הנקה בלבד-עד מתי?

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י תמנונה;1653474:
אין לי מושג אם זה פוגע בהתפתחות לטווח ארוך או לא,

לדעתי עצם זה שאת עושה את זה בשבילך ולא בשביל הילד- נותן טעם לפגם.

נשים- תפתחו את העיניים:
אישה שעושה בשביל עצמה זה מגונה? זה אומר שהיא אימא פחות טובה?
לא! זה אומר שאתן עדיין מדומיינות ולא הבנתם שאימא מרוצה זה הדבר הכי טוב בעולם שאפשר לתת לילד.
ואפילו אם זה לא לילד, ובאיזשהו מקום זה על חשבונו- בשביל עצמה- גם לה יש זכות קיום, זכות להיות רגועה ושמחה. גם היא הייתה פעם ילדה, ועכשיו היא אישה עם זכות להיות מרוצה, והיא גם ילדה של ה' ובת של אימא שלה.
מאיפה יהיה לנו כוח להעניק הלאה? מייסוריי המצפון? מהדינים? מההקפדות על עצמנו?
זאת אחת הטעויות הגדולות והדקות ביותר במסווה של "יראת שמיים" ו"אחריות"

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם תאכלי טוב יהיה לתינוק כל מה שהוא צריך מהנקה בלבד
וגם אם לא עדיין בחלב אם יש יותר ויטמנים וחומרי בניה לגוף מאשר בכל האוכל הרגיל

ללמוד לאכל בכפית להחזיק ביד וכו' הוא יכל ללמוד גם אחרי גיל שנה
יש לו 120 שנה לאכל אוכל רגיל

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לאזן- בעבר, תינוקות היו יונקים עד גיל שנתיים. (אשה מינקת לפי ההלכה היא עד שהתינוק נהיה בן שנתיים)
נקודת ההנחה שאני יוצאת ממנה היא: הנקה זה המזון הטבעי, המזין והבריא ביותר לילד.
יש עוד פלוסים? מצויין. למה מישהי חושבת שזה טעם לפגם??? זה טבע האשה.
אם אשה חושבת שנכון בשבילה ובשביל התינוק להמשיך לינוק- והתינוק יונק ושבע, שמח ומאושר. אני לא מבינה למה להפסיק להניק??? הוראות משרד הבריאות משתנות כל תקופה, אבל הטבע לא משתנה.
התינוקת של פותחת האשכול רק בת חצי שנה. הלוואי והיה לכולם את הכח להניק עד גיל כזה ולשאול האם אפשר עוד להניק...
אם היא מתעניינת באוכל מוצק אפשר לתת לה "נשנושים". מידי פעם לטעום. ותזרמי איתה.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואו אני כ"כ לא מסכימה עם חלק מהתגובות פה.
אני לגמרי חושבת שלמנוע מהילד את האוכל המוצק זה התעללות...
הבת שלי בת 9 חודשים והיא מתלקקת מהירקות, מהעוף, מפרות הקיץ המשובחים, ואפילו מביסקיויטים ובמבה (במינון כמובן) למה למנוע את הילד מכל זה?
תארו לעצמכם שהייתן כל היום רק שותות משקה שיש בו את כל הויטמינים...אפילו אם המשקה היה טעים אין כמו לאכול אוכל טעים.
אמא יקרה, אל תחסכי לילד שלך את חווית הטעמים והחושים הזאת!! אל תחסכי מהילד שלך את העצמאות של להחזיק לבד לבד חתיכם אפרסק או ביסקיויט....הם מתים על זה!! פשוט מאושרים לקבל ולאכול לבד!! אל תחסכי מעצמך את הכיף הזה לשמוע את הבייבי שלך אומר "אממממם" כשנכנס לו אוכל טעים לפה....ולא צריך ללמד אותו את המילה הזאת..זה פשוט בא לו לבד.
אצלי ההנקה הופסקה לצערי בגיל 7 חודשים כנראה בגלל האוכל המוצק....אבל מצאתי דרכים אחרות למנוע כמעט לגמרי...אם את רוצה בכיף אני ייתן לך עיצות!! רוב התינוקות לא אמורים להפסיק לינוק, בד"כ הם מחוברים לזה וזה ה"ממתק" וה"שתיה" והמוצץ והחיבוקי......אבל לגמרי לא תחליף לאוכל.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דיגיטלי, אני אומרת הפוך- למה למנוע מתינוק את כל היתרונות שבהנקה?
שום אוכל לא ישתווה להנקה.
אף מאכל בעולם, ואף תפריט לא בונה מחסן ומחזק את התינוק כמו מנת חלב אם.
לאכול ולהתלקלק יש לו בע"ה עד 120.
אני לא אומרת למנוע ממנו לחלוטין אוכל מוצק. אלא לשקול את הנתונים ולהחליט, אבל שהשיקול לא יהיה- כמה שהילד נהנה לאכול אוכל מוצק...

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תמנונה;1653474:
אין לי מושג אם זה פוגע בהתפתחות לטווח ארוך או לא,
לדעתי עצם זה שאת עושה את זה בשבילך ולא בשביל הילד- נותן טעם לפגם.
אין שום טעם לפגם!
ידוע, יותר ממה שהעגל רוצה לינוק הפרה רוצה להניק
ככה הקב"ה ברא את הטבע בבריאה!!!
אם התינוק שבע רק מהנקה אשריך! זה מתנה מיוחדת!
כפי שכתבו, אם להוסיף כדי להוסיף אוכל ולא דייסות ככה התינוק אוכל את כל אבות המזון
מגיל 4 חודשים אפשר להתחיל עם טעימות ומגיל 6 חודשים אפשר לתת כמעט הכל

בטטה 1

משתמש רשום
טוב, את יכולה לעשות מה שאת רוצה.
מה שלא יהיה יש לך נימוקים יוצאים מן הכלל לכל צד שלא תבחרי...:D:D:D
כל דבר והיתרונות שלו...

מרדי

משתמש רשום
נכתב ע"י DigiTali;1653855:
וואו אני כ"כ לא מסכימה עם חלק מהתגובות פה.
אני לגמרי חושבת שלמנוע מהילד את האוכל המוצק זה התעללות...
הבת שלי בת 9 חודשים והיא מתלקקת מהירקות, מהעוף, מפרות הקיץ המשובחים, ואפילו מביסקיויטים ובמבה (במינון כמובן) למה למנוע את הילד מכל זה?
תארו לעצמכם שהייתן כל היום רק שותות משקה שיש בו את כל הויטמינים...אפילו אם המשקה היה טעים אין כמו לאכול אוכל טעים.
אמא יקרה, אל תחסכי לילד שלך את חווית הטעמים והחושים הזאת!! אל תחסכי מהילד שלך את העצמאות של להחזיק לבד לבד חתיכם אפרסק או ביסקיויט....הם מתים על זה!! פשוט מאושרים לקבל ולאכול לבד!! אל תחסכי מעצמך את הכיף הזה לשמוע את הבייבי שלך אומר "אממממם" כשנכנס לו אוכל טעים לפה....ולא צריך ללמד אותו את המילה הזאת..זה פשוט בא לו לבד.
אצלי ההנקה הופסקה לצערי בגיל 7 חודשים כנראה בגלל האוכל המוצק....אבל מצאתי דרכים אחרות למנוע כמעט לגמרי...אם את רוצה בכיף אני ייתן לך עיצות!! רוב התינוקות לא אמורים להפסיק לינוק, בד"כ הם מחוברים לזה וזה ה"ממתק" וה"שתיה" והמוצץ והחיבוקי......אבל לגמרי לא תחליף לאוכל.

אף פעם לא נתקלת בילדים שדוחים את כל המאכלים? אשריך!
כי הילדים שלי ממש לא התלהבו כמו שאת מתארת ועל ההנקה הם לא ויתרו
בהמשך ברוך ה' כולם אוכלים הכל אפילו יותר מדי...

פריידי

צילום תוסס ואנרגטי:)
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
איזה חמוד שנושא שבדיוק עכשיו מעסיק אותי עולה פה........
אז סליחה מפותחת האשכול יש לכם גם טיפים איך להגביר חלב?
הבת שלי גם בת חצי שנה.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
פריידי - לשאוב מגביר מאוד את החלב!! וגם שתיה מרובה!!
שאר הדברים והעיצות - נתונים בספק (אומרים שבירה שחורה, שקדים לא קלויים ועוד ועוד)

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
פריידי - לשאוב מגביר מאוד את החלב!! וגם שתיה מרובה!!
שאר הדברים והעיצות - נתונים בספק (אומרים שבירה שחורה, שקדים לא קלויים ועוד ועוד)

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
1. מיץ גזר!!! מאוד!!! (ואם כבר, להכניס חצי סלק חי קלוף למכונה, גם ממתיק, גם מעשיר בברזל, גם טוב לעיכול.)
2. ו...לשאוב!! אולי זו בעצם העצה הכי טובה. תמיד כשאני שואבת (בלי שרציתי בכלל להגביר חלב) אח"כ נהיה לי גודש של כמה זמן. אבל זה תלוי במשאבה, אם היא כזאת ששואבת יותר ממה שהתינוק שלך אוכל- אז זה מגביר, אם היא לא מספיק חזקה, אז זה לא תמיד מגביר.
העניין הוא לשאוב עד הסוף מכל צד.
ואם כבר.... תקפיאי, יהיה לתינוק חלב אם מוכן וטעים גם כשתצטרכי לצאת בהפתעה ולהשאיר אותו עם בקבוק.
3. ארוחות ליליות, תיקחי אותו גם בלילה לאכול ממך. זה מגביר את החלב, משמין את התינוק ו-מרזה אותך (כן, כן. הייתה תקופה שהתינוקת הייתה כל הלילה עליי ואכלה, וכך נרדמתי. הורדתי משקל בקצב מסחרר)

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פריידי;1654011:
איזה חמוד שנושא שבדיוק עכשיו מעסיק אותי עולה פה........
אז סליחה מפותחת האשכול יש לכם גם טיפים איך להגביר חלב?
הבת שלי גם בת חצי שנה.

תעשי חיפוש. דיברו על זה פה המון.

אסתי

משתמש צעיר
אני חושבת שזו שאלה שצריך להפנות לאחות טיפת חלב שאת סומכת עליה או רופא ילדים.
אני הייתי מאוד חוששת להסתפק על הנקה בלבד בגיל כזה.

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רוח סערה -
כמו שכבר כתבו לפני - דעות מנומקות שמעת ועוד תשמעי לכאן ולכאן, את האם, ולכי לפי האינטואיציה שלך! אם היית כותבת שאת רוצה לתת איזה שיקוי חדשני לתינוקת - שימנע עבורך הייתי גם אני מצטרפת לטוענות ל"טעם לפגם" ול"פגיעה", אבל כשמדובר בהנקה זה נשמע לי הזוי לכתוב דבר כזה, גם אם יש לך שיקולים נוספים בהנקה
(ומנסיוני האישי- הילדים שלי יורדים באופן דרסטי מאחוזון 90 לאחוזון 5 כשאני משלבת אוכל מוצק)

פריידי-
ממליצה מאד על שאיבות ועל קרעפט, מדהים כמה שזה עוזר!

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י שיר770;1653890:
דיגיטלי, אני אומרת הפוך- למה למנוע מתינוק את כל היתרונות שבהנקה?
שום אוכל לא ישתווה להנקה.
אף מאכל בעולם, ואף תפריט לא בונה מחסן ומחזק את התינוק כמו מנת חלב אם.
לאכול ולהתלקלק יש לו בע"ה עד 120.
אני לא אומרת למנוע ממנו לחלוטין אוכל מוצק. אלא לשקול את הנתונים ולהחליט, אבל שהשיקול לא יהיה- כמה שהילד נהנה לאכול אוכל מוצק...

נכון.
איזו מין השוואה זו - הנאה מטעמים מול היתרונות העצומים שבהנקה? (אם אפשר גם וגם, מה טוב. אבל לא תמיד מסתדר)

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
האמת היא ....אני מתבישת.......
שאלה אישית,
אתן לא חושבות שמסתובבים פה גברים בפורום???????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה