חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 17

מה לדעתך הגורם המרכזי שעלול להוביל למלחמה בין ישראל לחיזבאללה?

• פגיעה משמעותית של חיזבאללה בבסיס ישראלי

• מכת מנע ישראלית בהפתעה

• פגיעה ישראלית ביעדים איראניים

• חטיפה של חיילים ישראלים ח''ו

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

מתגעגע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תיעוד משעשע של לוחמי צה"ל במהלך הלחימה ברצועת עזה כאשר מפקדם מודיע להם כי הם לא יוצאים מחר לביתם, מה קרה שניות לאח"מ וכיצד הגיבו החיילים? :) חובת צפייה :)

צפה בקובץ המצורף 1563436
באמת משעשע, וגם קצת עצוב, לא הצלחתי להבין מה הם צועקים שם בהתרגשות

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה אמיתי??

ראש הממשלה יכול לדבר בשם עצמו..
ככה זה כשראשי הממשלה האמיתיים במדינת ישראל הם ראשי המימשל בארה"ב.
וככה זה כשראש הממשלה המתחזה נותן להם את זה ולא דופק על השולחן.
וככה זה שמהרגע הראשון המימשל כ"כ הזדעזע לאחר ה-7 באוקטובר, הרעיף הרבה מילים חמות לישראל ועשה עצמו כאמא רחומה והכל כדי שיוכל להנחית את ההוראות התבוסתניות שלו עלינו ויצליח להביא חיי רווחה לעזתים 'המסכנים'.
וע"ז אמרו רבותינו "חסד לאומים- חטאת"

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש לך ראיה שזה מה שהוא מתכנן לעשות או שסתם החלטת מה דעתך על נתניהו?
אין לנו ראיה עכשווית אבל כן יש לנו הוכחות ישנות. כך התחילה המלחמה כשברקע ההבהרה התקיפה שלו שיעצרו להם את המים והחשמל.
וכמובן לא יעבירו דלק.
ואם נלך קדימה אז זה מדאיג עוד יותר, כי כמה שיותר הוא הירבה להזהיר ולאיים ולהתריע, זו היתה הסנונית הראשונה המבשרת על כניעה ועל תבוסתנות.
ולהבדיל אא"ה ממנהיגי ישראל האמיתים, אמרו חז"ל על מנהיגם של ישראל ש'אין כוחו אלא בפיו' וכמה עלוב הפירוש העכשווי למאמר זה...

=]

משתמש מקצוען
לאן פנינו מועדות

באמת שאף אחד לא יודע מה יילד יום או שעה, אנחנו מנוהלים ע"י בני אדם, כבר במילה בן אדם יש מינוס כי זה בן אדם בשר ודם ולא מלאך.

בן אדם כפוף כדרך הטבע לתאוות ורצונות ואינטרסים אישיים, ברוב המקרים הוא רואה את עצמו ולא את האחר.

תכפילו את זה במספר האנשים שמנהלים את החיים שלנו וקיבלתם סלט אינטרסים ורצונות ואנחנו באמצע.

קיומה של ישראל זה נס, הנס הזה מתרחש בכל שנייה רוצה לומר, אם באמת הציבור היה מודע למה שקורה סביבנו ובתוכנו כנראה לא היו נשארים כאן אנשים.

עם כל זאת אנחנו חזקים 💪💪 וחיים כאן ונמשיך לחיות כאן לעולם על אפם וחמתם של כל מבקשי רעתנו.

כמות החומרים שרץ לי מול העיניים ביום הוא מטורף, לא פעם אני חוטף כאב ראש יש גבול כמה אפשר להכיל, אי אפשר להעביר לכם את כל מה שאני קורא או רואה ושומע, אבל אפשר לראות בחוש שהוא ☝️ מסובב הכל כי הוא הכל.

לראות את כל התנודות האלה בכל האזור ולהישאר אדיש לזה, אין, אי אפשר זה מעל הטבע מה שקורה כאן.

עשרות לוחמים שלחו לי הודעות, "אנחנו לא מבינים מה קורה כאן"... עניתי להם הכל זה מלמעלה וישר שאלתי בלחימה ראיתם ניסים? אין אחד שלא ענה לי בחיוב, ארועים לא הגיוניים ולא נתפסים, אמרתי להם תאחזו בזה ואל תרפו.

כל התנודות העולמיות,
ארה"ב
סין
רוסיה
איראן
צפון קוריאה
תימן

המלחמה ברצועת עזה, המלחמות העקובות מדם ביבשת אפריקה, בסוף בסוף כל האצבעות מופנות לישראל, רוצה לומר שעובדתית אין מה לעשות ואי אפשר להסתיר את זה הכל מסתובב סביב ישראל.

הכל יקום וייפול בזכות ישראל, רק תפקחו קצת את העיניים שלכם.

רק טיפש יחשוב שה 7 לאוקטובר היה רצף של תקלות "כדרך הטבע", ה 7 לאוקטובר היה מעל הטבע, ב 7 לאוקטובר הוא ☝️ התחיל מהלך שבעולם הדתי קוראים לו חבלי לידה, עוד ציר (מלחמה) ועוד ציר, וזה מתחזק ועוד ציר עד ללידה ואז בשנייה אחת הכאב נעלם כאילו לא היה.

מאות עוקבים שאלו אותי, מה לעשות? מה אני יכול לעשות?

התשובה פשוטה, כל יהודי/ה חייב על נהשתדלות כל השאר זה לא ביד שלכם.

השתדלות = לדאוג להיערך לחירום כל מה שצריך.

מעבר לכך, שום דבר לא ביד שלנו חוץ מתפילות והתחזקות באמונה כי זה מה שישאיר אתכם שפויים ותזכו לגאולה בלי צער.

הדוגמא הכי טובה שאפשר להביא לכם היא טרייה מעכשיו

הנשיא ביידן שהשתלט על הממשלה בישראל וכופה עליה את רצונו בגלל הבחירות האמורות להתקיים בחודש נובמבר, לא מאפשר לישראל לסיים את העבודה ברצועת עזה, תקע לנו צינור בקוטר 10 צול בגבול הצפון, ואנחנו אנחנו סופרים מאות חיילים הרוגים ואלפי פצועים מאז החלה הלחימה, 1200 נרצחים אזרחים ועוד אלפים רבים של פצועים, נזק כלכלי שעוד כולנו נשלם עליו ביוקר.

ועכשיו גם החלו להישמע מחדש קולות הערב רב בתוכנו.

האם כל זה ☝️ נורמלי? זה לא נורמלי, כל מה שקורה כאן זה לא נורמלי ולא קיים בשום מקום בעולם.

אז לי ולאחרים יש סוג של נחמה שאנחנו יודעים שזה הכל מאיתו יתברך, זה מעשה שמיים, זה גדול על בני אדם, אנחנו נמשלים לגרגרי חול בחוף הים.

רק להחזיק באמונה שאין עוד מלבדו ☝️ הוא המסובב.

אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים

כמה יותר מהר שתפנימו את המשפט הזה יהיה לכם קל יותר להתמודד עם עוד מה שצפוי כאן, אנחנו רק התחלנו.

אבו צאלח הדסק הערבי

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מתוך ערוץ פלסטיני:

הצלם: היום פגשתי איש ששוכר….. מה אתה שוכר?

המצולם: הכפכפים בשכירות!
הצלם: באמת? בכמה?
המצולם: בגלל המצב הטוב שלהם, אני שוכר אותם ב 2 ש”ח לשעה…
[א"ע]
נראה לי שזה מתאים לאשכול רץ ברשת...
מה היה ביממה האחרונה בעזה ?

צק"ח 401 המשיך בהתקפה מחודשת על מערב העיר עזה ומרחב אלפורקאן , למעלה מ15 מחבלים חוסלו

צק"ח הנח"ל ממשיך בלחימה במרכז הרצועה [איפה ? לא פורט] וחיסלו מעל 10 מחבלים

צק"ח 5 , במשימתו האחרונה בלחימה , חיסל מספר מחבלים צפונית לשאטי.

צק"ח צנחנים הכוין כטב"ם לחיסול חולייה ומבנה צבאי ששימש למארב .

אין אזכור משמעותי על חאן יונס , מעורר תהיה ,

האם צה"ל משנה כיוון לקראת הפסקת אש ?
העדכון על חאן יונס כנראה יש בערב.
כל פעם שלא מעדכנים, מגיע בערב או למחרת עדכון על משהו גדול שנעשה שם או תפיסה גדולה וכדו’

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
'בריכוזים החרדים לכאורה יהיה הרבה יותר קל לפחות ל72 שעות בגלל הגנרטורים של שבת שאמורים להספיק ל72 שעות בגלל שבתחג ואם ישתמשו בהם בחכמה ויחלקו לשעות יהיה ניתן להשתמש גם שבוע.
ואלו שאין להם גנרטור יוכלו למשוך כבל למקרר וכו'
אצלינו פעם הפעילו את הגנרטורים בעקבות הפסקת חשמל ואחד קרס וגם לאחרים נגרמו נזקים.
לא כזה מהר יפעילו אותם.
וגם אם כן - רק לדברים קטנים וחיוניים.
לא לבוילר כמובן
לא לתנורי אפיה
לא למזגנים
לא למפזרי חום.

למה כן?
למקרר
להטעת פלאפונים
ו...? זהו!

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

ראובן שפירא

משתמש פעיל
כי אנטנות סלולריות הן גם יעד אסטרטגי
אני לא חושב שיש תחזית אחת בודדת שלא יהיו לאנשים דרכי תקשורת באמצעות אנטנות סלולריות... יש הרבה מאוד אנטנות שהם עצמם מחוברות בכבלים מתחת האדמה, ובהנחה שאין סיכוי סביר להצליח לירות בב"א על כל האנטנות בכל הארץ ובלי שכיפת ברזל תצליח ליירט לפחות אחוז גדול מאוד מהטילים הללו, ברור שתשאר קליטה היכן שהוא.

גם אם לא לכל אחד בבית שלו, אבל בכל שכונה תהיה לפחות אנטנה אחת שתעבוד

חשמל זה בעיה אחרת, אם פוגעים בתחנות הכח ליצור החשמל, יצטרכו להסב את כל החשמל שכן ישאר בשוק לצרכים חיוניים מאוד, כמו הלחימה עצמה, ולכן חשמל יש סיכוי סביר שינותק מרוב חלקי הארץ. [השאלה היא אם ישאירו לאנטנות את החשמל או לא... אני מאמין שאנטנות זה דבר חיוני שישאירו לו חשמל בכל מקרה, כל עוד תהיה תשתית ראויה]

הגיוני, אבל לא מפחיד.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אני לא חושב שיש תחזית אחת בודדת שלא יהיו לאנשים דרכי תקשורת באמצעות אנטנות סלולריות... יש הרבה מאוד אנטנות שהם עצמם מחוברות בכבלים מתחת האדמה, ובהנחה שאין סיכוי סביר להצליח לירות בב"א על כל האנטנות בכל הארץ ובלי שכיפת ברזל תצליח ליירט לפחות אחוז גדול מאוד מהטילים הללו, ברור שתשאר קליטה היכן שהוא.

גם אם לא לכל אחד בבית שלו, אבל בכל שכונה תהיה לפחות אנטנה אחת שתעבוד

חשמל זה בעיה אחרת, אם פוגעים בתחנות הכח ליצור החשמל, יצטרכו להסב את כל החשמל שכן ישאר בשוק לצרכים חיוניים מאוד, כמו הלחימה עצמה, ולכן חשמל יש סיכוי סביר שינותק מרוב חלקי הארץ. [השאלה היא אם ישאירו לאנטנות את החשמל או לא... אני מאמין שאנטנות זה דבר חיוני שישאירו לו חשמל בכל מקרה, כל עוד תהיה תשתית ראויה]

הגיוני, אבל לא מפחיד.
כמו כן, אנטנה היא דבר מאוד מאוד קטן, קשה לדייק לפגוע בו.

נכון מאוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ככה זה כשראשי הממשלה האמיתיים במדינת ישראל הם ראשי המימשל בארה"ב.
וככה זה כשראש הממשלה המתחזה נותן להם את זה ולא דופק על השולחן.

וככה זה שמהרגע הראשון המימשל כ"כ הזדעזע לאחר ה-7 באוקטובר, הרעיף הרבה מילים חמות לישראל ועשה עצמו כאמא רחומה והכל כדי שיוכל להנחית את ההוראות התבוסתניות שלו עלינו ויצליח להביא חיי רווחה לעזתים 'המסכנים'.
וע"ז אמרו רבותינו "חסד לאומים- חטאת"
אל דאגה, בדיוק אותו דבר יהיה 'אם' בן גביר יהיה ראש ממשלה, אלמוג כהן שר הבטחון, ואסרלאוף שר לבטחון פנים, וקרויזר שר החוץ, ואבי מעוז שר המשפטים, לימור סון הר המלך שרת ההסברה, צביקה פוגל שר החקלאות וכו',
ובהבדל קטן אחד, הם כן ידפקו חזק מאוד על השלחן שוב ושוב, והאמריקאים יתרגלו מהר מאוד לרעשי רקע ויתעלמו ויחליטו הכול לבד,
ובשביל שיוכלו להמשיך לדפוק באין מפריע, יצטרכו מהר מאוד להחליף את השולחן שיהיה מפלסטלינה, כי אם לא, רחמנות על ידיהם !

ו'לב מלכים ושרים ביד ה'' נאמר גם על אלו שמפה !!

מאירלה

משתמש מקצוען
לסלולארי מספיק לכל אחד מטען נייד לגיבוי
הבעיה שאם תהיה הפסקת חשמל של שבוע כמו שמכינים את ראשי הערים לא יהיה גם חשמל להפעלת האנטנות שאין להם גנרטור צמוד (בשביל להתקשר למוקדי החירום בזק כנראה יהיה ונראה לי ששיחות חירום אפשר להוציא מאנטנה של כל חברה),

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
מתוך ערוץ פלסטיני:

הצלם: היום פגשתי איש ששוכר….. מה אתה שוכר?

המצולם: הכפכפים בשכירות!
הצלם: באמת? בכמה?
המצולם: בגלל המצב הטוב שלהם, אני שוכר אותם ב 2 ש”ח לשעה…
[א"ע]
2 ש"ח לשעה על כפכפים, תחשבו כמה עולה לשכור שם מגפיים... :rolleyes: :unsure:

GBSA

משתמש סופר מקצוען
משפט מעניין מתוך ראיון של יוסי יהושע - - מתוך כל רגע

עם התגברות המתיחות בגבול הצפוני חוסר המוכנות של צפון הארץ לקראת מלחמה אפשרית מול חיזבאללה בולט יותר ויותר. ליאת רון ויוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') דנו על כך ברדיו צפון 104.5fm.
"אתמול פירסמתי את הדילמה שיש לצמרת פיקוד העורף יחד עם צמרת צה"ל, מה לעשות - האם לצאת בקמפיין שהוא קמפיין המוכנות בכל הארץ", אמר והדגיש: "צריכים להבין שמלחמה מול חיזבאללה משמעותה רקטות וטילים כבדים על תל אביב ואף דרומה מכך. היתרון להגביר את המוכנות, החיסרון שאחד אתה לכאורה יוצר פניקה. ראינו למשל בסופ"ש האחרון פרסומים בלבנון על כך שאוטוטו ישראל יוצאת למלחמה, כמובן שזה פייק, לא מודיעים, זה דברים שסוגרים מראש ואז יוצאים, לא משהו שמודלף לתקשורת".
עוד טען כי "החשש הוא שכאשר אתה למשל תקבל החלטה כזו או אחרת לגבי העלאת המוכנות, הצד השני גם ישנה את רמת המוכנות שלו והדריכות שלו. אני חושב שלמשל, ועל זה כתבתי, אני חשבתי שנכון לתווך את הסיפור של איום הצפון בעשור האחרון, ממש לא עכשיו. אם היו מדברים חוץ מבתוכנית שלך על האיומים אז אני חושב שהמיגון של הצפון לא היה בחסר כזה גדול, המכשול בצפון היה אחרת ואנשים היו מבינים מה עומד בפני ממ"ד ומה לא. אבל לא עשו את זה, כי לאורך השנים קיבלו החלטה שלא מבהילים את הציבור".

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
דורון קדוש: 117 יום. בדיוק היום עוקפת המלחמה את הזמן שנמשכה מלחמת לבנון הראשונה, הארוכה שבמלחמות העשורים האחרונים. למעשה המלחמה הזו הופכת לארוכה ביותר מאז מלחמת העצמאות (להוציא את ההתשה שזה סיפור קצת אחר). גם מספר חללי המלחמה הזו (644) מתקרב מאוד לחללי שלום הגליל (655). והסוף לא נראה באופק.
זה גם הפעם הראשונה שמנסים לחסל את ארגון הטרור חמאס

ראובן שפירא

משתמש פעיל
בן גביר במליאה:
"שמענו הדלפות לתקשורת עם מספרים הזויים שישראל אמורה להעניק לארגון הנאצי חמאס במסגרת עסקת חטופים. זו כנראה היתה עז שנועדה להכשיר את הקרקע לעסקה אחרת אבל עדיין מופקרת. אדוני ראש הממשלה החללים אינם עיזים, הפצועים אינם עיזים, אזרחי ישראל אינם עיזים, אינני עז. לא נאפשר מצב שהחמאס ינצח בו, לא נאפשר עסקה שתכליתה נצחון חמאס והנצחת הטרור. 500 חיילים לא נפלו לשווא".
'נאום העיזים'

חבל שהוא לא אמר שאזרחי עזה הם כן עיזים, הם הרי נמצאות היכן שהוא

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
זה גם הפעם הראשונה שמנסים לחסל את ארגון הטרור חמאס
והמשחק על מספר חללי הלחימה הוא משחק תבוסתני.
הרי כמה המאות הראשונים נרצחו בשמחת תורה, לא כחלק מהלחימה. אבל מה לא עושים כדי לעצור את הלחימה, מה?

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אל דאגה, בדיוק אותו דבר יהיה 'אם' בן גביר יהיה ראש ממשלה, אלמוג כהן שר הבטחון, ואסרלאוף שר לבטחון פנים, וקרויזר שר החוץ, ואבי מעוז שר המשפטים, לימור סון הר המלך שרת ההסברה, צביקה פוגל שר החקלאות וכו',
ובהבדל קטן אחד, הם כן ידפקו חזק מאוד על השלחן שוב ושוב, והאמריקאים יתרגלו מהר מאוד לרעשי רקע ויתעלמו ויחליטו הכול לבד,
ובשביל שיוכלו להמשיך לדפוק באין מפריע, יצטרכו מהר מאוד להחליף את השולחן שיהיה מפלסטלינה, כי אם לא, רחמנות על ידיהם !

ו'לב מלכים ושרים ביד ה'' נאמר גם על אלו שמפה !!
הכל נכון, אבל מספיק שיהיה ראש ממשלה אחד ולא משנה מאיזה מחנה, שלא יעשה כלום מבלי להתייעץ עם גדולי הדור, אז כבר אף אחד לא יוכל עלינו. גם לא ארה"ב! חבל שביבי, שהיה אצל הרבי מלובביץ', לא חשב על הרעיון הגאוני הזה. אמנם יש ביקורים פה ושם של שרים וראשי ממשלות אצל רבנים, אבל זה יותר בשביל השואו ולא כדי להקשיב באמת וללכת לפי דרכם.
נאלץ לחכות למשיח מסתבר....ונקווה שזה יקרה כבר בחודש הקרוב.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...