היפרמסס גרבדריום, או בקיצור- HG

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חברה מקסימה שלי שלחה לי את המייל הזה, היא עוברת תקופה לא קלה ועד שלא ראיתי את הנ"ל מקרוב לא האמנתי כמה זה יכול להיות קשה.
לבקשתה אני מפרסמת את הפוסט הזה כאן בתקווה לעזור לכמה שיותר נשים שנמצאות ג"כ במצב הזה.
אז הנה, במילים שלה:

לצערי, אני כעת נמצאת באמצע תהליך רפואי שניקרא- היפרמסס גרבדריום או בקיצור- HG
ברוך ד׳, זוהי מחלה ״בריאה״ (זה לא שמירה!!!) , שאפשר לקבל אותה רק בזמן ההריון, אבל היא קשה מאוד ואני לא מאחלת את זה לאף אחת בעולם.
אצל כל אחת היא מתבטאת בצורה קצת אחרת , אבל היא נוראית לכולם.
התופעות העיקריות שלה-
* הקאות יתר בהריון - עד 50 פעמים ביום
* בחילות קשות מאוד שלא מאפשרות תפקוד בכלל
* חולשה גדולה מאוד- חוסר תפקוד מוחלט, על גבול מצב סיעודי
* התייבשות וחוסר נוזלים- ואין ספור ביקורים בחדר מיון..

התופעות הנוספות -
* בעקבות כל ההקאות- שריפה פנימית של הושט מחומצות הקיבה
* אנורקסיה- מצב שהגוף לא יכול לעכל אוכל בכלל. עד כדי פיקוח נפש
* דיכאון שלפני הלידה- בגלל כל התופעות הקשות והמצב הקשה.
* נזק לשיניים מכל החומצות שניפלטות בזמן הקאה

כמובן שישנם עוד מליון דברים שלא הזכרתי כאן כגון: אי אפשר לטפל בילדים הנוספים, לא לבשל, והבית הרבה פעמים מגיע למצב של קריסה..

ישנם נשים שכל התופעות או חלקן עוברות לאחר 3-4 חודשים, וישנם כאלו שסובלות ככה עד הלידה..
זה הופך אישה מתפקדת ובריאה, לאישה חולה מאוד, ולא מתפקדת בהרבה מקרים.
זה סבל שלא ניתן להסביר, ועד שלא רואים את זה מקרוב, לא מאמינים שזה יכול לקרות.
ברוך ד׳, זה לא סופני, אבל 9 חודשים זה הרבה מאוד זמן! ולעיתים קורובת יש לזה השפעה נפשית לא קלה, בזמן ההריון או אח״כ.

כאחת שעברה, ועוברת את זה עכשיו, אני רוצה מאוד לנסות לעזור ולתמוך בכל מי שסובלת מזה, או סבלה מכך בעבר.
העזרה כוללת- הקמת קבוצת תמיכה (כנראה דרך ארגון ״עזר מציון״) לנשים ולבעלים, פרוספקטים ומרכז מידע רפואי נגיש על המחלה, ובעיקר- על התרופות הקיימות,
מה להגיד ומה לאאאא להגיד, איך להתמודד עם הצוות הרפואי, ובעיקר- אני רוצה להגיש תביעה לביטוח לאומי שיכירו בתופעה ויתנו לכך חופשה בתשלום (אני כבר לא עובדת כמעט 4 חודשים..) התוכנית היא לערב את סגן שר הבריאות גם כן.

אין לי דרך לצערי לעזור כספית או לשלוח בייבי סיטר וארוחות לילדיםֿ... הלואי ויכלתי..

וכאן אני צריכה את העזרה שלכן-
אם ידוע לכן על מישהיא שעברה או עוברת כזה דבר, אשמח לקבל את השם והטלפון (כמובן בהסכמה )
כדי שאוכל להתקדם ולקדם את הנושא.
נא לשלוח פרטים למייל שלי <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

תזכו למצוות!!!!
שושי גורביץ (גרינבלאט)

מידע חשוב- יש תרופה שניקראת דיקלקטין שעוזרת להקאות ובחילות. היא לא נמכרת בארץ בשם הזה. ויש גמ"חים בירושלים ובבני ברק שמביאים אותה. העלות: 9 ש״ח לכדור. ולוקחים 3 כדורים ליום. הדבר לא חוקי לחלוטין ... (אני לא רוצה לפגוע להם בפרנסה- אבל רוצה לעזור למי שאפשר)
אבל- אף אחת לא יודעת שרופא נשים (בלבד) יכול לתת מרשם להכנה רוקחית מיוחדת לתרופה הזו בדיוק . מייצרים אותה בסופר פארם בלבד, צריך להזמין אותה מראש , ומקבלים אותה תוך 48 שעות.
התרופה עולה 250 ש״ח ל100 כדורים באופן פרטי. לחברי מכבי- עולה 25 ש״ח.
שם התרופה- doxylamine 10 mg + pyridoxine 10 mg
הבדל עצום במחירים!!

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טוב, החברה שלי הפיצה את הנ"ל גם במיילים וזו הודעה שהיא שלחה לי במייל:
"אין לך מושג כמה אנשים ענו לי
אני מקבלת בערך 15 שיחות טלפון ליום לא כולל ההצפה של המיילים
זה ארגון שלם, שאין לי מושג איך לנהל אותו...
כל אחת כותבת לי סיפורי חיים ארוכים וקשים, מסכנות ממש, ואני לא יכולה באמת לעזור.. הלואי ויכלתי ..
אני חייבת לחשוב על שם באמת, אין לי אפילו כיוון . ואם תוכלי לעזור לי אני ישמח!!!"

אז אני מנסה לגייס את טובת הפורום ברעיון לשם לארגון הזה שהיא רוצה להקים. אני לוקחת על עצמי את העניין העיצוב הגרפי ללוגו, פרוספקטים וכו'. כרגע אנו חושבות על שם לארגון, נשמח להצעות.
השם אמור לבטא תקווה, יצירה (יצירת חיים), שמחה, אושר וכו' על אף הקושי.
נשמח לכל רעיון.
תודה!!

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ועוד מייל שלה, פשוט אין לה ניק בפורום,

"אם את כבר מפרסמת בפרוג,
מה שאני באמת צריכה זה פסיכולוגים ויועצים חרדים שיתנו מענה לכל הבעלים המסכנים מאוד שלפעמים יוצאים מדעתם, מהלחץ , מהעומס ומחוסר ידיעה איך להגיב ומה לעשות.
אם יש אנשים שיהיו מוכנים לעשות את זה, אפילו בתשלום ומוכנים להיות ברשימה שנפרסם בעזרת ד'- זה יעזור מאוד!!"

ובכלל, כל עזרה איך לקדם את הרעיון הזה תתקבל בברכה

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קטעים, בדיוק שבוע שעבר כתבתי פה בפרוג שאני חולמת להקים קבוצת תמיכה למצבים כאלו.

לגבי הפיסקה האחרונה שלה- היא טועה. יש הבדל בהשפעה בין 2 סוגי הכדורים. ישנן כאלו שהראשון משפיע עליהן, וישנן כאלו שהשני משפיע עליהן. עלי 2 הסוגים לא השפיעו :mad:

וגם לגבי הביטוח לאומי- ביטו"ל מכיר בתופעה ומקבלים על זה שמירת הריון. מנסיון טרי.

לבן

משתמש סופר מקצוען
לפני כשלושה חודשים ראיתי אישה במצב זה במוקד.
היא הייתה נראית כמו סמרטוט, בצבע אפור, עיניים שקועות, הבגדים תלויים עליה
וגם היא אמרה לאחיות ששום כדור לא משפיע עליה. במהלך השעתיים שראיתי אותה היא הקיאה כ8 פעמים (מיצי קיבה) לאחר לילה שכולו הקאות
בעלה היה נראה אומלל בצורה שא"א לתאר.
המראה שלהם רדף אחרי שבעות...

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לבן;1653712:
לפני כשלושה חודשים ראיתי אישה במצב זה במוקד.
היא הייתה נראית כמו סמרטוט, בצבע אפור, עיניים שקועות, הבגדים תלויים עליה
וגם היא אמרה לאחיות ששום כדור לא משפיע עליה. במהלך השעתיים שראיתי אותה היא הקיאה כ8 פעמים (מיצי קיבה) לאחר לילה שכולו הקאות
בעלה היה נראה אומלל בצורה שא"א לתאר.
המראה שלהם רדף אחרי שבעות...

ראית אותי? ;)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אין לי רעיון לשם, אני רק רוצה להביע את התפעלותי הגדולה והתרגשותי מכל אישה גיבורה כזו.
חשבתי שרק בזמן גלות מצרים נשים מסרו את הנפש על הקמת הדורות הבאים. והנה יש לנו כאן נשים שיודעות שמזומן להן סבל גדול מאוד, ועוברות אותו מתוך הבחירה הנכונה -אשריהן!

yudb

משתמש סופר מקצוען
כאחת שעברה את זה בצורה כזאת, אני חושבת שזה דבר מצוין.
קודם כל בנס הגעתי לכדור הזה (אז עוד לא הכרתי את פרוג).
ואכן, הבעלים ממש מסכנים. פתאום האשה צונחת ברחוב (במצב הטוב כשהיא מצליחה עם כדורים לצאת מהבית...) ועל זו הדרך
לפעמים זה גם קורה מיד אחרי חתונה...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
סיפי,
יש לך קשר עם שושי? תמסרי לה ד"ש רותח ממני.

חני

השראה

משתמש רשום
לפני שנה ניסיתי להתייעץ פה בפורום לגבי חברה שלא היו לה שום הקאות רק חולשה נוראית שהצריכה עירוי פעם ביומיים.

אף אחד מקשת הרופאים והמרפאים הססגונית לא ידע מה זה עד שאחד מהם אמר לה שהיא אלרגית להורמונים של ההריון.

זו , למשל תופעה שעדין אין לה לא שם ולא תרופה...

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1654670:
סיפי,
יש לך קשר עם שושי? תמסרי לה ד"ש רותח ממני.

חני
בכיף, אני אמסור לה
והאמת ששלחתי לה לינק לאשכול הזה אז היא כבר תקבל את הד"ש לבד...

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
גם עקרת בית יכולה לקבל קיצבה מביטוח לאומי במצב כזה.
יש סעיף מיוחד בקיצבת נכות לגבי שמירת ה.
בפעם ראשונה לא מקבלים על שלשה חדשים ראשונים (מיום הגשת הבקשה, או מיום שהרופאה כתבה).
בפעמים באות כבר מקבלים מיד.
ומדובר בסכומים מכובדים.

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י tkh;1654998:
גם עקרת בית יכולה לקבל קיצבה מביטוח לאומי במצב כזה.
יש סעיף מיוחד בקיצבת נכות לגבי שמירת ה.
בפעם ראשונה לא מקבלים על שלשה חדשים ראשונים (מיום הגשת הבקשה, או מיום שהרופאה כתבה).
בפעמים באות כבר מקבלים מיד.
ומדובר בסכומים מכובדים.

הבנתי ממנה שהבעיה היא שהתופעה הזו לא מוכרת בביטוח לאומי כשמירת הריון. ידוע לך אחרת?

gg

משתמש מקצוען
אוי. מזדהה ממש!
אצלי בנוסף לכל האמור לעיל היו גם התעלפויות :(
אה, וגם שמירה....
אבל לשמחתי זה היה רק בפעם האחרונה, מקווה שלא יחזור לעולם...

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י סיפי;1655262:
הבנתי ממנה שהבעיה היא שהתופעה הזו לא מוכרת בביטוח לאומי כשמירת הריון. ידוע לך אחרת?

בהחלט אפשר לקבל. זה שייך לנכות כללית ולא לאמהות.
צריך שהרופאה תמלא טופס שהאשה אינה יכולה לתפקד בבית כלל.
יש לצרף את הניירת של כל האישפוזים, הביקורים במיון וכו'.
יש לשים לב שמדובר כאן על ע.בית ולא על עובדת. עובדת זה סעיף שמירת ה. באמהות.
(עד כמה שידוע לי צריך לבקש בנכות כללית את הטופס של שמירת הריון).

שושי א.

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עברתי את זה בצורה מאד קשה כבר 3 פעמים ורק בפעם השלישית כשהגעתי לד"ר גור (רופא במכבי) בכלל נודע לי שאני יכולה לבקש שמירה. ובאמת לא עבדתי כמעט בכל התקופה.
החלום שלי הוא גם לעזור לנשים שיש להם HG , שרק מי שעברה את זה יודעת עד כמה זה קשה וכמובן עד כמה זה שווה....:)
אשמח מאד לקחת חלק בארגון ! (ולהיעזר בו בפעמים הבאות....)

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
היי
לא ידעתי שלמה שיש לי בתחילת הריון יש שם!
תאור מדויק.

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שושי א.;1655609:
עברתי את זה בצורה מאד קשה כבר 3 פעמים ורק בפעם השלישית כשהגעתי לד"ר גור (רופא במכבי) בכלל נודע לי שאני יכולה לבקש שמירה. ובאמת לא עבדתי כמעט בכל התקופה.
החלום שלי הוא גם לעזור לנשים שיש להם HG , שרק מי שעברה את זה יודעת עד כמה זה קשה וכמובן עד כמה זה שווה....:)
אשמח מאד לקחת חלק בארגון ! (ולהיעזר בו בפעמים הבאות....)

לכל אלו ששולחות לי הודעות באישי וגם לך, הכי טוב שתשלחו למייל של שושי ישירות- יהיה יותר יעיל.
בכל אופן, אני מעבירה לה את הנ"ל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה