מידע שימושי המן מכה שנית (הסיפור ששמט לי את הלסת) - תגובה

מצב
הנושא נעול.

הנסיך הקטן

משתמש צעיר
@הווה פשוט
אין לי הרשאה להגיב באשכול עצמו אז מגיבה כאן:

על "לחם אבירים" ב"מי מרום חלק ג'" נפלה טעות אנוש ונכתב כך: "קראתי המחברות בשם "לחם אבירים" מטעמים הכמוסים עמדי",
ובמהדורה החדשה (שנת תש"פ) יש לי ידיעה שהנוסח תוקן בדיוק על פי כתב יד קדשו של הרב חרל"פ זצ"ל ל: "קראתי שם החיבור "לחם אבירים" לפי שמטעם הכמוס עמדי ראיתי שיהיה שם של רבינו הגרא"י הכהן קוק זצוק"ל נקרא על חיבור זה יחד עם שמי יבדל לחיי חיים".

הספר "שירת הי"ם" הוא ספר מומלץ מאד, מלא עדויות נדירות וסיפורים נפלאים ומאירים
ספר שכולו ניחוח של ירושלים של פעם
מלא אהבת ישראל ואהבת ארץ ישראל
ספר מדויק מאד! והסיפור היחידי שיש שמפקפקים בדיוקו (כולל המחבר עצמו שם!) הוא הסיפור על המן....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה