דרוש מידע הלו, מדבר שלמה כהן...

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כשמדובר בטלפנים אנושיים הלב יוצא אליהם ממש
מדובר בס"ה באנשים שעובדים קשה למחייתם, סופגים עלבונות על ימין ועל שמאל
ובין השאר גם כנראה יפוטרו בחודש הבא מחוסר הצלחה
לא נעים להתעלל בהם סתם
זה ממש לתת צדקה לטלפן

נעמי20

משתמש פעיל
העניין הוא, שזה עשו רבני העיר, אחרי ידיעה מהימנה כמה האיש יכול לתת, ובצורה מסודרת ככתוב בהלכות צדקה, לא זרקו לאויר בלגן שכזה!
ב. רוב האנשים כבר נותנים צדקה כראוי להם. או לכל הפחות מי אמר לאותו מטריד שהמוטרד לא נותן מספיק צדקה?
הרעיון הוא שלפני שאדם מתלונן, שיחשוב האם הוא נתן מספיק צדקה, אם הוא מגיע למסקנא שהוא פטור ממצות צדקה, אז בכיף, זכותו לקטר..
וברור לך שרובם נותנים כראוי להם? לא יודע.. מקווה שאתה צודק..

צפור לילה

משתמש מקצוען
סיפור אמיתי... יראו עיניכם וישפוט!!!
ביודעי ובמכירי קאמינא.....

יהודי (בן 50+) ת"ח עצום שזוכה ויושב באהלה של תורה בכולל אברכים בכל שעות הסדרים ונחשב לאחד מרבני הכולל. למחייתו מתפרנס מעסק קטן שמתנהל באופן מלא ע"י אשתו שתחי' כדי שיוכל ללמוד ברוגע ובשלוות הנפש.
אך דא עקא ההכרח לא יגונה ולפעמים מוכרחים לקבל את הכרעתו בכל מיני ענייני ניהול העסק (דעת תורה) וא"א לדחותם לזמן אחר בשופו"א, ע"כ הוחלט ע"י בני המשפחה כי עליו להשתמש בפלאפון נייד ואף בשעות הסדרים (על רטט כמובן) בכדי להיות זמין למקרים כנ"ל,
בכדי למנוע הפרעות והטרדות השתדל הלה שלא לפרסם את מספרו האישי ולהשתמש בו רק לעת הצורך ממש. ואף בני משפחתו יודעים באיזה שעות אפשר להתקשר אליו בכדי לא להפריעו מלימודו...
אך לחברות של ה"צינתוקים" וה"התרמות" למיניהם כל טצדקי שבעולם לא ימנע מהם להפריע ולהטריד לכל אחד באשר הוא...
ואם תאמרו שיעשה כך:
זאת לא יוכל לעשות כיון שהת"ח הנ"ל מחובר לקו משפחתי בו הוא מהנה את משפחתו וצאצאיו בחידושים ווארטים נפלאים מפרי הגיגיו ורעיונותיו...

ע"כ הנהיג את עצמו שלא להרים לטלפונים לא מוכרים כלל וכלל ואף כשמתקשרים אליו באופן דחוף הוא לא ממהר להרים כי זה כנראה איזה הקלטה מאיזה ארגון וכדו'
וכעת לשאלתינו:
מה עליו לעשות?
לא להחזיק פלאפון? - לא אפשרי כנ"ל
לא להרים לשיחות? - גם לא אפשרי כנ"ל
לא להנות את משפחתו ומכריו מרעיונותיו? - האם עליהם להפסיד בגלל כמה ארגונים ששולחים הקלטות ומטרידים???

אדרבה נשמח לשמוע פתרונות.........
אפשר לעשות בפלפון "רשימה מאושרת" ושם הוא כותב רק את הטלפונים המשפחתיים, ובא לציון גואל
(אני למשל משתמשת באופציה הזו בבית חולים ובבית החלמה שאני הולכת לשון אני עושה רשימה מאושרת למספר של התנוקיה, וככה לא מעירים אותי טלפונים, אבל שהתינוק בוכה- אני קמה אליו)

צפור לילה

משתמש מקצוען
החכמה היא להעלות גם אותם!
שמתקשרת אלי טלפנית אני אומרת לה "אני צריכה לחשוב/להתייעץ עם בעלי, תני לי מספר טלפון, אם אני יוכל לתרום- אני יחזור אליך."
ואז היא אומרת- "תגידי לי מתי נוח, אני יחזור אליך."
ואני בשלי, "אני לא יודעת, תני לי מספר לחזור אליו אם אני יוכל לתרום."
היא אומרת "המספר שעל הצג"
ובזה נגמר הספור.

טוליפ לבן

משתמש מקצוען
אפשר לעשות בפלפון "רשימה מאושרת" ושם הוא כותב רק את הטלפונים המשפחתיים, ובא לציון גואל
(אני למשל משתמשת באופציה הזו בבית חולים ובבית החלמה שאני הולכת לשון אני עושה רשימה מאושרת למספר של התנוקיה, וככה לא מעירים אותי טלפונים, אבל שהתינוק בוכה- אני קמה אליו)
יכולה להסביר יותר בפירוט?
באיזה תפריט זה נמצא? באיזה פלאפון מדובר?

אני חושבת שיבוא לי לשימוש, ואני לא זוכרת אופציה /הגדרה כזו.

יעל לוי

משתמש חדש
התקשרו אלי אתמול מהמספר הזה 02-5023180 15 פעמים במשך היום
9 מתוכם בתוך חמש דקות באזור שעה 10:40.

תקשיבו זה לא נורמלייייייייייייי.
ואין לך אל מי לדבר.
את עונה לא שומעים כלום. חוזרת אליהם (אולי זה מישהו בכל אופן מספר נייח רגיל.) ואני שומעת שזה קו מחרפןןןןן.

איך מפסיקים את זה? זה כל כך מטריד ומעצבן.
אני לא כזאת שזה מפריע לי בד"כ כי אני כבר לא מתרגשת מכל הטלפונים
ומלכתחילה לא עונה לפני כמה צלצולים טובים כי אם זה קו זה מתנתק מיד.
אבל הם לא הפסיקו להתקשר.
הגזימו.
יש קוים שאם עונים אפשר ללחוץ על "9" וזה מסיר אותך מהרשימה אוטומטית.
תנסו, הרבה פעמים הולך לי

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
בכלל, מי שכן תורם כשמדובר בנציג/ה אנושי, כמה אתם תורמים?
בעבר הייתי מתבייש לתת סכומים של שקלים בודדים, עד שהבנתי שאין סיבה שמישהו שמכתת רגליים ומגיע לבית הכנסת או לבית יקבל שקל/ים, ובטלפון הם יקבלו הרבה יותר.
ואם לא מתאים להם סכומים נמוכים שלא יתקשרו...

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
לגבי צינתוקים הפלאפון שלי עומד על מצב של רטט ואח"כ צלצול כך שפחות מטריד אותי.
לגבי הטלפניות- בעיני לא מוסרי לענות בחוסר אדיבות/ לנתק. אך הייתי מבקשת מהטלפנית כבוד הדדי. אני מכבדת אותך. כבדי בבקשה גם אותי ואל תנסי ללחוץ עלי באופן לא פרופורציונאלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה