החזר משכנתא למיליון שקל

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אבל גם בריביות שמקבלים לקוחות טובים לבד, הממוצע הוא יותר לכיוון 520-530 בערך לכל 100,000 ₪ לפי מה שידוע לי, לא עד כדי 550 שהסימולטור של פועלים ולאומי מראה.
זה פשוט מאוד.
המחשבון של הפועלים מאפשר לשנות את אחוז הריבית בקבועה.
ברירת המחדל שלו - זה ממוצע המשכנתאות (לי נתונים שלו, זה כולל את כל הפראיירים שלא יודעים איך להגיש משכנתא).
לכן הוא יראה:
מיליון ש"ח ל 30 שנה בריבית של 5.33 החזר חודשי של 5573.
אבל אם יש לך ריבית של 4.5, אז ההחזר הוא 5067.

נדל

משתמש חדש
אני יתיחס ספציפית לשאלה ולא למה שהגיבו כאן מקודם, אז היום הריבית היא 6 אחוז פריים וכל משכנתא יש שלש מרכיבים ,1 צמוד מדד 2 לא צמוד 3 פריים זה המקובל ברוב הבנקים ורוב אנשים לוקחים כך כל אחד לוקח זה יותר וזה פחות וכל משכנתא הבנק מתמחר אותו כדי שהוא ירוויח ואם יועץ או הבנק אומר לך פריים מינוס או צמוד מדד או קבוע מאוד זול צריך לבדוק במבט כולל על כל המשכנתא ולא על חלק מסוים שיכול להיות שהוא זול אבל בא נגיד שהצמוד מדד יקר וכן להיפך, חוץ מזה גם צריך לקחת בחשבון ,צמוד למדד , פריים, שזה כסף שבסופו של דבר לפי הערכה הכי טובה של בנק ישראל המדד יעלה השנה בסביבות 4 אחוז (2023 עלה 3.3) וזה מעלה את התשלום החודשי או לחילפין את הקרן של המשכנתא, כך ש או הריבית תרד והמדד יעלה או שהריבית יעלה והמדד ירד לכן לסיכום הריבית הממוצעת 6.25 פלוס מרכיב המדד או הריבית יוצא החזר חודשי 6150 שקל בערך לחודש ותברר טוב עם המשפחה החברים שיש להם כזאת משכנתא הם יגידו לך מי צודק.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
אני יתיחס ספציפית לשאלה ולא למה שהגיבו כאן מקודם, אז היום הריבית היא 6 אחוז פריים וכל משכנתא יש שלש מרכיבים ,1 צמוד מדד 2 לא צמוד 3 פריים זה המקובל ברוב הבנקים ורוב אנשים לוקחים כך כל אחד לוקח זה יותר וזה פחות וכל משכנתא הבנק מתמחר אותו כדי שהוא ירוויח ואם יועץ או הבנק אומר לך פריים מינוס או צמוד מדד או קבוע מאוד זול צריך לבדוק במבט כולל על כל המשכנתא ולא על חלק מסוים שיכול להיות שהוא זול אבל בא נגיד שהצמוד מדד יקר וכן להיפך, חוץ מזה גם צריך לקחת בחשבון ,צמוד למדד , פריים, שזה כסף שבסופו של דבר לפי הערכה הכי טובה של בנק ישראל המדד יעלה השנה בסביבות 4 אחוז (2023 עלה 3.3) וזה מעלה את התשלום החודשי או לחילפין את הקרן של המשכנתא, כך ש או הריבית תרד והמדד יעלה או שהריבית יעלה והמדד ירד לכן לסיכום הריבית הממוצעת 6.25 פלוס מרכיב המדד או הריבית יוצא החזר חודשי 6150 שקל בערך לחודש ותברר טוב עם המשפחה החברים שיש להם כזאת משכנתא הם יגידו לך מי צודק.
למיטב ידיעתי, המציאות שונה.

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
מיום שישי האחרון
ריבית של פחות מ6%

RIKIריקי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שאלה אחרת,
כמה משכורת צריך בשביל שיאשרו לי משכנתא על מיליון ש"ח?
וכן כמה הגיוני לזוג עם ילד להרוויח בשביל שיוכלו להחזיר את המשכנתא הזו בצורה שפוייה?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אתה צודק!
בודאי שעדיף לקצר את חיי המשכנתא.
למה בהחלטיות כזאת?

ריבית משלמים על הכסף שנשאר ואין שום הבדל אם המשכנתא היא ל30 שנה ל50 שנה או ל100 שנה

אם המספר של הריבית הוא אותו מספר
ומי שיודע לעשות מהכסף שלו עוד כסף

זה לא חשיבה נכונה להסתכל על זה כאילו שקיצור חיי המשכנתא זה דבר יותר טוב

זה נכון אומנם שברוב המקרים זה עדיף לאנשים רגילים שלא יודעים לעשות עם הכסף שלהם יותר כסף
אבל באופן גורף כל כך הייתי נזהר

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כמה משכורת צריך בשביל שיאשרו לי משכנתא על מיליון ש"ח?
החזר משכנתא על מיליון ₪ הוא סביבות 5,000-5,300 בחודש.
לצורך כך צריך הכנסות של כ13,500 ₪ בחודש.
וכן כמה הגיוני לזוג עם ילד להרוויח בשביל שיוכלו להחזיר את המשכנתא הזו בצורה שפוייה?
קצת פטטי לחשוב רק על המצב הרגע של ילד אחד. זו מדכנתא ל30 שנה, שתהיו כבר גם עם נכדים..
ויש כאן שאלה של התנהלות ורמת חיים כללית.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
למה בהחלטיות כזאת?

ריבית משלמים על הכסף שנשאר ואין שום הבדל אם המשכנתא היא ל30 שנה ל50 שנה או ל100 שנה

אם המספר של הריבית הוא אותו מספר
ומי שיודע לעשות מהכסף שלו עוד כסף

זה לא חשיבה נכונה להסתכל על זה כאילו שקיצור חיי המשכנתא זה דבר יותר טוב

זה נכון אומנם שברוב המקרים זה עדיף לאנשים רגילים שלא יודעים לעשות עם הכסף שלהם יותר כסף
אבל באופן גורף כל כך הייתי נזהר
דיברתי על חשיבה טהורה של משכנתא נטו.
מי שיודע להשקיע, שיוציא עוד - גם כל מטרה היום בריבית של 6%-6.5% שווה בכדי להשקיע במקומות נכונים..

RIKIריקי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
קצת פטטי לחשוב רק על המצב הרגע של ילד אחד. זו מדכנתא ל30 שנה, שתהיו כבר גם עם נכדים..
ויש כאן שאלה של התנהלות ורמת חיים כללית.
צודק,
לא ניסחתי את השאלה טוב.
תודה רבה!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ולא לשכוח את הטריק הידוע, לקחת יותר ממה שצריך, ואז לפרוע את המסלול היותר יקר
זה נקרא מסלול פיתוי.
התנאים לכך -
1. איננו צריכים את כל הסכום / יש לנו כסף לפרוע סכום משמעותי יחסית
2. יש לנו יכולת לקחת יותר ממה שצריך, הן מבחינת אחוז המימון, והן מבחינת ההכנסות
3. יש בנקים [לאומי וטפחות] שמומלץ לא לפרוע מיידית..
4. יש בנקים שערים למסלול הזה - ולכן לא משפרים בעקבותיו יותר מידי..

שירה111

משתמש רשום
@הון ובית
יש לנו משכנתא של 1250000
ואנחנו משלמים עליה מעבר ל550 לחודש
איפה לדעתך היה ניתן לשפר אותה?
תודה!

שם מסלולאורךסכוםריבית
קל"צ260 חודשים5230004.26
פריים30 שנה625000P-0.2
משתנה כל 5, צמודה למדד30 שנה1020004.28

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
@הון ובית
יש לנו משכנתא של 1250000
ואנחנו משלמים עליה מעבר ל550 לחודש
איפה לדעתך היה ניתן לשפר אותה?
תודה!

שם מסלולאורךסכוםריבית
קל"צ260 חודשים5230004.26
פריים30 שנה625000P-0.2
משתנה כל 5, צמודה למדד30 שנה1020004.28
הסיבה שאתם משלמים החזר יחסית גבוה -מכיון שהקל"צ שלכם לתקופה של 22 שנה בלבד ולא 30 כמו המסלולים אחרים.
מעבר לכך, פריים 0.2- = 5.8% שזה לא זול ולא נמוך, ועוד על סכום ענק של 625,00 ש"ח!!
גם המ"צ שלכם לא זול - אבל הוא כנראה מה שהוביל להוזלה בקל"צ.

קיצור,
הייתי יוצא למחזור של הפריים והמ"צ ללא ספק! סכום של 727,000 ש"ח - לא מבוטל בכלל!
בקל"צ לא נוגע.
אגב, ממתי המשכנתא הזו?

שירה111

משתמש רשום
@הון ובית תודה רבה על התגובה
המשכנתא מלפני שנה וחצי בערך, באמצע העלאות הריבית, היינו אמורים לשלם בערך 6000 כל חודש
תכלס כיום (לפני ההורדה האחרונה) הגענו ל7250

כמה לדעתך אפשר להוריד במ"צ ובפריים? לאיזה החזר להגיע?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
@הון ובית תודה רבה על התגובה
המשכנתא מלפני שנה וחצי בערך, באמצע העלאות הריבית, היינו אמורים לשלם בערך 6000 כל חודש
תכלס כיום (לפני ההורדה האחרונה) הגענו ל7250

כמה לדעתך אפשר להוריד במ"צ ובפריים? לאיזה החזר להגיע?
השאלה היא - מה עושים עם המ"צ.
באפן כללי, כדי שאוכל לבדוק בצורה מדוייקת ולא בהשערות,
תשלחו אליי את דו"ח סילוק היתרות המלא למייל [בחתימה שלי], ואוכל לעשות בדיקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה