היימליך, לגילוי אלרגיות, מומלץ או לא??

mina

משתמש מקצוען
אני חושבת שאפשר לחלק את זה לשני חלקים.
יש ילדים אלרגים!! שיש להם תופעות של אלרגיה - ואז צריך ללכת לבדיקת אלרגיה אצל אלרולוג.
יש ילדים שיש להם רגישות!! רגישות לא מגלים בבדיקת אלרגיה.
ואז אם הילד נמנע מ"המוצר" אליו הוא רגיש . יש לו הקלה.
זה לא מסוכן, זה לא מזיק. זה ניסוי ותהייה

הילד שלי בן שנה וארבע. תינוק מאוד מאוד לא רגוע בלשון המעטה.
בוכה המון , מנדנד המון. על הידיים רב הזמן. הרבה עם אוזניים אדומות, הרבה משלשל, מקיא וכד'..
לא עובר כמעט שבוע שאני לא נמצאת איתו אצל רופא..
היינו גם אצל רופא אף,אוזן גרון.
הרופא לא מוכן לתת לי הפנייה לרופא אלרגיה כי אין תסמיני אלרגיה.

אני חסרת אונים כל כך.
אמא שלי משכנעת אותי ללכת להיימליך אולי יעזור.

אני אלך. אני לא חושבת שזה עלול להזיק או לסכן.
פשוט לחפש עוד דרך פיתרון להרגעה..
יעזור ? מעולה.
לא יעזור?? נמשיך לחפש עוד אופציות...
אני הולכת בידיעה שזה לפעמים עוזר לפעמים לא
אני בתור אמא רוצה לדעת שעשיתי מה שניתן על מנת להקל מעליו..

פירקוד!!

משתמש פעיל
אני מכירה מישהו שסבל מעצירות והלך להיימליך והוא כמובן נתן רשימה של דברים לא לאכול בטענה שהוא רגיש (מוצרי חלב, גלוטן וכו..) במשך כמעט שנה הוא שמר על הכל וכמובן ירד במשקל מאד וזה היה בתקופת גיל ההתבגרות וכתוצאה מזה הוא גם נמוך היום.. והבעיה לא נפתרה.. בסוף הוא הגיע לרופא גסטרו מומחה שאמר לו מיד לחזור לאכול הכל כרגיל
הוא חזר לאכול הכל והבעיה נפתרה מעצמה...

'קרכאעיחלך

משתמש רשום
למינה שלום
אני מעודדת אותך ללכת להיימליך, יתכן שצריך להוריד חלבי ועוד. אם הורדות מזון - לא יועילו מספיק, שווה לבדוק גם ש. הממדים/ קרניו.

chh

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא קשור לחוויה אישית

מגיעים אלי המון הורים לילדים אלרגים/ אטופים ואומרים 'ניסינו הכל'.
מה זה הכל?
רופא ילדים, במקרה הטוב רופא עור אחד. ומוח אחד ושלושת המימדים והיימליך וכו'''''........

כן, בסופו של דבר זה במקום רפואה.
מנסיון, בדיוק עם אטופיק
אכן ניסינו הכל, כל מה שיש לרפואה להציע, כולל כמה רופאי ילדים, רופאי עור בקהילה ובבית חולים (באשפוז), אלרגולוגים כולל בדיקת ראסט, המון משחות ותכשירים, ועדיין לא פירטתי הכל.
בסופו של דבר, הימנעות סבירה ממאכלים שהומלץ ע"י מטפלת אלטרנטיבית פתרה את הבעיה

chh

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לגבי הדאגה לתזונה ראויה,
גם אצל אלרגולוג מומחה שהלכנו הוא הוריד מאכלים נחוצים מאד בגיל קריטי, כי אין מה לעשות, הילד אלרגי. ולא התייחס בכלל לעניין החוסר התזונתי או שלח לתזונאית
גם פה הדאגה והאחריות נשארת להורים להשלים את התזונה בתחליפים

• תודה
Reactions: RRL

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ואז אם הילד נמנע מ"המוצר" אליו הוא רגיש . יש לו הקלה.
זה לא מסוכן, זה לא מזיק. זה ניסוי ותהייה
זה לא מסוכן בתנאי שזה לא מזון חיוני והוא מקבל את מה שהוא צריך לגוף בדרכים אחרות.
להגיד לילד להפסיק תמ"ל ולעבטר לחלב שקדים, יכול להיות פיקוח נפש.

• תודה
Reactions: RRL

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לגבי הדאגה לתזונה ראויה,
גם אצל אלרגולוג מומחה שהלכנו הוא הוריד מאכלים נחוצים מאד בגיל קריטי, כי אין מה לעשות, הילד אלרגי. ולא התייחס בכלל לעניין החוסר התזונתי או שלח לתזונאית
גם פה הדאגה והאחריות נשארת להורים להשלים את התזונה בתחליפים
נכון, יש גם אלרגולוגים לא בסדר. אני בעצמי מוכנה לתת עליהם דיסים פה.
אצלי זה הלך הפוך, יותר קיבלתי המלצות לתזונאית מאשר הלכתי :sne:

chh

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכון, יש גם אלרגולוגים לא בסדר. אני בעצמי מוכנה לתת עליהם דיסים פה.
אצלי זה הלך הפוך, יותר קיבלתי המלצות לתזונאית מאשר הלכתי
דווקא מדובר באלרגולוג מאד מומחה ומומלץ, והוא לא הראשון שהייתי
רוב האלרגולוגים לא מתייחסים לחוסר בתזונה
הם מאבחנים את האלרגיה וממליצים על הטיפול וההימנעות

בכל אופן, עדיין הם הכתובת בחשד לאלרגיה!
היימליך ודומיו זה רק לרגישויות, או למקרה שנראה אלרגיה אך האלרגולוג שולל

לגבי עצירות קשה ממושכת, לדעתי חובה גסטרו, אך במקביל, עד שמגיע התור וצילומים בדיקות תוצאות וכו' חבל לבזבז זמן ושווה לנסות גם את היימליך. יכול בהחלט להיות קשור לתזונה

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מנסיון, בדיוק עם אטופיק
אכן ניסינו הכל, כל מה שיש לרפואה להציע, כולל כמה רופאי ילדים, רופאי עור בקהילה ובבית חולים (באשפוז), אלרגולוגים כולל בדיקת ראסט, המון משחות ותכשירים, ועדיין לא פירטתי הכל.
בסופו של דבר, הימנעות סבירה ממאכלים שהומלץ ע"י מטפלת אלטרנטיבית פתרה את הבעיה
מעולה לכם.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא קשור להיימליך אבל כן לרפואה אלטרנטיבית:
היום בחדשות: ילד במצב קשה בעקבות נטילת תכשיר הומאופטי שמכיל בצל וזעפרן

ילד שסבל מנזלת שיעול וכאב גרון הובהל במצב קשה: זה מה שהתברר​

הילד שסבל במשך מספר ימים מנזלת, שיעול וכאב גרון הגיע עם הוריו לפני מספר ימים למיון ילדים במרכז רפואי מאיר במצב קשה מאוד, עם מה שהתברר בסופו של דבר כהרעלה קשה בעקבות תכשיר הומאופתי שקיבל​

הגיונית

משתמש רשום
ע

אסור לסמוך עליו בשום אופן במקרי אלרגיה מסכנת חיים!!!
חובה לעבור אצל רופא אלרגיה תבחיני אלרגיה!!!!
אחותי כמעט הלכה בגללו...
על בסיס מה אתה אומר את זה? למשפחה שלי הוא עזר מאוד בכל מיני מיקרים, הבן שלי היה מקבל כאבי ראש כל יום ראשון היה מחסיר מהישיבה, עשינו את כל הבדיקות ויצאו תקינות, היימליך אמר לו שהוא רגיש לשמרים ובשבת אוכלים יותר חלות עם שמרים, רוגלאך וכד', עברנו למצות והפסיקו הכאבי ראש, לאחיינית שלי היה בן שהקיא כל הזמן אחרי הנקה וכבר עמד לעשות ניתוח של ריפלוקס, משהו כזה, אמרתי לה רגע לפני שהילד תחת שולחן הניתוחים לכי להיימליך, הוא גילה שהילד רגיש לחומר שמזריקים לעופות, אמר לאמא להפסיק לאכול מוצרים מעוף, לא מרק עוף ולא עוף, ולהרבות בבשר בקר, תוך כמה ימים הנושא הסתדר וביטלו את הניתוח.. אני לא סותרת ללכת לרופאים במקרה של אלרגיה, אבל הוא היה שליח טוב לגלות אלר
גיות שלא מבחינים בהם בכלל,

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
על בסיס מה אתה אומר את זה? למשפחה שלי הוא עזר מאוד בכל מיני מיקרים, הבן שלי היה מקבל כאבי ראש כל יום ראשון היה מחסיר מהישיבה, עשינו את כל הבדיקות ויצאו תקינות, היימליך אמר לו שהוא רגיש לשמרים ובשבת אוכלים יותר חלות עם שמרים, רוגלאך וכד', עברנו למצות והפסיקו הכאבי ראש, לאחיינית שלי היה בן שהקיא כל הזמן אחרי הנקה וכבר עמד לעשות ניתוח של ריפלוקס, משהו כזה, אמרתי לה רגע לפני שהילד תחת שולחן הניתוחים לכי להיימליך, הוא גילה שהילד רגיש לחומר שמזריקים לעופות, אמר לאמא להפסיק לאכול מוצרים מעוף, לא מרק עוף ולא עוף, ולהרבות בבשר בקר, תוך כמה ימים הנושא הסתדר וביטלו את הניתוח.. אני לא סותרת ללכת לרופאים במקרה של אלרגיה, אבל הוא היה שליח טוב לגלות אלר
גיות שלא מבחינים בהם בכלל,
אמרו פה לא להסתמך עליו באלרגיות מסכנות חיים, את אומרת שהוא טוב ברגישויות.
אז לא הבנתי מה הסתירה.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למשפחה שלי הוא עזר מאוד בכל מיני מיקרים,
יתכן, אז תשלחו לו פרחים לשבת....

אבל למה לקחת את האחריות להמליץ עליו בתור מגלה אלרגיות???

האם הוא היה שליח טוב ועזר להרבה אנשים? כן.

האם זה נכון להמנע ממה שהוא אומר? יתכן...

אבל בשום אופן אסור לסמוך על כל מטפל שאינו רופא אלרגולוג בענייני אלרגיה!

לצערי יש לי היכרות עם כאלו שעשו טעויות קריטיות והתחרטו על כך.
אנא חוסו על עצמכם ועל ילדיכם ואל תתפתו ללכת לכל מיני אלטרנטיבים למיניהם במקום לרופא.
אם אינכם סומכים על רופא עם תעודת מומחה שלמד את המקצוע, איך תסתמכו על אנשים שאין להם כל התמחות בנושא??? רק בגלל שהשכן/חבר/קרוב משפחה המליצו עליהם? או בגלל שאולי הם הצליחו לעזור למישהו שאין כל הוכחה שזה מה שבאמת עזר להם?

אלרגיה היא תופעה מאד מתעתעת, ואנשים שלא מצליחים למצוא את הגורם לאלרגיה ברפואה הקונבנציונלית, מאד מהר מתפתים להגרר אחרי תופעות כאלו ואחרות.
אז אנא מכם אם אתם רוצים להאמין בעצמכם, תאמינו. אבל אל תפילו אחרים בפח הזה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה