המחשב לא מזהה את הדיסק קשיח

dafnat

משתמש מקצוען
המחשב נתקע באמצע פעולה וכשהפעלנו מחדש לא הצליח להעלות ונכנס לתיקון עצי. התיקון העצמי לא הצליח וככשוב כיבינו והפעלנו מחדש הוא רושם שאין דיסק קשיח.
כעת המצב הוא שבאתחול מחדש לפעמים נכנס לתיקון עצמי (אבל לא מצליח לתקן) ולפעמים כותב שאין דיסק קשיח.
אני מבינה שיש בעיה בדיסק קשיח (גם משמיע קולות מוזרים - חריקות) והשאלה שלי האם אפשר באיזושהי צורה להוציא ממנו את הנתונים כי יש שם דברים מאוד מאוד חשובים.

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
כן!
תורידו את התוכנה rufus מכאן:
https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.18.exe

תורידו את הקובץ הבא:
http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

כעת תכניסו דיסק און קי ריק
תפתחו את rufus
ברשימה הנפתחת למעלה תבחרו בדיסק און קי
תלחצו על הלחצן שמצוייר עליו כונן ודיסק
תבחרו בקובץ ה iso שהורדתם
ותלחצו על התחל, זה יקח כ 10 דקות
בסיום, כבו את המחשב
כעת בעת ההפעלה תלחצו על F10 עד להופעת חלון ה boot
בחרו על ידי החיצים בדיסק און קי
או שתלחצו F2 יפתח חלון ה BIOS לכו ללשונית Boot שם תהיה רשימה של הכוננים, לכו לדיסק און קי ותעלו אותו לתחילת הרשימה (בהרבה מחשבים זה עם F5/F6 יש הוראות בצד או למטה בכותרת Move)
כעת יפתח חלון תבחרו ב windows xp
לאחר הכניסה תגשו למחשב שלי ותנסו לפתוח את הכונן
אם לא הצלחתם לכו לכלים tools יש גם על שולחן העבודה וגם בשורת המשימות הקליקו ימני ויפתח תפריט התוכנות באחד התפריטים תמצאו תוכנה בשם disk genius
תכנסו ותלחצו בצד שמאל על הכונן וכל הקבצים יופיעו בצד ימין תוכלו להעתיק אותם על ידי סימון הקבצים ואז להקליק ימני ולבחור ב Copy to ולהעתיק לכונן גיבוי
אך לפני זה תוכלו לבצע בדיקת דיסק באופן הבא
כנסו ל MiniTool Partition Wizard Free ושם תלחצו ימני על הכונן ותבחרו ב Chek disk
או Chkdsk
יתכן ותדרשו להפעיל את המחשב מחדש.
בהצלחה!

נ.ב. זהירות בתוכנות הנ"ל לחיצה שגויה ושמירה יכולה למחוק בבת אחת את כל הנתונים בדיסק קשיח.

נערך לאחרונה ב:

dafnat

משתמש מקצוען
אם אני מבינה נכון יש לחלץ את קובץ הISO מתוך הקובץ המכווץ, ואח"כ להעתיק אותו לדיסק און קי?
כך עשיתי.
כשאני מנסה להעלות את מחשב דרך הדיסק און קי הוא לא מזהה שם כנראה מערכת הפעלה ומחפש את הדיסק קשיח. האם עשיתי משהו לא טוב?

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
ראשית, צריך לחלץ את קובץ ה zip ולהוריד את התוכנה rufus ולבחור את קובץ iso שנמצא בתוך התיקייה שחולצה והתוכנה כבר תחלץ את הקובץ לתוך הדיסק און קי

שנית, בעבר יצא לי להתקל בבעיה הנ"ל וזה היה בגלל שהדיסק קשיח לא היה מחובר כראוי, אני ממליץ להוציא את הדיסק קשיח ולחבר אותו מחדש.

נערך לאחרונה ב:

dafnat

משתמש מקצוען
הוצאתי כבר וחיברתי.וזה לא עזר.
תוכנת rufus לא מוצאת קובץ iso כי הוא בתוך התקיה הדחוסה לכן חשבתי שצריך קודם לחלץ. כשאני לוחצת על הלחצן עם הכונן והדיסק הוא מחפש קובץ iso ואין לו כזה, אז מה לבחור?

dafnat

משתמש מקצוען
כך אכן חשבתי, והשאלה שלי אם אני יכולה לנסות להציל את החומר או שאין אפשרות לבד?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
כך אכן חשבתי, והשאלה שלי אם אני יכולה לנסות להציל את החומר או שאין אפשרות לבד?
ראשית להוציא את הדיסק הקשיח מתוך המחשב ולעבוד עליו רק עם מחשב חיצוני.
אם לא מתחבר או משהו לא כשורה, לנתק ולתת לאיש מקצוע.
בזמן שהוא מחובר למחשב, לנסות לשמוע אם יש רעשים מוזרים מתוך הדיסק.

בהצלחה.

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הוצאתי כבר וחיברתי.וזה לא עזר.
תוכנת rufus לא מוצאת קובץ iso כי הוא בתוך התקיה הדחוסה לכן חשבתי שצריך קודם לחלץ. כשאני לוחצת על הלחצן עם הכונן והדיסק הוא מחפש קובץ iso ואין לו כזה, אז מה לבחור?
טעיתי, צריך לחלץ ואז לחפש שם את קובץ ה iso בין הקבצים

dafnat

משתמש מקצוען
טעיתי, צריך לחלץ ואז לחפש שם את קובץ ה iso בין הקבצים
כך עשיתי.
בכל אופן אני כרגע ממחשב אחר ובמחשב הזה הוא מצליח להעלות מהדיסק און קי ואילו במחשב שלי (התקוע) הוא לא מצליח להעלות מהדיסק און קי. מה יכול להיות?

dafnat

משתמש מקצוען
ראשית להוציא את הדיסק הקשיח מתוך המחשב ולעבוד עליו רק עם מחשב חיצוני.
אם לא מתחבר או משהו לא כשורה, לנתק ולתת לאיש מקצוע.
בזמן שהוא מחובר למחשב, לנסות לשמוע אם יש רעשים מוזרים מתוך הדיסק.

בהצלחה.
כן, יש רעשים.
מה הכוונה לעבוד עם מחשב חיצוני, איך אני מחברת אותו למחשב אחר באופן חיצוני? יש חיבור כזה?

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
כך עשיתי.
בכל אופן אני כרגע ממחשב אחר ובמחשב הזה הוא מצליח להעלות מהדיסק און קי ואילו במחשב שלי (התקוע) הוא לא מצליח להעלות מהדיסק און קי. מה יכול להיות?
הצלחת להגיע למסך ה boot או ה bios?

dafnat

משתמש מקצוען
הגעתי לbios הגדרתי לו לאתחל מהדיסק און קי אבל הוא מתעלם מזה פונה מיד לדיסק קשיח ואז נתקע..

dafnat

משתמש מקצוען
טוב, נראה לי שאני מתייאשת.
כמה יכול לעלות לי שחזור של כמה מאות GB? מכירים מישהו אמין ולא יקר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  47  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה