בקשה הילדים האלה לא גנבים

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי שיש לו ילדים מבין שזה מגיע מתמימות מיוחדת
(וזה לא גורע ממה שכתבו שצריל ללמד אותם)
יש כללים בבית. ויש קו ראשון בחינוך.
הכלל הכי בסיסי בעייני שמגיל אפס מלמדים אותנו לא לגנוב.
(אמא הולכת עם הזאטוט שלה לסופר, והוא מתחנן שתפתח לו את השוקולד, אמא מסבירה לו במילים ברורות עד שכל הסופר יודע לדקלם "שקודם אמא תשלם, ואז היא תפתח למוישי...)
ילד שמרשה לעצמו לקחת עגלת תאומים בלי רשות, הוא ילד שלא קלט או הבין או התחנך מספיק על המסר הזה. נקודה.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לדעתי צריך לעשות קמפיין בנושא להעלות את המודעות
מודעות שצריך לשמור על הילדים גם כשהם מחוץ לבית?
שזכותם לקבל חינוך והכוונה איך מתנהגים ברחוב, גם אם הם "ילדים גדולים" בני חמש??

אני קודם הייתי נלחמת בהפקרות המזעזעת שילד בן חמש יורד למטה לבדו לרכב על אופניים.
אם אין לו יכולת שכלית לחצות כביש לבד,
הוא גם לא יודע לרכב בזהירות,
הוא גם לא יודע עם מי אסור לדבר למטה,
הוא גם לא יודע שלא משחיתים עצים יפים שגדלים ברחוב, ולא הולכים עם ענפים בגובה שני מטר ומאיימים על ילדים...

וזה עוד הרבה לפני הנושא של מוגנות, שגם ילדים בני תשע מתקשים להתמודד איתו
(אולי בגלל שהם מסתובבים ברחוב לבד ג"כ מגיל קטן, ואף אחד לא טרח להזהיר אותם)
אחסוך ממכם סיפור מחריד שכמעט התרחש קרוב לביתי, עם קבוצת ילדים בני תשע.
היה שם אברך שהציל אותם.

לא מצליחה להבין מי התיר להורים להפקיר כך את ילדיהם!
כותבת מלב כואב, וכאמא לכמה ילדים קטנים שלעולם לא מסתובבים למטה ללא השגחה.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ונסב את תשומת ליבם גם לכך שניתן להעלות את השלהבת ביום ל"ג בעומר עצמו, ואין צורך או חומרא לעשות זאת יום יום מפסח ועד עצרת, חדא, דלעיבור החודש לא חיישינן, ותו, שגם תושבי הבנינים הסמוכים נבראו במאמר 'נעשה אדם', ולמלא את ביתם אש ותמרות עשן זה לא תנאי ולא אלוקי. סתם סימפטום של ילדים שאת הוריהם מעניין רק דבר אחד - שיעופו מהעיניים - 'תנו לחיות לחיות בשקט'.
האמת, חבל על המילים.
ואם כבר מדברים על מדורות שמזיקות לשכנים
אולי גם נעלה את נושא המנגלים שאנשים עושים בצמוד לבניינים/בחצרות הבתים, וכל השכנים סובלים מהם?!

שיר השירות

משתמש מקצוען
אני היום חבר שלי סיפר לי שהשכן שלו למעלה ביקש רשות להרחיב נגיד 30%,ונתנו לו הסכמה.חבר שלי בק''ק,ושמו לא דברים שלא יפלו דברים עליו בחצר ובבית

בקיצור,הסירו את זה והוא מגלה שההוא התפרץ ימה וקדמה,כיסה לא את כל השמש בחדר שינה ובחצר....נזק של מאות אלפי שקלים וא''א לעשות כלום

אבל העיקר לא לאכול חמץ מקמח שאחרי פסח......
א"א לעשות כלום?
בשביל זה יש בית דין.

רבקי ג.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני היום חבר שלי סיפר לי שהשכן שלו למעלה ביקש רשות להרחיב נגיד 30%,ונתנו לו הסכמה.חבר שלי בק''ק,ושמו לא דברים שלא יפלו דברים עליו בחצר ובבית

בקיצור,הסירו את זה והוא מגלה שההוא התפרץ ימה וקדמה,כיסה לא את כל השמש בחדר שינה ובחצר....נזק של מאות אלפי שקלים וא''א לעשות כלום

אבל העיקר לא לאכול חמץ מקמח שאחרי פסח......
העיקר לא לאכול חמץ מקמח שאחרי פסח....
חזזזזזקקקקקקקק ביותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה