חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 28

בצל המתקפה האם אתם הולכים לישון הלילה?

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
מקורות המזוהים עם הציר השיעי מנתחים תמונות לווין ומצביעים על הנזק שנגרם לטענתם למסלול ההמראה בבסיס נבטים, כתוצאה מהתקיפה האיראנית. אבו עלי
צפה בקובץ המצורף 1627978
על זה נאמר "אוי אוי אוי".
אם אתם רוצים כל לילה לבזבז כל כך הרבה תחמושת כדי לעשות בור באיזה מסלול המראה - אני בעד.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

השר קיש, שר החינוך - גם מחר לא יתקיימו לימודים ברחבי הארץ, באותה המתכונת של היום, לפי הנחיות פיקוד העורף.​

אפשר להסביר למה???
הרי לא יתקפו מחר באיראן כי

השר קיש כעת בערוץ 14: מלחמות מנצחים כשתוקפים. זה מסר מאוד ברור. אבל לא ממהרים. לא דין תקיפה באירן כדין תקיפה בעזה. זה אירוע מבצעי מורכב שיש לתכנן אותו היטב תוך שימור הישגים. תהיה תקיפה - חד משמעית.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אחד הדברים הכי מרתקים שהיו לי היום (תוכ"ד סידורי ועבודות פסח...) היה לשמוע את כל מדבררי הבית הלבן מסבירים שבעצם מדובר בניצחון... של ישראל על איראן.
ניצחון זה כשהאויב מתחרט שהוא עשה את זה - וממש לא נראה לי שהם מתחרטים - גם אם ישראל לא רועדת מאיראן בגלל המתקפה (והיא קצת רועדת - כי לא תמיד אפשר לצפות תוצאות כ"כ טובות וגם יש לאיראנים יכולות יותר גבוהות)
איראן עשתה מפגן כח - שמאיים על כל מדינה חלשה מישראל באיזור - והיא הוכיחה שהיא לא מפחדת מתגובה אמריקאית/ישראלית.
ניצחון זה לא.
בכל אופן זה מרתק כמה אנשים יכולים לעבוד על עצמם ועל אחרים - ויותר מזה מדהים שזה עובד להם.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
מתאם פעולות הממשלה בשטחים: הבוקר נפתחה מחדש מאפיית WFP בצפון הרצועה שעשויה לייצר כ-650,00 פיתות מדי יום. היא מצטרפת לשתי מאפיות נוספות שנפתחו מחדש במרכז עזה בשבוע שעבר, כאשר כיום יש יותר מ-23 מאפיות שפועלות בעזה ומספקות למעלה מ-3 מיליון פיתות מדי יום לתושבי הרצועה.

אולי נקנה מהם לחם במוצאי פסח...

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אחד הדברים הכי מרתקים שהיו לי היום (תוכ"ד סידורי ועבודות פסח...) היה לשמוע את כל מדבררי הבית הלבן מסבירים שבעצם מדובר בניצחון... של ישראל על איראן.
ניצחון זה כשהאויב מתחרט שהוא עשה את זה - וממש לא נראה לי שהם מתחרטים - גם אם ישראל לא רועדת מאיראן בגלל המתקפה (והיא קצת רועדת - כי לא תמיד אפשר לצפות תוצאות כ"כ טובות וגם יש לאיראנים יכולות יותר גבוהות)
איראן עשתה מפגן כח - שמאיים על כל מדינה חלשה מישראל באיזור - והיא הוכיחה שהיא לא מפחדת מתגובה אמריקאית/ישראלית.
ניצחון זה לא.
בכל אופן זה מרתק כמה אנשים יכולים לעבוד על עצמם ועל אחרים - ויותר מזה מדהים שזה עובד להם.
איו ספק שזה ניצחון מצד זה שישראל הוכיחה שהיא יכולה להגן על עצמה הרבה מעבר למה שחשבו,
אבל על נצחונות מהסוג הזה אומרים "עוד ניצחון כזה ואבדנו". צריך למנף את זה לניצחון אמיתי.

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אחת התובנות החשובות מהלילה האחרון
תמיד הסבירו לנו, שאי אפשר עכשיו לטפל בפלסטינים, כי עסוקים במשהו משמעותי בהרבה - איראן.
הלילה ראינו, שעם מתקפה נרחבת של איראן, ישראל יכולה להתמודד בצורה מדהימה - בחסדי שמים עצומים כמובן.
אבל מול קבוצה של חיות אדם שרוצחת בברבריות רועה צאן בן 14 היא ניצבת חסרת אונים.
הגיע הזמן לצאת מהקונספציה, ולהבין, הפלסטינים הם הבעיה הגדולה - והיא חייבת טיפול דחוף.

נערך לאחרונה ב:

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
הגיע הזמן לצאת מהקונספציה, ולהבין, הפלסטינים הם הבעיה הגדולה - והיא חייבת טיפול דחוף.
לא לא.
אין ספק שהערבים הם בעיה גדולה.
ועדיין, להם אין את היכולת להשמיד את מדינת ישראל.
חובה לטפל בהם, אין צורך אפילו לומר.
אבל איראן היא הבעיה הגדולה יותר.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
באשר לעניין התגובה האם כמה ואיך.
במהלך היום כנראה חומרי הניקוי עשו לי משהו - לטובה או לרעה תשפטו אתם.

ועלתה בי מחשבה אחרת.
אם אכן האמריקאים מתנגדים לתקיפה ישראלית ולא אמרו את זה לצאת ידי חובה. אולי עדיף באמת ללכת איתם אבל בכמה תנאים.
ואני יסביר קודם למה.
- ישראל זקוקה לארה"ב בכל הקשור ליירוט הן עזרה מבצעית - וודאי בכמויות גדולות מאשר מה שהיה אתמול והן מבחינת המלאי. שישראל תזדקק למלאי עצום של מיירטי חץ על עלותם הגבוהה.
- חילופי מהלומות לא באמת יזיקו ליכולת ההתעצמות האיראנית מקסימום ישיגו הרתעה שגם אם תחזיק קצת זמן - לא באמת תסיר את האיום ונגלה את עצמינו עומדים מול איום גדול יותר ומי יודע אם נשק גרעיני.
- הגרעין האיראני - זוהי הנקודה הכי חשובה - כי אם כבר נלחמים מול איראן חייבים לטפל בעניין הזה, ולזה אנחנו צריכים ככל הנראה את ארה"ב מה גם שזה יצית מלחמה כוללת מול כל מערכי איראן ואנחנו זקוקים לכל עוצמתה של ארה"ב לא רק בהגנה.
- הפרוקסי האיראני - אנחנו צריכים לטפל גם בהם וכמובן גם בחיזבאללה. בכל עימות משמעותי עם איראן נעמוד מול כל כוחו של חיזבאללה - ויש לו לא מעט כח. משום מה הפעם הם בכוונה לא פתחו את כל הקלפים (כנראה שומרים אותו לאיום למקרה של תקיפת אתרי הגרעין).
- אנחנו צריכים לסיים את המלחמה בעזה בניצחון (מלא/מוחלט/מוחץ)

ולכן אני מעלה אפשרות שאולי הדבר הנכון הוא. להתנות עם ארה"ב א. סיוע גדול יותר במיירטים ובכלי תקיפה ופצצות וכו'. ב. שהם מעלים הילוך בטיפול בפרוקסי שתחת אחריותם. שזה תימן והמילציות בעיראק.
במקביל ישראל תמשיך לטפל בעזה בקצב הדרוש. ותעלה בהדרגה את העצימות מול חיזבאללה עם גריעת יכולות משמעותיות. עד למלחמה מלאה. וכן במילציות האיראניות בסוריה.
כך נוכל לשלול מאיראן את רוב כוחות הפרוקסי.
וביום פקודה נהיה מוכנים בהרבה לתקיפה בשטח איראן, עם פחות איומים מסביב ועם גב איזורי חזק יותר אם כוחה של איראן במרחב יחלש בשל הטיפול בגרורותיה.

הבאגים בתוכנית: א. ארה"ב לא רוצה לתת מכה אנושה לחותים ולמילציות בעיראק (אני לא יודע למה אבל זוהי המציאות) ב. האם ביום פקודה ארה"ב תתייצב לצד ישראל בתקיפת איראן על כלל מערכיה כולל הגרעין ועוד. ברמה שתחולל כאוס במקום? אני ממש לא בטוח.

אבל אם ניתן לעמוד בתנאים הנ"ל זה נראה לי הדבר הכי נכון לעשות.
אולי בהשפעת הריח של האקונומיקה..

נערך לאחרונה ב:

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
- חילופי מהלומות לא באמת יזיקו ליכולת ההתעצמות האיראנית מקסימום ישיגו הרתעה שגם אם תחזיק קצת זמן - לא באמת תסיר את האיום ונגלה אתת עצמינו עומדים מול איום גדול יותר ומי יודע אם נשק גרעיני.
גם אם נשאר בחילופי מהלומות ולא במכת מחץ, נרוויח דבר מאוד חשוב:
האיראנים אמרו בפירוש ש"הם יצרו משוואה חדשה" לפיה פגיעה באינטרסים שלהם משמעה תקיפה רצינית על ישראל.
אנחנו צריכים להראות שהמשוואה לא מקובלת עלינו, ושיש לה עוד צד.
אסור לנו לקבל את המשוואה הזו.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
הנשיא הרצוג בריאיון לסקיי ניוז: התקיפה של איראן הייתה הכרזת מלחמה, אך אנחנו מחפשים שלום.
יצא לו שמאל קלאסי...

ראיתי עכשיו ציטוטים מהראיון.
אני חייב להיות הוגן - זו כותרת ממש ממש לא מדויקת, ואפשר לומר שעשו לו עוול.
הוא טען שחייבים לפעול נגד איראן וכו'.
ואמר שאנחנו חפצים בשלום אך האיראנים לא.
זה לא נאמר במשפט אחד.

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
בכיר בבית הלבן התייחס למגעים לעסקת חטופים, ואמר כי "זה שערורייה שחמאס סירב להצעה שנתנה להם כל מה שהם ביקשו". לדבריו, "זה די ברור שסינוואר רוצה להמשיך להחזיק סביבו את החטופים, בהם נשים צעירות. הוא מסרב לשחרר את הזקנים ואת החולים בידיעה שזה יגרום להפסקת אש מיידית - וזה מעיד בדיוק על טיבו של חמאס".
אז אולי שהבית הלבן יאיים על סינוואר וחבר מר(ש)עיו שיעזור לישראל להיכנס לרפיח-
ואז- על ארבע יצא סינוואר עם כל 133 החטופים רועד מפחד....
וחלאס מלחמה!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לאיראן יש את היכולת?
ישראל לא חזקה הרבה יותר מהם?
השאלה היתה מי יותר מפחיד, עזה או איראן.
השיא שאליו מכוונת עזה הוא ה״י טבח המוני ורצח אלפי יהודים, היל״ת.
השיא שאליו מכוונת איראן הוא אטום.
קצת יותר מדאיג.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה