דרוש מידע הילולת יהושע בן נון - כיפל חארת'

יקותיאל שוורץ

משתמש פעיל
ראיתי פרסומת שמחר בלילה (ליל היארצייט) ישנו כניסה למקום.
האם מישהו יודע האם
צריך להרשם?
מגיעים עם רכב עד לכניסה למושב ומשם רגלית?
מסוכן - קצת/מאוד?

א. ב

משתמש מקצוען
יש שתי אפשרויות
1 אוטבובוס מירושלים ובני ברק
מי בני ברק יוצא מחזון איש רבי עקיבא ללא צורך בהרשמה מחיר 40 ש"ח
2 מגעים עם רכב עד כניסה למושב ואז הליכה רגלית
3 זה לא מסוכן יש אבטחה ול הדרך
(ויש אומרים שכלב אינו קבור שם אלא בנחלתו נחלת יהודה)

יקותיאל שוורץ

משתמש פעיל
2 מגעים עם רכב עד כניסה למושב ואז הליכה רגלית
דרך כביש 5? אין אפשרות לקבל בקתבים או אבנים במצב בטוב באמצע הדרך?
פשוט אף פעם לא נסעתי על הכביש הזה.

(ויש אומרים שכלב אינו קבור שם אלא בנחלתו נחלת יהודה)
מחר בלילה היארצייט של יהושע בן נון ככה שזה לא כל כך משנה.

א. ב

משתמש מקצוען
מתי שעות הכניסה? ממתי עד מתי?
אני יבדוק מחר
כי אני צריך ליראות את המודעות
לא ניראה לי אבל אני יבדוק כנ"ל
דרך כביש 5? אין אפשרות לקבל בקתבים או אבנים במצב בטוב באמצע הדרך?
פשוט אף פעם לא נסעתי על הכביש הזה.
גם אני לא נסעתי שם כי לא הייתי שם :(:(ו
מחר בלילה היארצייט של יהושע בן נון ככה שזה לא כל כך משנה.
זה אח שלי שכנע אותי לכתוב,
אבל אולי יהושע קבור שם,
ועכ"פ וודאי זה ישוב הארץ לבוא שמה,

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אף אחד לא מבטיח שלא תקבל שום אבן, אבל אלפי יהודים נוסעים על האוטוסטראדה הזו כל יום בלא חשש. זה נחשב ציר ראשי מאד.
אם אתה מתכוון להגיע עם האוטובוס צריך להירשם. אם אתה מגיע לבד לא צריך להירשם.

א. ב

משתמש מקצוען
אף אחד לא מבטיח שלא תקבל שום אבן, אבל אלפי יהודים נוסעים על האוטוסטראדה הזו כל יום בלא חשש. זה נחשב ציר ראשי מאד.
אם אתה מתכוון להגיע עם האוטובוס צריך להירשם. אם אתה מגיע לבד לא צריך להירשם.
באוטבובסים לא צריך לירשם
אלא אם כן אנחנו בדברים בשתי חברות שונות
כך כתוב במדעות

בר נש

משתמש רשום
לא התבלבלו פה בין כלב ליהושע? (בם בני אתו דור, אבל זה לא כ"כ עוזר לעניננו) כלב קבור בחברון ואפשר לסוע לשם ברכב יהושע בן נון קבור בכפר פלסטיני בשומרון בטוח אפשר להגיע לשם ברכב?

בר נש

משתמש רשום
לא התבלבלו פה בין כלב ליהושע? (בם בני אתו דור, אבל זה לא כ"כ עוזר לעניננו) כלב קבור בחברון ואפשר לסוע לשם ברכב יהושע בן נון קבור בכפר פלסטיני בשומרון בטוח אפשר להגיע לשם ברכב?
אופס, טעות שלי בקשר לכלב שקברו באותו מקום, אבל למה באמת שייקבר בנחלת אפרים ולא בחברון אותה קיבל בעצמו?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כלב קבור בחברון? אתה בטוח שאתה לא מתבלבל עם עתניאל בן קנז?
אפשר להגיע ברכב לכניסה לכפר שם יש חניה גדולה, ומשם הולכים ברגל כ-10 דקות.

סתם אחד

משתמש פעיל
מתוך ויקי:
קבר כלב בן יפונה הוא מבנה המזוהה עם מקום קבורתו של כלב בן יפונה בכפר הפלסטיני כיפל חארת' בשומרון, כק"מ צפונית מערבית לאריאל.

המבנה קרוי בערבית "נבי תול כפל", כאשר כפל הוא שמו של כלב בן יפונה בערבית. מכאן גם שמו של הכפר - כפל חרת'. המקום מוזכר בספר המסעות של פתחיה מרגנסבורג, שסייר בארץ ישראל בשנות השמונים של המאה ה-11: "הר געש גבוה מאוד, ובאמצע ההר יהושע בן נון קבור ואצלו כלב בן יפונה." באמצע המאה ה-12 יעקב השליח מציין את הכפר חרס כמקום קברו של כלב בן יפונה. שמואל הקראי שביקר בארץ ישראל בשנת ה'תא (1641-1642) קורא למקום תמנת חרס וכותב כך: "מקום יפה מוגדר בחומת הקיר, ובתוכה מצבה נאה, ואמרו שהיא קבורת כלב בן יפונה עליו השלום."

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
פורסם שמוישי קליינרמן (ישלח ה' ישועתו בקרוב) חטף אבן בקבר יהושע בן נון
זה היה חדירה בלי תיאום, ביארצייט הכל מאובטח ולא שמענו שקרה משהו כמובן שתמיד צריך שמירה עליונה

ארילע

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני נוסע שם כל שנה זה חוויה מאוד גדולה לכל חובבי קברים מגעים לצומת אריאל ומשמה נכנסים רגלית לכפר הכל מאובטח במאות חיילים וגם מגיעים שמה אלפים ממש אוירה של מיני מירון יש ריקודים. צ'לונט (שאגב נעשה ע''י אנשים צדיקים מביתר עילית...) מגיעים שמה גם רבנים ואדמורי''ם
אגב זה אחד הקברים היחידים שמוזכרים בתנ''ך תמנת חרס...
כ''כ יש הסעות מרוב חלקי הארץ מצו''ב פירוסמת של מועצת שומרון וכן תמונות של שנה שעברה 1 (1).jpg1 (2).jpgASH_0013.jpgASH_0055.jpgASH_0056 (1).jpgASH_0069.jpgASH_0071.jpgASH_0082.jpgASH_0109.jpgASH_0121.jpg

קבצים מצורפים

• ASH_0056.jpg
    ASH_0056.jpg
    KB 157.8 · צפיות: 37

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@חגי פאהן רק בכניסה לשכם יש צורך להירשם, כי נכנסים באוטובוסים ממוגנים ומס' המקומות מוגבל, בכיפל אין שום הגבלה מגיעים עשרות רבות של אוטובוסים ונכנסים רגלית לכפר

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוישי קליינרמן עצמו סיפר לי שאת האבן הוא חטף בהסתננות פרועה באמצע הלילה בלי שום תיאום או ליווי בטחוני ,
בכניסות הרשמיות אין ממה לפחד , (למגיעים מהמרכז - אפילו לא צריך לעבור בחווארה ... ) .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה