דרוש מידע הליכלוך שעל הביצים

malmala

משתמש מקצוען
מה אתם עושים? שוטפים את זה?
כי שמעתי שבעיה לשטוף כי אם יש סלמונלה זה נכנס, אבל לפתוח ביצה מלוכלכת נראה לי פחות הגייני, לא?

ניק כמעט בלי ראש

משתמש מקצוען
אסור לשטוף ביצים, השטיפה עלולה לגרום לחדירת החיידקים דרך הקליפה. במקרה שרוצים להכניס את הביצה יחד עם הקליפה לבישול ממושך (כמו בחמין) ניתן לשטוף את הביצה מיד לפני השימוש, וכך לא יהיה מספיק זמן להתפתחות החיידקים.

malmala

משתמש מקצוען
נכנס לאן?
הקליפה קשה לא?
אני תמיד שוטפת נראה לי לא היגייני בעליל לא לשטוף.
אסור לשטוף ביצים, השטיפה עלולה לגרום לחדירת החיידקים דרך הקליפה. במקרה שרוצים להכניס את הביצה יחד עם הקליפה לבישול ממושך (כמו בחמין) ניתן לשטוף את הביצה מיד לפני השימוש, וכך לא יהיה מספיק זמן להתפתחות החיידקים.
לכן שאלתי

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אני מעתיק מתוך האתר שהובא כאן
בעצם אין בעיה לשטוף אם מיד מכניסים לסיר בישול (כמו חמין - טשולנט)
ולכאורה אין בעיה אם מיד עושים עם זה חביתה.

להלן ההעתקה

לא מומלץ
אסור לשטוף ביצים, השטיפה עלולה לגרום לחדירת החיידקים דרך הקליפה.
  • במקרה שרוצים להכניס את הביצה יחד עם הקליפה לבישול ממושך (כמו בחמין) ניתן לשטוף את הביצה מיד לפני השימוש, וכך לא יהיה מספיק זמן להתפתחות החיידקים.

השימוש בביצים​

מומלץ
לא להשתמש בביצים טריות או במאכלים המכילים ביצים אלא לאחר שבושלו בישול מלא. ניתן לוודא שבושלו כנדרש על-ידי בישול במים רותחים למשך 10 דקות או שהחלבון והחלמון נקרשו. במידה ויש מדחום המיועד לשימוש במזון ניתן לוודא הגעת הטמפ' ל-72 מעלות צלסיוס.
  • כדי לוודא שהביצה בושלה כנדרש יש לבשל אותה במים רותחים לפחות 10 דקות או לטגן אותה עד שהחלמון וחלבון קרושים.
  • את הביצים שבושלו ולא נאכלו, יש להחזיר למקרר
  • יש למנוע מגע בין ביצים שבושלו לאלה שלא בושלו.
  • יש להקפיד על שטיפה יסודית של הידיים (במים וסבון) לפני ואחרי הטיפול בביצים או באריזתן, כמו כן יש לנקות ניקוי יסודי את הכלים שבאו במגע עם הביצים הגולמיות על מנת למנוע העברת חיידקים למזונות אחרים או לביצים המבושלות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  44  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה