מידע שימושי החזר שכירות.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
קבלתי הרבה פניות ולטובת כולם ארכז את הקריטריונים:

מי זכאי?
  • זוגות העונים על 4 התנאים הבאים:
    1. הם נשואים על-פי משרד הפנים, או ידועים בציבור, כולל xxxxx xx xxxxxx.
    2. אין ולא היתה בעבר בבעלותם (או בבעלות אחד מהם) דירה או חלק בדירה.
      • אם היתה בבעלות אחד מהם דירה או חלק מדירה לפני הנישואין, הם ייחשבו כמי שיש בבעלותם דירה, ולא יהיו זכאים לסיוע.
      • אם היתה בבעלות אחד מהם דירה שנמכרה לפני הנישואין, ניתן לפנות לוועדת חריגים במשרד הבינוי והשיכון.
      • להוציא דירות שנרכשו מקבלן או בקבוצות רכישה ועדיין לא נמסרו! (הוספה שלי)
    3. הם ממצים את כושר ההשתכרות שלהם בהתאם לאחד מהקריטריונים הבאים:
      • לפחות אחד מבני הזוג עובד במשרה מלאה (100% משרה) על-פי אישור מהמעסיק, והכנסתו אינה נמוכה משכר המינימום(5,300 ש"ח).
        • אם היקף המשרה אינו מצוין באחוזים אלא בשעות, ייחשב כעובד במשרה מלאה מי שעובד 165 שעות או יותר בחודש ושכר הברוטו שלו הוא לפחות 3,975 ש"ח (75% משכר המינימום).
        • עובדי הוראה וגננות (כולל סייעות לגננות) יענו על קריטריון זה אם שיעור שכרם הוא לפחות שכר מינימום חודשי (5,300 ש"ח), ללא קשר למספר שעות העבודה והיקף המשרה.
      • לפחות אחד מבני הזוג מקבל דמי אבטלה בשיעור של משרה מלאה, שלא יפחת משכר המינימום.
      • אם מדובר בעובדים עצמאים, ממוצע ההכנסות שלהם צריך להיות לפחות בשיעור שכר המינימום.
    4. הם עומדים במבחן ההכנסה, עד לסכומים שיצוינו בטבלה בהמשך.
עד כאן העתקתי מכל זכות
אז היכן נופלים:
כשיש חל"ד
כשיש דמי אבטלה.
עובדי הוראה.
בגדול צריך לדעת אין עובד מבחן ההכנסות אצלם כדי לעבור בשלום ולקבל.

אם אתם לא עונים לאחד או יותר מהקריטרונים הבאים (חוץ מבעלי דירה - להם א"א לעזור)
תוכלו לפנות אלי במייל saramic22אין לכתוב כתובת מייל ואפנה אתכם למומחה בתחום.
אני עצמי לא עובדת בזה. אבל אני כן מומחית לזה. אשמח לענות לכל שאלה.

מיכל ויס

משתמש סופר מקצוען
@כיף של חויה
אני מניחה שהשכר שלך הוא בסביבות המינימום +- לכן עבר לך בקלות.
הרבה מאד אנשים לא זכאים וחבל שהם ילכו ללא הדרכה ויפסלו אותם לחצי שנה.

כדאי לפני שהולכים לברר היטב את הקריטריונים.
יש הרבה והם מבלבלים.
שלחתי לך מייל
לא קיבלתי תגובה
אשמח אוד לקבל הדרכה מהירה לפני שאני הולכת מחר על מנת שלא אעשה טעויות
תודה מראש
colmila365 בגימייל

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
אל תלכו לאף אחד בתשלום - לא רוצה להשתמש במילים קשות, אבל זה שקר. סיוע בשכר דירה היא פרוצדורה פשוטה שכל אחד יכול לעבור לבד. הזוי לשלם על זה. גם מי שלא עובר ברגיל- עובר בד"כ בחריגים.

המזכירות במגער / אלונים / מלגם יושבות עם אנשים ומסבירות את כל התנאים, הן עושות הכל בשביל להעביר את כולם.
אין שום צורך בסיוע חיצוני, זה לא הגשת בקשה לנכות לביטו"ל. מדובר בפרוצדורה פשוטה, וגם אם יש דברים מסובכים יותר אפשר להעזר במזכירות במקום.
אין שום צורך בסיוע חיצוני בתשלום אחוזים!
גם אם אין לכם משרה מלאה ממש מבחינת שעות, אפשר להוציא מהמעסיק אישור שהמשרה שלכם מוגדרת מלאה, ובפרוש אפשר לעבור (וכן לעובדי הוראה שהמשרה מלאה שלהם קטנה יותר).
פשוט תגיעו למגער /אלונים וכו' ותפתחו תיק, אם חסר מסמכים או שיש פרוצדורה מסויימת מורכבת -הם יכוונו אתכם.

אין שום צורך לשלם אחוזים ליעוץ כדי לקבל סיוע בשכר דירה. רוב המגישים מקבלים. התורה חסה...

שולי איטח

משתמש מקצוען
רק שימו לב
מוסדות ממשלתיים לא מסונכרנים עם תלושים מיידית
המעבידים שולחים קובץ 126 רק אחרי חצי שנה ולפעמים מאוד באיחור
אז מי ששולח תלושים ........... אין דרך דעת את זה מייד
אבל אם באמת יש סינכרון (לא בטוח אבל ייתכן )לאחר חצי שנה פתאום תקבלו ביטול או ...

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אל תלכו לאף אחד בתשלום - לא רוצה להשתמש במילים קשות, אבל זה שקר. סיוע בשכר דירה היא פרוצדורה פשוטה שכל אחד יכול לעבור לבד. הזוי לשלם על זה. גם מי שלא עובר ברגיל- עובר בד"כ בחריגים.

המזכירות במגער / אלונים / מלגם יושבות עם אנשים ומסבירות את כל התנאים, הן עושות הכל בשביל להעביר את כולם.
אין שום צורך בסיוע חיצוני, זה לא הגשת בקשה לנכות לביטו"ל. מדובר בפרוצדורה פשוטה, וגם אם יש דברים מסובכים יותר אפשר להעזר במזכירות במקום.
אין שום צורך בסיוע חיצוני בתשלום אחוזים!
גם אם אין לכם משרה מלאה ממש מבחינת שעות, אפשר להוציא מהמעסיק אישור שהמשרה שלכם מוגדרת מלאה, ובפרוש אפשר לעבור (וכן לעובדי הוראה שהמשרה מלאה שלהם קטנה יותר).
פשוט תגיעו למגער /אלונים וכו' ותפתחו תיק, אם חסר מסמכים או שיש פרוצדורה מסויימת מורכבת -הם יכוונו אתכם.

אין שום צורך לשלם אחוזים ליעוץ כדי לקבל סיוע בשכר דירה. רוב המגישים מקבלים. התורה חסה...
לא צודקת בכלל.
עסקתי בזה בעבר. ואני עד היום בעניינים.
וזה בכלל לא כ"כ פשוט.
והפוך - מי שלא עובר ברגיל הרבה יותר קשה לו בוועדה , ועדת חריגים מפילה המון תיקים או שלא מאשרת את מלוא הסכום.
את אומרת משהו שבעצם יכול לגרום לאנשים לא לקבל קרוב לשנה בגלל שהם יגשו לבד.
במידה והם לא עונים על הקריטריונים שלמעלה הם לא יעברו גם בוועדה! ויש לי נסיון רב מאד עם זה!!!
אני שולחת למישהו שמתעסק בזה והוא לא לוקח תיק של מישהו שיכול להצליח לבד.
יש גם הרב שבפעם הראשונה הצליחו לבד אבל פתאום הפסיקו לקבל או שבפעם השניה לא אשרו להם.
לא לחינם יש מאות! אנשים שמשלמים.
אני עצמי נעזרת, ויותר מזה, פעם כשלא קיבלתי רטרו לאף אחד במלגם לא היה עניין לעזור לי. יכולתי הפסיד 4500 ש"ח.

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
לא צודקת בכלל.
עסקתי בזה בעבר. ואני עד היום בעניינים.
וזה בכלל לא כ"כ פשוט.
והפוך - מי שלא עובר ברגיל הרבה יותר קשה לו בוועדה , ועדת חריגים מפילה המון תיקים או שלא מאשרת את מלוא הסכום.
את אומרת משהו שבעצם יכול לגרום לאנשים לא לקבל קרוב לשנה בגלל שהם יגשו לבד.
במידה והם לא עונים על הקריטריונים שלמעלה הם לא יעברו גם בוועדה! ויש לי נסיון רב מאד עם זה!!!
אני שולחת למישהו שמתעסק בזה והוא לא לוקח תיק של מישהו שיכול להצליח לבד.
יש גם הרב שבפעם הראשונה הצליחו לבד אבל פתאום הפסיקו לקבל או שבפעם השניה לא אשרו להם.
לא לחינם יש מאות! אנשים שמשלמים.
אני עצמי נעזרת, ויותר מזה, פעם כשלא קיבלתי לי רטרו לאף אחד במלגם לא היה עניין לעזור לי. יכולתי הפסיד 4500 ש"ח.
קיבלתי סיוע במשך כמה שנים, מעולם לא עמדתי בקריטריונים הבסיסיים. וכמוני עשרות אם לא מאות משפחות שהדרכתי אותן.
יש פה הרבה הרבה רמאות, מדובר בסעיפים מאד פשוטים שאפשר בקלות ללמוד איך לעבוד איתם, זה קל הרבה יותר מכל פרוצדורה אחרת. בחיפוש פשוט בגוגל או בפתיחת תיק אפשר לעקוף את רוב הבעיות. וועד חריגים כמעט לא מפילה תיקים, ולכתוב "קרוב לשנה" זה מופרך. מקסימום אם לא קיבלו, ילכו ליעוץ אחרי חודש, למה שנה?
מישהי כאן כתבה שהיועצת הביאה לה אישור כי הייתה בשבוע עשרים... זה משהו שבחיפוש פשוט בגוגל או בפתיחת תיק אפשר לברר. ובכל מקרה אפשר ללכת לפתוח תיק ולנסות לעבור פרוצדורה לבד- הרוב מצליחים.
ללכת מראש לקבל יעוץ בתשלום זה ממש טפשי.
אם יש מאות אנשים שמשלמים זה אומר שיש שיווק טוב ליועצים, לא שצריך ייעוץ.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
קיבלתי סיוע במשך כמה שנים, מעולם לא עמדתי בקריטריונים הבסיסיים. וכמוני עשרות אם לא מאות משפחות שהדרכתי אותן.
יש פה הרבה הרבה רמאות, מדובר בסעיפים מאד פשוטים שאפשר בקלות ללמוד איך לעבוד איתם, זה קל הרבה יותר מכל פרוצדורה אחרת. בחיפוש פשוט בגוגל או בפתיחת תיק אפשר לעקוף את רוב הבעיות. וועד חריגים כמעט לא מפילה תיקים, ולכתוב "קרוב לשנה" זה מופרך. מקסימום אם לא קיבלו, ילכו ליעוץ אחרי חודש, למה שנה?
מישהי כאן כתבה שהיועצת הביאה לה אישור כי הייתה בשבוע עשרים... זה משהו שבחיפוש פשוט בגוגל או בפתיחת תיק אפשר לברר. ובכל מקרה אפשר ללכת לפתוח תיק ולנסות לעבור פרוצדורה לבד- הרוב מצליחים.
כיון שאין לי שום טובת הנאה מזה,
אז אני מאד רוצה שהחברה כאן ילכו לבד גם כשהם לא עונים על הקריטריונים הבסיסיים.
וישתפו אותנו בתוצאות המחקר לטובת הכלל. באמת מעניין אותי לדעת.
אני נחשפתי לדברים אחרים לגמרי ממה שאת כותבת. ואני מדברת על מאות מקרים!

אילה אחת

משתמש מקצוען
אולי קיבלתם סיוע לפני שנים. אבל המון דברים השתנו מאז.

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
אולי קיבלתם סיוע לפני שנים. אבל המון דברים השתנו מאז.
לא קיבלנו סיוע לפני המון שנים.
וזו פרוצדורה פשוטה עם כללים ברורים.
נכון שיש המון מסמכים והמון כאב ראש, אבל זה תהליך פשוט שאפשר לעבור לבד גם במקרה שאתם לא עונים לגמרי על כל הקריטריונים.
חבל להטעות אנשים, ובכל מקרה קודם תנסו לפתוח תיק לבד, רק אם אתם ממש לא מצליחים תחשבו על סיוע בתשלום.

אילה אחת

משתמש מקצוען
לא קיבלנו סיוע לפני המון שנים.
וזו פרוצדורה פשוטה עם כללים ברורים.
נכון שיש המון מסמכים והמון כאב ראש, אבל זה תהליך פשוט שאפשר לעבור לבד גם במקרה שאתם לא עונים לגמרי על כל הקריטריונים.
חבל להטעות אנשים, ובכל מקרה קודם תנסו לפתוח תיק לבד, רק אם אתם ממש לא מצליחים תחשבו על סיוע בתשלום.
אתם עדיין מקבלים סיוע? כי ממש לפני שנה- שנתיים הקשיחו נהלים בצורה דרסטית.
וכן, מעניין לשמוע דרך איזו חברה קיבלתם את הסיוע...

חחח

משתמש סופר מקצוען
הסנכרון מול ביטוח לאומי הוא רק אם הבנאדם עובד ולא גובה ההכנסה בפועל.
@sara nakar אני צודקת?

מיכל ויס

משתמש סופר מקצוען
מגער אלונים.
ליוותי לאחרונה כמה משפחות שקיבלו.
איך את מלווה?
התנדבות?
בייעוץ?בתשלום?
מניסיונך אם מכרנו דירה לפני קרוב לשמונה שנים וקנינו דירה דרך קבוצת רכישה שטרם מוכנה כדאי בכלל להיכנס לתהליך?

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
איך את מלווה?
התנדבות?
בייעוץ?בתשלום?
מניסיונך אם מכרנו דירה לפני קרוב לשמונה שנים וקנינו דירה דרך קבוצת רכישה שטרם מוכנה כדאי בכלל להיכנס לתהליך?
מה פתאום בתשלום.
זה כמו לקחת תשלום בשביל להסביר איזה טפסים צריך בשביל רישום למשפחתון (שמעתי כבר על כאלה שעושים את זה)
קבוצת רכישה זה יותר מסובך, כי בחלק מקבוצות הרכישה כל הבנין רשום על שמכם...
בגדול אתם יכולים להתחיל הליך פתיחת תיק ולשאול את הפקידה מה עושים במקרה כזה, יש לה את כל המידע. להגיע למשרדי אלונים עם טפסים בסיסיים זה לא דבר כ"כ מסובך.

אולי מעניין אותך גם...