הושענא שלוש שעות

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
בפעם הראשונה שרוזגרטן קיבל תשלום לפי שעות, הוא רכש סטופר גדול ואיכותי.
הוא התיישב לעבוד בחרדת קודש. הפעיל את הסטופר ובתוך-כדי-דיבור התחיל לעבוד. בכל פעם שהפסיק כדי לנשום או למצמץ עצר את הסטופר. זהירות בממון זה לא צחוק. משלמים לי לפי שעות עבודה, חבל לחזור בגלגול בשביל כמה שניות שלא עבדתי בהן.
לבסוף הוא הגיש את החשבון. שלוש שעות, עשרים ושתיים דקות, שלוש עשרה שניות ושבעים ושתיים מאיות.

בפעם החמישית שרוזנגרטן קיבל תשלום לפי שעות, הוא הרשה לעצמו לבדוק ברשת דברים שקשורים לעבודה בלי לעצור את הסטופר. הרי גם על המחקר הוא מקבל כסף, זה גם חלק מהעבודה, לא?
גם כשקם להכין לעצמו קפה לא עצר את הסטופר. ליתר ביטחון הוא גלגל בראש דברים שקשורים לעבודה כשחיכה שהמים ירתחו. כשהגיש את החשבון, עיגל אותו כלפי מטה בחמש דקות. שלא יהיה גזל.

בפעם העשרים וחמש - הוא לא עצר את הסטופר גם כשהלך לקנות חלב לקפה, קרא את העיתון היומי, הזמין טכנאי מזגנים, בדק מה חדש בפורום החביב עליו, ענה לשיחות טלפון מחסוי, הלך להחזיר את הקטנה מהגן, וגידל בחצר עץ רימונים.

כרגע הוא לא מקבל עבודות נוספות. הסטופר עדיין רץ.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ומאז שנים עברו, והרוזנגרטנים נהיו מעסיקים בעצמם, וזיכרון הסטופר טבוע במוחם, לכן בעת חתימת חוזה העסקה מצהיר רוזנגרטן תוך סגירת השלייקעס וסידור הקליפס של העניבה- "כמובן שלפי שעות הכוונה בהתנהגות נורמלית, כך שמבחינתי אין בעיה לגדל רימונים או לענות לחסוי או להכין לי קפה..."
וכך באופן קבוע מכינים לו קפה והולכים לפרדס הרימונים לענות לחסוי.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אי פעם, כשהמצפון התעורר לתחייה, שאלתי את אשתי שעובדת בחברת תכנות גדולה "כמה דקות אתן עובדות מתוך כל שעה?" היא צחקה עלי "כמה דקות בשעה? כמה דקות ביום!"...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בפעם הראשונה שרוזגרטן קיבל תשלום לפי שעות, הוא רכש סטופר גדול ואיכותי.
הוא התיישב לעבוד בחרדת קודש. הפעיל את הסטופר ובתוך-כדי-דיבור התחיל לעבוד. בכל פעם שהפסיק כדי לנשום או למצמץ עצר את הסטופר. זהירות בממון זה לא צחוק. משלמים לי לפי שעות עבודה, חבל לחזור בגלגול בשביל כמה שניות שלא עבדתי בהן.
לבסוף הוא הגיש את החשבון. שלוש שעות, עשרים ושתיים דקות, שלוש עשרה שניות ושבעים ושתיים מאיות.

בפעם החמישית שרוזנגרטן קיבל תשלום לפי שעות, הוא הרשה לעצמו לבדוק ברשת דברים שקשורים לעבודה בלי לעצור את הסטופר. הרי גם על המחקר הוא מקבל כסף, זה גם חלק מהעבודה, לא?
גם כשקם להכין לעצמו קפה לא עצר את הסטופר. ליתר ביטחון הוא גלגל בראש דברים שקשורים לעבודה כשחיכה שהמים ירתחו. כשהגיש את החשבון, עיגל אותו כלפי מטה בחמש דקות. שלא יהיה גזל.

בפעם העשרים וחמש - הוא לא עצר את הסטופר גם כשהלך לקנות חלב לקפה, קרא את העיתון היומי, הזמין טכנאי מזגנים, בדק מה חדש בפורום החביב עליו, ענה לשיחות טלפון מחסוי, הלך להחזיר את הקטנה מהגן, וגידל בחצר עץ רימונים.

כרגע הוא לא מקבל עבודות נוספות. הסטופר עדיין רץ.
מומלץ ליישם על הקטע הזה את ההוראות למניעת חשש זליגה...
קטע קורע, אני מאמין שתוך כמה שעות כבר ירוץ במיילים.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מאיפה אתה מביא את הרעיונות האלו? אדיר.

מזכיר לי:
לפני מספר שנים הייתי במקום מסויים בצום גדליה, ורבים רבים סביבי סעדו את ליבם ללא התייחסות לצום.
שאלתי את מי ששאלתי: אמור נא לי, ידידי, האם יש היתר גורף לאכול היום?
"כן", ענה האיש, "לפי רב הונא".
לפי רב הונא?
- "דאמר רב הונא כיון שעבר אדם עבירה ושנה בה... נעשית לו כהיתר"

אולי מעניין אותך גם...