דרוש מידע הכל על קלינאות תקשורת »»»

ימס

משתמש פעיל
עד כמה התכנים בעיתים?
יש חלק קטן בעייתי אבל משמעותי, כמו בקורסים של פסיכולוגיה ועוד, שלי זה מאד צרם וזה כולל מצגות/חלקים של סרטים שלא הייתי רוצה לראות, וסתם מצב השקפתי של אקדמיה ובלבול של עיקר וטפל..

reish

משתמש מקצוען
תודה. שאלתי בגלל זה:
כי הלימודים כאן בארץ מתמקדים בתחום השפה לרוב ברמה התיאורטית ופחות המעשי, ובתחום השמיעה מאד בתחום המעשי (בכל אופן כך היה איפה שאני למדתי).
אני לא כ"כ מסכימה. יצא לי להדריך סטודנטיות משני מקומות, ולערוך ולכתוב עבודות של סטודנטיות ממקומות נוספים. יש הבדלים די משמעותיים בספיצ' ובאודיו'.

למה לקנאות?

ומעניין על מה המליצו?
היה להם שם טוב ומקצועי למרצים ותנאי קבלה קלים אבל לאורך הלימודים נפלו המון בנות בגלל הדרישות הגבוהות יותר ממקומות האחרים כמו ציון ממוצע של 70 במבחנים ובמקומות אחרים זה 60% וזה ממש משמעותי.
לא חושבת. בנות נפלו כי הן לא היו מתאימות מלכתחילה, תנאי הקבלה היו נמוכים מאד.
גם הדרישות נחשבו נמוכות יותר בהשוואה למבחר.
אבל אולי זה השתנה עם השנים.

ימס

משתמש פעיל
כי אתם כבר אחרי כל התהליך והלימודים
מבחירה שלא מתחרטת עליה לרגע נשארתי בסמינר את י"ג י"ד ורק עכשיו רוצה להתחיל בלימוידם
נמצאת כבר במקום אחר בחיים והכל שונה (בית בעל וכו) ולחשוב על התחלת לימודים עכשיו זה קשה
חברה של אמא שלי אחראית שם על חלק התארים הראשונים בקמפוס החרדי אז ייצא לי להכיר חלק שלמדו שם
דווקא מאד אהבו תמקום ונהנו במהלך הלימוידים ואין דבר כזה תואר לא קשה אם יש מסגרת עוטפת זה נותן
תחושה טובה ועל זה היתה ההמלצה שלהם
ברור שזה גם כיף ומלא סיפוק כל סמסטר שמסיימים, מתקדמים, לומדים ורוכשים הרבה ידע בחיים.
בכל אופן מאחלת לכולן הרבה הצלחה בכל אשר תבחרו.

ימס

משתמש פעיל
תודה. שאלתי בגלל זה:

אני לא כ"כ מסכימה. יצא לי להדריך סטודנטיות משני מקומות, ולערוך ולכתוב עבודות של סטודנטיות ממקומות נוספים. יש הבדלים די משמעותיים בספיצ' ובאודיו'.

לא חושבת. בנות נפלו כי הן לא היו מתאימות מלכתחילה, תנאי הקבלה היו נמוכים מאד.
גם הדרישות נחשבו נמוכות יותר בהשוואה למבחר.
אבל אולי זה השתנה עם השנים.
יתכן שיש צדק בדבריך, פשוט זה מה שזכור לי שדיברו ומבירורים עם עוד חברות שלמדנו במקביל במקומות אחרים.

O-n-l-y

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אפשר להירגע. הרפורמה בהתפתחות הילד בוטלה ב"ה, לאחר מאבקים רבים.
עם זאת מספר חודשי ההמתנה בקופ"ח לפני קבלת האישור לטיפול פרטי הוארכו מעט. לא חושבת שמשפיע על הביקוש.

עדיין, ללכת ללמוד רק מתוך מחשבה על עבודה כעצמאית נשמע לי שטחי מאד.
זה לא שטחי לחשוב מראש להיות עצמאית, זה הכרחי, אפילו רק חצי שבוע (זה מה שרוב הקלינאיות עושות) המשכורות בשוק השכיר הן משכורות רעב. את יכולה להיות עם שנים ניסיון ולהיתקע במשכורת סבירה. כעצמאית את מרוויחה הרבה יותר.

reish

משתמש מקצוען
זה לא שטחי לחשוב מראש להיות עצמאית, זה הכרחי, אפילו רק חצי שבוע (זה מה שרוב הקלינאיות עושות) המשכורות בשוק השכיר הן משכורות רעב. את יכולה להיות עם שנים ניסיון ולהיתקע במשכורת סבירה. כעצמאית את מרוויחה הרבה יותר.
נו נו

ימס

משתמש פעיל
לגבי השכיר תלוי מסגרת או קופ"ח.
למרות "אופק חדש" הרבה עמותות חרדיות שחסר קלינאיות נותנים השלמה לשכר השעתי בנוסף לשכר השעתי של משרד החינוך.
לגבי קופ"ח, יש הרבה פלוסים אחרים שאין לי כח לפרט ולמרות השכר השעתי הנמוך יותר שניתן להקפיץ בשעות נוספות בשכר גבוה יותר.
בקיצור, מי שלא שוחה בעניין שומע שמועות וחצאי מילים ומסיק מסקנות.
חוזרת שוב, תלוי קופ"ח תלוי עיר.
וגם העצמאי לא מנצנץ כ"כ (מניסיון אישי, העדפתי כמה שיותר להיות שכירה מאשר עצמאית)
ביטולים ברגע האחרון/חופשות חג/ימי מחלה/ימי חופשה/קרן פנסיה/השתלמות, הוצאות של משחקים, קליניקה, הדרכה, וכל ההוצאות של החזקת עסק פטור.

ולא רוב הקלינאיות תקשורת עובדות חצי שבוע כעצמאיות, רחוק מאד מהרוב..

O-n-l-y

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני חושבת שהביעה היא לא כ"כ בתכנים אלא בחברה.
בכל חומר יש בעיה בתכנים, גם בהוראה.
האדמו"ר מבעלז פתח קבוצה מיוחדת של בנות שלומדות קלינאות תקשורת בכיתות משלהן בגלל הצורך.
זה מאוד לא פייר שרב מגיע לתיכון ואומר לבנות לא ללכת למכללה
ואז מציין שהבת שלו נשואה אז הוא נותן לה ללמוד קלינאות תקשורת במכללה כי נשואה זו לא רווקה.
אז אמרתי לו שלא לכל ההורים (כלומר, לרוב המוחץ של ההורים)
אין אפשרות לפרנס בת הנשואה לאברך במשך 4 שנים אחרי החתונה.
וגם אמרו לי שמי שהולכת למכללה יהיו לה הצעות פחות טובות.
אני מכירה מישי שלמדה קלינאות תקשורת במכללה החרדית ובעלה תלמיד חכם אמיתי משהו ממש מיוחד.
אני אישית מצאתי מקצוע שממש מתאים לי בסמינר (גרפיקה)
אבל אני רואה הרבה חברות שלי לא מרוצות בהוראה.
לא לכל אחת זה מתאים.

ומה שמאוד כואב ששכר הלימוד בסמינרים מאוד מאוד גבוה. בצורה לא פרופורצינאלית לתמורה.

אני חושבת שבעניין הזה כל אחד צריך לשאול את רבו ולא לאסור בצורה גורפת.

כבש

משתמש רשום
סתם שאלה של בורות..
(ח"ו לא לקנטר...)
איזה רבנים מתירים ללכת למכללה רגילה אפילו חרדית
(בשונה ממכללות מפוקחות עם רב מסוים שמפקח על כל התכנים או קבוצות מאורגנות כמו בעלזא וכד')
מה שאני יודע שגם הרב אלישיב והרב שטיינמן והג"ח קנייבסקי ויבלחט"א מרן הגרי"ג אדלשטיין ומרן ר' דוב לנדא וכו'
וגם גדולי האדמורים כמו האדמור מגור וכו' ויש עוד הרבה מאוד שאני לא זוכר כרגע שאסרו את זה
אשמח להחכים....

secret

משתמש סופר מקצוען
סתם שאלה של בורות..
(ח"ו לא לקנטר...)
(בשונה ממכללות מפוקחות עם רב מסוים שמפקח על כל התכנים או קבוצות מאורגנות כמו בעלזא וכד')
מה שאני יודע שגם הרב אלישיב והרב שטיינמן והג"ח קנייבסקי ויבלחט"א מרן הגרי"ג אדלשטיין ומרן ר' דוב לנדא וכו'
וגם גדולי האדמורים כמו האדמור מגור וכו' ויש עוד הרבה מאוד שאני לא זוכר כרגע שאסרו את זה
אשמח להחכים....
לכן מי שחושבת ברצינות תיגש לשאול את הרב שלה.

וגם אמרו לי שמי שהולכת למכללה יהיו לה הצעות פחות טובות
מאיזו בחינה?

נעמושית

משתמש צעיר
סתם שאלה של בורות..
(ח"ו לא לקנטר...)
אשמח להחכים....
יש כמה אדמור"ים שמסכימים באופן כמעט גורף ללכת למכללה כמו: קרלין ובעלזא
ויש עוד כמה שמסכימים כל מקרה לגופו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  43  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה