המדריך המקיף לזיהוי טרדנים, מציצנים, טרולים ומשועממים

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תרשו לי להוסיף עוד עצה מועילה
שחבל שהיא לא ברורה לאנשים מלכתחילה:

כשפונים אליכם ב'היי' או משהו בסגנון - לא להגיב בכלל!

בשביל מה לשלוח בחזרה סימן שאלה או טעות?

הם לא ראויים גם ליחס הזה...
וכך תעצרו עוד לפני שזה התחיל.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חפציבה;n4885334:
תרשו לי להוסיף עוד עצה מועילה
שחבל שהיא לא ברורה לאנשים מלכתחילה:

כשפונים אליכם ב'היי' או משהו בסגנון - לא להגיב בכלל!

בשביל מה לשלוח בחזרה סימן שאלה או טעות?

הם לא ראויים גם ליחס הזה...
וכך תעצרו עוד לפני שזה התחיל.

אם יורשה לי-
תלוי מה תוכן ההודעה.
לפתוח מייל או ה"פ ב"היי" זה מאוד מקובל מחוץ לציבור שלנו, ולא תמיד זה למטרות זדון

תותח שיווקי

משתמש פעיל
זה פחות מקובל להתחיל ב'היי' וזהו כשמדובר במישהו שאתה לא מכיר והוא לא מכיר אותך. כשיש צורך לפנות לאדם כזה המשפט אמור להתחיל ב"היי, שמי זליג מחברת מייקרוסופט, האוכל לגזול מזמנכם?" או "קיבלתי את הפרטים שלכם משפרינצא מחברת גוגל" וכדומה. לא מתחילים ב"היי" סתם.

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4885704:
זה פחות מקובל להתחיל ב'היי' וזהו כשמדובר במישהו שאתה לא מכיר והוא לא מכיר אותך. כשיש צורך לפנות לאדם כזה המשפט אמור להתחיל ב"היי, שמי זליג מחברת מייקרוסופט, האוכל לגזול מזמנכם?" או "קיבלתי את הפרטים שלכם משפרינצא מחברת גוגל" וכדומה. לא מתחילים ב"היי" סתם.

היי
עלית פה על משהו!!!!!!!!!!!

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פנס בערפל;n4885607:
אם יורשה לי-
תלוי מה תוכן ההודעה.
לפתוח מייל או ה"פ ב"היי" זה מאוד מקובל מחוץ לציבור שלנו, ולא תמיד זה למטרות זדון

אני דיברתי כמובן על הודעה שכוללת את המילה היי בלבד...

לבן

משתמש סופר מקצוען
הסיבה לכך ש"הם" כותבים "היי"
היא משום שכשהם שולחים את המייל הראשוני הם עדיין לא רואים את השם שהגדרתם לכתובת המייל שלכם, אלא רק את הכתובת עצמה
רק אחרי שאתם שולחים תגובה ולא משנה אם היא סימן שאלה בלבד, הם רואים את השם.

אגב- מעולם לא הוטרדתי. וכמעט אף פעם לא נשלח לי ספאם. פשוט לא נותנת את כתובת המייל שלי, גם לא למי שמבטיח לי בתמורה טריילר למופע מפני ששלחתני, לדוגמא. ולא מעבירה הודעות שרשרת נוסח דחוף!!!! לא לשבור!!!!!!! להעביר לעוד חמש עשרה אנשיםםםם!!!!! ומי ששובר מובטח לו גיהנום וכו' וכו'.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;n4886893:
הסיבה לכך ש"הם" כותבים "היי"
היא משום שכשהם שולחים את המייל הראשוני הם עדיין לא רואים את השם שהגדרתם לכתובת המייל שלכם, אלא רק את הכתובת עצמה
רק אחרי שאתם שולחים תגובה ולא משנה אם היא סימן שאלה בלבד, הם רואים את השם.

אגב- מעולם לא הוטרדתי. וכמעט אף פעם לא נשלח לי ספאם. פשוט לא נותנת את כתובת המייל שלי, גם לא למי שמבטיח לי בתמורה טריילר למופע מפני ששלחתני, לדוגמא. ולא מעבירה הודעות שרשרת נוסח דחוף!!!! לא לשבור!!!!!!! להעביר לעוד חמש עשרה אנשיםםםם!!!!! ומי ששובר מובטח לו גיהנום וכו' וכו'.

כל מילה!
חבל שאי אפשר "לצלצל" לך פעמיים.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י מלימלי;n4887467:
בטח שלא 100%.
רוב כתובות המייל של גימייל ניתנות לזיהוי בקלות.
כשרושמים הודעה, עדיין בשלב הטיוטה ומרחפים עם העכבר מעל הנמען מופיעה חלונית עם שם הנמען ואם יש לו גוגל+ אז גם קישור לשם.

זה נכון אך ורק אם יש לנמען גוגל+

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
גם אצלכם עמוד 2 כאן ריק?
[ואשכול הטרדנים הגדול שמצויין בעמ' הראשון, אינו קיים]
זה אשכול ישן! (מהאתר הקודם)
כל ה-43 הודעות הישנות נמצאות בעמוד 1.
האשכול ההוא, ז"ל....

swins

משתמש רשום
נראה לי שאת ההיי,
הוא כתב אקראית לכל אחד שהגיב בפורום,
ומי שענה לו מידי יפה, הוא החזיר לו.....
לי שלחו "היי", עניתי "התבלבלת בכתובת" והחזירו לי תשובה "טעות" והלאה,
אפילו לא היה נראה לי בעיה,

ואוו נשמע עלוב כל כך..
נראה שפשוט הבנאדם כלוא בחדר שלו ומשווע לתעסוקה... כואב הלב

עכשיו אני אספר את הסיפור המזעזע שאני שמעתי
פעם חברה סיפרה לי על בחורה שמחפשת חברה להתייעץ איתה ולהתחזק איתה בצניעות... היא אמרה שהיא ממש חיזקה אותה מאוד והיא כל הזמן אמרה וכל הזמן סיפרה כמה קשה לה והיא לא מצליחה להתחזק ככה כמה חודשים בערך תוך כדי שהיא מספרת סיפורי התמודדות קשים מאוד שיש לה עם גברים ממש פרטה באכזריות והיא מהסה אותה בעדינות שתפסיק לפרט שהיא לא יכולה לשמוע ובד בבד מנסה לחזק ולזעזע שתבין את חומרת מעשיה. לא הלאה אתכם בתאורים וסיפורים מצמררים ומתועבים. לא כאן המקום.
היא נסתה לעשות לה מבצעים והתחזקויות ונסתה להציע לדבר בטלפון והיא לא רצתה בשום פנים היא אמרה שלא נעים לה. והיא התארסה תו"כ והתחילה לשאול אותה על ההדרכה.. שאלתי אותה, תגידי מאיפה היא צצה לך??? היא אמרה "מפרוג". משהי פתחה אשכול על התחזקות בצניעות והיא שלחה לה באישי התחזקות והיא המשיכה את זה במומחיות עד.... למייל האישי שלה!!!

בקיצור עד שיום אחד היא מקבלת ממנה מייל שמישהו כתב שמדובר בבחור ישיבה מסכן שהוא מנסה לעזור לו שבטפשותו הביא לו את הסיסמא וסיפר שם שאמר לו גם שיש לו מלא כתובות מייל בקיצור מיותר לציין את ההלם שהיא נתקפה מאז היא למדה לקח. ואגב, עזבה את פרוג מרוב הזעזוע... והיא הבינה ממנו שהיה לו הרבה עבודה שם היה שם המון כתובות ובנות תמימות שהוא הצליח לסחוף איתו...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואגב, עזבה את פרוג מרוב הזעזוע...

הסיפור אכן מזעזע. אבל לעזוב את פרוג בגללו, זה מה שנקרא 'להרוג את השליח'.

פעם הבאה יתקשרו אליה בטלפון, היא תתנתק מבזק? יתקשרו בפלאפון, תתנתק מכל חברות הסלולר?

במקום זה, מוטב שאנשים יפנימו שלא מתכתבים באישי עם מי שלא מכירים. בטח לא בנושאים רגישים. ובוודאי ובוודאי כשההוא מכיר אותך ואת לא מכירה אותו.

ועצוב שחינוך בסיסי למוגנות ברשת, כזה שילדים בציבור הכללי מקבלים בגיל 8 ('אל תתן פרטים, אל תתכתב עם אנונימים') - אצלנו אין אליו שום מודעוּת.

אולי זה המקום להרים את הכפפה ולנסח כללים ראשוניים למוגנות, לבנות חרדיות ברשת.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הסיפור אכן מזעזע. אבל לעזוב את פרוג בגללו, זה מה שנקרא 'להרוג את השליח'.
פעם הבאה יתקשרו אליה בטלפון, היא תתנתק מבזק? יתקשרו בפלאפון, תתנתק מכל חברות הסלולר?
אין הנידון דומה לראיה. בטלפון קשה שלא להבחין שלא מדובר באשה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אין הנידון דומה לראיה. בטלפון קשה שלא להבחין שלא מדובר באשה.

אז במייל.

העניין הוא שפרוג זו רק פלטפורמה. ובנות שלא חונכו להגנה עצמית מינימלית, לא יעזור להן להתנתק ממנו (לא שאכפת לי שיתנתקו, אדרבה, שיעשו דברים טובים עם הזמן הפנוי שיישאר להן. אבל זה פשוט לא פותר את הבעיה).

ואגב, גם בטלפון יכול להיות מישהו שפותח כמו לקוח תמים של המשרד, או מציג עצמו כאיש מקצוע, או מבקש סיוע טכני, ולאט לאט זולג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה