הטיפ היומי - ובו יתגלה איך לפצל מסך בג'ימייל

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
התקף הקנאה טלטל אותי. בהיתי בניסים רניפי, מעמד העל, על שלל המסכים הסובבים אותו, ולא ידעתי מה לעשות עם עצמי.
על קירות ההיכל סביבי תלויים בניחותא מאות דוגמאות עימוד, במגוון גדלים, תאורת לד חמה מציפה את החדר.
נשאתי את מבטי אל תקרת הבטון המחוספסת, המשדרת ניכור קוטבי לחמימות החדר, נאבקת בו עם מראה תעשייתי מכוון.
השפלתי את מבטי, רפרפתי על הקירות הלא נגמרים, ארוכים כולם, המשמשים יחדיו כמוזיאון העימוד החדשני בישראל.

ניסים, לחשתי בקול חרב, והוא הרים את מבטו המרוכז בתכנת תג, אינדיזיין, עימוד לדורות ומשבצות זהב - ושאלני, מופתע:
שלום הרב זעמיל. אני שמח שבאת לבקר אותי במוזיאון, חשבתי שגם היום יהיה ריק פה כמו מאז ההקמה. מה מעשיך פה?

לחלחתי את שפתיי בלשוני, עיניי הקנאיות בולסות את ההצלחות הטקסטואליות המקיפות אותי. ניסים, מלמלתי, איך הצלחת לעמד כל כך יפה. העימוד המופלא של המשנה ברורה החדשה בהוצאת מכון ליקרא טבא, צורת הדף המושלמת של ספר שיעורי ר' שמעון רכקטופף, התחכום שבבניית המרווחים בספרו האוטוביוגרפי של נח קלמנוביץ. וואו.

ניסים חייך: י'א זעמיל. אל תתרגש. לא כל העבודות מסביב שלי. חלקם של מעמדים אחרים. גם אתה יכול, אם רק תלמד ותשקיע. תכנות עימוד בנויות מעימוד ומתכנות גם יחד. רק צריך ללמוד את התחום.

שמעתי ולא שמעתי את המילים המרגיעות, עשתונותיי סוערים. לפתי אותו בצווארנו הנקי, ניחוח קלוש של פרחי באך, והתחננתי:
רבי ניסים. אני רוצה לצאת מפה עוד חמש דקות, חכם יותר ממה שהייתי קודם. תן לי איזה ידע חדש.

הוא חייך את חיוכו הטוב, החכם, המסודר והמעומד, ואמר: זעמיל, בוא תראה משהו נפלא בג'ימייל. פעם זה היה סוד מסתורי לדוברי אנגלית בלבד, היום גם אתה תדע.
ואז הוא הראה לי את הסוד.

דקה אחר כך נפרדתי ממנו במהירות, חפץ לנסות בעצמי את הטריק כמה שיותר מהר, פוסע ורץ בין המוצגים השונים במוזיאון העימוד.
הסדרנים הבטלים חייכו לעברי, סוף סוף משהו זז פה, שמעתי אותם חושבים.
נכנסתי לבונקר שמשמש אותי כדירה זמנית עד להתעשרותי הצפויה מחר מחרתיים, הפעלתי את המחשב, טפחתי עליו כדי שיבין שאני רציני ואין בי פנאי וסבלנות לשטויות שלו, נכנסתי לג'ימייל, ו... הצלחתי! הטריק עבד! הצלחתי לפצל את התצוגה לשתי עמדות...

ואז נזכרתי בכם.
נכון, אף אחד מאיתנו כנראה לא יהיה מעמד ברמה רניפי, ואף אחד מאיתנו לא יקבל עמדת עבודה ייצוגית במוזיאון בעימוד, ועדיין...
כולנו יכולים לפחות ללמוד טיפ אחד ולחלק את הג'ימייל לשני תצוגות.

איך עושים את זה?
נכנסים לג'ימייל.
הכל רגיל, יומיומי, אף אחד לא שלח לכם שום דבר מעניין (לא כל יום יש מוצאי שבת ופעקל'ע, רק אומר)
111111111.JPG

ואז נלחץ על סמל גלגלי השיניים ושם נלחץ על הגדרות
2222222222222222.png

כעת נאזור את כוחותינו האחרונים, נמהר על הלשונית 'מתקדם', ושם נגלול בקוצר רוח את תחתית הלשונית, ונסמן V בחלונית התצוגה המקדימה.
333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333.png

עוד נשימה קלה, עוד קצת אנרגיה, אנחנו כבר כמעט בסוף המאמץ הסיזיפי. הנה נוסף לנו כפתור חדש, נלחץ עליו ונבחר "פיצול אנכי".
צילום מסך (36).png

ועכשיו רק נשאר לנו לשתות כוס קפה מהבילה, ולחכך ידיים בהנאה אל מול המעלל החדש שלנו...
פתאום הג'ימייל נהיה נוח בהרבה!

(תודה לניסים רניפי)
333333333333333.JPG

הטיפ באישור @ניהול האתר
*
לטיפים קודמים מרגשים לא פחות הקישו כאן

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
גילית? במקרה? אתה?!
זה לא היה ניסים רניפי שלחש לך את זה בסוד?! ;)
ניסים "רניפי" הוא אדם אמיתי ומעמד על שהראה לי את הפיצול.
הוא אמר שזה אפשרי רק בממשק באנגלית. וגם האינטרנט אומרת ככה.

אני גיליתי - ואני תובע בעלות על הקרדיט - שהפיצול אפשרי גם בעברית.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
האמת שאני עובדת הרבה על האפליקציה של גימייל באייפד וזה נראה כך כברירת מחדל, טוב לדעת שאפשר להציג כך גם במחשב, תודה!!

ניסים פנירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
@Natan Galant איזה ענווה, פשששש....

ו...נראה לי שבשביל שתחום העימוד יעבור למוזיאון, צריך קודם כל לסגור כמה קהילות של סופרים ומספרי סיפורים למיניהם.
שכן, ליהוי ידוע, כל זמן שאנשים שכמותך טורחים לכתוב את הגיגיהם תחת ומעל כל עץ רענן, תחום העימוד לא ישבוק חיים לעולם...

ח. ד. אורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
ידיד שלי גילה לי את הטריק לפני שנתיים בערך שאז זה היה אמנם רק באנגלית, אבל אם היית עובר לאנגלית ומשנה את הממשק למפוצל, ואח"כ חוזר לעברית זה היה ממשיך לעבוד הפלא ופלא...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ידיד שלי גילה לי את הטריק לפני שנתיים בערך שאז זה היה אמנם רק באנגלית, אבל אם היית עובר לאנגלית ומשנה את הממשק למפוצל, ואח"כ חוזר לעברית זה היה ממשיך לעבוד הפלא ופלא...
נכון.
זה היה קיים מזמן אך רק באנגלית. החידוש שעכשיו זה זמין גם בעברית, וזה כל כך נח!

ח. ד. אורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכון.
זה היה קיים מזמן אך רק באנגלית. החידוש שעכשיו זה זמין גם בעברית, וזה כל כך נח!
אילו היית כותב זאת אז היה מתווסף עוד פאנצ' לטריק...
שחברי גילה לפני שבועיים שזה כבר זמין גם בעברית הוא ממש התאכזב...;););)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה