המתנה_יצחק_גודלמן_תרגום_נוטרדיימוס_TEMP

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני הבנתי שהכוונה ליתרה

אוקיי. אז הניסוח בעברית שגוי.

הכנסות הוצאות?
(הטורים האלה שיש בלמטה של דף הבית באתר, עד כמה שמאפשר לי הצד הפיזי הקטן להבין)

להכנסות הוצאות קוראים בעברית 'דף חשבון'.

אבל עזבו, זו רק הייתה דוגמה לנפילת תרגום.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קטע מדהים. נראה לי שאפשר לתת קטעים מעט ארוכים יותר, לא הרבה.

'קיר מחופה קרימיקה' - אף אחד לא מצפה מקירות בנקים שיהיו מחופים בקרמיקה. אני מתקשה להיזכר האם בנקים היו נראים כך בשנות ה-90, יותר זכור לי סוג של PVC צמרי כזה או אולי פס עץ מאורך בגובה המשענת (כמו בחדרי אוכל מוסדיים). משום מה בהמשך הוא נשען על קיר מחופה שיש, אולי זה כבר מחוץ לבנק.

'גבשושית אבק / מוך' - בעברית המדוברת המילה מוך לא משקפת גבשושית אבק או גבשושית כלשהי. אבל אולי לא הבנתי וזו ההגדרה הצינית לקישוט שיער אפנתי.

'תצרף עקום' - טוב להתעדכן איך אומרים פאזל בעברית. הביטוי פאזל עקום לא נפוץ בעברית ולא ממחיש לי איך נראו שפתיו אחרי מאמצי הסגירה, נשמע נפילת תרגום.
(ככלל אריכות יתר בתיאור תנועות השפתיים מנותקת מהמציאות שלי, נפגשתי פעמים רבות בהלם, תנודות אחרות היו משמעותיות תמיד הרבה יותר).

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ורק אני לא הבנתי איפה הפרקים עצמם?

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
'קיר מחופה קרימיקה' - אף אחד לא מצפה מקירות בנקים שיהיו מחופים בקרמיקה. אני מתקשה להיזכר האם בנקים היו נראים כך בשנות ה-90, יותר זכור לי סוג של PVC צמרי כזה או אולי פס עץ מאורך בגובה המשענת (כמו בחדרי אוכל מוסדיים). משום מה בהמשך הוא נשען על קיר מחופה שיש, אולי זה כבר מחוץ לבנק.
מדובר על בנקים באמריקה. למישהו יש פה באמת מושג איך הם היו נראים?
'גבשושית אבק / מוך' - בעברית המדוברת המילה מוך לא משקפת גבשושית אבק או גבשושית כלשהי. אבל אולי לא הבנתי וזו ההגדרה הצינית לקישוט שיער אפנתי.
מויקיפדיה:
מוך הוא השם הנפוץ להצטברויות גלויות של סיבי טקסטיל וחומרים אחרים, אשר בדרך כלל נמצאים על בגדים ומסביבם. חומרים מסוימים המשמשים בייצור של בגדים, כגון כותנה, פשתן וצמר, מכילים סיבים רבים, קצרים מאוד, הארוזים יחד. במהלך הבלאי הטבעי של החומרים, סיבים אלו עשויים להתנתק זה מזה או להשתחרר אל מחוץ למארג שהם חלק ממנו.

נוטרדיימוס

משתמש פעיל
קטע מדהים. נראה לי שאפשר לתת קטעים מעט ארוכים יותר, לא הרבה.
כפי שיעץ @עבדקן אנחנו עוצרים מיד לאחר נקודת מפנה. נקודת המפנה הבאה רחוקה מכדי שיהיה נוח לקריאה. תגובתך היא בעצם: " טעים לי. אני רוצה עוד." כמאמר הרמב"ם, כאן בדיוק המקום להפסיק. תודה לך

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
המערכת שולחת הודעה בפרטי.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

נוטרדיימוס

משתמש פעיל
התכוונת "אנשים פחותי דרגה, עבודה בסיסית וממוצעת, אבל הפתעתם."
איני נוהגת לשקר אלא עם יש בזה צורך נפשי לאחד המגיבים. כל ההאשמות בפוסט הקודם מופרכות מעיקרן. לדעתי המילה אתם לעומת אני התסיסה אתכם. תרמתם רבות למערכת שלי, כשאיפשרתם לי את התובנה הזו.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
איני נוהגת לשקר אלא עם יש בזה צורך נפשי לאחד המגיבים. כל ההאשמות בפוסט הקודם מופרכות מעיקרן. לדעתי המילה אתם לעומת אני התסיסה אתכם. תרמתם רבות למערכת שלי, כשאיפשרתם לי את התובנה הזו.
חחחח אוקי, אוקי
אני צוחקת
לא לימדו אותכם להבין הומור?

אה, שכחתי. זה לא אפשרי בשבילכם.
עדיין.

סטאגאדיש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה