התייעצות החיסונים של חברת מודרנה

מצב
הנושא נעול.

יערי

משתמש מקצוען
יש למישהו מושג מה נקרא חברה יותר אמינה ומקצועית פייזר או מודרנה. במילים אחרות האם כדאי להתחסן בפייזר או לחכות למודרנה?
פייזר היא חברה ותיקה בתחום התרופות, ומודרנה זה הסטארטפ הראשון שלהם.
אבל יש כאלו שרואים בזה דוקא מעלה.

הונגרי אמיתי

משתמש פעיל
בעוד כ3 חודשים.
הFDA האמריקאי לא מוכן לבדוק אותו לפני כן עקב השינוי בניסוי.
אתמול הוא אושר בבריטניה, אבל בארץ מסתמכים יותר על הFDA, ולכן זה כנראה לא יגיע לפני זה.
לכאורה זה החיסון הכי אידאלי גם בנוי על החיסון הוותיק גם עולה זול ולא צריך לשנע אותו במקפיאים מיוחדים

gitsh

משתמש מקצוען
D I G I T A L
פייזר יעילים יותר על מבוגרים ממש
באוכלוסיות צעירות אין הבדל באחוזי ההצלחה של החיסון

ygy

משתמש מקצוען
באסטרה זנקה בניסוי הקודם, הקבוצה שקבלה חצי מנה וכעבור כמה שבועות עוד מנה שלמה - הגיעה 90 אחוז יעילות.
ואלו הקבוצה שקבלה מנה שלמה ואחרי כמה שבועות עוד מנה, הגיעה לתוצאות של 62 אחוז יעילות.
איך זה יכול להיות? שמעתם איזה הסבר לכך?

(לגבי הניסוי העכשווי שלהם, אין לי מידע)
רוצים לדעת את האמת, ומאחד שנמצא בתוך המערכת בבית חולים? אז הנה:
אין שום הסבר לשום דבר, כי גם הרופאים מודים שהם לא יודעים הכל!!!!
אני כן בעד להתחסן, ואני ואני יודע שיש סיכוי שתשנו את דעתכם - ולא תקחו את החיסון , לאחר הקריאה, אבל אני עדיין אכתוב את הפרטים:
אני כרגע כותב את כל השאלות הפתוחות - שלרופאים אין תשובה עליהם:
1) האם החיסון גורם להדבקה? אי אפשר לדעת, אולי כן.
2) ממתי מנה ראשונה מחסנת? אולי אחרי 5 ימים, יש שטוענים רק לאחר קבלת מנה שניה.
3) לכמה זמן החיסון יעיל? לא ידוע כנראה ל8 חודשים - אם לא יותר.
4) האם אפשר לשלב בין החיסון של פייזר לזה של מודרנה? אולי, לא נוסה, ולכן לא מומלץ.
5) האם החיסון בכלל מונע הדבקה, או שהוא רק מונע הדבקה קשה? לא ידוע.
6) האם יש סיכוי שבגלל החיסון, האדם לא חולה, אבל כן מדביק? יש סיכוי שהוא בהחלט מדביק!!!
7) האם הוא יעיל נגד המוטציה? לכאורה כן, אבל לא בטוח.
8) האם החיסון של אסטרה זניקה יכול להיות יותר מחסן (בגלל התאי T שהוא מייצר) או שלא? אולי, אבל כרגע בגלל שיש להם בעיה באישורים, לכן לא בודקים זאת עדיין.
9) מי שיש לו נוגדנים, והוא לוקח חיסון, מה זה עושה לגוף - מזיק או עוזר? יש "מחלוקת" בדבר, ויש שטוענים שהחיסון מחזק את הנוגדנים, אבל יש שטוענים שזה גורם לקריסה של המערכת החיסונית. וא"כ, למה לא עושים בדיקת נוגדנים לפני החיסון? כי אין מספיק ערכות לבדיקה (לפי מה שהרופאים אמרו) וגם כי משרד הביאות חושש שאם יחייבו את כולם בבדיקת נוגדנים, יהיו הרבה פחות אנשים שיהיו מוכנים להתחסן.

בקיצור: אם יש לכם תור, תלכו להתחסן!!
יש לכם נוגדנים? יש לכם 6 חודשים מאז זמן הבדיקה - זמן מנוחה עד שתצטרכו ללכת להתחסן - לאחר הקריאה של מה שכתוב כאן, אפשר לומר שהרווחתם/ניצלתם.
והדבר הכי חשוב, אל תאמינו לכל דבר שאתם קוראים, כי אפילו הרופאים מודים (שזה די נדיר) שהם לא יודעים!!!!
וכידוע עיתון זה לא הגיע ממשה מסיני... והנייר כידוע סובל הכל!
בהצלחה ורפו"ש לכולם, ולכל אלו שהיו חולים בגל הראשון, וחלו שוב - כן גם זה קרה השבוע!

מרחבית

משתמש מקצוען
לפי המחקרים שנעשו ידועים כרגע הדברים הבאים:

האם החיסון גורם להדבקה?
החיסון איננו יכול לגרום להדבקה. אין בו שום חלק מהנגיף.
ממתי מנה ראשונה מחסנת? אולי אחרי 5 ימים, יש שטוענים רק לאחר קבלת מנה שניה.
בערך 10 ימים אחרי מנה ראשונה יש חיסון חלקי, כשבוע אחרי מנה שניה חיסון של כ 95 אחוז.
האם החיסון בכלל מונע הדבקה, או שהוא רק מונע הדבקה קשה? לא ידוע.
החיסון מונע ב95 אחוז הידבקות, וגם מי שכן נדבק, חולה לרוב קל יותר.
האם יש סיכוי שבגלל החיסון, האדם לא חולה, אבל כן מדביק?
עוד אין על זה מספיק ניסויים על בני אדם, לכן לא יודעים בטוח. בניסויים על קופים הם לא הדביקו.
האם החיסון של אסטרה זניקה יכול להיות יותר מחסן (בגלל התאי T שהוא מייצר) או שלא? אולי, אבל כרגע בגלל שיש להם בעיה באישורים, לכן לא בודקים זאת עדיין.
כל עוד שחיסון לא עבר את הבקרה והאישורים הנדרשים, הוא ממילא לא יינתן.
מי שיש לו נוגדנים, והוא לוקח חיסון, מה זה עושה לגוף - מזיק או עוזר?
לא מזיק.

קורן פלקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
רוצים לדעת את האמת, ומאחד שנמצא בתוך המערכת בבית חולים? אז הנה:
אין שום הסבר לשום דבר, כי גם הרופאים מודים שהם לא יודעים הכל!!!!
אני כן בעד להתחסן, ואני ואני יודע שיש סיכוי שתשנו את דעתכם - ולא תקחו את החיסון , לאחר הקריאה, אבל אני עדיין אכתוב את הפרטים:
אני כרגע כותב את כל השאלות הפתוחות - שלרופאים אין תשובה עליהם:
1) האם החיסון גורם להדבקה? אי אפשר לדעת, אולי כן.
2) ממתי מנה ראשונה מחסנת? אולי אחרי 5 ימים, יש שטוענים רק לאחר קבלת מנה שניה.
3) לכמה זמן החיסון יעיל? לא ידוע כנראה ל8 חודשים - אם לא יותר.
4) האם אפשר לשלב בין החיסון של פייזר לזה של מודרנה? אולי, לא נוסה, ולכן לא מומלץ.
5) האם החיסון בכלל מונע הדבקה, או שהוא רק מונע הדבקה קשה? לא ידוע.
6) האם יש סיכוי שבגלל החיסון, האדם לא חולה, אבל כן מדביק? יש סיכוי שהוא בהחלט מדביק!!!
7) האם הוא יעיל נגד המוטציה? לכאורה כן, אבל לא בטוח.
8) האם החיסון של אסטרה זניקה יכול להיות יותר מחסן (בגלל התאי T שהוא מייצר) או שלא? אולי, אבל כרגע בגלל שיש להם בעיה באישורים, לכן לא בודקים זאת עדיין.
9) מי שיש לו נוגדנים, והוא לוקח חיסון, מה זה עושה לגוף - מזיק או עוזר? יש "מחלוקת" בדבר, ויש שטוענים שהחיסון מחזק את הנוגדנים, אבל יש שטוענים שזה גורם לקריסה של המערכת החיסונית. וא"כ, למה לא עושים בדיקת נוגדנים לפני החיסון? כי אין מספיק ערכות לבדיקה (לפי מה שהרופאים אמרו) וגם כי משרד הביאות חושש שאם יחייבו את כולם בבדיקת נוגדנים, יהיו הרבה פחות אנשים שיהיו מוכנים להתחסן.

בקיצור: אם יש לכם תור, תלכו להתחסן!!
יש לכם נוגדנים? יש לכם 6 חודשים מאז זמן הבדיקה - זמן מנוחה עד שתצטרכו ללכת להתחסן - לאחר הקריאה של מה שכתוב כאן, אפשר לומר שהרווחתם/ניצלתם.
והדבר הכי חשוב, אל תאמינו לכל דבר שאתם קוראים, כי אפילו הרופאים מודים (שזה די נדיר) שהם לא יודעים!!!!
וכידוע עיתון זה לא הגיע ממשה מסיני... והנייר כידוע סובל הכל!
בהצלחה ורפו"ש לכולם, ולכל אלו שהיו חולים בגל הראשון, וחלו שוב - כן גם זה קרה השבוע!
הרופאים לא יודעים הכל זה נכון!
אבל הם יודעים הרבה הרבה יותר מכל מי שלא למד את המקצוע של רפואה.

הונגרי אמיתי

משתמש פעיל
הרופאים לא יודעים הכל זה נכון!
אבל הם יודעים הרבה הרבה יותר מכל מי שלא למד את המקצוע של רפואה.
הקורונה זה משהו מהחצי שנה האחרונה ולא נראה שגם הרופאים המהוללים יודעים יותר טוב ממך....
והראיה שכל יום משתנה ההוראות

מרחבית

משתמש מקצוען
הקורונה זה משהו מהחצי שנה האחרונה ולא נראה שגם הרופאים המהוללים יודעים יותר טוב ממך....
והראיה שכל יום משתנה ההוראות
נוסף כל הזמן ידע, ונוספים פרטים, ובודאי דברים רבים לא ידועים.
אך רבים מהדברים הבסיסיים היו ידועים מהתחלה, כיוון שזו לא המגיפה הראשונה, לא המחלה המדבקת הראשונה, לא הוירוס הראשון שהתגלה, ולא החיסון הראשון שפותח.
ויש בחסדי שמיים לכל הנושאים האלה מומחים, שידעו לומר דברים בסיסיים כבר בתחילה, ונקטו מההתחלה בפעולות שהצילו בני אדם רבים מאוד.

קצרה

משתמש מקצוען
ישנם 4 חיסונים מערביים "על האש"-
של פייזר - mRna. מאושר. יעילות גבוהה. נדרש קירור של 80 מעלות. נוסה על מליוני אנשים בעולם :) - חברה ותיקה בעלת יכולות ייצור והפצה גדולות. 2 מנות.
של מודרנה - mRna. מאושר. יעילות גבוהה. נדרש קירור של 20 מעלות. ניתן כרגע בארה"ב . - חברה חדשה יכולת הפצה נמוכה יותר . 2 מנות.
של ג'ונסון אנד ג'ונסון (שאף אחד לא מזכיר פה משום מה) - שיטה ישנה. יעילות גבוהה. שלבי אישור סופיים. חברה ותיקה. מנה אחת. קירור רגיל במקרר חיסונים.
של אסטרה-זניקה - שיטה ישנה. קירור רגיל. 2 מנות. מאושר בבריטניה בלבד. יקח 3 חודשים לפחות לאישור של FDA שעליו מקובל פה בארץ להסתמך. הסיבה: הניסוי בוצע ב-2 מנות והתגלתה יעילות בינונית. אז התברר שעקב טעות חלק מהנחקרים קיבלו בפעם הראשונה חצי מנה - ובקרבם היעילות היתה גבוהה. בוצע מחקר זריז על המינונים החדשים. - לבריטים זה הספיק כדי לאשר . הFDA דורש יותר זמן והיקף מחקר גדול יותר על המינונים החדשים.

מלבדם יש את החיסון הרוסי והסיני - שמאושרים מקומית במקומות שונים.

רפ

משתמש סופר מקצוען
נוסה על מליוני אנשים בעולם :)
נוסה או מנוסה?
במחקר שהם פירסמו מדובר על סדר גודל של 40,000 נסיינים, שחצי מהם קיבלו פלצבו.
כך שאלו שמתחסנים עכשיו גם הם סוג של נסיינים.
הבהרה חשובה:
אני לא נגד ולא בעד.
אבל אני לא מאמינה לא למי שמבטיח לי שהחיסון בטוח במאה אחוז למרות שידוע לכל איך ובאיזה סדר גודל התבצע המחקר, ולא למי שמבטיח לי שהחיסון הוא מזימה לחסל את אוכלוסיית העולם.

משה גל

משתמש מקצוען
האם כל תרופה או חיסון אחר מנוסים על ידי יותר נסיינים?
לא

אלא שתמיד זה לוקח המון זמן
כי זו גם עלות עצומה
גם זמן לגייס רבבות נסיינים
וגם זמן לבדוק שבאמת אין הדבקה

כעת
המדינות שפכו כסף ללא הגבלה
הנסיינים רצו בהמוניהם
ולקח מעט זמן לבדוק מניעת הדבקה, כי המגפה משתוללת בחוצות

רפ

משתמש סופר מקצוען
האם כל תרופה או חיסון אחר מנוסים על ידי יותר נסיינים?
אני לא יודעת.
אבל כאן לא מדובר על תרופה או חיסון שמיועדים לאנשים שנמצאים בסיכון ואפשר להניח שהתרופה/חיסון יועילו להם, וגם אם יש בזה נזק כנראה שהתועלת רבה על הנזק.
מדובר על חיסון שהולכים לתת באופן גורף לכל האוכלוסיה, והוא לא נבדק לטווח הארוך.
שוב, שלא יובן מדברי שאני נגד. אני בהחלט חושבת שמי שיש סיכוי גבוה שיגיע למצב קשה, בגלל גילו או מחלות רקע, שווה לו להתחסן.
ומי שלא, לדעתי עדיף לחכות.

לילי 1

משתמש מקצוען
בשתי העמודים האחרונים, תקציר סקירה של צוות ידע של משה"ח - פייזר או מודרנה?

קבצים מצורפים

• סקירה יומית 30.12.docx.pdf
    KB 834.3 · צפיות: 26
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה