הסוד

הילה פ.

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י ysb794;2412130:
לא יודעת
העלו את זה פה לא מזמן

תודה,
זה נראה לי רק תקציר או משהו כזה, זה רק 5 דק'.
למישהו יש את הסרט המלא?

רוצה מושלם

משתמש פעיל
למה זה לא כפירה ? עד היום ידעתי שכשאני רוצה משהו
אני פונה לאבא שבשמים מהיום אני יתחיל רק לחשוב על
זה וזה יגיע אוטומטי.

צחור

משתמש מקצוען
קישקושי שכל
מכירה כמה כאלה שלמדו גם את הקורס של זה וכל אחד בענינו נפל מאיגרא רמה לבירא עמיקתא...

להודות להלל

משתמש פעיל
קודם כל זה סרט עם נשים ומראות לא ראויים.
מלבד זאת המסר בסרט הוא גויי לחלוטין.
כאלו שאין להם את האמונה הבסיסית ביותר בד' (ולהרבה גויים יש זאת),
נתלים ב"חוקי טבע" כאלה ואחרים.
האמת הפשוטה היא זו שמוכרת לכולנו מדברי "בעל התניא" (כמדומני): "תחשוב טוב - יהיה טוב" - כי הטוב ידבק בטוב.
או בניסוח מפורט יותר, אומרים בשם גדולי החסידות:
כאשר אדם מתלונן שרע לו, משמים מעבירים לו מסר "זה נקרא רע? בא תראה שיש רע יותר!"
לעומת זאת כשאדם מכיר טובה ומודה לד' על חסדיו הטובים, מוכיחים לו "זה נקרא טוב? בא תראה מה זה טוב באמת!"
כשאין את הבסיס של האמונה, ותולים את המציאות של המשכות הטוב למחשבה טובה ב"חוק טבעי", זה לא שונה מכל כפירה התולה את כל מציאות העולם בטבע ש"קבע" חוקים וכללים, היה לא תהיה. זו פשוט האתאיסטיות בהתגלמותה!!!

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
כאן באשכול זה דנו בכך לשלילה
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=293245&highlight=הסוד
תשובת אתר דין

רבני בית ההוראה
ז' אדר א' ה'תשע"א
שלום,
רציתי לשאלו האם יש בעיה מבחינת ההלכה לעשות מדיטציה?! ואם מותר לקרוא את הספר “הסוד”

תשובה:
מדיטציה מקורה מעבודה זרה, ו”הרחק מאשה זרה” אמרו חז”ל שהכוונה על כל מה שקשור בקשר כל שהוא לעבודה זרה וגרורותיה.
ספר הסוד, הוא ספר שלא נכתב על ידי שומרי תורה, אלא על ידי המתיימרים ללמוד תורת הקבלה באופן פסול ושהקבלה עצמה מזהירה מלימוד מהם או מספריהם, כך שלא הייתי ממליץ לקרוא ספר כזה העלול לגרום רעה רוחנית לאדם.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
http://www.hidabroot.org/question/188448

האם היהדות תומכת בכח המחשבה לבד להשפיע דרמטית על המציאות?
לכבוד הרב זמיר כהן שליט"א: ראשית תודה רבה על ההרצאות והמאמרים המחכימים כל-כך, אני ממש צמא ונהנה לשמוע וללמוד מהרב כל פעם מחדש, יישר כח! יש לי אי הבנה במאמר שהרב פרסם במגזין שבט (גליון 101) הנקרא "יש דבר העומד בפני הרצון?", שם הרב שולל את תאוריית "הסוד", וכותב שאין "איזה כח מגנטי ערטילאי באדם למשוך אליו טוב או רע, ללא קשר למעשיו", אלא הכל תלוי במעשיו ובבטחונו של האדם. ומסכם הרב "לכן, עצם הנקודה הזו, שעלינו מוטל לחשוב טוב, ואז גם נרגיש טוב, היא נכונה, אבל לא עד כדי כך שכל מה שירצה האדם יתגשם". אמנם לי ידוע שלכאורה אכן יש לתאוריה זו מקורות וסימוכין מהיהדות, אלא שכל טעותם שהם מייחסים את הכח האדיר של המחשבה ל'יקום' או לעצמם ובכך מנתקים אותו משורשו האמיתי ומהאמת שכך ה' יתברך קבע בבריאה שעל פי המחשבה של האדם כך תהיה המציאות שלו, מקורות הידועים לי בעניין: ר' נחמן מברסלב, ליקוטי מוהר"ן ח"א שיחה קצג', שם מפורש כותב "דע, שהמחשבה יש לה תוקף גדול, ואם יחזק ויגבר מחשבתו על איזה דבר שבעולם, יוכל לפעול שיהיה כך, ואפילו אם יחזק מחשבתו מאד שיהיה לו ממון - בודאי יהיה לו, וכן בכל דבר, רק שהמחשבה תהיה בביטול כל ההרגשות", וכן בשיחות הר"ן שיחה סב': "דע, שיש בבני אדם סגולות גדולות כי יכולין לפעול על ידי מחשבתם מה שהם חושבים, ואפילו היקרות ח"ו הוא בא ממחשבות בני אדם, כי כשהמחשבה כולה אחוזה ודבוקה בדבר אחד שיהיה כן... בלי בלבול ונטיה למחשבה אחרת, על ידי זה הם פועלים שבהכרח יהיה כן, כמו שהם חושבים" וכו' . הרי מפורש כח המחשבה לפעול במציאות? וכן בזה שמנהג ישראל (בשם ה'חתם סופר' כמדומני ועוד) שלא להתעמק במילי דפורענותא, משום שהמיקוד והמחשבה בשלילי עלולים למשוך מציאות שלילית, גם נראה לי מוכיח על כח של המחשבה להשפיע על המציאות? כמדומני שיש לכך עוד מקורות שאינני זוכר כרגע, אבל בכל אופן נראה לי מוכח חד משמעית, שהיהדות אכן תומכת ב'תאוריה' הזו שלמחשבה יש כח עצום ואדיר להשפיע על המציאות לטוב ולמוטב, אלא שזה לא כח עצמי של האדם (-כוחי ועוצם ידי \ אנא אמלוך), וודאי לא כח של ה'יקום', אלא שזו מתנה שה' יתברך נתן לבני האדם ? אשמח אם אקבל מענה שישלים לי את חוסר הבנתי בעניין, תודה רבה.
29.01.16

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
לא צנועה!
דברי השקפה מכומר נוצרי!
יש בין משתמשי פרוג אלו שלא מספיק להם תורת ה'?

קברניט

משתמש צעיר
לפעמים אני תוהה

מאיזה מקום מגיעות כל ההודעות האלו, של שיש בהם מחאות, קנאות, דעות אישיות וכו'.
משעמום וחוסר עבודה? מחוסר סיפוק בחיים? מצדקנות יתירה? מרצון להתבלט במשהו?
מישהו שאל כאן מה היא דעת-תורה בקשר לענין כזה או אחר, או שפשוט ביקש טובה אישית?
מגיע יהודי, עם סט אמונותיו ודעותיו, עם רבותיו, ומבקש משהו מהחברים.
אתם יכולים לעזור לו, תעזרו.
לא יכולים, תמשיכו הלאה לאשכול "אמאל'ה, הפנקייק לא מצליח לי" ותנסו שם להושיט יד.
מבטיח לכם שביום שירצה לשמוע את דעתכם הרחבה ואת השקפותיכם המעמיקות והמיוסדות על אדני פז, הוא יעשה זאת בכבוד.

ולענייננו, כמו בדברים רבים, גם בנושא הזה יש נוטים לכאן ולכאן.
וכמובן שיש גם חלקים וצדדים שונים, וקשה מאוד לפסול או להכשיר את כל סט הרעיונות של הסוד.
וכמו בדברים רבים, כל מי שמחזיק בדעה כזו, או בדעה הפוכה, יוכל למצוא סימוכין בתורה ובספה"ק.
אני מצרף כאן מאמר שקיבלתי לאחרונה מחבר (הופיע בעלון אש החסידות), שמביא מקורות וציטוטים מרתקים מספרי רבותינו על הכוח של לחשוב טוב ועל ההשפעה שלו על המציאות.
מאמר מדהים

קבצים מצורפים

• לחשוב טוב.pdf
    KB 225.9 · צפיות: 19

הילה פ.

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י קברניט;2412659:
מבטיח לכם שביום שירצה לשמוע את דעתכם הרחבה ואת השקפותיכם המעמיקות והמיוסדות על אדני פז, הוא יעשה זאת בכבוד.

וכמובן שיש גם חלקים וצדדים שונים, וקשה מאוד לפסול או להכשיר את כל סט הרעיונות של הסוד.
וכמו בדברים רבים, כל מי שמחזיק בדעה כזו, או בדעה הפוכה, יוכל למצוא סימוכין בתורה ובספה"ק.
אני מצרף כאן מאמר שקיבלתי לאחרונה מחבר (הופיע בעלון אש החסידות), שמביא מקורות וציטוטים מרתקים מספרי רבותינו על הכוח של לחשוב טוב ועל ההשפעה שלו על המציאות.
מאמר מדהים
תודה!
ממש לא התכוונתי לפתוח אשכול בנושא האם הסוד הוא כפירה או לא.
סה''כ בקשתי טובה לצורך כלשהוא.
אשמח אם יש מישהו שיוכל לעזור לי בנושא.;);)

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י קברניט;2412659:

מאמר מדהים

תאשים אותי בשיעמום וחוסר עבודה, בצדקנות יתירה, ברצון להתבלט וכו'.
אבל מעבר לעובדה שכל חומר שמועלה כאן בפורום הופך להיות נחלת הכלל שממהרים לפתוח אותו ולעבור עליו, וממילא מי שמבקש כאן תוכן בעייתי הופך אותו לציבורי ונגיש, הבעיה גדולה יותר, מכיון שנוצר מצב בפורום שדברים שמועלים כאן מקבלים איזושהיא לגיטימציה, ולכן גם אם בא מישהו עם בקשה תמימה ומבקש את הפרקים האחרונים של תוכנית ריאליטי מסויימת אי אפשר להשאיר את זה כך ומחובת מי שמודע לבעייתיות להציג אותה בפומבי.

Rocks

משתמש רשום
נכתב ע"י קברניט;2412659:
אלף צילצולים
כל מילה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה