הלוואה מהבנק ומשכנתא

רוחיש

משתמש פעיל
האם לקיחת הלוואה מהבנק עלולה לפגוע אח"כ בקבלת משכנתא ?
אשמח לתגובה

פרקטית

משתמש מקצוען
האם לקיחת הלוואה מהבנק עלולה לפגוע אח"כ בקבלת משכנתא ?
אשמח לתגובה
פוגע.
בגדול מה שאני יודעת - כשמחשבים את יכולת ההחזר שלכם מורידים את הסכום שאתם מחזירים עבור ההלוואה.
וריביות המשכנתא מושפעות מיכולת ההחזר.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם זה לא באותו בנק ההלוואה והמשכנתא, וגם יורד מחשבון בנק אחר, אז אין בעיה אם אין מישכון על הדירה בהלוואה, כי אין להם דרך לדעת את זה....

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אז צריך לחשוב על זה מראש, כי אחרת זה עלול להיות בעיה.
בזהירות אני יכול לומר שהיום יש כמה בנקים שכמעט לא לוקחים מהם משכנתאות, תשאלו יועץ משכנתאות והוא יגיד לכם...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם זה לא באותו בנק ההלוואה והמשכנתא, וגם יורד מחשבון בנק אחר, אז אין בעיה אם אין מישכון על הדירה בהלוואה, כי אין להם דרך לדעת את זה....
הם ודאי ידעו מזה.
היום יש מאגר נתוני אשראי שבו יש את כל המידע, ותמיד לפני שהבנק נותן הלוואה או משכנתא, הוא בודק במאגר את הנתונים שלו.

מש שט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ברור שהיום יודעים בגלל מאגר נתוני אשראי
אבל יש יועצים שידעו לסדר את זה, בד"כ אלו שבאמת יודעים לסדר לוקחים קצת יותר יקר.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הם ודאי ידעו מזה.
היום יש מאגר נתוני אשראי שבו יש את כל המידע, ותמיד לפני שהבנק נותן הלוואה או משכנתא, הוא בודק במאגר את הנתונים שלו.
אני לקחתי משכנתא גדולה מאד במאמצים מרובים, אחר שהייתה לי בבנק אחר הלוואה גדולה של 300K והם לא ידעו מזה ולא חישבו את זה.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
זו טעות חמורה!
1. כמו שכתבו לפני, הבנק מעיף מבט בחיווי האשראי של הלקוח [בין אם זה מבנק ישראל, ובין אם זה מBDI, או קפטן קרדיט] ויודע בדיוק מה לקחו וממי..
2. בכל לקיחת משכנתא - הבנק רוצה לראות עו"ש 3 חודשים אחרונים, ואם רואים סכום קבוע שיורד כל חודש אותו דבר, זה כבר מעלה שאלות. ועוד יותר, אם בשורה לידו כתוב: מימון ישיר / בנק ירושלים / וכדו', שאז ברור שיש לכם הלוואה.

עכשיו,
הלוואות כאלה גורמות לשינוי במצב הלקוח בלקיחת משכנתא מ-2 סיבות עיקריות:
1. יכולת ההחזר שלו קטנה, כיון שהוא כבר מחזיר סכום מסויים, ומורידים את זה מהנטו הכנסה פנויה.
2. אם הוא טיפוס 'צרכן אשראי..' נו.. נו.. לא מריח טוב.

רק ש -
- במידה וההלוואה לא גדולה / לא מעידה כלל על התנהלות לא נכונה בנטילת אשראי [אם למשל תוכלו להסביר בטוב טעם למה לקחתם את ההלוואה - לצורך אירוע שמחה גדול, קנית רכב, שיפוץ, לימודים, וכדו'], הבנק יעבור על זה.
- הלוואה ח"פ בודאי לא מעוררת סימני תהייה, אם היא בגובה הגיוני, עם סיבה הגיונית.
- הלוואה פחות מ-18 חודש לא מתחשבת בהקטנת ההכנסה נטו למשכנתא.

גילוי נאות,
אני יועץ משכנתאות, ומנטור לכלכלה התנהגותית מטעם ארגון "מסילה".
עצתי ברמה האישית, אם אתם לפני לקיחת משכנתא - הימנעו מלקיחת הלוואה מוכרת (כל מוסד רשמי מוכר) על שמכם. בקשו מבן משפחה שייקח על שמו, ויעביר לכם את הכסף, ובמקביל תחזירו לו בפעימות לא קבועות, לא בהו"ק שיהיה קשה להסביר למה היא. גמ"ח כמובן אופציה מעולה.
במידה ותוכלו להמתין, ניתן לשלב בעתיד במשכנתא הוספה גם לצורך הזה - וסיכוי רב שתוכלו לקבל ריביות טובות בהרבה מעכשיו.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אני לקחתי משכנתא גדולה מאד במאמצים מרובים, אחר שהייתה לי בבנק אחר הלוואה גדולה של 300K והם לא ידעו מזה ולא חישבו את זה.
אין אופציה כזאת, אא"כ זה היה לפני שנים - לפני שהיה חוק נתוני האשראי.
ייתכן ואתה לקוח מאד טוב, ועם הכנסות מאד גבוהות, לכן זה לא הפריע. בנוסף ההכנסה שלך אפשרה גם משכנתא בהחזר שקיבלת. אבל עדיין ייתכן וזה התבטא בריביות שקיבלת בהתאם לחיווי אשראי שלך.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין אופציה כזאת, אא"כ זה היה לפני שנים - לפני שהיה חוק נתוני האשראי.
ייתכן ואתה לקוח מאד טוב, ועם הכנסות מאד גבוהות, לכן זה לא הפריע. בנוסף ההכנסה שלך אפשרה גם משכנתא בהחזר שקיבלת. אבל עדיין ייתכן וזה התבטא בריביות שקיבלת בהתאם לחיווי אשראי שלך.
כל מה שכתבת אינו נכון חוץ מהשורה האחרונה שאני באמת לא מספיק מבין האם קיבלתי הצעה טובה או שהעלו לי ריביות על זה.
אך זה היה לפני שנתיים וההכנסות שלי בקושי אפשרו את המשכנתא ללא ההלוואה הנסתרת...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אך זה היה לפני שנתיים וההכנסות שלי בקושי אפשרו את המשכנתא ללא ההלוואה הנסתרת...
לפני שנתיים לא היה את אותו מאגר נתוני אשראי שקיים היום.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
לפני שנתיים לא היה את אותו מאגר נתוני אשראי שקיים היום.
ולכן כתבתי, שייתכן ואז הבנק לא ידע על ההלוואה ההיא, או שהוא כן ידע והעדיף "להתעלם" - ובתמורה להתעלמות הזאת, העלה לך ריביות שאתה "התעלמת" מהם..
בכ"מ, כיום אין משחקים כאלה - דו"ח חיווי האשראי של בנק ישראל, מראה ע"פ הת"ז - כמה חשבונות בנק יש, איפה הם, אם יש בהם מסגרת והאם היא מנוצלת, האם היתה חריגה, חזרו הו"ק, חזרו חיובי משכנתא, צ'קים, האם יש הלוואות ומימון בעוד מקומות, האם עוד מישהו בדק עליך חיווי אשראי כמה ומתי, וכו' וכו' וכו'..

נערך לאחרונה ב:

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ולכן כתבתי, שייתכן ואז הבנק לא ידע על ההלוואה ההיא, או שהוא כן ידע והעדיף "להתעלם" - ובתמורה להתעלמות הזאת, העלה לך ריביות שאתה "התעלמת" מהם..
בכ"מ, כיום אין משחקים כאלה - דו"ח חיווי האשראי של בנק ישראל, מראה ע"פ הת"ז - כמה חשבונות בנק יש, איפה הם, אם יש בהם מסגרת והאם היא מנוצלת, האם היתה חריגה, חזרו הו"ק, חזרו חיובי משכנתא, צ'קים, האם יש הלוואות ומימון בעוד מקומות, האם עוד מישהו בדק עליך חיווי אשראי כמה ומתי, וכו' וכו' וכו'..
טוב לדעת, זה משנה מאד וחשוב מאד שכולם ידעו את זה !!
יישר כוח על המידע.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
טוב לדעת, זה משנה מאד וחשוב מאד שכולם ידעו את זה !!
יישר כוח על המידע.
בשמחה.
ככל שאחשוב שיש עוד ברים בסגנון הזה חשובים - אשתדל לזכור להעלות ויידע לטובת הציבור.

מש שט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני הסתדרתי עם יועץ מיוחד, אני לא יודע מה הוא עשה אבל הוא סידר לי משכנתא ענקית, עם חשבון עו"ש בתנאים הכי גרועים שיש.

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
נקודה שלא ברורה לי:

האם הבנק רואה ב"חיווי האשראי" את פירוט ההלוואות שיש לי באשראי / בנקים וכדו', או שהוא רואה רק מידע כללי: אחוז ניצול מסגרת, החזרת חיובים, החזרת צ'קים וכדו' ?

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לידיעתכם ב BDI רואים הכל עד לרמה של האם ניסית לבקש הלוואה באתר ולמטרת מה וכמה התשלומים וכ"ו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה