השקעות הלמן-אלדובי קרן התחדשות עירוני

מוצלח

משתמש רשום
מה דעת המקצוענים על הכדאיות?
תודה רבה!!!

ברור נוסף למה בדוחות לא מפורסם סכום הריביות שמשלמים היזמים, ואת סכום דמי ניהול ועליות נוספות המירביים

אשמח לכל מידע והמלצה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא מכירה את זה, ואין לי את הפרטים של זה.
ולא אני ולא @אהבת עולם עובדים בהלמן אלדובי.

מוצלח

משתמש רשום
תודה!
הסיבה שאני בודקת את האפשרות הנ"ל היא ע"פ המלצתכם בפורום, שכדאי לפזר את הכסף, והמלצתם על P2P בתור פיזור נכון

אבל בכללי , כשיש השקעה ממש שווה לא מציעים לך להשתתף בה, בדרך כלל..
הסיבה לכך שהמשקיעים הגדולים מנהלים בעצמם את הפרויקטים ומרויחים עשרות אחוזים, אבל זה דורש השקעה גדולה ויכולות ניהוליות גדולות, לא כל אחד בנוי לזה,
אבל בתור משקיע, עם יחסית סכום קטן וללא צורך בהתעסקות בפרויקט,זה יכול להיות הזדמנות מגוונת,
אני מכירה הרבה אנשים שמשקיעים דרך יזמים בפרוייקטים ושם הם חשופים לסיכון גבוה יותר, כי ההשקעה היא רק בפרוייקט אחד, כאן ההשקעה היא בכמה פרוייקטים, מעלה נוספת שכאן זה מפוקח ע"י רשות ההון
כשקרן פונה לגייס הון ממשקיעים קטנים - זו נקודה לרעתה.
הסברתי למעלה, ובנוסף מדובר על 145 מליון

ולא @אהבת עולם עובדים בהלמן אלדובי
מי אמר לך שאהבת עולם לא עובדת שם:)...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הסיבה שאני בודקת את האפשרות הנ"ל היא ע"פ המלצתכם בפורום, שכדאי לפזר את הכסף, והמלצתם על P2P בתור פיזור נכון
נכון.
אבל הערה קטנה זה לא בדיוק P2P.
[אמנם להלמן יש גם קרן P2P אבל הקרן הזאת זה משהו אחר]
הסיבה לכך שהמשקיעים הגדולים מנהלים בעצמם את הפרויקטים ומרויחים עשרות אחוזים, אבל זה דורש השקעה גדולה ויכולות ניהוליות גדולות, לא כל אחד בנוי לזה,
אבל בתור משקיע, עם יחסית סכום קטן וללא צורך בהתעסקות בפרויקט,זה יכול להיות הזדמנות מגוונת,
אני מכירה הרבה אנשים שמשקיעים דרך יזמים בפרוייקטים ושם הם חשופים לסיכון גבוה יותר, כי ההשקעה היא רק בפרוייקט אחד, כאן ההשקעה היא בכמה פרוייקטים, מעלה נוספת שכאן זה מפוקח ע"י רשות ההון
ההשקעה בקרן הזאת זה לא כ"כ בסכום קטן, [מינימום של 150,000 ש"ח] וזה נורמלי לגמרי בהשקעות מהסוג הזה.
ולא כל השקעה בסכום קטן זה רמאות.
[כמו שאפשר לקנות כל מניה ב100 ש"ח וזה לא רמאות]
אמנם כשמבטיחים תשואה מאד גבוהה בצורה לא פרופורציונאלית לסיכון ולסכום ההשקעה, אז זה חשוד מאד, וצריך לבדוק טוב טוב למה מציעים את זה למשקיעים קטנים ולא למשקיעים גדולים.

מוצלח

משתמש רשום
אבל הערה קטנה זה לא בדיוק P2P.
[אמנם להלמן יש גם קרן P2P אבל הקרן האת זה משהו אחר]

אני סבורה שזה מסלול P2P אם מעלות נוספות:
1.אנחנו מכירים את הרווחיות של שוק הנדל"ן ובמיוחד את ההתחדשות עירונית
2.זה עסקים שמרווחים מובן שהתשואה היא מההצלחה, ולא אזרחים בארה"ב שלוקחים הלוואה כי אין להם מספיק כסף שהתשואה זה מהמינוס שלהם
3.קשה לי להבין את שוק ההלואות וסוג הלווים בארה"ב, כי אני לא מכירה את זה

אני בשלב הבדיקה, ורוצה להחכים ולשמוע נקודות ענייניות נוספות

תודה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
התשואה הם אומרים 7/8% ובדוחות רואים 6%
איפה הם אומרים 7/8% ?
אני סבורה שזה מסלול P2P אם מעלות נוספות:
1.אנחנו מכירים את הרווחיות של שוק הנדל"ן ובמיוחד את ההתחדשות עירונית
2.זה עסקים שמרווחים מובן שהתשואה היא מההצלחה, ולא אזרחים בארה"ב שלוקחים הלוואה כי אין להם מספיק כסף שהתשואה זה מהמינוס שלהם
3.קשה לי להבין את שוק ההלואות וסוג הלווים בארה"ב, כי אני לא מכירה את זה

אני בשלב הבדיקה, ורוצה להחכים ולשמוע נקודות ענייניות נוספות

תודה!
P2P לא חייב להיות דווקא בארה"ב, ולא חייב להיות מאנשים במינוס.
שוק האשראי החוץ בנקאי הוא נרחב ביותר, וממש לא מצומצם לאנשים ותחום מסוים בלבד.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הסיבה לכך שהמשקיעים הגדולים מנהלים בעצמם את הפרויקטים ומרויחים עשרות אחוזים
לא תמיד.
כשיש השקעות ממש שוות פונים למשקיעים רציניים/ גופים מוסדיים ומנסים לעניין מישהו מהם.
הרבה יותר פשוט לגייס גוף אחד רציני מאלף משקיעים קטנים.
כאשר מנסים לפנות למשקיעים קטנים ומוכנים להתעסק עם הבלגן הכרוך בכך, זה משום שכנראה אין פה קייס רציני.
מודה שלא קראתי מה הם מציעים שם מעבר לשניית רפרוף. P2P - שוב זה אותו רעיון , בממוצע זה מכניס אחוז לא מרשים של תשואה עם סיכון לא קטן בכלל.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ההשקעה בקרן הזאת זה לא כ"כ בסכום קטן, [מינימום של 150,000 ש"ח] וזה נורמלי לגמרי בהשקעות מהסוג הזה.
ולא כל השקעה בסכום קטן זה רמאות.
אם התכוונת לענות לי - אני התכוונתי לומר שזו לא רמאות, אבל כנראה גם לא מציאה יוצאת דופן.
ממה ששמעתי על השקעות ממש שוות, צריך להתחנן אליהם שיסכימו לקחת את החצי מליון שלי ולצרף אותם לגופים הרציניים שמשקיעים דרכם.
מי שפונה לקהל של משקיעים קטנים , כנראה מציע משהו שמשקיעים גדולים לא מתלהבים ממנו.
בדיוק כמו שמי שמסכים להלוות מחוץ למסגרת הבנק יקבל את כל הלווים עם הבעיות שהבנקים לא מאשרים להם הלוואה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
P2P - שוב זה אותו רעיון , בממוצע זה מכניס אחוז לא מרשים של תשואה עם סיכון לא קטן בכלל.
לא מדויק, יש אפשרות להשקיע בP2P עם סיכון נמוך מאד מאד [בדומה לאג"ח בדירוג הכי גבוה] ובתשואה הרבה יותר טובה מאשר התשואות היום באג"ח ברמת סיכון הזאת.
אבל צריך להכיר את התחום כדי לדעת איך ואיפה להשקיע ב P2P.
בדיוק כמו שמי שמסכים להלוות מחוץ למסגרת הבנק יקבל את כל הלווים עם הבעיות שהבנקים לא מאשרים להם הלוואה.

גם זה לא מדויק.
הרבה פעמים מדובר בהלוואות שרק מטעמים בירוקרטיים של בנק ישראל וכדו' הבנק לא יכול להלוות.
ויש גם P2P שמלווים רק כשיש שיעבוד נדל"ן כשזה שיעבוד ראשון ורק עד לשווי של 50% מערך הנדל"ן.
בקיצור השוק הזה הוא מאד גדול, ויש בו הרבה אפשרויות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם התכוונת לענות לי - אני התכוונתי לומר שזו לא רמאות, אבל כנראה גם לא מציאה יוצאת דופן.
ודרך אגב השקעה טובה היא לא צריכה להיות מציאה יוצאת דופן.
ופיזור טוב, זה גם לפזר ע"פ מגוון אפיקי השקעה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
א מדויק, יש אפשרות להשקיע בP2P עם סיכון נמוך מאד מאד [בדומה לאג"ח בדירוג הכי גבוה] ובתשואה הרבה יותר טובה מאשר התשואות היום באג"ח ברמת סיכון הזאת.
אבל צריך להכיר את התחום כדי לדעת איך ואיפה להשקיע ב P2P.
אני מדברת על P2P סטנדרטי בארץ ובחו"ל , החברות הקלאסיות כמו טריא וכו'
מנסיון של הרבה מאד אנשים , אין שם מציאות. לא מכירה משהו אחר.

הרבה פעמים מדובר בהלוואות שרק מטעמים בירוקרטיים של בנק ישראל וכדו' הבנק לא יכול להלוות.
ויש גם P2P שמלווים רק כשיש שיעבוד נדל"ן כשזה שיעבוד ראשון ורק עד לשווי של 50% מערך הנדל"ן.
לטעמים הביוקרטיים יש סיבה.
ככלל , אף אחד לא ילך לקחת הלוואה ב5% במקום לקבל הלוואה טובה מהבנק.
לגבי הנדל"ן - שוב, כשהדירה מוכנה אפשר לקבל משכנתא, ולפני כן יש הרבה מידי סיכונים שהבנק לא מסכים לקחת.
ויכוח מיותר, לדעתי.

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

איזה תשואה נקרא מציאות?
מה כן נקרא מציאות ועוד עם סיכון קטן
אם בכלל יש כזה דבר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

לטעמים הביוקרטיים יש סיבה.
ככלל , אף אחד לא ילך לקחת הלוואה ב5% במקום לקבל הלוואה טובה מהבנק.
לגבי הנדל"ן - שוב, כשהדירה מוכנה אפשר לקבל משכנתא, ולפני כן יש הרבה מידי סיכונים שהבנק לא מסכים לקחת.
ויכוח מיותר, לדעתי.
אני באמת לא מתכוונת להתווכח פה בעניין, וברור שלא לשכנע אף אחד.
ובאופן כללי בלי להיכנס לפרטים, יש P2P בסיכון מאד נמוך [כשמשקיעים במסלול טוב] ושנותן תשואה הרבה יותר טובה מהשקעות אחרות עם סיכון כזה נמוך.

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
גם אני מצטרף לדבריה של @מקצועי בלבד
אני מכיר P2P בסיכון נמוך עם תשואות טובות מאד ביחס לתחום הזה.
א"א להכליל דבר, כל השקעה צריכה להיבדק בשבע עיניים, יש השקעות שמיועדות לגדולים והם לא רווחיות ומאידך ישנם השקעות שמיועדות לקטנים והם רווחיות ביחס לגודל ההון שמושקע בהם.

מוצלח

משתמש רשום
גם אני מצטרף לדבריה של @מקצועי בלבד
אני מכיר P2P בסיכון נמוך עם תשואות טובות מאד ביחס לתחום הזה.
א"א להכליל דבר, כל השקעה צריכה להיבדק בשבע עיניים, יש השקעות שמיועדות לגדולים והם לא רווחיות ומאידך ישנם השקעות שמיועדות לקטנים והם רווחיות ביחס לגודל ההון שמושקע בהם.

אשמח לכיוון!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה