דרוש מידע החלפת מקצוע בגיל 30 מהוראה לתכנות - יתרונות וחסרונות

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
מכירה מקרוב את השחיקה שלך מהוראה.
אבל בגלל שאני גם מכירה את עולם התכנות, לא יודעת אם הייתי קופצת למים בגיל 30 לפיתוח
מכירה מישהי שעשתה הסבה בגיל 32 לבדיקות תוכנה, קורס קצר וממוקד, ואין מרוצה ממנה.
אבל - וזה אבל חשוב - היא הייתה שכירה, והכירה את עולם המשרה המלאה, והכירה את עולם הטכנולוגיה
לכן אני באמת חושבת שכדאי ללכת על יעוץ תעסוקתי איכותי,
שידייק לך אם כדאי לרענן את הקיים או לחתוך לכיוון אחר לגמרי, והכל יכול להיות!
אסור להמשיך לסבול.

osnatttt

משתמש רשום
לא יודעת איך לא כתבו את זה אבל אולי ניהול מוצר או ניהול פרויקט
זה יותר ניהולי אבל בעולם ההייטק על משכורותיו הגבוהות
ממה שאני רואה יש יתרון לרקע בתכנות אבל לא מחייב
סתם כך עולם ההיטק הוא עולם גדול ולא כל המשרות שם הם לשבת לתכנת מול מחשב
כדאי למצוא נישה מתאימה בתחום כי בתכלס זה תחום מתגמל

תמרה א

משתמש פעיל
אשמח לשמוע עליהן
באיזה גיל עשו הסבה?
אחת בסביבות עשרים וחמש ואחת יותר שלושים ושלוש,
ושתיהן עובדות בתפקידים בריכים ומצליחות מאוד!
אבל המשותף לשתיהן שהן השקיעו הרבה מאוד ועד היום לא מפסיקות ללמוד ולהשקיע.
אל תשכחי שאחרי זה יש גם את האופציה של להיות מורה בתיכנות שזה גם הרבה יותר כסף ויותר נחמד מהוראה רגילה.
אבל העמדה שלי, שצריך להשקיע להתבלט ולהצטיין לא משנה באיזה תחום.

נערך לאחרונה ב:

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אחת בסביבות עשרים וחמש ואחת יותר שלושים ושלוש,
ושתיהן עובדות בתפקידים בריכים ומצליחות מאוד!
אבל המשותף לשתיהן שהן השקיעו הרבה מאוד ועד היום לא מפסיקות ללמוד ולהשקיע.
אל תשכחי שאחרי זה יש גם את האופציה של להיות מורה בתיכנות שזה גם הרבה יותר כסף ויותר נחמד מהוראה רגילה.
אבל העמדה שלי, שצריך להשקיע להתבלט ולהצטיין לא משנה באיזה תחום.
אני מדגישה את זה, כי ההשקעה ממש לא נגמרת עם סיום הלימודים, וההשקעה נעשית גם מחוץ לשעות העבודה,(9 שעות ביום + נסיעות בימים שמגיעים למשרד)
ובמיוחד אחרי שכתבת את המשפט הזה:
אולי ללמד בתיכון זה אופציה
אבל להיות מורה מקצועית ככה שזה לא תובעני כ"כ
ובכן זה הרבה יותר תובעני , מלהיות מורה - לפחות מבחינת שעות ההשקעה,(לא משווה בין המקצעות, רק מדגישה)
מורות מתלוננות המון, שרק אליהן מתקשרים מחוץ לשעות העבודה, ורק הן צריכות להכין שיעורים לבדוק מבחנים - בשעות שלא מקבלים עליהם תגמול,
אז צריך להבין שמי שרוצה להיות מוצלח במקצוע שלו, צריך לתת מעצמו גם מחוץ לשעות העבודה , וזה יכול להיות בתקופות מסוימות מאד תובעני!,
תחשבי טוב אם זה מתאים לך ..
אבל אם את משנה דיסקט ואומרת לעצמך, אני יתן "בראש" ויעשה הכל , - במשך כל הזמן (כמובן שיש תקופות לחוצות יותר , ויש תקופת רגועות, ולא כל הזמן זה ככה, אבל ככל שעובר הזמן העולם מתקדם - במהירות האור!, וצריך להדביק את הקצב...., וחייבים מינימום של להתחבר במקצוע כי אחרת, אי אפשר להתמיד לאורך זמן....
אבל אם את כזו, ויש לך תמיכה מהסביבה , אז לכי על זה, ובעז"ה תצליחי....

נערך לאחרונה ב:

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא יודעת איך לא כתבו את זה אבל אולי ניהול מוצר או ניהול פרויקט
זה יותר ניהולי אבל בעולם ההייטק על משכורותיו הגבוהות
ממה שאני רואה יש יתרון לרקע בתכנות אבל לא מחייב
סתם כך עולם ההיטק הוא עולם גדול ולא כל המשרות שם הם לשבת לתכנת מול מחשב
כדאי למצוא נישה מתאימה בתחום כי בתכלס זה תחום מתגמל
כמעט כל מי שהגיע לעולם הניהול בהייטק, הגיע עם רקע, אם זה רקע של ניהול תחום דומה , ובדכ רקע של תכנות או לפחות בדיקות תוכנה, אני אל מכירה הרבה שהגיעו מקורס ניהול, להייטק זה קצת מוגזם....
מגיעים אל זה או מרגע של תכנות, או מפקיד זוטר שהתקדם לאט לאט ואחרי הרבה שנים, עד שהגיע לניהול....

~dasi~

משתמש צעיר
להשאר באותו מקום ולהרגיש שחוקה זה אופציה גרועה!
אבל לא חייבים הסבה לתכנות, תנסי לבדוק תחומים נוספים שמתאימים לכישורים שלך.
אם יש לך כושר רטורי אולי יתאים לך לפתח סדנאות או קורסים דיגיטליים בתחום שיש לך בהן ידע?
או הרצאות, מרצה גם מכניסה הרבה כסף.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אשמח לשמוע עליהן
באיזה גיל עשו הסבה?
אני מכירה מישהי שבגיל 35 עשתה הסבה, לא היה לה קל ולקח לה שנה וחצי למצוא את המשרה הראשונה שלה אחרי הלימודים, אבל היא כן עבדה במקביל במשהו אחר. היום היא ממש מרוצה מהשינוי.
יש לי חברה תותחית באמת, עם שנתיים ניסיון בפיתוח FS בחברה ממש נחשבת
תכלס היא לא מוצאת עבודה כבר תקופה לא קצרה,
ובכלל עכשיו בגלל המלחמה הקפיאו המון המון משרות.
גם מי שמעולה - צריך הרבה ס"ד להתקבל למשרה טובה. כמו בכל מקצוע...
לכן כתבתי בדרך כלל... עצוב מאוד על חברה שלך אבל הסיפור שלה יוצא דופן.
(הרבה פעמים מדובר גם בחיפוש עבודה לא נכון או דרישות מיוחדות...)

שיבוא

משתמש צעיר
@hilasg איכשהו יצא שאני ממש משווקת של האבחונים של קמ"ח..........לא ממומן!!!!!!
אבל אולי זה מה שבאמת כדאי לך לעשות- ללכת לייעוץ מסודר. ממישהו מקצועי שגם מכיר את השוק וליווה עוד רבות לפנייך.

Yael Mor

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול, אני גם שוקלת אבל להיפך-להוראה
מאיזו משכורת מתחילים בהוראה פחות או יותר?
אם את כבר עם תואר ראשון אז בגלל ההסכם החדש זה 9000 למשרה מלאה. ברוטו כמובן.
ושכחתי לציין שעכשיו מורים חדשים שנכנסים מקבלים אחרי כמה שנים(לא הרבה) מענק התמדה...

gs

משתמש פעיל
מורות בתיכון בעוז לתמורה משרה מלאה יכולות להגיע ל 17 - 18 אלף ( ראיתי תלושים )
מענין, היכן? זה ברוטו לכאלה שמחזיקים במשרה כבר יותר משני עשורים, וממילא מס הכנסה שותף כאן ולוקח לעצמו מנה יפה מאד..., לא זה היתרונות של ההוראה

עד מתי

משתמש מקצוען
מענין, היכן? זה ברוטו לכאלה שמחזיקים במשרה כבר יותר משני עשורים, וממילא מס הכנסה שותף כאן ולוקח לעצמו מנה יפה מאד..., לא זה היתרונות של ההוראה
מס הכנסה לוקח הרבה יותר ממשכורת של 30 בהייטק
אמא חרדית ל 7 ילדים מתחת גיל 18 על 17 לא משלמת מס ( יש טווח גילאים שמקבלים 2.5 נקודות לילד )
ואל תשכחי שהוראה זה מלאאא חופשים , והמון אפשרויות להכנסות מהצד ( מרצות, מדפיות, ועוד)

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מס הכסה שולח את זורעותיו לכולם, ממש לא רק לעובדות הוראה אלא לכל אזרח שמשתכר כאן במדינה , (והשכר שלו לעובר את דקודות הזיכוי של)
וכשמדברים על משכורות בכל תחום שהוא,מדובר על ברוטו בלבד....

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני טובה לדבר מול קהל, להורות, להוביל, להנחות, לעבוד עם אנשים, לנהל
החלום ילדות שלי היה להיות רופאה אבל זה גם התלבטות כי זה המון מאמץ ואני לא בטוחה שברגע שאסיים אהיה שמחה בזה, כי זה גם מקצוע שוחק...
12 שנות לימוד אם אין לך תואר ראשון
גם ללא תואר זה הרבה.

רינהרינה

משתמש מקצוען
זה נכון, לכן אני רוצה לעשות את זה טוב...

בגוגל יש גם המון עסקים שהצליחו, ולמרות שהכי קל לכאורה להשאר במקום המוגן והבטוח שלי, זה מרגיש לי פחות בשבילי ושאני צריכה שינוי. בגלל שאני ממש לא רוצה למצוא את עצמי עם עסק קורס עוד שנתיים ועם חובות, אני ממש מחפשת את הצורה לעשות את זה הכי טוב שאפשר בסיעתא דשמיא
למה את הולכת לכיוון של הקמת עסק?
את בעצם לוקחת סיכון, לפעמים סיכון גדול אם העסק דורש השקעה גדולה, העבודה היא הרבה יותר קשה, עם אחריות גדולה,
והרווח לא בהכרח יותר גבוה ממשכורת כשכירה.

ראש ישר

משתמש פעיל
למה את הולכת לכיוון של הקמת עסק?
את בעצם לוקחת סיכון, לפעמים סיכון גדול אם העסק דורש השקעה גדולה, העבודה היא הרבה יותר קשה, עם אחריות גדולה,
והרווח לא בהכרח יותר גבוה ממשכורת כשכירה.
נתחיל מהסוף - השאיפה שלי שכן תהיה משכורת גבוהה יותר... :)
נעבור לאמצע - אין לי בעיה לעבוד, ולהשקיע - אבל קשה לי מאוד עם "ספירת" השעות מידי יום בעבודה, הטירוף שאמא לילדים יוצאת לשמונה שעות +...כשהבחירה היא או לא לראות אותם בבוקר או להיות איתם זממן קצרצר מידי בצהריים...
יודעת ומכירה רבות וטובות מאוד שמסתדרות עם זה מצוין מצוין, אני פחות , וגם פחות מתחברת לעניין כשיטה.
מוכנה לעבוד. הרבה וקשה , אבל עם התאמה לחיי משפחה קרוב לבית וכו'...
ונחזור להתחלה - בשל כך, אני חושבת שלי, באופן אישי מתאים יותר כיוון של הקמת עסק מלהשאר כשכירה ...
באופן כללי, אני חושבת שאם רבות מסתדרות עם זה מצוין, לא מבינות על מה אני מדברת, שואפות לשגרה, בשעה שאני רק חרדה ממנה - זה סימן שיש אזשהו שינוי שמתאים לי שאני צריכה לעשות...
(כמובן שאין ברכה כשגרה, ואני לא מדברת על תקופות קשות של מלחמות וכו, אבל אני מתחברת יותר לחופש, עם עבודה וילדים וכו וכו מאשר שגרה מאורגנת שעובדת על אוטומט)

• תודה
Reactions: LO

להגשים חיים

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
הייתי גם במקום דומה של התלבטות בין המשך הוראה לתכנות.
הגעתי גם למסקנה שלך והתחלתי עסק.
לא הבנתי אם את מתכננת לעזוב את ההוראה בגלל זה או לעבוד במקביל.
עסק הוא סיפור מורכב ומעסיק.
לא ממליצה לעזוב את המשכורת היציבה ואפשר בהחלט לשלב.
בהצלחה לכל המורות:)

zkzbhe

משתמש פעיל
שלום לכולן
אני מורה במשה"ח
האם משתלם לעשות הסבת מקצוע לתכנות כדי לקבל משכורת גבוהה
במשרד החינוך מי שיש לה משרה מלאה מקבלת ברוטו 11000 ונטו 9400 (קרובת משפחה שלי)
כמובן אם היא לוחקת חינוך כיתה ויש לה המון שנות ותר ומשרה מלאה שזה בכלל אין להרבה
אני כרגע מורה במערכת כמה שנים ותוהה האם כדאי לי לשקול ללמוד תכנות?
אני מורה קרוב ל8 שנים וכבר עייפה מלחנך מצד שני האם זה כדאי בכגיל 30 לעשות הסבת מקצוע?
מתכנות האם השכר אצלכן הוא באמת מאוד משמעותי ויש ביקוש?
אפה כדאי ללמוד?
יש לכם טעות בנתוני השכר
עם משרה מלאה וותק שני עשורים ו*בלי חינוך* אפשר להגיע למעל 15K

טבלאות שכר

וכמובן, העבודה בפועל היא אולי 75% מהשעות המדווחות פלוס חופשים ברמה שאין במשק מלבד עובדי חברת חשמל

hilasg

משתמש פעיל
יש לכם טעות בנתוני השכר
עם משרה מלאה וותק שני עשורים ו*בלי חינוך* אפשר להגיע למעל 15K

טבלאות שכר

וכמובן, העבודה בפועל היא אולי 75% מהשעות המדווחות פלוס חופשים ברמה שאין במשק מלבד עובדי חברת חשמל
אז צריך להשאר במשרד החינוך 20 שנה כדי להגיע למשכורת הזאת??
זה ביזיון!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה