הניודניקים

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
הסוכן החשאי תפס אותי בקרן רחוב. מבטו ערמומי, אפו יהודי, תאוות בצע משתפלת מזוויות עיניו
"כמה אתה משלם לחודש על טלפון נייד?"
"אין לי מושג. זה רשום על שם ההורים".
"כי יש לנו מבצעים ממש שווים למי שמנייד עכשיו".
"את ההורים?"
"לא. את הפלאפון".

כך התוודעתי לראשונה בחיי הבוגרים למושג הניוד. כולם רוצים שתנייד. לא משנה מי אתה, מאין באת ולאן אתה הולך, מהי השכלתך המקצועית והאם יש לך ניסיון תעסוקתי רלוונטי. מה שמעניין הוא רק - "באיזו חברה אתה", ו"כמה אתה משלם היום".

אחרי הסוכן הראשון, צצו עוד ועוד סוכנים בזה אחר זה.
בסוּפֶּר, בתור לבנק, בדואר, בשטיבלך, במספרה. בכל מקום בא אליי סוכן חרש והצמיד לרקתי הצעה מפליגה כזו או אחרת שתכליתה אחת - ניֵיד. נייד ותזכה לחודש ראשון חינם, נייד ותזכה למכשיר מחודש במחיר מיושן, נייד ותזכה לחיי נצח. רק נייד.

אך מכיון שמכשירי רשום כאמור על שם ההורים, לא אויתי לנייד. נוח לו לאדם לשלם חבילת סלולר יקרה ובלבד שלא הוא יצטרך לשַלמה. נפלאות דרכי הפסיכולוגיה האנושית.
הדבר גרם לכך שנעשיתי אישיות מחוזרת למדי בקרב הסוכנים. "ההוא שעוד לא נייד" כינו אותי מאחורי גבי. רוב בני עירי כבר ניידו הלוך ונייד, ורק אני נותרתי בלתי מנויד בעליל.

- תגיד, כמה אתה משלם היום?
- כנס אלינו ותצא מנוייד
- נייד היום וקבל פטור מצנתוקים למשך שלושה חודשים.
- אצלנו באים לעשות לך בייביסיטר למשך כל תקופת הניוד.
- על כל ניוד אנחנו מתקשרים להחמיא עליך בפני השוויגער שלך.

הם הקיפו אותי מכל עבר. בכל רגע נתון. לא נתנו לי מנוחה.
אני יוצא מהמקווה, עוד לא גומר להתנגב, כבר מגיח מולי סוכן נכון לקרב.
"היי אתה! כמה אתה משלם?"
"אין לי פלאפון" גנחתי.
"קח במתנה את הפלאפון שלי - רק נייד".

אחד הסוכנים בולם אותי תוך כדי נהיגה, "עצור!"
"יש לי חבילה מצויינת. לא רוצה לנייד" אני צועק.
בסוף התברר שהוא רק שוטר תנועה שרצה לתת לי דו"ח על שימוש בפלאפון בזמן נהיגה.
ברוך ה'.

מצאתי את עצמי מתעורר בלילות שטוף זעה, מסוייט מאימת הסוכנים המניידים.
"חלמתי שהגיע לפה סוכן ואיים שהוא חוטף את הילדה אם אני לא מנייד" אני מתיישב במיטה מתנשף.
"זה לא חלום" אומרת האישה. "הוא באמת פה".
הסוכן נעץ בי עיניים מזרות אימים.
שיקרתי לו שכבר ניידתי אתמול. הסוכן התבלבל לרגע. ניצלתי את המבוכה הרגעית ודחפתי אותו מהחלון.
אני גר בקומה עשירית. אין לו הרבה סיכוי.
בדרך אל מותו שמעתי אותו מציע ניוד לשכני מהקומה החמישית.

והיום הגיעה הסאגה אל סיומה.
בסופו של מרדף מהיר ומסוכן, מצאתי את עצמי כפות ואזוק ברחובה של עיר. עשרות סוכנים קשוחים וניידות ניוד מהבהבות מקיפים אותי מכל עבר.
לא הייתה לי ברירה.
בלב כבד נתתי את הסכמתי.
אל תשפטו אותי בחומרה, זה היה כבר למעלה מכוחותיי. נכנעתי.
בזוויות עיניי ראיתי את ברק הניצחון בעיניהם כשהחלו לבצע את זממם.
התמסרתי לכאב המענג של מעבר חברת סלולר.
בסופו של התהליך מצאתי את עצמי מנוייד. קיבלתי גם מטען נייד ומגן מסך, יש לי חבילה של 700,000 דקות ללא הגבלה, כולל 1000 ג'יגה גלישה, שיחות חוץ לכל רחבי העולם, טלפון לוויני חדש במתנה, ואלפיים דולר שאיזה סוכן דחף לי.

בדרך הביתה פגשתי את חברשְלי אהרן. רציתי להשוויץ בחבילה הסוּפֶּר-משתלמת שהצטרפתי אליה.
"כמה אתה משלם היום על פלאפון?" שאלתי.
הוא נתן מבט אחד מבוהל ונס על נפשו.

נערך לאחרונה ב:

nechama ro

משתמש מקצוען
גדול!

למה זה מזכיר לי באופן מטריד למדי את משווקי כרטיסי האשראי שאורבים בכל פינה בכל חנות תחת כל סטנד רענן, כשעל פרצופם הבעה תמידית של פליאה נדהמת שזועקת: 'עוד לא קיבלת את הטבת המאה שלנו?!' משמע: 'השתגעת לגמרי???' והיה, אם לא צלחה דרך המילוט שלי, או שלא זיהיתי מוקדם מספיק את המארב, אזי רק מחמת הבושה - אני נאלצת מפעם לפעם להיפטר מתעודת הזהות הביומטרית או הרב-קו כדי לפנות מקום בארנק לכרטיס אשראי נוסף - מה, השתגעתי? לפספס כאלו הטבות בשביל כרטיסים זוטרים כל כך? נמצא כבר דרך אחרת להזדהות.

נערך לאחרונה ב:

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
עמדתי שם כוסס את ציפורניי, יחד איתי המתינו באלם עוד שני צעירים ממתינים לתוצאות הבדיקה.
ואז הוא יצא מן החדר הפנימי, משקפיו על קצה אפו הנשרי, "מי זה שיילה?".
"אני", התקדמתי לכיוונו יחד עם המכשיר על ידי הימנית.
"יש לי שני בשורות לבשר לך האחת רעה והשניה טובה, ממה להתחיל?", אף פעם לא אהבתי אותו.
"העיקר תתחיל כבר", התרגזתי.
"אוקיי, הבשורה הרעה היא שאתה משלם כבר חודשיים 580 ש"ח על הקו היות ונגמרה לך התוכנית", התעלפתי.
"והבשורה הטובה היא", אמר בזמן שכונני איחוד הצלה משקים אותי מי ברז, "שהם זיכו אותך על הסים".

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מצאתי את עצמי מתעורר בלילות שטוף זעה, מסוייט מאימת הסוכנים המניידים.
"חלמתי שהגיע לפה סוכן ואיים שהוא חוטף את הילדה אם אני לא מנייד" אני מתיישב במיטה מתנשף.
"זה לא חלום" אומרת האישה. "הוא באמת פה".
הסוכן נעץ בי עיניים מזרות אימים.
שיקרתי לו שכבר ניידתי אתמול. הסוכן התבלבל לרגע. ניצלתי את המבוכה הרגעית ודחפתי אותו מהחלון.
אני גר בקומה עשירית. אין לו הרבה סיכוי.
בדרך אל מותו שמעתי אותו מציע ניוד לשכני מהקומה החמישית.
כשכתבת את המילה 'מצאתי' היה לך צל של מושג לאן הקטע הזה יתגלגל?
הדמיון הפורה הזה משביח תמיד את שורותיך המשובחות גם כך.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
עמדתי שם כוסס את ציפורניי, יחד איתי המתינו באלם עוד שני צעירים ממתינים לתוצאות הבדיקה.
ואז הוא יצא מן החדר הפנימי, משקפיו על קצה אפו הנשרי, "מי זה שיילה?".
"אני", התקדמתי לכיוונו יחד עם המכשיר על ידי הימנית.
"יש לי שני בשורות לבשר לך האחת רעה והשניה טובה, ממה להתחיל?", אף פעם לא אהבתי אותו.
"העיקר תתחיל כבר", התרגזתי.
"אוקיי, הבשורה הרעה היא שאתה משלם כבר חודשיים 580 ש"ח על הקו היות ונגמרה לך התוכנית", התעלפתי.
"והבשורה הטובה היא", אמר בזמן שכונני איחוד הצלה משקים אותי מי ברז, "שהם זיכו אותך על הסים".
זה טוב!!!!
@הדוויג - עצום כתמיד:)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
- אצלנו באים לעשות לך בייביסיטר למשך כל תקופת הניוד.
זה קנה אותי.
אשמח לקבל פרטים על הסוכן.

למה זה מזכיר לי באופן מטריד למדי את משווקי כרטיסי האשראי שאורבים בכל פינה בכל חנות תחת כל סטנד רענן, כשעל פרצופם הבעה תמידית של פליאה נדהמת שזועקת: 'עוד לא קיבלת את הטבת המאה שלנו?!' משמע: 'השתגעת לגמרי???' והיה, אם לא צלחה דרך המילוט שלי, או שלא זיהיתי מוקדם מספיק את המארב, אזי רק מחמת הבושה - אני נאלצת מפעם לפעם להיפטר מתעודת הזהות הביומטרית או הרב-קו כדי לפנות מקום בארנק לכרטיס אשראי נוסף - מה, השתגעתי? לפספס כאלו הטבות בשביל כרטיסים זוטרים כל כך? נמצא כבר דרך אחרת להזדהות.
ואז את עושה את כרטיס האשראי שלהם,
ובכניסה הבאה לחנות את זוקפת את הגב בגאווה ועונה: "כן, יש לי את הכרטיס שלכם"
"ולך, גבר?"

כפריה

משתמש מקצוען
לא יודע למה אתה מלכלך עלינו ככה, בנאדם צריך להתפרנס בחיים ויחסית לעבודה בלי שום תעודה, זו אחלה עבודה ואחלה כסף.

ת'ה מבין אחי, אחרי היומית אני יושב על האופנוע ומחשבן כמה נשאר אחרי הסטייק והדלק. אני בנאדם שהעתיד חשוב לו למרות שהרגע סיימתי להיות קטין, אנ'לא מפספס שום לקוח, ותראה שעוד אגיע רחוק, כמה עשרות לקוחות ואני משתזף במזרח הרחוק או אפילו מצליח לדרום.

אני אומר'ך, אני עושה את זה, משקשק קצת כשאני פונה לאנשים כי תכל'ס לא יודע מה זה ריביות ובבגרות דילגתי על הקטע של האחוזים, אבל חוץ מהסטלב'טים שמיד מעיפים מבט לטחינה כאילו אני איזה חתול בר, יש פה ושם הצלחות. יש לי כלל חיים: "לקוח אסל לקוח באסל".

אז אני פונה אליך, אחי, תאמין באחדות,
תחייך אלינו כשאנחנו פונים אליך בסופר
תבין שמאחורי כל בנאדם כזה יש בחור לחוץ שצריך דחוף כסף כדי לחיות ובד"כ זה סתם סטודנט רעב.

ואם כבר יש הקשבה סבבה, אולי אתה רוצה אחי לעשות VIP? חינם אחי, חינם! שומע ?

אחחח שוב הבאסללללל הזה....

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
- מעלה את האשכול מן האוב -

לאחר אינספור פעמים שהסוכן העיקש בכניסה לסופר ארב לי בכל דרך אפשרית, וכבר כמעט הוציא דוקטורט בהכרת הלך רוחי ודרכי מוחי הנפתלות בתירוצים חמקמקים וכבר כמעט הכרנו אישית (עוד פעם אחת והוא מזמין אותי לששבן בחתונתו), ואחרי ניסיונות שווא חוזרים ונשנים להתחמק ממבטו באמצעות מסכות שונות ומשונות או להיצמד ללקוח שלפניי וכך לעקוף את המלכודת, החלטתי להתייצב מול הסוכן מלוא קומתי.
- "תרצה לנסות את כרטיס הפרימיום החדש שלנו?" לשונו חלקלקה, חיוכו הלועג לאידי נוטף דבש ומבטו ערמומי כנחש.
- "לא"
- "מה... מה זאת אומרת? למה לא?" התבלבל. לרגע לא שיער שאענה לו בכנות שכזו.
- "פשוט כי לא בא לי" השבתי בפשטות.
- "אבל כדאי לך" החזיר בלהט, והחל למנות את המעלות שמקנות לי הכרטיס (פלאפון במתנה, 700,000 דקות בלי הגבלה, 1,000 ג'יגה גלישה, בייביסיטר בשבעים אחוז הנחה, הלוואות ענק בריבית נמוכה, וכמובן - לא יחטפו לי את הילדה).
- עצרתי אותו. "לא בא לי" לאטתי בפאתוס "שמעת על המושג הזה?!".
- הרים ידיים.
לא הייתי שושבין בחתונה שלו. חבל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה