אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
1657829629366.png

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
השוטרים מוצאים זמן ומוציאים את המתח שיש להם על החרדים שדמם הותר.

ההרי לערבים אסור להם לעשות כלום ועיניהם כלות והולכות וכל דבר שהם יעשו הם מתועדים וסקנדלים.

אבל לחרדים הכל מותר .

ולכן אין שאלה למה שונאים את המשטרה ולמה שוטרים מתפטרים.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!

מהומות בהילולת ה'אור החיים' הקדוש: "אי אפשר לראות את הציון"​

במהלך הילולת ה'אור החיים' בהר הזיתים פרצו מהומות ותקריות בין מתפללים לשוטרים וסדרנים שחסמו גישה לבוא להתפלל בציון הקדוש. מתפללים רבים חזרו כאובים מהמראות בציון תוך כדי רמיסת מתפללים ואי אפשרות לראות את הציון אפילו מרחוק. העדויות מהשטח ב'בחדרי'

"הוציאו אותי בכוח וקרעו לי את החולצה"
המהומות הלילה בציון האור החיים
המהומות הלילה בציון האור החייםצילום: שלומי טריכטר
https://www.bhol.co.il/news/1410494?utm_source=ultra&utm_medium=capsule

מהומות פרצו הלילה בין מתפללים לשוטרים בהילולת ה'אור החיים' הקדוש במרומי הר הזיתים בירושלים.
עשרות אלפים עשו את דרכם לציון הקדוש של רבי חיים בן עטר בן רבי משה שהאיר באור תורתו את העולם היהודי וספריו נלמדים בכל מקום בעולם.
ההמונים שעשו את דרכם למקום לשאת תפילה על הכלל והפרט נתקלו בשוטרים עם מקלות בידיהם שלא אפשרו תפילה מוסדות בציון וכן סדרנים ששמרו על הסדר אך לא נתנו להתקרב לציון רק לכמה דקות.

אחד המתפללים ששוחח עם 'בחדרי חרדים' אומר: "אפילו להסתכל על ציון של האור החיים הקדוש לא נתנו. הם בנו במה כמו כל שנה אבל את החלק מעל הציון סתמו בדיקטים של עץ ומי שמגיע בדרכים הרגילות אפילו לראות את הציון מלמעלה לא יכול. הכל חסום. נותנים גג כמה דקות להיות במה שהם קראו ציון ולברוח. מי שרוצה לראות את הציון צריך להסתובב מסביב לכל המפלצת שהם בנו ולנסות למצוא חלקים ללא קיר שדרכם ניתן לראות את הציון".
הוא מוסיף: "חלק מהכניסות מלמטה חסמו בגדר תיל. כאילו אנחנו בהמות. זה נראה שההפקה שם לא למדו לקח, ממה שהיה במירון".
"בשנה שעברה היה יותר קל להכנס, השנה עשו בלאגן סתם, בלי שום קשר. אנדרלמוסיה אחת גדולה".
"זה היה פשוט בושה לראות איך אנשים שרוצים להתפלל, וגם סתם בחורים שעמדו בסמוך מסולקים על ידי המשטרה עם מקלות בידיהם", סיכמו בדאגה.
כך גם הצלם שלומי טריכטר מספר ל'בחדרי חרדים' על התעללות שעבר: "המשטרה התנהגה בצורה ברוטאלית, הוציאו אותי בכוח, צילמתי לעיתונות, קרעו לי את החולצה. היה שם כמה קצינים אחד בפנים ואחד בחוץ, אחד אמרי לי שאני יכול להיות ואחד אומר שאני לא יכול להיות בפנים, הוציאו אותי בכוח, למרות שהוצאתי את תעודת העיתונאי הוציאו אותו בכוח, הם כנראה פחדו מהתיעוד שיראו את האלימות המשטרתית".
טריכטר מסכם בכאב, "יד ימין שלי כואבת בגלל המכות מהם הייתי צריך להתגונן, לצד נזק שנגרם למצלמה".

E.T

משתמש פעיל
הייתי בערך ב3 לפנ"ב וראיתי 2 פינויים ע"י מד"א של פצועים.
ממש סכנת נפשות איך שדחפו אנשים במורד ההר, הפילו על מציבות היכו עם אלות, עמדו יסמ ומגב, כאילו שמדובר במפירי חוק (או אולי מחבלים).
חייבים לעשות סוף לאלימות הזו בלי שאף אחד נותן דין וחשבון
הייתי גם באותה שעה, לא ראיתי פנוי כלשהו, ודווקא היינו די הרבה זמן. (רק לגברים הייתה הגבלת זמן)
היו צעקות ומכות, והיה ממש כואב לראות את זה.
מה שכן לא ברור לי מה המטרה של כל אותם בחורים שמגיעים על מנת לעשות דווקא?
מה ציפיתם ששוטר יגיב למול התנהגות שכזו?
למה אנשים עדיין מאמינים בתאוריה הזו ששוטר זה האדם המחונך ביותר שאמור להראות דוגמא אישית?
לא חשבתם רגע שבתור ציבור חרדי אנחנו אמורים להראות ההפך?
אני לא באה להצדיק את המשטרה, אבל גם לא את ההתנהגות של אותה קבוצה. ההוכחה הכי גדולה שלאחר שהוציאו אותם במשם ונכנסה קבוצה אחרת זה היה פשוט עולם אחר.

ולא אני לא דוברת של המשטרה ואין לי כל נגיעות איתם.
מי שעקב קצת אחרי ההודעות שלי יודע טוב מאד שדווקא ראינו מהם את ההפך.

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש אפשרות ללכת השבוע לאור החיים, או שזה כבר מסוכן?

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
הייתי גם באותה שעה, לא ראיתי פנוי כלשהו, ודווקא היינו די הרבה זמן. (רק לגברים הייתה הגבלת זמן)
היו צעקות ומכות, והיה ממש כואב לראות את זה.
מה שכן לא ברור לי מה המטרה של כל אותם בחורים שמגיעים על מנת לעשות דווקא?
מה ציפיתם ששוטר יגיב למול התנהגות שכזו?
למה אנשים עדיין מאמינים בתאוריה הזו ששוטר זה האדם המחונך ביותר שאמור להראות דוגמא אישית?
לא חשבתם רגע שבתור ציבור חרדי אנחנו אמורים להראות ההפך?
אני לא באה להצדיק את המשטרה, אבל גם לא את ההתנהגות של אותה קבוצה. ההוכחה הכי גדולה שלאחר שהוציאו אותם במשם ונכנסה קבוצה אחרת זה היה פשוט עולם אחר.

ולא אני לא דוברת של המשטרה ואין לי כל נגיעות איתם.
מי שעקב קצת אחרי ההודעות שלי יודע טוב מאד שדווקא ראינו מהם את ההפך.
אף אחד לא הגיע לעשות דווקא, אנשים סך הכל רצו להגיע לקבר ולתת נשיקה.
לפי מה שביררתי, לפחות עד 8 בבוקר, כל קבוצה שהגיע סבלה ממכות ואלות (בצד של הגברים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה