עזרה הנדסאי חשמל

291

משתמש פעיל
אני רוצה לפתוח אשכול של כל מה שקשור להנדסאי או מהנדס חשמל, וכן לחשמלאים.
מותאם גם לסטודנטים. שאלות בהבנה ובפרקטיקה וכו' וכו'.
איפה המקום לאשכול כזה?
כל האשכולות הקיימים הם בנושא למידה בתחום מסויים מאוד.

אם המקום כאן, אז אפשר להתחיל בכל המסתעף לנושא. ואם לא עדכנו איפה כן אפשר לפתוח, או תפתחו בעצמכם.
תעלו שאלות, תענו תשובות. בכל הקורסים הנלווים. גם פרקטיקה מעשית וגם חומר לימודי.

רחלי98

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לפי איך שאני מבינה
אתה סטודנט לחשמל....
יש לכיתת הנדסאיות במרכז החרדי את כל המבחנים פתורים בצורה מסודרת ביותר
היום אנחנו במכונות ואמורות לסיים בעוד כחודשיים
מה שכן, אם המרצה שלך זה צביקה הוא יוכל בשמחה לענות לך על שאלות.

291

משתמש פעיל
אני לא בדיוק סטודנט. אבל כן אוהב לדון בשאלות תאורטיות ופרקטיות מכל הסוגים.
מה שיתפתח פה- אני בעד. תודה.

יהודי חם

משתמש מקצוען
בתואר בהנדסת חשמל יש קורס "מיקרו מחשבים - מבנה ותכנות בקרים"

291

משתמש פעיל
אתה כנראה מתכוון בתואר, כלומר מהנדס.
פעם גם היה בהנדסאי מבחן חיצוני של מה"ט.
כיום אין את המבחן הזה, ולכן כל מכללה מלמדת את זה כראות עיניה. ולכן שאלתי אם יש דרישה כזאת מחח"י, או שהמכללה מעמיקה בנושא מטעם עצמה.

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני הנדסאי אלקטרוניקה.
אשמח אם יהיה גם התייחסות לתחום הזה

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
זה בקרים מסוג אחר לגמרי .
אצל חשמלאים זה בקרי PLC מגושמים שמיועדים להפעלת מנועים בעלי הספק וכדומה (נפוצים במפעלים), אמינים מאוד ומוכנים להפעלה בשטח ורק צריך לתכנת אותם עם 'דיאגרמת סולם' (השפה הרווחת בתחום) ויש גם מסכי HMI למשתמשים, בד"כ לא לומדים אותם מספיק יסודי אצל הנדסאים (אצל מהנדסים לא לומדים בכלל) וצריך להשלים ולתרגל הרבה לבד על בקרי סימנס וכדומה (אם זו היתה השאלה) אני מאמין שזה לא מעניין את חח"י יותר מדי (להם יש את הSCADA שלהם).
מיקרו בקרים זה תחום אחר לגמרי של מיקרו קונטרולרים, ששייך לאלקטרוניקה, מגיעים בציפים (כמו 8051 של KAIL) ומתכנתים אותם באסמבלי או C וצריך להרכיב אותם למעגל אלקטרוני משולב בסוף. אין קשר בין שני סוגי הבקרים עובדים איתם בתחומים אחרים. ולכן מי שמתעסק באחד מהם לא מתמצא בסוג השני.

נערך לאחרונה ב:

291

משתמש פעיל
אני הנדסאי אלקטרוניקה.
אשמח אם יהיה גם התייחסות לתחום הזה
בלימודים הם בוודאי מקצועות די מקבילים, עם הרבה קורסים חופפים. אז למה לא..
גם בעבודה יש תחומים ששניהם יכולים לעבוד.
אגב, אני מכיר סטודנט להנדסאי אלקטרוניקה שלאחר סיום לימודיו עבר לחשמל וחסך לעצמו שנה שלימה.
אצל חשמלאים זה בקרי PLC מגושמים שמיועדים להפעלת מנועים בעלי הספק וכדומה (נפוצים במפעלים), אמינים מאוד ומוכנים להפעלה בשטח ורק צריך לתכנת אותם עם 'דיאגרמת סולם' (השפה הרווחת בתחום) ויש גם מסכי HMI למשתמשים, בד"כ לא לומדים אותם מספיק יסודי אצל הנדסאים (אצל מהנדסים לא לומדים בכלל) וצריך להשלים ולתרגל הרבה לבד על בקרי סימנס וכדומה (אם זו היתה השאלה) אני מאמין שזה לא מעניין את חח"י יותר מדי (להם יש את הSCADA שלהם).
מיקרו בקרים זה תחום אחר לגמרי של מיקרו קונטרולרים, ששייך לאלקטרוניקה, מגיעים בציפים (כמו 8051 של KAIL) ומתכנתים אותם באסמבלי או C וצריך להרכיב אותם למעגל אלקטרוני משולב בסוף. אין קשר בין שני סוגי הבקרים עובדים איתם בתחומים אחרים. ולכן מי שמתעסק באחד מהם לא מתמצא בסוג השני.
בלימודים הסדירים לומדים גם לתכנת בקרים בשפת ה-C++... שכנראה זה בתחום של מיקרו-בקרים, לפי מה שאני מבין ממך.
לגבי בקרי PLC, אצל חשמלאי מוסמך לומדים את זה? כלומר: זה לא חומר של מהנדסים, אצל הנדסאים מזלזלים בזה... איפה נבלע התחום הזה..?
ותודה על הידע הרב.

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
בלימודים הסדירים לומדים גם לתכנת בקרים בשפת ה-C++... שכנראה זה בתחום של מיקרו-בקרים, לפי מה שאני מבין ממך.
לגבי בקרי PLC, אצל חשמלאי מוסמך לומדים את זה? כלומר: זה לא חומר של מהנדסים, אצל הנדסאים מזלזלים בזה... איפה נבלע התחום הזה..?
ותודה על הידע הרב.
לא ידוע לי שלומדים מיקרו בקרים אצל הנדסאי חשמל. לומדים רק תכנות בסיסי (C או C++. אבל לא על מיקרו בקר רק אצל הנדסאי אלקטרוניקה או מהנדסים) .
בקרים מתוכנתים זה תחום שנבלע כי הוא נישתי , ספציפית רוב החשמלאים בציבור החרדי עובדים כעצמאים בחשמל ביתי ופחות רלוונטי להם. בנוסף זה דורש יותר רקע במחשבים, אנגלית ועוד ולכן פחות מתאים עבורם. זה תחום שדורש למידה עצמאית אז מי שבנוי לזה יכול ללמוד לבד.

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: 291

291

משתמש פעיל
בקרים מתוכנתים זה תחום שנבלע כי הוא נישתי , ספציפית רוב החשמלאים בציבור החרדי עובדים כעצמאים בחשמל ביתי ופחות רלוונטי להם. בנוסף זה דורש יותר רקע במחשבים, אנגלית ועוד ולכן פחות מתאים עבורם. זה תחום שדורש למידה עצמאית אז מי שבנוי לזה יכול ללמוד לבד.
לגבי אילו בקרים נדרשת למידה עצמאית?

יהודי חם

משתמש מקצוען
אתה כנראה מתכוון בתואר, כלומר מהנדס.
פעם גם היה בהנדסאי מבחן חיצוני של מה"ט.
כיום אין את המבחן הזה, ולכן כל מכללה מלמדת את זה כראות עיניה. ולכן שאלתי אם יש דרישה כזאת מחח"י, או שהמכללה מעמיקה בנושא מטעם עצמה.
נכון, זה למהנדסים
נכון, מתכנתים אותם באסמבלי
זה קורס חובה למהנדס אלקטרוניקה (הייטק)
קורס רשות למהנדס חשמל (זרם חזק)

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בלימודים הם בוודאי מקצועות די מקבילים, עם הרבה קורסים חופפים. אז למה לא..
גם בעבודה יש תחומים ששניהם יכולים לעבוד.
אגב, אני מכיר סטודנט להנדסאי אלקטרוניקה שלאחר סיום לימודיו עבר לחשמל וחסך לעצמו שנה שלימה.

ותודה על הידע הרב.
קצת נשמע לי מוזר שאתה אומר שמכיר מישהו שלמד הנדסאי אלקט... ועבר לחשמל. כי האלקטרוניקה מאד מבוקש בתחום

291

משתמש פעיל
לפי איך שאני מבינה
אתה סטודנט לחשמל....
יש לכיתת הנדסאיות במרכז החרדי את כל המבחנים פתורים בצורה מסודרת ביותר
היום אנחנו במכונות ואמורות לסיים בעוד כחודשיים
מה שכן, אם המרצה שלך זה צביקה הוא יוכל בשמחה לענות לך על שאלות.
המדובר הוא בצביקה ש.? הוא מרצה לקראת בחינות מה"ט במרכז?
וכן, הייתי סטודנט שנה וחצי, עזבתי מסיבות אישיות, ומתכנן לחזור להשלים בשלוחה בירושלים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה