דרוש מידע הכשר 'כדתיא' אפשר לסמוך?

נהר פרת

משתמש רשום
בכללי זה הכשר טוב

אבל הם סומכים הרבה על קולות

שאלתי רבנים שמכירים את העניניים מבפנים

מעניינת

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בכללי זה הכשר טוב

אבל הם סומכים הרבה על קולות

סתירה מיניה וביה!

כדאי לדעת שהרב פישר זצ"ל אמר שההכשר הכי טוב בחו"ל הוא הרבה פחות מההכשר הכ גרוע בארץ, והיה אומר לעולים מחו"ל, שאם אכלתם בחו"ל בארץ אתם יכולים לאכול הכל. וכך בעלי שמע מעוד רבנים ומומחי כשרות.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
סתירה מיניה וביה!

כדאי לדעת שהרב פישר זצ"ל אמר שההכשר הכי טוב בחו"ל הוא הרבה פחות מההכשר הכ גרוע בארץ, והיה אומר לעולים מחו"ל, שאם אכלתם בחו"ל בארץ אתם יכולים לאכול הכל. וכך בעלי שמע מעוד רבנים ומומחי כשרות.
עולם הכשרות הוא מאד דינמי.
יש בארץ כשרויות הנקראות בשם "בד"ץ", אולם הם ברמה נמוכה עד מאד.
ולעומת זאת יש הכשרים בחו"ל המדקדקים מאד מאד, והגם שאולי לא שווים ברמתם להכשרים הכי טובים בארץ, אולם בודאי אינם נופלים מהבינוניים שבהם.
אז ההכללה הזאת לא כל כך נכונה כיום.

אורי מלאכי

משתמש פעיל
נראה לי העיקר ההבדל בין הכשרים בחו"ל לארץ זה בהכשר כללי של המדינה(הרבנות של גרמניה, צרפת, וכדומה) או הכשר מקומי יותר
ההכשרים הכללים צריכים לעשות מלא קולות כי העיקר אצלם שיהיה כמה שיותר מוצרים כשרים זמינים ליהודים גם רחוקים שיהיה קל להם לשמור כשרות(לכן OU למרות היותו הכשר חזק מקל אפילו בחלב נוכרי כי העיקר אצלו זה כמה שיותר מוצרים כשרים) אבל הכשרים מקומיים יותר(קרוב משפחה ממונסי סיפר לי על מלא סוגי הכשרים שלפני זה לא היכרתי רק משם) שנועדו לקהל החרדי אין סיבה שיקלו יותר מסתם הכשר פה בארץ
כך שהשאלה למי נועד כדתיא(זה הכשר מאנגליה , לא) ואז כמובן מה הרמה שם ואם הוא נועד לציבור החרדי והם מקיפידים על מה שצריך אין סיבה בגלל שהוא ממוקם בחו"ל לחשוב שהוא פחות טוב

OLHE CHADASH

משתמש צעיר
הקונפליקט שלי שהרב לנדא מבני ברק אוסר חד משמעית קוקה קולה באוקראינה וכדתיא שהוא הכשר מאוד מקובל בעולם מתיר קוקה קולה באוקראינה אני מאוד מאמין בהשגחה של הרב לנדא האם זה מצביע על בעיה בהכשר כדתיא?

השמחה שבשמחה

משתמש מקצוען
כך שהשאלה למי נועד כדתיא(זה הכשר מאנגליה , לא) ואז כמובן מה הרמה שם ואם הוא נועד לציבור החרדי והם מקיפידים על מה שצריך אין סיבה בגלל שהוא ממוקם בחו"ל לחשוב שהוא פחות טוב
כדתיה זה ההכשר החסידי של אנגליה
כולם שם אוכלים את זה בלי שום יוצא מן הכלל

השמחה שבשמחה

משתמש מקצוען
אפשר להעלות תמונה של החותמת שלהם?
%D7%9B%D7%93%D7%AA%D7%99%D7%90.png

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הקונפליקט שלי שהרב לנדא מבני ברק אוסר חד משמעית קוקה קולה באוקראינה וכדתיא שהוא הכשר מאוד מקובל בעולם מתיר קוקה קולה באוקראינה אני מאוד מאמין בהשגחה של הרב לנדא האם זה מצביע על בעיה בהכשר כדתיא?
לא. זה מצביע כנראה על מחלוקת בהלכה.

הנושא הוא הגליצרין ששמים בתמציות הטעם.
גליצרין יכול להיות ממקור צמחי או מהחי.
תפקיד הגליצרין בתמצית הוא לייצב אותו.
גם בתמצית הוא בטל וכל שכן במשקה הסופי.
ובכל זאת הרב לנדאו אסר משום שיש לו מתיקות.
ומכיון שקוקה קולה מדייקים מאוד מאוד ברמת המתיקות, הם שמים מעט פחות סוכר בגלל הגליצרין.
למעשה, המתיקות שהגליצרין תורם למשקה הסופי הוא לא נרגש בטעימה רגילה.

כל זה שמעתי מהרב הכימאי הרב יהודה שרשבסקי לאחר בירור עם הרב מוטי הסופר, אחראי חומרי גלם בהכשר הרב לנדא.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!

ומכיון שקוקה קולה מדייקים מאוד מאוד ברמת המתיקות, הם שמים מעט פחות סוכר בגלל הגליצרין.

כל זה שמעתי מהרב הכימאי הרב יהודה שרשבסקי לאחר בירור עם הרב מוטי הסופר, אחראי חומרי גלם בהכשר הרב לנדא.
המחלוקת באוקראינה ספיציפי זה על נושא אחר אאל"ט.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

גימפעל

משתמש מקצוען
סתירה מיניה וביה!

לפני שכותבים לשון הרע על אדם גדול (או משמו של אדם גדול) צריך מאוד מאוד להיזהר,
הרב פישר לא היה אומר דבר בלי שיבדוק אותו, ואיך הוא יתבטא על כשרויות בלא בדיקה ?

OLHE CHADASH

משתמש צעיר

הנחת את דעתי ישר כח

יצחק77

משתמש מקצוען
לצערי הייתי עד לסיפור שהגעתי לאיזשהו מקום במזרח אירופה עם כשרות "כדתיא" ולאחר שכמה דברים נראו מוזר הגוי הודה שהמשגיח טס לכמה ימים לביתו ואין משגיח...
בכללי זה נקרא מההכשרים הטובים ביותר, אבל, תמיד צריך לפקוח עין.
מוזר
אשמח אם תציין מקום מפורש ולא רכילות באויר יתכן שיש אי הבנה ופשוט לא היית במקום של כדתיא
משום שאין כזה דבר בכדתיא שמשגיח הלך לפני שמחליפו הגיע !!!
יש הרבה דיס
בקערסטיר לבד יש כבר 3 בתי אוכל רשמיים ועוד חאפרים בהילולא
היחיד בכשרות כדתיא זה בית רבי ישעי' בהנהלת נכדיו
עוד 2 לאחר כמה שנים עם כשרות מפוקפקת קבלו את כשרות ה"תאחדות הרבנים דארה"ב"
באחד יש משגיח רציני מבוגר וגם שם נפלתי בשבוע שהוא נסע לחתונה והעסק נוהל בידי חרדק צעיר ונחמד!!
בכל אופן אני אוכל כמעט רק במקום שיש כדתיא (או שאני יכול לחפור לעומק )

יצחק77

משתמש מקצוען
לגבי קוקה קולה גם העד"ח מתירים באוקראינה
לגבי הרב לנדא אינני יודע יתכן שלמגדר מילתא
וכדי לא לבלבל את הציבור משום שיש מדינות שקוקה קולה אסור מדינא
משום שיש להם עצמאות מסוימת בטעם לכל זכיין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה