שיתוף - לביקורת המגזימים - קווים לדמותם!

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
המגזימים האלה;

שברגע שמכבים את המזגן: 'חם לי למות!!!'

כשהם שומעים את הבן שלהם שר, זה פשוט: 'מדהים!! הוא עוד יהיה זמר צמרת, אין לי ספק בעניין!'

אם הם שומעים מייד אחר כך שיר של זמר מפורסם: 'אין אפילו מה להשוות, הבן שלי, לוקח אותו בקלות!'

שכשהם הולכים עם חבר ברחוב ההוא שלפניהם 'מחבל, מבטיח לך, תראה את העיניים שלו, מזעזע. וזה שבמדרכה המקבילה, סוכן שב"כ שעוקב אחריו, אני מזהה אותם מקילומטר, תראה את משקפי השמש שלו!'

כאשר הם שומעים מעליהם מסוק: 'עומדת לפרוץ מלחמה! יש לי מקורות משלי... תתכוננו לסבב רציני!'

כשיורד בחוץ טפטוף: 'יורד בחוץ מבול, נשבע לך, אצלכם כלום אתה אומר? מוזררר!'

כשהם נתקלים עם קצה אצבעם במדרגה, העדכון עובד מאחד לשני: 'שברתי את הרגל, כן. גבס עד לברך. לא יכול לזוז. סיוט.'

במקרה שהם רואים ג'וק בבית, כל השכנים שומעים: 'הוא בגודל של כלב ברוהולמר! נו!! מהר!! תהרוג אותו! הוא רץ כמו ברק!! הוא יהרוג אותנו בסוף!!!'

בשנייה שמישהו לידם משתעל: 'הבחור חולה סופני, הוא משתעל כמו חולה כלבת! הוא גם חיוור, שבוע שעבר הוא לא היה בשחרית בבית כנסת, צריך לדבר עם עסקנים!'

כשיש להם פגישת עבודה בשעה 11:00 במרחק של רבע שעה נסיעה מהבית: 'תקשיב, כבר עשר, המונית לא מגיעה! אני מאחר בטוח לראיון! לא יקבלו אותי בחיים! חכה תראה מה אני עושה לנהג מונית ברגע שיגיע! איזה חוסר אחריות!'

אם הם הולכים ברחוב ורואים ילד הולך לבד: 'איזה הורים חסרי אחריות יש היום! בטח הילד הלך לאיבוד ולא יודע איך לחזור לבית.'

ואם אחרי כמה פסיעות הם רואים בחור עם שרוכים פתוחים בנעל הם מייד מתקשים לחבר: 'אתה לא מבין איזה צחוקים, אני כאן ברחוב כיחכקהק, מולי הולך בחור פתוח שרוכים ועושה את ההפכה של החיים שלו!!!'

שכשהם מעלים הודעה בפרוג, כל החברים יודעים: '10 אלף צפיות בשעה, אלף לייקים!'

מוזמנים להוסיף... :)

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
היום ילד נפל בכיתה, מגובה חמישים קומות, הוא התגלגל לאורך כל המסדרונות של החיידר,
נזל לו דם כמו נהר החידקל, הזמינו עשרים אמבולנסים שלושים אופנועים ומאה איש עשו לו החייאה,
בינתיים הוא ברח להם והם התחילו לרדוף אחריו מצפת עד באר שבע, בדרך הוא נפל עוד עשרות פעמים,
בסוף תפס אותו שוטר ולקח אותו לתחנת המשטרה, התקשרו לאמא שלו מאתיים פעם אבל היא לא ענתה והטלפון של
אבא שלו היה מנותק אז החליטו לקחת אותו לבית החולים בלי לווי של ההורים בבית החולים צילמו אותו בכל הגוף וגילו עשרות שברים עטפו את כל הגוף שלו בגבס מהראש על הרגליים ועד בכללל ועכשיו אי אפשר לראות אותו, סבא שלו בן שלושת אלפים הגיע לבקר אותו, לסבא שלו יש מקל באורך של קילומטר ואם מישהו מרגיז אותו הוא מרים אותו ונותן
לבן אדם מכה בראש עם המקל כולם מפחדים ממנו ואף אחד לא מעז להתקרב אליו, אמא של הילד לא ישנה שנה שלמה מרוב דאגה והיא אוכלת כל היום רק פירכיות בגלל שאין לה זמן להכין אוכל.
לא, לא התכוונתי להגזים, התכוונתי להגיד שהיום נפלתי וקיבלתי שריטה בזרוע ואף אחד לא התייחס, מה עוד אני צריך להגיד כדי שתתייחסו לשריטות שלי?
אני לא שרוט!
קיבלתי שריטה.
שריטה רצינית ביותר באורך קילומטר...
להמשיך?

נערך לאחרונה ב:

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
המגזימים האלה;

כשהם שומעים את הבן שלהם שר, זה פשוט: 'מדהים!! הוא עוד יהיה זמר צמרת, אין לי ספק בעניין!'

אם הם שומעים מייד אחר כך שיר של זמר מפורסם: 'אין אפילו מה להשוות, הבן שלי, לוקח אותו בקלות!'

שכשהם הולכים עם חבר ברחוב ההוא שלפניהם 'מחבל, מבטיח לך, תראה את העיניים שלו, מזעזע. וזה שבמדרכה המקבילה, סוכן שב"כ שעוקב אחריו, אני מזהה אותם מקילומטר, תראה את משקפי השמש שלו!'

כאשר הם שומעים מעליהם מסוק: 'עומדת לפרוץ מלחמה! יש לי מקורות משלי... תתכוננו לסבב רציני!'

כשהם נתקלים עם קצה אצבעם במדרגה, העדכון עובד מאחד לשני: 'שברתי את הרגל, כן. גבס עד לברך. לא יכול לזוז. סיוט.'

במקרה שהם רואים ג'וק בבית, כל השכנים שומעים: 'הוא בגודל של כלב ברוהולמר! נו!! מהר!! תהרוג אותו! הוא רץ כמו ברק!! הוא יהרוג אותנו בסוף!!!'

בשנייה שמישהו לידם משתעל: 'הבחור חולה סופני, הוא משתעל כמו חולה כלבת! הוא גם חיוור, שבוע שעבר הוא לא היה בשחרית בבית כנסת, צריך לדבר עם עסקנים!'

כשיש להם פגישת עבודה בשעה 11:00 במרחק של רבע שעה נסיעה מהבית: 'תקשיב, כבר עשר, המונית לא מגיעה! אני מאחר בטוח לראיון! לא יקבלו אותי בחיים! חכה תראה מה אני עושה לנהג מונית ברגע שיגיע! איזה חוסר אחריות!'

אם הם הולכים ברחוב ורואים ילד הולך לבד: 'איזה הורים חסרי אחריות יש היום! בטח הילד הלך לאיבוד ולא יודע איך לחזור לבית.'

ואם אחרי כמה פסיעות הם רואים בחור עם שרוכים פתוחים בנעל הם מייד מתקשים לחבר: 'אתה לא מבין איזה צחוקים, אני כאן ברחוב כיחכקהק, מולי הולך בחור פתוח שרוכים ועושה את ההפכה של החיים שלו!!!'

קורעעעעעעעעעעע! מתתתתתתתתתתתתתת.... חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח... מעלף!!! דמעותתתתתתתתתת!!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: איןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן!!!!!!!!!

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
נושעתי והבטחתי לפרסם, לא בעצם אני זקוקה לישועה ומפרסמת שאני שנזקקת לישועה בכל העניינים.
שלום בית, פרנסה בשפע, זיווגים הגונים, נחת מהילדים, בריאות, שכחתי משהו???
תקשיבו שלום בית, ראשית מי לא צריך?
שנית הנושא הזה מתחדש בכל רגע, כל רגע נוצר צורך חדש בפתרון חדש לבעיה חדשה, ואני לא מגזימה בכלל.
פרנסה ראשית מי לא צריך? והרבה!
שנית, כל רגע נוצר צורך חדש שדורש תקציב חדש, עיין ערך חופש הגדול, בריכה כל יום, ים כל יום, קריוקי, ג'ימבורי, באולינג, קיר טיפוס, מכונת ממתקים, ממתקים בלי מכונה, ספרי לימוד מעטפות לספרי לימוד, מעטפות למעטפות של ספרי הלימוד, תיקים, תיקים לטיולים, תיקים להתאים לכל בגד, חבלים לסנפלינג, חבלים לקשור את החבלים, חבלים לאוהלים, אוהלים, מחסן לציוד של האוהלים של החבלים שנפלו לי בנעימים.
טוב אני יסתפק בזה כי אני לא רוצה להגזים בפירוט הבקשות רק הדברים הבסיסים שנדרשים לכל אחד בחופשה הגדולה והנוראה.
זיווגים הגונים, ראשית הילדים מתבגרים, ושנית אם הם יתחתנו אז אולי הם יפסיקו להגזים בבקשות למימון החופשות שלהם, ת'אמת שנראה לי שהם יחזרו עם ריבית והצמדה, אבל אז אני אשלח אותם לקיים סגולות של שלום בית ואולי אני אוכל לשלוח אותם לצד השני אם יתמזל מזלי, בשביל זה אני מבקשת שהזיווגים יהיו אכן, הגונים, עם תשלום הוגן כמובן, נגיד שלוש מיליון לדירת ארבעה חדרים צנועה.
נחת מהילדים ראשית הגיע הזמן לרוות קצת נחת אחרי כל מה שאנחנו משקיעים בהם, במיוחד ההשקעה באלו שמשתמשים בכל הצרכים שדורשים פרנסה בשפע ובמיוחד ההשקעה באלו שדורשים התאזרות בסבלנות מרובה,
כל כך מרובה עד שהמחשבה שהם יניחו לנו מעט, קצת נחת, מההלחצות שלהם, לא מוגזם לבקש?
בריאות ראשית קודם כל הבריאות ושנית מה נראה לכם שכל הכספים הללו לא עולים לנו בבריאות?
ומי מדבר רק על הכספים, גם הריצות, ובכלל לשמוע את הדרישות של הצעירים היום, לא הגזימו בכלל, אתם יודעים היטב שאינני מגזימה, הרי כל החברים שלהם יש להם כבר הכל.
ואני שואלת אתכם, איך ההורים שלהם עומדים בזה?
אז זהו! שהם לא!
אז הנה החלטתי שאצלי היה לא תהיה, לא יעזרו כל התחנונים והבקשות וההסברים שלכולם יש כי כולם עשים אותו הדבר ואני היחידה שלא מבינה/ לא יודעת/ לא יכולה/ לא רוצה/
מי שהגזים זה אתם ואני לא מתכוונת להגזים אתכם ביחד.
נושעתי והבטחתי לפרסם!
אני לא מתכוונת להגזים בגלל שאתם מגזימים!
וזכיתי בישועה בכל העניינים.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הולכת לישון לפני שאני מגזימה עם השטויות...
זה היה קצת מוגזם לבקש לכתוב על הגזמות
ועוד בשעה שכזאת בלילה...
הגזמה זהו דבר נפלא!
היא מסבירה לנו את הקיצוניות שבהתנהגות שלנו,
מחדדת את הטעויות שלנו,
מדגישה את הדברים הטובים שלנו,
מלמדת אותנו להרפות, ולחייך קצת לחיים.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
המגזימים האלה;

כשהם רואים את השכן שלהם עם רכב חדש: 'בטח זכה בלוטו, לפחות עשר מליון! פחחח למה הוא לא משתף אותנו באופן רשמי? למה לגלות את זה ככה?!'

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בערך שלושת רבעי מהכיתה שלי מקשיבים לכל מילה שאני אומר, תאמינו לי, הם לא רוצים לא להקשיב לי.
והרבע האחרון גם ככה מופרעים, למי אכפת אם הם מקשיבים או לא? כבר שנה לא ראיתי אותם בכלל מגיעים. המנהל כבר מחק את השמות שלהם מהיומנים של כל המורים.
חוץ מזה שבבית ספר שלנו יש הפסקה של איזה שעה וחצי, ועד שהרבנים מתחילים ללמד זה לוקח עוד שעה כל פעם.
אז כולם אוהבים לבוא לבית ספר, רק משחקים כל היום. מבטיח לכם, כבר חצי שנה לא למדתי פה כלום.
אה, שואלים על מה המבחנים בכל זאת?
נע, זה מבחנים לתלמידים. אני המורה, אני מלך הכיתה.
ומי שאומר שמלך הכיתה קיים רק עד כיתה ה', פשוט מגזים. מלכים היו תמיד ויהיו לנצח, ואני הגדול ביותר שבהם!

שימנלה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כשהם רואים את השכן שלהם עם רכב חדש: 'בטח זכה בלוטו, לפחות עשר מליון! פחחח למה הוא לא משתף אותנו באופן רשמי? למה לגלות את זה ככה?!'
נראה בנקודה הזאת כולנו לוקים
העבודה של ההוא בלי הוצאות רק הכנסות ומלא וכו'

מושקא רייכמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חזק!!!
כשהילד/ה נולד/ה חוגגים מסיבה
לברית מזמינים את כל השכונה
בת מצווה ערב שירה וזמרה עם הרבה תפאורה
בר מצווה שם נרדף להופעה
חתונה הפקה שמעולם לא הייתה כמותה
הבית וילה דה לוקסוס עם בריכה ויטרינה ורצפה מראה
חלילה בלי טביעות אצבע או טיפה
כדי להרשים את השכנה
רכב אחד מה פתאום? שניים לפחות מודל השנה
וחופשה קסומה ביעד שאף אחד עוד לא שמע
התרעננות כמה פעמים בעונה
השאלה רק מה נשאר עוד להוסיף בגיל הזקנה...

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני נורמלית.
למה?
כי אם מערבבים את השכנה מימין עם השכן משמאל - אני יוצאת בדיוק מאוזנת. לכן אני יודעת שאני נורמלית.
זאתי מימין, מתלוננת יותר מהר ממה שהיא נושמת.
וואלה, בחיים שלי לא פגשתי מישהי יותר גרועה ממנה. תאמינו לי שאין לי מושג איך היא נשואה בכלל, ולמה בעלה חוזר הביתה כל יום. במקומו כבר מזמן הייתי משאירה אותה עגונה, שתתלונן גם על זה. מה זה משנה אם היא מתלוננת עליי כשאני שם או לא?
מזל שאני לא בעלה. או בעל של מישהו. זאת אומרת, ברוך שעשאני אישה. אבל לא אישה כמוה חס ושלום, היא זוועה. לא כחמורו של רבי פנחס, אפילו לא כחמורי הכנסת.
הכביסה שלה נופלת - חשוב שכל השכונה תשמע את זה.
בעלי הציע לי פעם לא להתקשר אליה כל פעם שהכביסה נופלת, אמרתי לו שאז לא יהיה מה לשמוע בצהריים ונצטרך להפעיל מוסיקה או משהו. חבל, ככה יותר מעניין.
היא גם מגוונת בתלונות. אתמול כשנפלה הכביסה היא התלוננה שלנצח כולם יראו את האבק על השמלה כי זה בחיים לא ירד בכביסות. היום נפל גרב, היא התלוננה שזה לא הוגן שעד שהיא מכבסת גרב בלי זוג - הוא גם נופל למטה.
וואלה, האמת שלמטה היה את הזוג של הגרב. אבל תקוע בתוך שיח בתוך ביוב בתוך לול תרנגולים. אז היא וויתרה ונתנה לבן שלי במתנה את הגרב שהיא כיבסה. קמצנית משהו זאת, אין דברים כאלה. תאמינו לי, פעם ראיתי אותה סוחבת 40 ארגזים של סודה בעצמה - העיקר לא לשלם למישהו.

אה, מה עם השכן? נכון, עליו שכחתי לספר.
זה אחד, שוחה בכסף. מליאן. החיים שלו יפים ברמה שאין לתאר.
וואלה, הרכב סובארו אברכים שלו ממש לא משכנע, זה רק הפח נראה רע. בחיים לא ראיתי רכב אברכים שמניע כל כך חלק, זורם ככה על הכביש כמו מלך.
תאמינו לי, יש לי טביעת עין יותר טובה משל אלשיך. הוא מריח גואיבות ושקרנים, אני מריחה גם עשירים. ואת האוכל, הוא נשרף לי. אלוקים, מה פרוג עושה לסירים זה לא יאומן. צריכים מתישהוא לארגן מחאה נגדם. מחאת סירים שרופים ומרצפות מלוכלכות. בידיים שלי אני אעקור כל מרצפת שנשארה מלוכלכת בגללם, נזרוק בכניסה לארמון שלהם בבני ברק.
השכן?
את מי הוא מעניין עכשיו?
אומרים לכם נשרף האוכל!!!
אומרים לכם הילדים שלי יברחו מהבית מרעב!
אומרים לכם אני הולכת לקנות את הפחים בשכונה שיהיה לנו מה לאכול לארוחת ערב!
השכן, פע.
חוסר אהבת ישראל לדבר ככה על מיליונרים כשאני רעבה.
מה זה רעבה?
אני מתה. לא יכולה לכתוב מרעב.

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
גוזמאות במקורות
במשנה במסכת נדרים (כד,ב), אנו מוצאים לשונות גוזמה, ובלשון התנא הם נקראים דברי 'הבאי'.
המשנה מביאה 2 דוגמאות:
1. כשאדם מספר, 'ראיתי בדרך הזה כעולי מצרים'.
2. כשאומר 'ראיתי נחש כקורת בית הבד' וגבו מנומר ועשוי בקעים בקעים. שאינו בנמצא נחש שגבו מנומר ועבה כקורת בית הבד.
הר"ן מפרש: שמצוי להגזים ולומר כמות גדולה בהגזמה. ולכן כשאומר: ראיתי כעולי מצרים זה לא דבר מופרך לגמרי. שכך דרך בני אדם כשרואה הרבה אנשים הוא מגזים ואומר שהיו כל כך הרבה, 'כעולי מצרים'.
אך הסיפור עם הנחש הוא דמיוני לגמרי, שאין נחש כזה בנמצא.

המשנה במסכת תמיד (כח), מספרת שבמזבח היו צוברים את האפר של הקרבנות בערימה שהיתה נראית כעין חצי תפוח.
ומוסיפה: 'פעמים שהיו עליו כשלש מאות כור'.
אומר על כך האמורא רבא בגמרא: שזה נאמר בדרך גוזמא. וכן מה ששנו במשנה: 'השקו את התמיד בכוס של זהב'. מבאר רבא, שזה נאמר בדרך גוזמא.

אומרת הגמרא (שם) כלל:
אמר רבי אמי, פעמים שדברה תורה בלשון הבאי, וכן מצינו שדיברו נביאים בלשון הבאי'.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
גוזמאות במקורות
במשנה במסכת נדרים (כד,ב), אנו מוצאים לשונות גוזמה, ובלשון התנא הם נקראים דברי 'הבאי'.
המשנה מביאה 2 דוגמאות:
1. כשאדם מספר, 'ראיתי בדרך הזה כעולי מצרים'.
2. כשאומר 'ראיתי נחש כקורת בית הבד' וגבו מנומר ועשוי בקעים בקעים. שאינו בנמצא נחש שגבו מנומר ועבה כקורת בית הבד.
הר"ן מפרש: שמצוי להגזים ולומר כמות גדולה בהגזמה. ולכן כשאומר: ראיתי כעולי מצרים זה לא דבר מופרך לגמרי. שכך דרך בני אדם כשרואה הרבה אנשים הוא מגזים ואומר שהיו כל כך הרבה, 'כעולי מצרים'.
אך הסיפור עם הנחש הוא דמיוני לגמרי, שאין נחש כזה בנמצא.

המשנה במסכת תמיד (כח), מספרת שבמזבח היו צוברים את האפר של הקרבנות בערימה שהיתה נראית כעין חצי תפוח.
ומוסיפה: 'פעמים שהיו עליו כשלש מאות כור'.
אומר על כך האמורא רבא בגמרא: שזה נאמר בדרך גוזמא. וכן מה ששנו במשנה: 'השקו את התמיד בכוס של זהב'. מבאר רבא, שזה נאמר בדרך גוזמא.

אומרת הגמרא (שם) כלל:
אמר רבי אמי, פעמים שדברה תורה בלשון הבאי, וכן מצינו שדיברו נביאים בלשון הבאי'.
מעניין!

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
קטע חזק ששינה לי את החיים...

אני מקבל על עצמי מעכשיו לא להגזים בכלל, אף פעם, גם לא בחלום מתוך שינה
מעתה אהיה מדוייק כמו שעון שוויצרי

זה לא 'קצת' מוגזם שהמונה צפיות בפרוג ספר לקטע הטוב הזה - 704,000 צפיות ?
כלו' אחד מתוך עשר ישראלים קרא אותו, שאפו!
בקיצור ההודים שסופרים את הצפיות אהבו את הקטע...

רק מוזר שהוא לא ידע לסנן את ה500,000 צפיות הכפולות שלי, מה שאומר שיש 'רק' 204K צפיות...

מקווה שלא יצאתי צר עין
אחרת חבל לי על הלייק הצוחק שסתם שמתי ;)

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
כלו' אחד מתוך עשר ישראלים קרא אותו, שאפו!
בקיצור ההודים שסופרים את הצפיות אהבו את הקטע...
אולי גם מספר הצפיות החליט להגזים, בהשראת התוכן...:LOL:

AUVI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם פתחתי את האשכול הזה שלוש פעמים- נספרות שלוש צפיות, לא?
אם כן, לא בטוח שכל אחד מעשרה ישראלים קרא אותו...

אולי מעניין אותך גם...