השקעות החזרי מס על רווחים בשוק ההון

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
שוב, לפי דברייך שלא משקיעים במניות פחות מ15 שנה לפני פרישה/משיכה, אז גם מגיל 50 לא כדאי להתחיל להשקיע במניות כלל, וודאי לא להשקיע במניות למי שכבר בפנסיה.
א. לקרן הפנסיה לא אכפת, היא מתקנת את סכום הקצבה מידי פעם בהתאם לרווחים / הפסדים ,
ובכלל בקרנות הפנסיות יש הרבה דברים הזויים שבחיים לא הייתי עושה , כמו אג"ח קונצרני, ועוד.
ב. הסברתי שיש הבדל בין התחלת השקעה לבין המשך.
ומבחינת קופג להשקעה, אם אני מתחילה להשקיע בגיל 60 ובגיל 65 עוברת לקבל קצבה, בגיל 65 מחשבים לי את הסכום לקצבה לפי הכסף שיש בקופה כרגע. זאת אומרת שגם אם המניות יעלו , אני כבר לא ארוויח, ואקבל קצבה לפי הסכום שהיה בהתחלת קבלת הקצבה.
אז אין שום הגיון בלהשקיע 5 שנים , ולקבל את התוצאות אחר כך לאורך 15 שנה .
ממילא , ברגע שמשקיעים אפילו שנה אחת, נותרו פחות מ20 שנה לקבל קצבה , איך זה שווה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ומבחינת קופג להשקעה, אם אני מתחילה להשקיע בגיל 60 ובגיל 65 עוברת לקבל קצבה, בגיל 65 מחשבים לי את הסכום לקצבה לפי הכסף שיש בקופה כרגע. זאת אומרת שגם אם המניות יעלו , אני כבר לא ארוויח, ואקבל קצבה לפי הסכום שהיה בהתחלת קבלת הקצבה.
ממש לא.
זה מתעדכן פעם בשנה, לפי המצב בשטח.
אז אין שום הגיון בלהשקיע 5 שנים , ולקבל את התוצאות אחר כך לאורך 15 שנה .
ממילא , ברגע שמשקיעים אפילו שנה אחת, נותרו פחות מ20 שנה לקבל קצבה , איך זה שווה?
ככל שמתחילים לקבל את הקצבה יותר מאוחר, כך היא גודלת בהתאם. [כי מחלקים לפחות חודשים]

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ממש לא.
זה מתעדכן פעם בשנה, לפי המצב בשטח.
אני לא יודעת בדיוק איך החישוב, אבל חושבת שלסכום בעת הפרישה יש משמעות.
ככל שמתחילים לקבל את הקצבה יותר מאוחר, כך היא גודלת בהתאם. [כי מחלקים לפחות חודשים]
לא זה מה שאמרתי. אמרתי שמבחינת דמי ניהול, בשביל שישתלם , צריך לשלם פחות מ20 שנה.
ובכל צורה שלא נחלק את זה, אף אחד לא בונה על זה שימות בגיל 80

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא יודעת בדיוק איך החישוב, אבל חושבת שלסכום בעת הפרישה יש משמעות.
נכון. משמעות לקצבה של שנה אחת.
לא זה מה שאמרתי. אמרתי שמבחינת דמי ניהול, בשביל שישתלם , צריך לשלם פחות מ20 שנה.
ובכל צורה שלא נחלק את זה, אף אחד לא בונה על זה שימות בגיל 80
זאת אומרת שבשביל כל הכסף שיצא כקצבה לפני חלוף 20 שנה, יש יתרון בקופ"ג להשקעה בגלל הפטור ממס.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זאת אומרת שבשביל כל הכסף שיצא כקצבה לפני חלוף 20 שנה, יש יתרון בקופ"ג להשקעה בגלל הפטור ממס.
את מתעקשת ללכת למקרה הקצה . אז בואי נגיד אותי במילים :
אם מישהו בן 70, ויש לו במקרה כסף שהוא רוצה להשקיע במניות (!) לטווח של 5 שנים ואז לקבל קצבה במשך 15 שנים נוספות . אז זה משתלם . ובכל מקרה אחר לא. נקודה.

כל בן אדם מתחת גיל 70 לא משתלם לו, כי הקצבה היא עד המוות, ובמידה והוא יקבל יותר מ20 שנה זה כבר לא רווחי.

קשה לי עם ההתעקשות הזו, אפשר להגיד שטעית. וזה גם בסדר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כל בן אדם מתחת גיל 70 לא משתלם לו, כי הקצבה היא עד המוות, ובמידה והוא יקבל יותר מ20 שנה זה כבר לא רווחי.
לא!
גם במקרה כזה, את רוב הכסף הוא יקבל לפני שיעברו 20 שנה, שאז גם לטענתך קופ"ג להשקעה עדיפה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא!
גם במקרה כזה, את רוב הכסף הוא יקבל לפני שיעברו 20 שנה, שאז גם לטענתך קופ"ג להשקעה עדיפה.
לדעתי אין שום סיבה בעולם להשקיע במניות לפחות מ15- 20 שנה (אם אפשרות לחכות לפחות עד 20 שנה לפני משיכה), ולכן בשום מצב לא שווה לשים שקל בקופ"ג להשקעה.
המצב היחיד הוא כשזה חוסך התעסקות ומתעצלים , כלכלי זה לא.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לדעתי אין שום סיבה בעולם להשקיע במניות לפחות מ15- 20 שנה (אם אפשרות לחכות לפחות עד 20 שנה לפני משיכה), ולכן בשום מצב לא שווה לשים שקל בקופ"ג להשקעה.
המצב היחיד הוא כשזה חוסך התעסקות ומתעצלים , כלכלי זה לא.
אוקיי זה דעתך, ואת פשוט חוזרת לדיון מהתחלה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא!
אז הנה תשובה גם על מקרה הקצה של אדם בן 60 שיש לו 100K והוא רוצה להשקיע 30% במניות, ו70% באגח ממשלתי.
מה עדיף לו , להשקיע בקופג"לה ולקבל הטבת מס או לפתוח תיק השקעות ולפתוח קצבה?
התשובה כאן
אמל"ק:
בכל מקרה חשבון בבית השקעות מנצח.
- לפי ההשוואות היבשות הטבת המס מפסידה לדמי ניהול אחרי 20 שנה, וזה לא כולל הוצאות ניהול השקעות שהם עוד 0.1-0.15% ולכן כנראה שהיא מנצחת כבר אחרי 10 שנים.
--יש לקחת בחשבון גם הטבת מס מדיבידנדים במקרה שקונים קרנות איריות, גם בישראל.
-במידה ומשקיעים דרך ברוקר אמריקאי אפשר לשנות את סדר המכירה, וממילא לא משלמים את מלוא המס.
- למרות שדמי הניהול יורדים , כי לא משלמים אותם על כל הסכום כשמושכים קצבאות, גם הטבת המס קטנה משמעותית,
כי אין כמעט רווחים ובוודאי שלא על כל הכסף.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז הנה תשובה גם על מקרה הקצה של אדם בן 60 שיש לו 100K והוא רוצה להשקיע 30% במניות, ו70% באגח ממשלתי.
מה עדיף לו , להשקיע בקופג"לה ולקבל הטבת מס או לפתוח תיק השקעות ולפתוח קצבה?
את שוב חוזרת להתחלה, אני כתבתי כבר שרק את החלק המנייתי של התיק שמים בקופגל"ה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...