היכן נפגשים נפלאות הבריאה וקישוט סוכה - חלק ראשון

אות לי

משתמש סופר מקצוען
התשובה ברורה - בסוכה שלנו - הסוכה של 'אות לי'

נחלק את הפוסט הזה לשני חלקים, נתחיל מטבע הדברים בנפלאות הבריאה ונקנח במפגש שלהם בסוכתנו.

לנפלאות הבריאה שלנו קוראים אצטרובלים - אצטרובלים - בנאלי לחלוטין למי שגרה באיזורי המחיה הטבעיים של עצי האורן
ודבר יקר המציאות אצל אורבניים שכמונו מאזור המרכז.
אז הרבה סיבובי מכוניות עשינו עד שגילינו עצי אורן בעיר שלנו, זה היה בחלק הישן יותר של העיר באזורים שנבנו בימים שאף אחד לא חשב שיש צורך להתאים את העץ לסביבתו...נטעו מה שהיה זמין - פעם אקליפטוס ופעם אורן [שניהם אגב לא מתאימים לאזור השפלה]
כשכבר מצאנו עץ אורן הוא היה כל כך גבוה ואצטרובלים נושרים לא היה בסביבתו כך שנאלצנו להפעיל כישורים מיוחדים לטיפוס על עצים , נראה לי מיותר לתאר בפורום איך עשינו זאת..:eek:

ועכשיו הגענו לנפלאות הבריאה -
לאצטרובלים
יש תכונה מדהימה כשהם פוגשים מים הם נסגרים - כשהם פוגשים חום הם נפתחים -
לא מאמינים נכון? תנסו לבד בבית -
תאספו אצטרובלים בכל מיני גדלים תשרו אותם לזמן קצר במים ולא תאמינו , גם הגדולים והפתוחים נסגרים לחלוטין בתוך זמן קצר.
עכשיו תניחו את האצטרובלים הרטובים והסגורים בשמש ותראו את הפלא ככל שהם מתייבשים יותר הם נפתחים יותר -

אין סבלנות ? גם לזה יש לי פתרון...תכניסו אותם לתנור חם ותראו איך שהם נפתחים במהירות שיא.

ואיך מאתגרים ילדים בסוכות עם אצטרובלים ?
תקשיבו איזה יופי -
הולכים לאסוף עם הילדים אצטרובלים - בלילה בחושך כשהילדים ישנים מכניסים אותם למים ואז הם - נכון נסגרים
עכשיו לוקחים בקבוק ריק עם פיה רחבה [כד חלב, מיצים וכאלה] או צנצנות זכוכית אם האצטרובלים שלכם ממש גדולים גם לאחר שהם נסגרו - מכניסים אותם לבקבוק או לצנצנת ומעמידים במקום סודי [:eek:] שהילדים לא יגלו אותו - הבקבוק או הצנצנת צריכים להיות בשלב זה ללא המכסה מה שיאפשר למים להתאדות.

אתם בטוח כבר מנחשים - כשהאצטרובלים מתייבשים הם נפתחים - כשהם נפתחים הם כבר לא יכולים לצאת החוצה :p:p

תראו לילדים את הפלא, תנו להם לנסות להוציא או להמציא תאוריות שונות ומשונות, תראו איך הם מתפלספים אבל לא באמת יודעים - אז עכשיו תראו להם כמה חכמה יש בבריאה - תמלאו שוב מים בבקבוק או בצנצנת האצטרובלים יסגרו ויחליקו החוצה - כיף, כיף אמיתי.

אספנו אצטרובלים בכל מיני גדלים

אצטרובל (9).jpg

שמנו אותם בקערה עם מים והם נסגרו - כשהם סגורים הכנסנו אותם לצנצנת וישר לאדן החלון לייבוש
אצטרובל (8).jpg

שימו לב לתהליך הייבוש - ימין התחלת התהליך עדיין יש רטיבות בצנצנת אומר שהם עוד סגורים - שמאל לקראת יבוש סופי האצטרובל נפתח - הילדים משתגעים על זה.
אצטרובל (10).jpg

אות לי

משתמש סופר מקצוען
מוזר שאין שאלות - מוזר יותר שאין התלהבות -
כי אצלינו כולם 'עפו על בחג'..

אולי נמליץ שהיום תדלגו על הפוסט הזה ותמתינו לחלק השני שלו, שם בטוח תעופו ;)

ובלי מוסר הרי אי אפשר...
הייתי בטוחה שתשאל כאן השאלה המתבקשת שכל זאטוט שלנו שאל, למה אלוקים עשה ככה לאצטרובל? יש לזה תשובה מרתקת - תמתינו למחר לתשובה ;)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אות לי את חמודה ומקסימה.
הולכת לנסות את זה יען וסביב מקום מגורי אצטרובלים לרוב.

כל כך הרבה פוסטים ביחד להאכיל אותנו זה יוצר לחץ ... חימום יתר ...
ממליצה לך ובעצם מבקשת לתת לנו להיפתח לאט בקצב בכדי שבאמת נוכל להנות;):)

ולענין הפלא ונפלאות הבריאה נראה לי שאני יודעת את התשובה אבל לא אכתוב אותה כאן.
אני יודעת ולא מגלה:p

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
עכשיו ראיתי, אות לי.
את מרתקת!
והאיצטרובלים... פיצוץ של רעיון!!!

אמא שלי מספרת שהם היו עושים 'ציפורים' מהאיצטרובלים, לקישוט סוכה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ואנחנו עשינו שרשרת איצטרובלים בסוכה, שקלתי אם לנצנץ אותם, בסוף החלטתי שהטבעי- הכי יפה בעולם.
איפה הפוסט השני? אני במתח!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מרתק לנסות רק לא זוכרת מתי נתקלתי באצטרובל בתקופה האחרונה.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
ואנחנו עשינו שרשרת איצטרובלים בסוכה, שקלתי אם לנצנץ אותם, בסוף החלטתי שהטבעי- הכי יפה בעולם.
גם אנחנו לא נצנצנו אותם...עשינו משהו אחר..
ביקשו הרי קירור, כשתתקררי [ח"ו] אני יציג לך את שלנו :)
אמא שלי מספרת שהם היו עושים 'ציפורים' מהאצטרובלים, לקישוט סוכה.
ציפורים זה גם מקסים - גם לנו היה ציפורים - ציפורים מסוג אחר, תתקררי גם ואני אציג גם אותם :)
מרתק לנסות רק לא זוכרת מתי נתקלתי באצטרובל בתקופה האחרונה.
כתבתי למעלה שלהשיג בישוב עירוני במרכז אצטרובלים זה אתגר,
ואם כבר מצאת עץ אורן ואין על הרצפה אצטרובלים נושרים את צריכה להיות קוף או טרזן בשביל להגיע אליהם...אנחנו הצלחנו..:p

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נו מה נגמר ?
אף אחת לא סיפרה לנו למה האצטרובלים נפתחים ונסגרים ?
ואיזה נפלאות הבריאה כבר יכול להיות בחתיכת אצטרובל ?
חיכיתם בטח לי - ;) - אז בבקשה ההסבר :

* ראשית אל תספרו לי שיש הרבה הסברים, את זה אני יודעת בעצמי .
* שנית - עד שעץ האורן לא יתחיל לדבר או שמישהו יחזור 'מלמעלה' עם תשובה..
כל תשובה עשויה להיות נכונה.
* לי אין השכלה בוטנית ולא למדתי בבית ספר חקלאי...ולמרות שאני עוברת כל יום ליד ביה"ס החקלאי מקווה ישראל אף פעם לא נכנסתי לשם..
אז הכל זה ידע אישי או אינטרנטי אז קבלו אי דיוקים בהבנה :

האצטרובל הוא פרי עץ האורן , האורן גדל ביער
האויב מספר 1 של האורן הוא - האש, בעברית קלה - שריפת יער
האורן הוא עץ אחראי להמשך קיום המין שלו
כאשר האורן מרגיש חום כבד הוא מבין שמתקרבת שריפה - אמצעי כיבוי אין לו
ולכן הוא פותח במהירות את האצטרובל 'שיורה' החוצה את הגרעינים שבתוכו הם הרי הזרעים שלו הם המשך קיומו.
אם תשימו לב שיקום יער אחרי שריפה כולל פינוי עצים וענפים שרופים בלבד -
את השאר עושה נפלאות הבריאה ,
בגשם הראשון מתוך אלפי אלפי הזרעים שזרקו האורנים בשרפה מתחילים לצמוח עצים חדשים.

יש גם הסבר מלומד למה כאשר האצטרובלים רטובים הם נסגרים אבל נראה לי כבר טרחני להסביר גם את זה.

תנסו את זה בבית - תכניסו אצטרובלים למים - כשהם יסגרו תכניסו אותם לתנור אפייה בייתי שחומם מראש לחום הגבוה האפשרי - לא יותר מכה דקות והאצטרובל הסגור נפתח במלוא הדרו,

תם שיעור הבוטניקה של היום :)

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו!
מעניין ומרתק מאד!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
:Dנפלא רוצים עוד:D
אני לא מורגלת בדיבור עם רבנים אז נעשה את זה הכי מנומס שאפשר..:p
כבוד הרב - תודה שנהניתם מהחידוש שחידשנו עכשיו..
אבל אתם רבנים צעירים...אפילו לא בני שבוע אחד בבית מדרשינו..
אני מחפשת בקשה לעוד מהמשתמשות הכבדות והוותיקות, שלא לומר הידידות שלי כאן :)

ו8

משתמש מקצוען
אני לא יודעת אם אני נקראת "ידידות שלי..." אבל אני עוקבת אחרי כל מה שאת כותבת... נהנית עד הגג גם אם לא מגיבה. ואני מחכה לחלק השני!

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כנ"ל,
גם אני מחכה יחד עם כולן להמשך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה