המכתב של רבקי- בתוך המשפחה משבוע שעבר

chayasl

משתמש סופר מקצוען
כשיודעים להציע ברגישות, אף אחת לא תיפגע מהצעה לא מתאימה.
אפשר כך: "יש לי בחור להציע לך. לא יודעת אם זה הכיוון, אבל אני מנסה בכל זאת. זה בסדר אם תגידי שזה לא מתאים לך"
ועוד הרבה התנסחויות שמכבדות את העומדת מולכן.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אוניה;2331933:
אולי לא מרוע.
אבל מאדישות וחוסר אכפתיות- ודאי.
אם היה אכפת באמת , כ"א היתה מתאמצת, מסתכלת יותר סביבה, עצם ההצעות, הפגישות, הנשיאה בנטל כבר מקלות על הכאב.

לא יודעת.
אכפת לי באמת.
אבל אין לי מה להציע.

גם לאחותי, אגב, שאני מקווה שלא תאשימי אותי באדישות ובחוסר אכפתיות כלפיה, לא היו לי הצעות (היא כבר התארסה, ב"ה).

אוניה

משתמש צעיר
נכתב ע"י שרה'לה;2331939:
כי אף פעם אי אפשר לדעת ממה כל אחד יפגע באופן אישי.
"מה? בחור שמבוגר ממני בשש שנים?"
"גרושה? השתגעת?"
"עובד חצי יום? אני נראית לך ברמה הזאת?"

אבל מה לעשות שהבחור -המיוחס -בן העשרים - השפיץ - ועם סידור מלא - כבר התארס מזמן?

תמיד אפשר להציע ברגישות, בגישה של "חשבתי על רעיון תראי אם זה מתאים לך"
ולא "את זוכרת בת כמה את"?
"זה מה שנשאר בשוק, אן לך הרבה ברירות"
"יאלה, יאלה תתחתני כבר"
בגישה של הצעה נטו, להיות טקטיים, לא לאבד את הרגישות, לא לכפות,
ובגילאים בוגרים בנות בהחלט מתפשרות...

מנגנת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גרפיקה100;2331938:
אני מנסה קצת להתעסק עם שידוכים למבוגרים,
אם יש לכם בחורה או בחור מבוגרים אפשר להתקשר אלי.
מי שרוצה ניתן לכתוב לי באישי

בחור בן 25 זה מבוגר?
ליטאי,מקסים מכל בחינה, בן דוד של בעלי.
חשבתי עליו הרבה, אבל באמת שאני לא מכירה את הגיל הזה. אחים ואחיות שלי ושל בעלי התחתנו כולם, אנחנו נשואים כבר קרוב לעשור-מאיפה אני אמורה להכיר בחורות?

ודרך אגב באותו ענין- זיווג שני הוא גם מצווה חשובה. אני מכירה מקרוב מאוד אלמן שרוצה מאוד לצאת מבדידותו ולהתחתן שוב. אפס, אין הצעות... כואב הלב על השנים שעוברות כך.
אם למישהי יש רעיון אשמח שתפנה אלי.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושבת שזה נובע מאטימות או מחוסר אכפתיות.
אולי מחוסר מודעות.
חושבים: בטח היא כבר שמעה את כל השמות האפשריים (מה שבד"כ נכון), או שזה לא יתאים לה/היא לא תרצה.

אז אני שמחה שמעלים את הענין למודעות,
אבל חבל שזה מתוך מקום כועס ומאשים.

תבקשו: תציעו לנו גם אם שמענו. גם אם אתם חושבים שזה לא מתאים.
כל הצעה עושה לנו את זה.
זה יעשה חשק להציע.

אמרה לי בחורה מתבגרת שהציעה היא עצמה שידוך למישהו. פתאום היא ראתה את הצד השני.. עד היום היא כעסה על השדכנים הנודניקים שרוצים תשובה מיידית, אפילו שלילית, לא תמיד היה לה חשק להתחיל להטריח את עצמה לענות לשדכן מעצבן..
פתאום היא קלטה איזו עבודה זו וכמה צריך להעריך את השדכנים.

מודעות תמיד עושה טוב לכולם.
אבל אין צורך להאשים את הסביבה בדרך.
אף אחד לא אטום.

ואני הכי אוהבת לקרוא בסיפורים את המתבגרת אומרת: "החברה שלי כל הזמן מציעה לי שידוכים כי היא רוצה לעשות עליי וי. אנשים לא אוהבים לראות שהשני לא מסודר"..

ואני רוצה לציין לשבח את הבחורות שמציעים להן שידוך והם תמיד יגידו תודה מקרב לב, יענו תשובה מהר בצורה יפה (לא כזו שגורמת לך להרגיש אוכלת אדם), וכן, תפננה לסביבה בעבודה ותגדנה: "יש לכן אולי מישהו מתאים להציע לי? אני צריכה בחור בגובה מטר שבעים, חסיד, לומד בלונדיני..

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י אוניה;2331953:
תמיד אפשר להציע ברגישות, בגישה של "חשבתי על רעיון תראי אם זה מתאים לך"
ולא "את זוכרת בת כמה את"?
"זה מה שנשאר בשוק, אן לך הרבה ברירות"
"יאלה, יאלה תתחתני כבר"
בגישה של הצעה נטו, להיות טקטיים, לא לאבד את הרגישות, לא לכפות,
ובגילאים בוגרים בנות בהחלט מתפשרות...
בדיוק.
אני תמיד אומר לידידי: אתם צריכים להציע, לא להחליט אם זה מתאים לי או לא, והאם אני צריך להתפשר עם.. או על..
אישית אינני נפגע גם מהצעות שאני תופס אותן כהזויות. פשוט אומר תודה- ומעריך את העובדה שמישהו בכלל טרח להציע לי משהו.
אם השואל רוצה להבין למה זה לא מתאים לי- בד"כ אני לא מפרט כדי שלא יתחיל להציק לי אולי תתפשר.. אתה כבר במצב כזה וכזה...

מנגנת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מנגנת;2331977:
בחור בן 25 זה מבוגר?
ליטאי,מקסים מכל בחינה, בן דוד של בעלי.
חשבתי עליו הרבה, אבל באמת שאני לא מכירה את הגיל הזה. אחים ואחיות שלי ושל בעלי התחתנו כולם, אנחנו נשואים כבר קרוב לעשור-מאיפה אני אמורה להכיר בחורות?

ודרך אגב באותו ענין- זיווג שני הוא גם מצווה חשובה. אני מכירה מקרוב מאוד אלמן שרוצה מאוד לצאת מבדידותו ולהתחתן שוב. אפס, אין הצעות... כואב הלב על השנים שעוברות כך.
אם למישהי יש רעיון אשמח שתפנה אלי.

חייבת לספר
פנו אלי כבר 8 אנשים עם הצעות לבחור או לאלמן (חלקן עם פוטנציאל התקדמות!)
תראו מה זה קצת מחשבה, מודעות ויוזמה
ישר כח לכל השותפים בדבר!

נתין

משתמש פעיל
גם אני זכיתי להצפה של שאלות והתעניינות בתיבה הפרטית. נחמד מאוד...:)

ofek

משתמש רשום
אם כבר העליתם את המכתב
תקראו גם את התגובות
לקריאות טובה יותר תפתחו בכרטיסיה נפרדת את קובץ התמונה.

קבצים מצורפים

• 01.jpg
    KB 888.2 · צפיות: 11
  • 02.jpg
    KB 779.3 · צפיות: 11

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  28  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה