזרת על עצמי בצורה מביכה
אבל השאלות חוזרות על עצמן
כעקרון מקצוע ראיית חשבון שווה יותר מהנה"ח בלי ספק, הרבה יותר אפשרויות להשתלבות במקומות עבודה שווים ומגוון רב של משרות
אמהמה שראיית חשבון כרגע יש די תקרת זכוכית של 20 - 25 לחודש ( כמובן שיש יוצאים מן הכלל )
ובנוסף זה מקצוע שהלימודים שלו לא קלים ודורשים המון
בפועל יש נשים רבות שעברו הכשרה רק של הנה"ח שכר וייעוץ מס ומצליחות להשתלב בעבודה טובה ומתגמלת שמתקרבת לשכר של רו"ח ( 15 עד 20 ל 7 שעות שזה מקביל ל 18 פלוס ל 8 שעות )
ובנוסף יש רו"ח שנשארו שנים תקועות במשרדי רו"ח עם שכר מביש שלא מגיע לשכר של מנה"ח בכירה בחברה
וזה הנידון פה
האם יש מציאות של מנה"ח שמרוויחה יותר מרו"ח ?? בוודאי
האם עקרונית רו"ח מרוויחה יותר ויכולה להגיע ליותר?? גם בוודאי
האם זה אומר שלא שווה להשקיע ברו"ח? לא בהכרח, מי שיש לה את הכישורים והיכולות שתלך על זה ובעז"ה תגיע רחוק
אבל זה לא אומר שמי שלא מעוניינת להשקיע עד כי כך מחייב שתקבל שכר הרבה פחות
מקווה שהובנתי
בלי נדר סיימתי לאשכול
@סומה
עד מתי תמצתה את הענין בצורה מדויקת ובכל אופן לשם כיוונתי.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכון.
קרובת משפחה שלי היא מנהלת כספים של חברה, עובדת מספר שעות סביר לחלוטין ומרוויחה פי 4 מרואת חשבון במשרד קטן שעובדת את אותן שעות בדיוק - וההבדל ביניהן הוא גודל האחריות שמוטל על הכתפיים.
אז הרואת חשבון במשרד הקטן, שמקבלת רבע משכורת ממנהלת כספים, צריכה לחפש מקום אחר.
כלומר, @עד מתי , אל תכעסי על הרו”חיות שמתנגדות למסקנה שלך
כי מה שצריך זה לעודד רו”ח מוכשרות ומסורות, למצוא משרות רווחיות יותר.
ולא להניא בנות צעירות ואמביציונריות, מלימודי מקצוע.

אם יש בחורה מוכשרת שזמנה בידה והיא אוהבת את התחום, חבל ’להוריד’ אותה מלימודי ראיית חשבון, בפרט אם זה כולל תואר (או נ’זים לתואר) שיוכל להועיל לה מאוד בהמשך.

מסכימה איתך שאם מדובר על אם לילדים בת 30 שחולמת על הסבת מקצוע, היא יכולה בשקט להתחיל עם הנה”ח ולהתברג אט אט במשרות טובות, ואין סיבה שתבזבז שנים ארוכות על לימודים והתמחות.

שולי איטח

משתמש מקצוען
כולם סכמו את זה כ"כ יפה
והמטרה שלי ונראה לי שגם של עד מתי זה לא לזלזל בלימודי רו"ח בכלל ולא להמליץ לא ללמוד
אלא
לתת למנה"ח את החשיבה שגם אם לכאורה התעודה וההכשרה שלהם פחותה שינסו לבדוק את השוק(כי הוא יותר טוב ממה שהרבה הרבה חושבות) והיכולת שלהם
ולא להרים ידיים ולחשוב שאם ההשכלה כ"כ פחותה אז אין איך להתקדם הלאה

אני זה אני :)

משתמש פעיל
גם רוח וגם מנהח ברור שירויחו יותר אם יעבדו בחברה ולא במשרד רוח
ובחברה ברור שרוח מרויחה יותר ממנהח
זה לא סותר שיש מנהח שמרויחות סכומים דומים לשל רוח אבל השאלה מה הרב וזה לגמרי לא הרב

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לקחת בחישוב, את עניין ה'אם' בישראל. יתכן ומנה"ח חשבונות יכולה להגיע למשרה גבוהה אך על חשבון האימהות. בשונה מרו"ח שיתכן ותרוויח יפה ב'מישרת אם'.
צריך בדיקה.

עד מתי

משתמש מקצוען
יש לקחת בחישוב, את עניין ה'אם' בישראל. יתכן ומנה"ח חשבונות יכולה להגיע למשרה גבוהה אך על חשבון האימהות. בשונה מרו"ח שיתכן ותרוויח יפה ב'מישרת אם'.
צריך בדיקה.
מצחיק שהנתונים בשטח הפוכים
למנה"ח בד"כ הרבה יותר קל להשתלב במשרות אם של 7 שעות
רו"ח שמשמשים הרבה פעמים בתפקידים בכירים בד"כ זה לא פחות מ 8 שעות
ואויש אמרתי שסיימתי להגיב...

אהבת הים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מצחיק שהנתונים בשטח הפוכים
למנה"ח בד"כ הרבה יותר קל להשתלב במשרות אם של 7 שעות
רו"ח שמשמשים הרבה פעמים בתפקידים בכירים בד"כ זה לא פחות מ 8 שעות
ואויש אמרתי שסיימתי להגיב...
מסכימה מאד ,
אחרי הכל רו"ח שהוא מנהל כספים בחברה זה אחריות מטורפת , והרבה נשים משלנו לא יכולות להרשות לעצמם לעבוד בכזו צורה , כך שלפעמים הם נשארות מאחורה ולא בגלל חוסר יכולת אלא בגלל תנאים סביבתים ,
לעומת זאת מנה"ח בחברה האחריות עדין מוגבלת ויכולה בהחלט להתאים לחיים שלה כאמא

למרות שלגבי השאלה הפותחת ברור שהפוטנציאל ללא המגבלות האמורות הוא בראית חשבון בפער ניכר

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין.
התחושה למעשה שלהיות מנה"ח זה ממש 'א גרויסע מציאה'...!

אהבת הים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מעניין.
התחושה למעשה שלהיות מנה"ח זה ממש 'א גרויסע מציאה'...!
השכר היום מאד עלה בתחום ואפשר אכן להגיע למשכורות יפות (אזור 15+-)
אבל צריך באמת למצוא עבודה טובה ולהראות מצוינות ,
לא כולם מגיעות למשכורות יפות,
ועדין זה לא הייטק :)

עד מתי

משתמש מקצוען
אכן זה לא הייטק כי התקרה היא 20 גג
אבל מצד שני זה בכיף ל 7 שעות ומשרות גמישות מה שמצוי הרבה פחות בהייטק

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
התכוונתי ביחס לרו"ח.

בייבי גרו

משתמש צעיר
וואו, מרגישה שבאתי מעולם אחר. אני מופתעת ביותר!
אנחנו מדברים על הנה"ח, כן?
מתגלגלים פה סכומים של 15K-20K לצד 6-7 שעות עבודה (קלילות, היו שציינו)
רגע לפני שאני עושה הסבה, אשמח שתאירו את עיניי: מה נדרש לצורך הנ"ל? (ותק/מקומות מסוימים/בוסים ספציפיים)

עד מתי

משתמש מקצוען
וואו, מרגישה שבאתי מעולם אחר. אני מופתעת ביותר!
אנחנו מדברים על הנה"ח, כן?
מתגלגלים פה סכומים של 15K-20K לצד 6-7 שעות עבודה (קלילות, היו שציינו)
רגע לפני שאני עושה הסבה, אשמח שתאירו את עיניי: מה נדרש לצורך הנ"ל? (ותק/מקומות מסוימים/בוסים ספציפיים)
אכן יש בהחלט סכומים כאלה
כמובן לא במשרדי רו"ח אלא בחברות בתור מנה"ח ראשית/ יחידה/ חשבת שכר ראשית ועוד
כמובן שצריך לזה ראש גדול אחריות והמון מסירות ולויאליות
אבל זה בהחלט קיים ואפשרי
אופציה נוספת למשכורות בטווח הזה זה מנה"ח בחברות הייטק צריך בשביל זה אנגלית ברמה גבוהה
הרבה הצלחה

ahuvash

משתמש רשום
אני קוראת כאן על מנהלות חשבונות ושכר של 15,000-20,000(ל7 שעות קלילות..)
האם אני חיה בעולם אחר? חושבת שאני קצת מתמצאת, גם בחברות ולא משרדי רו,ח וכד' זה לא השכר, ממש לא,
אולי מנהלת חשבונות ראשית בחברה, עם עול מטורף, זמינות מסביב לשעון ידע ונסיון רב יכולה להגיע ל20,000
ואגב, בהנהלת חשבונות העבודה אף פעם לא קלילה...

עד מתי

משתמש מקצוען
אני קוראת כאן על מנהלות חשבונות ושכר של 15,000-20,000(ל7 שעות קלילות..)
האם אני חיה בעולם אחר? חושבת שאני קצת מתמצאת, גם בחברות ולא משרדי רו,ח וכד' זה לא השכר, ממש לא,
אולי מנהלת חשבונות ראשית בחברה, עם עול מטורף, זמינות מסביב לשעון ידע ונסיון רב יכולה להגיע ל20,000
ואגב, בהנהלת חשבונות העבודה אף פעם לא קלילה...
כל הזמן הדגשתי שזה בהחלט לעבודה עם הרבה אחריות ועול , קלילה וכבדה זה כבר אינדיבידואלי לכל אחת
אני אוהבת את העבודה שלי וממש לא מרגישה שעובדת קשה, במיוחד שאני הבוסית של עצמי בעניין ניהול המטלות והזמן
וכן עובדת 7 שעות ( גמיש ) בטווח השכר שרשמת
ואני ממש לא היחידה!!!
מכירה אישית עוד הרבה בנות שהצליחו להגיע למשרות כאלה
אז את לא חיה בעולם מקביל רק צריך לדעת שיש אפשרות ולפתוח את העניים למצוא את המשרות האלה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה