הניתוח הצליח! על חשבון החיים של מי?

• פותח הנושא spich
  • פורסם בתאריך

spich

משתמש פעיל
בפרסום, יש הרבה כללים חשובים. אך יש שני מדדים מכריעים.
1. רמת המוסריות של הפרסום (זה דבר שמזכירים בזמן הלימודים בדרך אגב, בפועל הוא מהווה את המחסום העיקרי) - שזה דבר המתייחס לקשת רחבה מאד של תחומי מוסריות, החל ברמה האישית וכלה בענינים שהיהדות עומדת עליהם.
2. ההשפעה של הפרסומת על קהל היעד והשגת היעדים המוצבים מראש.

בואו נבדוק, בראש נקי מדעות קדומות, את הפרסומת של בקבוקי הציקלון בי.
היה כאן נסיון לדמות שימוש באינטרנט, לחשיפה לנשק משמיד באופן שקט וקטלני, המון בני אדם. כשהפסוק המצורף מכוון את הצופה לעשות את ההשואה בין השמדה פיזית לשמד רוחני.
יחוס ערכי השמדה וקטילה לאינטרנט, נכון ואמיתי ביסודו, ועל כך אין ויכוח. השאלה מה הדרך שאנו בוחרים לעשות זאת.
האם היינו עוברים בשתיקה על מודעה שמציגה את החייל הי"ד, כשהוא מבותר בלינץ' אכזר ע"י פורעים ערבים, והרוצח מנפנף בידיו נוטפות הדם, תחת אותו פסוק ממש?
רק מעצם המחשבה תופס אותנו זעזוע. אסון שעבר על מישהו ועוד על יהודי קדוש, לא ניתן לשימוש בשום צורה והסבר.
היו כאלו שדיברו על הפרסומות של זהירות בדרכים. האם יעלה על הדעת, לקחת אסון תאונה אמיתי, שבו נכחדה משפחה בשנים האחרונות ולהציג את זה תחת משפט אמיתי ונוקב: "כי זה כל המשפחה שלך"?!?!?!
כלומר. גם המסר הנכון ביותר, לא יכול לבא על חשבון שום צרה או אסון שארעו לאי מי. וכל זה כאין וכאפס לעומת שימוש בשואה, שהוא אסון של כל עם ישראל, ברמה שעל כולנו לקיים בחרדת קודש "של נעליך", בכל הקשור להזכרה שלו, גם בהקשר ישיר.
עד כאן באשר למוסריות הקריטית של הענין.
ובמבט מקצועי, על ענין ההשפעה.
בבריף הוזכר ענין "כף הקלע" ולא בכדי.
בא נאמר שאנחנו רוצים ללכת עם הרעיון הזה ולמצוא דרך נכונה לבצע אותו. מציגים אבא מכין לבנו כוס שוקו ומכניס בפנים גלולת רעל. מזעזע! ומתחת "גדול המחטיאו..."
מה זה עושה לקהל היעד?
מה שראינו בפועל. אנשים עוברים מהר מהר למודעה הבאה, בלי לצלצל ובלי לספוג. למה? שמעתי משפט חכם שאומר:
"כשיש דרמה בבמה, אין דרמה בקהל. כשיש שקט בבמה, יש דרמה בקהל".
כשרוצים לגעת לאנשים במקומות הנכונים ולהשפיע עליהם למעשה, לא נכון להכתיב להם את המסר בצורה הצעקנית שלו בלי להשאיר מרווח התמודדות. אנשים מפתחים אדישות ואפילו גיחוך מול מסר צעקני, גלוי ודרמטי. לעומת זאת, שידור של מסר פשטני עם עומק ושקט נוגע ללב, יש בכוחו לעשות את העבודה פי כמה וכמה, ועיין ערך הכרזה הזוכה...

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני לא מבינה מספיק בפרסום בשביל להגיב על הפן המקצועי,
אבל מתי נבין כולנו שזה כלי הרסני,
שאנו עומדים לפני כליון רוחני של עמ"י חס וחלילה.
כמה קרבנות עוד צריכים ליפול?
כמה משפחות צריכות להיהרס בשביל שייפול לנו האסימון???

Deena

משתמש פעיל
נכתב ע"י contrast;785196:
הכותב - וגם אלו שהודו לו - לא חושבים אחרת.
כדאי לקרוא את כל הפוסט שלו מההתחלה.

spich

משתמש פעיל
נכתב ע"י contrast;785196:
בלי פן מקצועי. להשתמש בהשוואה לשואה, על אף המסר הנוקב - אסורה בהחלט. ההסבר למעלה.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לפעמים, כשמישהו עומד לקפוץ לתהום, צריך לצעוק הצילו בקולי קולות.

ההסברים השקטים יועילו למי שבתחילת הדרך...

spich

משתמש פעיל
כללים בעזרה ראשונה

נכתב ע"י לללי;785231:
לפעמים, כשמישהו עומד לקפוץ לתהום, צריך לצעוק הצילו בקולי קולות.

ההסברים השקטים יועילו למי שבתחילת הדרך...
זה בדיוק הפוך מההנחיה הנכונה. כשילד ניצב על הגובה ועומד, ד' ישמור, לצנוח, הדבר האחרון שצריך לעשות הוא לצעוק. רב הסיכויים שמרוב בהלה, הוא יפול סופית. אז מה כן? צריך לעצור את הנשימה לגמרי, ולהתקרב בשקט בשקט, בלי שהלה ירגיש ואז לתפוס בו בחיבוק ולהציל אותו.
אפשר לברר את ההנחיה במד"א...

כל מיני

משתמש רשום
אדרבא spich שמח לראות כרזה עוצמתית שלך, לפי העקרונות שאת מעלה שגם תהיה לה את אותה עוצמה וגם תפעל בצורה של חיבוק בנשימה עצורה.
ואני לא כותבת בציניות(אפילו שזה נשמע) פשוט הכלל שאצלנו אומרים באספות צוות, מי שאומר לא שיגיד כן אחר.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
נכתב ע"י spich;785234:
זה בדיוק הפוך מההנחיה הנכונה. כשילד ניצב על הגובה ועומד, ד' ישמור, לצנוח, הדבר האחרון שצריך לעשות הוא לצעוק. רב הסיכויים שמרוב בהלה, הוא יפול סופית. אז מה כן? צריך לעצור את הנשימה לגמרי, ולהתקרב בשקט בשקט, בלי שהלה ירגיש ואז לתפוס בו בחיבוק ולהציל אותו.
אפשר לברר את ההנחיה במד"א...

לא, אני לא מתקרבת לשם, אפילו לא בשביל להציל.
אני רק מנסה לצעוק בקול...

או לדבר בשקט למי שעדיין בטווח השמיעה שלי.

ק

קופירייט

אורח
נכתב ע"י spich;785187:
היו כאלו שדיברו על הפרסומות של זהירות בדרכים. האם יעלה על הדעת, לקחת אסון תאונה אמיתי, שבו נכחדה משפחה בשנים האחרונות ולהציג את זה תחת משפט אמיתי ונוקב: "כי זה כל המשפחה שלך"?!?!?!
...

קבצים מצורפים

• lagbomer.jpg
    KB 192.2 · צפיות: 10

אספקלר

משתמש צעיר
ההודעה הארוכה והמנומקת היטב למעלה היא לא הראשונה שנכתבה על הפרינט המעולה והאמיתי של פחיות הצקלון. פרינט שאולי לא ניסה באמת לקלוע לבריף הפחדן שביקש בלי הפחדות (עזבו מוסריות, מקצועית - למה? מה הבעיה שלכם, זה לא עובד? עסק של מי שמגיש את אופציית ההפחדה. סתם רוצים להקשות כדי להוציא יצירתיות חיובית, אפר באותה מידה להכניס לבריף הוראה לא להשתמש באף אחת מחברות הסינון הקיימות) אבל לפחות הציג את האמת מנקודת המבט של היוצר.

אני לא יודע מה יצר את הפרינט הזה, אין לי מושג בכלל. אבל הוא הראשון שריגש אותי, שנגע בי, שגרם לי אי נוחות במובן החיובי.

כל אלו שמצקצקים במקלדת טיעונים חריפים יותר ופחות. אסור להשתמש בשואה, אסור להשתמש בטרגדיה של מיליוני יהודים. איך אמרה כאן מישהי (נעמה אולי?) יש דברים שלא מכניסים בשום אופן, תארו לכם שזה היה מגיע לעיתונות והתקשורת החילונית שהחרדים משווים את השואה לאינטרנט פתוח.

ההתנגדות הזאת מגיעה מחוסר בסיסי במחשבה והבנה של המושג "גדול המחטיאו יותר מן ההורגו". כן, תחשבו על זה שוב. גדול. יותר חמור, יותר נורא, יותר מזעזע, יותר כואב, יותר מחריד - המחטיאו.
לא, כנראה שיש כאלו שחושבים שקביעת חז"ל הזו היא איזו סיסמה נחמדה של סאטמר נגד הציונים, או אולי איזה פרולוג לסיפור על נס הצלתו של לייזער שמעון מצפרני הכומר שחטף אותו בעיירת קוצ'מנקובה.

לא. תחזרו על זה שוב, בקול, מילה במילה. גדול המחטיאו יותר מן ההורגו.

הנאצים? אלו עם הרצח בעיניים, האכזריות החייתית, שהרגו את המשפחה שלי. כן, כל משפחת שני הסבים שלי, בגרמניה ומזרח אירופה. אלו שהשמידו מיליוני יהודים בחייתיות שאינה יודעת חמלה. אלו ששלחו זקנים ותינוקות לתאי הגזים - אלו בדיוק- פחות גרועים מאלו שמחטיאים.

ובהחפצה - כן. פחיות הצקלון מסמלות טרגדיה פחות חמורה בעם ישראל מהאינטרנט.

אתם יכולים לסתום את האוזניים, לסגור את העיניים ולא לראות את האמת הזאת, אבל היא תישאר האמת. וגם אם כל התקשורת החילונית יחד תעשה מזה מטעמי פיגולים ורעל, זאת תישאר האמת.

ואם לא היו משתמשים בפחיות הצקלון, ואם היו פונים לאלו שחושבים שלצרכי עבודה זה בסדר אינטרנט, והיו עושים פרינט "העבודה משחררת", או פסי רכבת המוות "פס רחב לגיהנום", זה היה יותר עדין? יותר קל לכם לבלוע?

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אספקלר;785255:
ואם לא היו משתמשים בפחיות הצקלון, ואם היו פונים לאלו שחושבים שלצרכי עבודה זה בסדר אינטרנט, והיו עושים פרינט "העבודה משחררת", או פסי רכבת המוות "פס רחב לגיהנום", זה היה יותר עדין? יותר קל לכם לבלוע?

זה היה יכול להיות פרינט חזק, "העבודה משחררת"
לצערינו, ההשוואה מאוד חזקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה